Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

mucher
27. jan 2010

danula.ch
...bývam oproti obchodu... 3 sivo-tehlové? domy 😉
pediatra som nevyberala podľa obvodu, keď sme sem pred 3 rokmi prišli, hľadala som niekoho blízko práce....chdím k Dr. Mlynčekovej a môžem len odporúčať..mne vyhovuje
(inak presný opak prednostu 😀 😀 😉 😉 😉 )

zuzana76
27. jan 2010

mucher, ty byvas tiez na cermani? ja byvam v tom 7-poschodovom za obchodom 😉

danula.ch
27. jan 2010

Mucher, nakoniec som sa ale rozhodla pre Dr. Jakubickovu, proste som sa k nej dovolala ako k prvej, ale aj to je pre mna dolezite, ze je ochotna prist aj domou, ako si mi pisala
Inak byvam trosku dalej, pod borinou v rodinnych domkoch, ale predsa Cerman 🙂, mozeme potom chodit kocikovat 😅

mucher
27. jan 2010

zuzana76
......som si myslela 😉

danula.ch
dobre si vybrala...kolegyňa k nej chdí a nevie si vynachváliť, keď prišla z pôrodnice, prišla k nej domov a keď nieoč potrebuje je k dispozícii...jáj teraz som dočítala celé
😀
😀
😀
pod borinou?? tam chdím kočíkovať..je tam ticho a rada chdím pomedzi rodinné domky..obzerám a cítim sa ako na dedine 🙂 🙂 super, lepšie ako behať po nákupných centrách, samé chroby pre takéto mimčá a aspoň vymrzne 😀 😀 ...a v neposlednom rade, čo by som tam asi s tým naším materským príspevkom 😲 😲 😲 kupovala??? 😀 😀
aj keď starší by bol v detskom kútiku naložený stále...majú tam draka 😉

mucher
27. jan 2010

Jáj idem "napojiť", obliecť seba aj drobca a ideme mrznúť ..pre Martina do škôlky

mucher
27. jan 2010

...samé preklepy, ale...náhlim.

danula.ch
27. jan 2010

Mucher presne tak 😉 , nakupne centra pre tak malinkych su podla mna blbost, tiez mam v plane chodit po borine alebo zajst do parku, tam blizko mi zase byva segra 🙂

mucher
27. jan 2010

..ale koľko sa ich trepe s tak malinkými detičkami 😲 😲 😲 , no je to taká prehliadka mamičiek, ktorá má aký "voz" a táák 😀 😀 😀 ja toto veľmi nemusím.
Do parku sa mi v tejto zime veľmi trepať nechce, lebo kým to poobliekam 😝 😝 😝 a teraz v zime dojčiť vonku...nie je bohviečo 😀 😀 😀

monikapd1
28. jan 2010

http://www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=4c...

ahojte babule, mozete prosim zahlasovsat?? dakujem veeelmi pekne 🙂

misinn
28. jan 2010

monika dala som ti hlas, je to velmi mile 😉 🙂

monikapd1
28. jan 2010

misinn dakujem 🙂

majovka35
29. jan 2010

ahoj Monika, tiez som hlasovala...je to mile 😉

dupinka
31. jan 2010

Ahojte!

danula.ch: aj my mame MUDr. Jakubickovu a je to super detska doktorka s prijemnym vystupovanim, o vsetko m pokecame, vysvetli, poradi hocikedy,..

Baby: kam pod Borinu chodite? Zo strany od hasicov??

danula.ch
31. jan 2010

dupinka, no moja spokojnost s vyberom sa stupnuje 😀

ja este na prechadzky nemam s kym chodit, ale byvam pod Borinou v rodinnych domkoch, tak tam niekam planujem chodit. nie som povodne odtialto, nemam to tu pochodene, tak budem az kocikovanim objavovat kam sa da ist 😉

teuska
1. feb 2010

Monika poslala som hlas 😉 🙂

Babenky zasa idem otravovat 😅 Zajtra mam ist na to ctg a mam tam byt uz o 7. A mam ist na prijmovu ambulanciu, to je tam, kde sa chodi aj na pohotovost alebo je to tam kde je aj ultrazvuk a rizikova ambu?

danula.ch
1. feb 2010

Teuska, aj ja zajtra idem, mozno sa aj stretneme, nechodis nahodou k Obertovi?

Bola som uz dva krat v utorok, prvy krat som prisla na CTG o 7, ale bola som tam sama, tak ma hned zobrali a na sono som potom cakala az do 9:30 ked zacinaju ordinovat a stale som tam bola sama, len nejake baby z oddelenia tam boli
minuly tyzden som teda bola o 8 na CTG, zase ma hned zobrali, bola tam dalsia mamina, spolu sme potom sli na Sono a boli sme tam zase same, tak neviem.....o osmej podla mna uplne staci 😉
Inak na Sono som ani nakoniec nesla, sestricka zavolala Oberta z oddelenia a ten nam v prijmovej ambulancii urobil Sono sam a 9:30 som sla domou 🙂

CTG je na porodnickom prijme, takze tam kam sa chodi na pohotovost, treba zaklopat

zuzanakarolinka
1. feb 2010

zuzana76, držím Ti palce, aj mne dcérka narodila 5, augusta

zuzanakarolinka
1. feb 2010

baby zahlasujte aj za mňa, dakujem

http://www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=4c...

monikapd1
1. feb 2010

dakujem vam za hlasi 😉

teuska
1. feb 2010

Jej Danulka tak to sa potom uvidime. Ja nechodim k Obertovi, ale ku Gilanovi a o sone mi nic nespominal. Mam ist na CTG a potom do rizikovej, koli cisarskemu. Ale som rada, ze na 8 staci. 😉 Dakujem Ti za info. Ako sa spozname? 😀

danula.ch
2. feb 2010

Teuska, bola som tam rano na osmu a bola tam aj jedna mamina od Dr. Gilana - nelezali sme na tom CTG nahodou spolu? 😉

vcera poobede som, uz na nete nebola, no skoda. nabuduce sa uz asi nestretneme, vcera vecer mi zacali bolestive kontrakcie, niekolko za hodinu, stale ich mam, este len nepravidelne, ale doktor mi povedal ze to su uz tie porodne a do konca tyzdna urcite porodim. no neviem ci sa viac tesim alebo sa bojim 😅

dnes som este behala po celej nitre peso, potom som este soferovala, ale odteraz som doma, sedim na taske do porodnice a cakaaaaam 😀 . nechcem aby ma to chytilo niekde na ulici samu
a ty ako? mas termin tyzden po mne, ale 38tt je uz ok, ty nerodis? 🙂

zuzana76
2. feb 2010

zuzankakarolinka, dakujem, ja mam aj synceka narodeneho 3.8. 😵

danula, drzim palce, nech je to cim skor a stastne za tebou

danula.ch
2. feb 2010

zuzi dakujem 🙂

teuska
2. feb 2010

jej danulka asi ano 😅 aj som sa ti chcela prihovorit, len som nevedela ako. Prajem rychly a lahky porod.]

Na tom papieri z toho ctg, co znamenaju tie ciarocky? Je tam vidiet aj kontrakcie?

danula.ch
2. feb 2010

no vidis, mna to ani nenapadlo, ze si tam aj ty, som si myslela ze si sla na siedmu 🙂 , ked tak pozeram fotku, tak si to bola fakt ty 🙂 , no skoda
ked mas na CTG kontrakciu, tak vybehne ta krivka vysoko, take vykyvy tam vidiet. je to vidiet na obidvoch grafoch, lebo aj srdiecko babetku vtedy rychlejsie bije

teuska
2. feb 2010

ale aspon sme sa videli 😅 ja som si myslela, ze si to ty, len ma zmiatlo, ked ste tam boli 3 od Oberta. Inac by som sa bola prihovorila 😅
Take vykyvy, co sa mi zhoduju su asi 2 a na tom spodnom papieri to ale vybieha iba na 60. Pytam sa preto, lebo mna to brusko dost bolieva, ale pripisujem to tomu, ze je maly vzprieceny a tlaci ma. Ale na tom ctg ma prave brusko nebolelo.

danula.ch
2. feb 2010

som na tom tak isto, tiez tam mam dva vykyvy, siahaju do 60, pred tyzdnom az 100 a este tyzden predtym 40, no nie som z toho mudra. ale aspon to ze su to kontrakcie viem. ale Obert na to dnesne pozrel a povedal ze uz kontrahujem 🙂

teuska
2. feb 2010

no lebo zajtra mam ist znova a zaroven musim aj do tej rizikovej, lebo maly je stale KP a vraj sekciu musi schvalit primar. Len ja sa bojim rodit normalne, ked sa maly neotocil. A neviem preco ma zasa poslal na ctg. To tam budem cely den 😝

danula.ch
2. feb 2010

Teuska drzim palce aby to bola ta sekcia, rodit normalne KP asi nie je prilis prijemne 😕 . zajtra tam bude asi viac ludi ako dnes, tak sa drz 😉 . mne Obert povedal za dalsiu poradnu uz nestihnem 🙂

zuzanakarolinka
2. feb 2010

baby držím Vám všetkým palce, ak to bude SC, tak pravdepodobne spinal, to je fakt super, ja som išla domov na 5 deň a fungovala som úplne v pohode všetko, domácnosť malá, manžel, prajem aby to dopadlo aj Vám tak super

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre