Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

mary86
13. jan 2013

@moon1979 no to si ma nepotešila... 😒 som myslela že návštevy sú nejako možné... hm.. a keď si niečo potrebovala tak ako? priniesli a dali sestričke či ako? ja teraz normálne keď viem čo ma čaká uvažujem nad tou nadštandartnou izbou - tam by mohol byť so mnou aj manžel a pomôcť mi aj návštevy tam môžu ísť... no neviem.. ešte mi zostáva pár dní 😉

mary86
13. jan 2013

@lupena ja mám termín na 21. januára - to je nástup na príjem a 22. januára sekcia - tak hádam to dovtedy vydržíme 🙂

moon1979
13. jan 2013

@mary86 návštevy vo fakultných pôrodniciach nie sú povolené na obyčajných izbách, jedine na nadštandarde ... vieš čo, osobne tie prvé dva dni som absolutne nič nepotrebovala, väčšinu dňa som aj tak prespala 🙂 spíš, jedlo a tekutiny ti idú do žily, na wcko nemusíš ... 🙂 neviem ako to funguje inde, ale na nadštandard neviem či ťa dajú hneď po vykonaní sekcie, sestričky ťa potrebujú mať na očiach ... takže na VIPku zrejme až vtedy, keď by si išla aj na obyčajnú izbu .... urob ako uznáš za vhodné 🙂

tinka_14
13. jan 2013

Baby ak by ste niektora sli tento tyzden do poradne do NR do nemocnice pozreli by ste mi prosim kedy sa da prist pozriet do porodnice?? Vraj by to malo byt dole niekde vypisane....

janus32
14. jan 2013

@lupena ee,to som nebola ja 🙂 teraz už nechodím do rizikovky...bola som tam naposledy 30.11.a potom doki povedal,že všetko ok,že netreba k ním ísť 😵

janus32
14. jan 2013

@mary86 no veľmi záleží od sestričky 🙂 ale na druhý deň,ked ťa postavia a budeš už trošku fungovať,môže prísť návšteva kuk-len nie na izbu,na predchodbu áno 😵

jasmi289
14. jan 2013

@mary86 tiež som bola po sekcii....mm pustili za mnou keď som bola po asi o 3 hodky na pooperačku len nesmel byť dlho mala som ešte problémy so srdcom....ráno ma o pol siedmej dali na šestonedelie pred obedom postavili na nohy a šup do sprchy tam ti pomôžu... 🙂 na druhý deň som už ako tak fungovala a poobede som išla na chodbu na návštevy 🙂 vývody som vopchala do vreciek županu a pekne som pomaličky išla 🙂 tiež som sa toho bála,tak nehovorím že to nebolí,ale predstavpvala som si to horšie....a už keď sme prišli domov fičala som úplne normálne 🙂

jasmi289
14. jan 2013

@mary86 a ešte k nadštandartu....švagriná rodila pred 5 mesiacmi po sekcii a hneď na druhý deň ako išla na šestonedelie tak si pýtala nadštandart a dali ju hneď tam....ja osobne by som to nechcela a hlavne po sekcii mne veeeľmi pomohla aj "kolegynka" na izbe 🙂 mala som s kým pokecať,postrážili sme si navzájom baby keď sme potrebovali ísť na wc alebo do sprchy....ale samozrejme je to vec názoru 🙂

janus32
14. jan 2013

@jasmi289 presne si vystihla môj názor-vážne baby-ten nadštandart nieje bohviečo 😖 šak si tam sama ako kôl v plote,nemá ti kto mimi povarovať,porozprávať sa,poradiť...a byť tam len preto,že wécko a sprchu máš pre seba-kašlem na to,ked nemám s kým hodiť reč🙂

slavkav
14. jan 2013

baby a tie wecka nie su daleko od izieb? ja som v NR este nerodila, tak netusim. ja som tiez kvoli WC zvazovala nadstandard ...

mary86
14. jan 2013

dievčence ešte som sa vás chcela spýtať, v rámci predoperačných vyšetrení mi zistili trombocytopéniu - znížený počet trombocytov - hodnotu mám 102. Tak mám teraz trochu obavy z tej sekcie - boli ste niektorá v podobnej situácií? ako ste to zvládali? Nemali ste problémy? V´daka za každé info 😉

jasmi289
14. jan 2013

@mary86 ja som mala....chodila som na hematológiu k Šimekovi....všetko prebehlo o.k. ohľadom sekcie,ja som mala len okolo 60....neboj oni vedia čo robia 🙂

mary86
14. jan 2013

@jasmi289 ďakujem, akurát som prišla od hematológa (ja som bola v šali) - konzultoval so mnou tie výsledky - teraz som mala už iba 96, ale vraj to bude v poriadku - je to tehotenstvom dal mi aj také odporúčanie - pokyny ku sekcií majú mi dať pred aj po dicynone injekcie a malo by to byť v poriadku. A potom sa mu mám prísť ešte ukázať po pôrode, či sa to lepší...

tinka_14
16. jan 2013

Tak zajtra ja mna caka rizikovna v NR - mala zacala priberat pomalsie a vraj uz mamdozretu placentu, tak uvidime co mi povedia tam - vraj to moze viest aj k predcasne vyvolanemu porodu

mary86
16. jan 2013

Tak my nakoniec ideme do celkovej anestézy - kvôli tým zníženým trombocytom... Tak som sa naladila na ten spinál, že teraz z tej celkovej narkózy mám trocha obavy... Mali ste niektorá takto pôrod? Ako to prebiehalo?

danka483
16. jan 2013

@mary86 mne na znížené trombocyty zabrala trstinová melasa neverila som ale zabrala a mala som nakoniec spinál 😉

moon1979
16. jan 2013

@tinka_14 tak v 39tt to nie je nič neobvyklé, že by placenta nemohla byť prezretá 🙂

mary86
16. jan 2013

@danka483 no ja to mám naplánované teraz na utorok tak už asi nezaberie... ale potom určite skúsim... lebo aj hematolog mi vravel že to aj po pôrode nejaký čas potrvá než sa to vráti do normálu... a kde sa to dá vlastne kúpiť a ako to konzumuješ?

danka483
16. jan 2013

@mary86 v tých zdravých bio obchodoch je to v takom pohári ja mám túto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=26396 a jedla som ju asi cca mesiac pred pôrodom bol plánovaný prirodzený ale nepodarilo sa ☹ je to hnusné ale zaberá

moon1979
16. jan 2013

@mary86 hmmm ja som mala celkovú anestézu, ale teda druhýkrát by som nechcela ... pre niekoho je to lepšie, všetko prespíš, záleží aj od organizmu aj od narkozy, akú ti namiešajú ... ale kedže ty si prešla riadnou konzultáciou cez anesteziologa (teda usudzujem z tvojich komentárov) tak sa nemusíš báť, že by zvolili pre teba nevhodnú anestézu ... ja som išla na sekciu akútne, predoperačné vyšetrenie spočívalo v max vtom, že mi urobili EKG, žiadna konzultácia o možnej anestéze, kontraindikáciách a podobne a tak to aj dopadlo ... trvalo mesiac, kým som ju úplne "rozchodila" teda kým zo mňa vyprchala 🙂 ... ale mne trvá kým spálim aj malé pivo, takže je to vyslovene otázka organizmu a samozrejme správne zvolenej anestézy, na to sú tie konzultácie 🙂

celé to prebieha tak, že si ľahneš na stôl, napoja ti infúziu, anesteziolog sa opýta, či môžu začať a už za pár sekúnd o sebe nebudeš vedieť 🙂 neviem, možno spinál budem znášať psychicky horšie, predsalen je to stres na tej operačke, ale je výhodnejší a ľahší aj na organizmus a hlavne čo mi chýbalo pri malom bolo to, že som ho nepočula prvýkrát zaplakať keď prišiel na svet 😢 videla som ho až po niekoľkých hodinách, keď som sa dostala k sebe - teda aj "obraz aj zvuk" ...

ale pokiaľ vyšetreniami usúdili, že celková anestéza je pre teba bezpečnejšia, tak sa neboj, vyspíš sa a už sa zobudíš, že to máš za sebou 🙂 bolesti budú chvílu, kým nezaberú lieky ale potom už bude lepšie a lepšie .... infúzie som mala zapojené necelé dva dni ...

mary86
16. jan 2013

@moon1979 no ja som bola taká naladená na ten spinál, tak ma to aj zamrzelo, lebo tiež som sa tešila, že ju prvý krát budem počuť a vidieť... ale tak je tam riziko tak to nebudem riskovať... a hej mám všetky vyšetrenia porobené, to až teraz na konci usúdili podľa výsledkov že lepšie bude takto, tak sa na mňa nachystajú... inak som už v narkoze bola - pri umelom oplodnení, ked mi odoberali vajíčka - to sa robí v narkoze no to bolo asi 20 minút a niesla som to celkom dobre, tak hádam aj teraz budem 😉

danka483
16. jan 2013

@moon1979 pravdu povediac ja som mala spinál prebiehalo to v poriadku( myslím na sále ) malého som zazrela ale popravde stále veľmi ľutujem že bola sekcia a do konca života budem nakoľko som tie prvé spoločné chvíle nebola s drobcom ☹ a to že mi ho nosili na chvíločku 😖 no teda pre mňa nič moc a je mi to veľmi ľúto 😔

moon1979
16. jan 2013

@danka483 tak určite sekcia má nevýhody, obzvlášť pri rekonvalescencii je to trošku o inom, kým sa človek pozbiera, lebo predsa je to riadna operácia, ale tak čo už, ak sa inak nedá ... porodiť musíme 🙂 a všetko prebolí, len nech sú drobci a mamičky zdraví a v poriadku 🙂

moon1979
16. jan 2013

@mary86 neboj všetko bude dobré 🙂 buď kľudná, kompletne ťa vyšetrili a vedia dopredu na čo sa majú nachystať ... 🙂

danka483
16. jan 2013

@moon1979 úplne s tebou súhlasím a o mňa ani tak nešlo ako o malého a ten pocit nebyť pri ňom 😒

luckarisko74
16. jan 2013

baby, kde ste si dali robit interne vysetrenie pred sekciou? a ta anesteziologia je v nemocnici kde presnejsie 🙂 dakujem

tinka_14
16. jan 2013

Baby ked pojdem rano na tu rizikovku do NR, mozem sa rovno postavit do radu na ultrazvuk alebo sa mam najprv ohlasit na ambulancii??

luckarisko74
16. jan 2013

@tinka_14 naskor chod na sono, az potom do rizikovky. inak ja idem zajtra tiez, okolo 9 tam uz chcem byt 😉

mary86
17. jan 2013

@luckarisko74 ja som bola u svojej obvodnej najskôr a ona ma potom poslala ku komu mám ísť 🙂

tinka_14
17. jan 2013

Tak a uz sa osobne zoznamujem s nitrianskou porodnicou... Rano som bola na rizikovke a rovno si ma tu nechali - nezdaju sa im prietoky... Tak cakame a cakame ako sa to vyvinie, ci nam budu vyvolavat porod...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre