Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zuzkaznr
7. nov 2010

Ahojte. pocula som ze sa daju v porodnici prepichnut uska a dat hned nausnicky. neviete co je na tom pravdy?

helenkasabinka
7. nov 2010

@zuzkaznr ano daju ale len v tyzdni,lebo nerobi to kazda doktorka,len dve tusim a prepichuju len pri prepustani,ked ti padne prepustanie na vykend,tak babatku uska neprepichnu.....mna prepustali v nedelu a mala som smolu,nikto malej nechcel uska prepichnut kedze tam prave na to nemali komretentne osoby a tak som isla v tyzdni k doktorke,ktorej patri malinka a ta jej ich bez problemov krasne prepichla 😉 😉

zuzkaznr
7. nov 2010

@helenkasabinka dakujem. a ake ste dali nausnicky? su nejake co sa predavaju konkretne pre babatka?

helenkasabinka
7. nov 2010

@zuzkaznr takyto typ sme my dali a boli sme vysoko spokojni 😉 niekto daa len bodky zatial

zuzkaznr
7. nov 2010

aj my sme rozmyslali nad niecim takym. manzel chce zlate,ale mne sa to zda prilis drahe ☹ vy ste ake kupili?

helenkasabinka
7. nov 2010

@zuzkaznr zlate sme kupili 😉

bebaa
8. nov 2010

Zajtra je v Zlatych Moravciach KURZ PRE TEHOTNÉ Cvicenie spojené s prednáškami o 16:00...

bebaa
8. nov 2010

prave mi prisiel mail, preklada sa to na 10.11. teda v stredu o 16:00.

helenkasabinka
11. nov 2010

aj ste rodili niektore s EPI ? 😕

zajo79
13. nov 2010

😕 @helenkasabink v Nr to bude skor rarita

helenkasabinka
13. nov 2010

@zajo79 no asi tak alebo ked nemam znameho mam smolu 😅

zajo79
13. nov 2010

@helenkasabinka neboj, druhe ide rychlejsie 😉

helenkasabinka
13. nov 2010

@zajo79 no ale nie u kazdej to platilo 😅 😉

lenok
13. nov 2010

@zuzkaznr ano, helenkasabinka ma pravdu... som sa aj ja o to zaujimala, ale mala som strasne problemy s prepustanim z nemocky, takze som to nakoniec vzdala, lebo som mala toho fakt plne zuby.. 😝

stoji to cca 6€, nausnicky si musis doniest namocene v liehu a musia byt odopnute.

Nam prepichovala nasa pediatricka minuly tyzden v poradni, stalo nas to 10€. Kamosky mi odporucali skor prestrelenie, ale nemala som chut hladat vhodne zlatnictvo, a ked som si predstavila, ze to mojej zabke budu robit nejake brigadnicky, tak som to hned zamietla 😝

helenkasabinka
13. nov 2010

@lenok mas uplnu pravdu ja som tiez radsej volila prepichnutie u doktorky ako v nejakom zlatnictve a co ja viem kde a u koho,takze urcite sme spravne volili 😵

zajo79
13. nov 2010

no kebyze mam babu, nenecham jej prepichnut usi..ked bude velka, a sa rozhodne, nech si da.

pami2
15. nov 2010

ahojte, pisem este asi skoro, ale pomaly zacinam mat strach z porodu...ide o to, ze by som pri porode chcela mat svojho gynekologa ( zaroven aj porodnik) , ktoremu na 100% doverujem...len neviem, ci sa to v Nitre da vybavit..alebo to zavisi od konkretneho lekara?

viem, ze v inych mestach sa da, ze zaplatite lekarovi a ked uz rodite, tak mu zavolate, aby prisiel..

ako ste to riesili vy? Mali ste vopred dohodnuteho lekara alebo ste na sal prisli a kto mal prave sluzbu, ten vas odrodil?

pami2
15. nov 2010

@beruska113 posli aj mne prosim kontakt na tu laktacnu poradkynu. dakujem

pami2
15. nov 2010

prosim vas, kde je v Nitre nejake materske centrum? uz teraz sa tesim, ze tam budem chodit.. 🙂 bolo by super ak by mali nejaky web s programom, nepozna niekto?

zuzkaznr
15. nov 2010

@pami2 Ahoj. co ja viem tak sa da mat svojho porodnika,len myslim ze to musis dat vediet v nemocnici. mne tiez odporucili si vybavit doktora,ale vraj je to vacsinou zbytocne,lebo nemusi stihnut prist,alebo ti akurat nebude dvihat tetefon a pod. ☹

zajo79
15. nov 2010

@zuzkaznr a hlavne..ked clovek tam pride a ma zena dohodnuteho doktora, ktory tam este nieje...tak kazdy dava ruky prec... ze nieste jeho pacientka. 😅

zuzkaznr
15. nov 2010

@zajo79 veru aj to som uz pocula,ze sa nechcel nikto ujat tej mamicky a nechali ju tak. nakoniec ju musel odrodit doktor co mal sluzbu...

mucka2505
15. nov 2010

Baby co vsetko treba brat do spitalu? uz mam z toho chaozzzz asi by som uz mala zacat balit :- ) uz sa to blizi ..

zajo79
15. nov 2010

hmm...skoro vsetko. jednorazove gatky - najlepsia vec, podlozky pod chorych na postel.. ked sa zaspini, vyhodis a hotovo. nemusis cakat kym pride sestricka vymenit plachtu. vodu, homeopatika na rozbehnutie kojenia, teplomer, toaletny papier

zajo79
15. nov 2010

zupan - lebo ta poslu na sono dole na ambulancie, aby si nesla v pyzame po chodbach, pyzamo, pyzamo - ja som mala take nad kolena. toaletne potreby pre Teba... na porod: labelo urcite, budes mat suche usta.

a vlozky porodnicke...tie si par nabal aj pri porod do neakej malej tasky.

lenok
16. nov 2010

@mucka2505 prelistuj o stranu, 2 dozadu. Spisala som celkom fajny zoznam. Rodila som pred mesiacom, takze je aktualis 😉 ja som doktora vybaveneho nemala,lebo moj v nr nemocke nerodi. Nebanujem,bolo to ok, lebo nasich dr. povazujem za sikovnych. Tiez som o tom pisala, treba sa tu trosku pohrabat... A neboj sa niecoho,co si este nezazila, mozno porodis bleskem 😉 ziadny porod nie je prijemny,ale na to zle rychlo zabudnes, viem to podla seba...

blondi2
16. nov 2010

ako to funguje, ked by som chcela mat tu nadstandardnu izbu? to staci nahlasit potom, ked pridem do porodnice na prijem alebo to musim skor?

zajo79
16. nov 2010

ak je obsadena, tak ti to nepomoze nahlasovat dopredu.. jedine zeby si mala objednany cisarsky, a im dopredu povies...

mucka2505
17. nov 2010

@lenok oki dakujem pozriem :O)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre