Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bystricanka
26. máj 2008

ziza...ahoj.
No ja som s pôrod.asistentkami nadmieru spokojná.Boli fakt milé. Ja som dokonca mala kontrakcie v noci až do rána a vždy tam niektorá pobehovala a starala sa o nás(na vzdychárni sme boli dve).Boli úžasné. A doktori podobne.
Ja ako som už spomínala som nemala extra skúsenosť s novorod.sestričkami(česť asi 3 výnimkám) ale dalo sa tom tam v pohode vydržať.

bystricanka
26. máj 2008

a ešte ma zarazila jedna vec, že v prvej izbe boli ubytované romske rodičky, ktorým návšteva chodila po celom šestonedelí okolo novorodeniatok,ktoré práve viezli na vyšetrenia. Samozrejme sestričky s nimi spravili poriadky, ale dosť ma to vtedy nahnevalo 😠

aviril
29. máj 2008

ahojte. takže k pôrodnici - som tam bola tretíkrát, ale nemám žiadne výhrady. rodil ma dr.obert, bol úplne skvelý, nemôžem si ho vynachváliť. perfektne mi všetko vysvetlil, ako mám predýchavať, tlačiť a aj si zasrandoval. perfektný človek a doktor, som sa pri ňom cítila úplne uvoľnene, nebála som sa nič pýtať. a aj pôr.asistentky boli zlaté, proste super.
a šestonedelie? bola som na novej izbe, sestričky ženské aj detské boli ochotné, milé.
a inak, keď som v pondelok odchádzala, tak sťahovali zo starých izieb tretiu posteľ hneď na začiatok chodby pri novorodenecké oddel. tam sú nejaké izby, do ktorých nasťahovali postele a všetko a tým pádom by už maminy mali byť len po dve, nie po tri. takže aj to je plus.
neviem, či tie izby boli predtým zatvorené alebo čo, ale teraz sú už v prevádzke, pravdaže nie sú prerobené, ale už sa nemusia maminy tlačiť po 3.
takže moje hodnotenie - SUPER.

helena
30. máj 2008

ahojte tak aj ja sa uz KONECNE mozem k vam pridat !!!!
ja som rodila 14.5. v nasej porodnici....No musim napisat ze doktor Lajtman je uplne nechutny clovek,lebo ked som bola na vzdycharni po vyvolavacke tak ma zavolal a vysetroval ma pocas tych najsilnejsich kontrakcii a pchal do mna jeho velku ruku a to vsetky prsty ze aby zistil na kolko som otvorena.....mna to hrooozne moc bolelo a slzy mi tiekli od bolesti a povedala som mu ze ma to boli a on s debilnym usmevom mi povedal: TOTO NEVYDRZITE???? JA DO VAS PCHAM LEN JEDNU MOJU RUKU A PREDSTAVTE SI ZE Z VAS POJDE VON HLAVICKA TAKA VELKA AKO PRIBLIZNE MOJE 2 RUKY!!!!!
tak tato jeho debilna poznamka ma fakt dojala.-.......
ak mam uprimne povedat tak som stastna ze ma nakoniec rodil ZLATY CLOVEK doktor KELNER......jE UPLNE UZASNY A TAKY CITLIVY.....TO BOLO UZ TEDA ine kafe ako sa vravi.Ja ako prvorodicka som od dostania vyvolavacky porodila za 3.5 hodiny co bolo uzasne.....

A doktor Mesaros???? no to bolo tiez nic-moc lebo ten ma pred porodom par krat vysetroval ako som otvorena atd......no ja si vsak neviem vynachvalit toho zlateho Kelnera.

stale sa chodil na mna na izbu pozerat ze ako sa mam a malinku pozeral ......chcela by som mu velmi podakovat a ak este raz budem mat ist rodit,tak prisaham ze si radsej zaplatim a vybavim Kelnera !!!

helena
30. máj 2008

a co sa tyka personalu????
sestricky boli uplne super,pekne sa o nas starali aj o babatka......
sprchy su uz opravene aj wc, co bolo super....¨
Aj doktori co mavali vizitu boli zlaty az na jednu hnusnu a arogantnu doktorku DETSKU,ktora sa vola NANIŠTOVA.....uplne trafena zena....na co potom robi doktorku ked ju to ocividne nebavi???? nema ziadny vztah k detom a co ma uz uplne sralo bolo to ze s malymi babatkami robila na izbe stale v doktorskych rukavicach ?!?!?!?!
no nechapala som.Je to ta sprosta blondinka,co ma uplne cervene lica ako prepite a chodi ako robokop!!!!!
chudina jedna---prepacte mi za skarede slova ale bola som na tu strasne nasrata ako sa chovala k mamickam a k babatkam-vraj je slobodna a bezdetna a nema ani chlapa,tak sa potom necudujem ze je taka nervozna stale 😠

sorscha
30. máj 2008

helen to s tou doktorkou ma pobavilo 😀 😀 ,ale máš úplnú pravdu

wladka
30. máj 2008

helen, ktora to je?? taka mladunka, chuda? cca 27-28rokov??

aviril, ja mam oberta 😉 ..je super, ze si na nho natrafila 😵

a helen, kellnerko mi drzal nozicku, ked som rodila, tak viem co je zac 😵 😎 .. inak mna odrodil Matejka, supis bol..

helena
30. máj 2008

SORSCHA vdaka ale fakt je to koza ta doktorka

WLADKA nie ta mladucka doktorka ale to je taka stara rašpla blondina,s brutalne cervenymi licami a vooobec netusim kolko moze mat rokov-nahodou jej budem lichotit a to ja nechcem lebo je hnusna 🙄

joj KELLNERKO je aj sympatak fesacik jeden 😵

bystricanka
30. máj 2008

helen...aj ja som mala Kellnerka...super doktorík. Ked ma zašíval, vždy mi povedal kedy ide pichnuť do mna ihlu aby som to čakala. Bol veľmi príjemný,úžasný a proste naj pôrodník.... 😵 😵 A najviac sa mi páčilo,že ked som malého porodila, tak on utekal za sestričkami aby ho videl či je v poriadku a osobne mi prišiel povedať, že som porodila zdravé dieťa. Najkrajšia veta na svete. 😉

bystricanka
30. máj 2008

inak ja som tú novorod.doktorku nevidela. Ja som mala šťastie na takú malú chudú Taká zlatučká bola.Wladka asi myslíme na tú istú. Vyzerá dosť prísne, ale je zlatučká 🙂

luciaakubko
31. máj 2008

podla mna teda su dolezitejsie ako samotni doktori prave porodne asistentky. napriklad pani Slobodova. Ta je uzasna 🙂 ak by vsak nastali nejake kompĺikacie, musel by sa ma ujat nejaky erudovany doktor, predpokladam. ved vzdy maju sluzbu dvaja. jeden co ma uz dake tie atestacie za sebou a ten druhy by mohol by pri mojom porode prave doktor kellner 🙂 a co sa lajtmana tyka, uz som u neho absolvovala nespocetne vela vysetreni, ani jedno nebolo bolestive. ma mozno len svojsky druh humoru, nie kazdemu kazdy sadne. uvidim, ked porodim. potom podam SVEDECTVO 🙂 pevne dufam,ze bude cisto pozitivne

suzie
31. máj 2008

ahojte, co sa doktorov tyka, ja mam zatial skusenost s mesarosom a dr. valaskou z rizikovej poradne v nemocke, mesaros sa zda byt v pohodke, taky vegetak, vysetroval ma len raz ani som to necitila, ale ta dr. ma teda riadne potrapila 😕 😨
A o porodnici bol nedavno clanok v nitrianskych novinach, zevraj je tam jedna nadstandardna izba, kde moze byt aj tatinko s rodickou cely pobyt, ale iba na kresle, nema tam postel, plati sa 500,- na noc za tu izbu. A zevraj pribudla aj izba pre navstevy, neviem ci ste tu uz spominali, tak konecne nemusia maminky s babatkami postavat na chodbe v prievane 😵 Ak uz s tou novou nadstandardnou izbou mate niektora osobnu skusenost napiste, ci to stoji za to... 😉 (aj ked osobne si myslim, ze bdueme mat ine starosti ako pozerat telku po porode 😅 )

wladka
1. jún 2008

bys, hej.. taka mlada, chuducka, strasne zlata 😵 nosila rusko 😕 .. ale raz dva krat som mala taku starsiu, ale bola v pohode 😕 😅 .. tak neviem 😖

jaj, baby.. a vy sa drzte, prajem hladky porod 😉

mari.m
3. jún 2008

Heli, ja som teraz vymenila Lajtmana za Trusku, podla tvojich slov som asi urobila dobre.. ja neviem , dakedy bol lajtman taky super, ale po niekolkych rokoch doktorovania sa akosik zmenil..
no a co sa tyka kellnera, tak ja ho max. zboznujem 😀 on bol prvy, co mi na pohotovosti robil vnutorne sono, videl, ze som vystrasena.. bol ku mne mily, dobry, zasrandoval.. aj ja si ho mienim vybavit k porodu 😀
keby ma ambulanciu, tak hned k nemu prechadzam..ale kedze nemam, idem k Truskovi, toho tiez chvalia, tak som zvedava, som objednana na 16.6. 🙂

bystricanka
4. jún 2008

mari...tak aj ty by si šla ku kellnerovi, keby mal ordináciu? Fúha, tak to celá nitra k nemu bude chodiť mám taký pocit 😀 Chudák doktor...roboty bude mať až až 😉

rebi
6. jún 2008

ahojte kocky misko´kelner je moj dobry kamarat chodime spolu lyzovat , navstevujeme sa je to fakt strasne zlaty chlap . je strasne rad ze ho takto chvalite ale nie vsetci jeho kolegovia to vedia stravit ( tu jeho popularitu)
jedine co ma trapi u neho ze este zatial nenasiel tu pravu a tak velmi tuzi po laske a normalnej babe ktora by ho milovala on by jej dal modre z neba ved uz mate skusenost 😉 nevymyslime nieco? 😵

nelinka79
6. jún 2008

rebi ked nas odrodí tak mu niekoho najdeme 😎 😀

aviril
6. jún 2008

rebi tak to sa čudujem, že nikoho nemá. taký skvelý človek, skôr by som povedala, že má plno nápadníčok. a že si má z čoho vyberať. a možno aj má, len medzi nimi nie je tá pravá. no tak mu držím palce, nech si niekoho nájde. tá žena by bola potom asi najšťastnejším človekom na svete.

bystricanka
6. jún 2008

rebi...tak nech sa aj jeho kolegovia trošku snažia a budeme aj ich pochvalovať. Aj keď isto nie je jediný najlepší, ale patrí medzi najlepších - to bez debaty. 😉
a nikoho nemá? No isto naňho nejaká čaká. 😵 Všetky čo sme pri nom rodili a staral sa o nás mu prajeme, aby bol v živote šťastný, lebo je to fantastický človek a isto bude aj dobrý manžel a otec. 🙂

wladka
6. jún 2008

rebi, co chces vymysliet? nejaku party?? 😀 😀 neblazni dievka.. ma krasne povolanie, akurat blbe - nema tam moznosti, casova zanedprazdnenost, ale mozno medzi sestrickami najde nejaku 😵 zlatu dusu, ktovie.. ja som rozvedena, tak kludne 😎 😀 😀 .. a keby si vedela, ze otvara ambulanciu, okamziute nam daj vediet.. my budeme VIP pacientky 😉 ..a hned prve.. mne drzal nozky, ked som rodila, a sa casto zastavoval u mna, ze ako s kojenim, ze ako sa citim.. zlaty to chlap 😵

lexie33
6. jún 2008

nedá mi, aby som aj ja nenapísala ... musím nitriansku pôrodnicu len pochváliť. veľmi sa čudujem všetkým čo utekajú do TO. tam majú super starostlivosť asi len platiace pacientky, keď tam prídete ako no name osoba tak to teda nie je nic moc. a navyše v prípade že dieťatko má problém, aj tak vám ho odvezú do nitry a vy si môžete užívať nadštandard v TO a rozmýšlať či vám to stálo za to. mna v 34 tt prijali v TO, kde sa mi pokusali zastavit kontrakcie. po 16 hodinach co ma monitorovali a nalievali infuziami zistili ze to je "asi" porod a poslali ma do nitry (kontrakcie 5 min) ze tam asi urobia nejaky zazrak. nastastie vsetko dopadlo dobre aj vdaka Dr. Obertovi - VDAKA. Ale TO porodnicu uz nechcem vidiet ani na pohladnici. Musim pochvalit aj lekarov a sestricky a starostlivost na novorodeneckom, vsetci boli velmi mily a ochotny. Sestricky Mozno vzdy nemali dobry den ale nemala som nikdy pocit ze otravujem. Tiez davaju velky dôraz na dojcenie, stale tam behali sestricky ako sa nam dari a ci nemame problemy. Co sa tyka izieb bola som na tych novych, je to tam pekne, vsetky este nie su prerobene ale tych par dni sa to myslim da vydrzat aj na tych starych.

neila19
6. jún 2008

lexie33 a co si si brala do porodnice?vies aby som nanic nezabudla.dakujem

neila19
6. jún 2008

baby a kolko ste platily v nr za epiduralku?

aviril
6. jún 2008

lexie, aj ja som mala dr.oberta pri pôrode - fantastický človek. nemôžem si ho vynachváliť. tiež nechápem, prečo kritizujú nitr.pôrodnicu, ja som tam bola už 3x a nikdy som nemala negatívny dojem, práve naopak.

neila, užívateľka s menom bublinkajasminka mala epi v nr, skús sa jej opýtať

helena
6. jún 2008

baby som konecne na nete,po dlhsej odmlke 🤐
od stredy som bola v nemocnici-----museli mi robit kyret,a davali mi aj 3 krat transfuziu krvy,kedze som nenormalne mooooc krvacala a tieklo to zo mna ako z flase-doslova...mala som v maternici zvysky placenty....
pan dr.Kellner chodil za mnou a pytal sa ma ako sa mam---bol uplne skvely...je perfektny a k 2 porodu ak raz pojdem este rodit,tak slubujem ze si ho vybavim a aj zaplatim aby ma odrodil.

az sa normalne CUDUJEM ze on este nema priatelku.....chudiatko a taky dobry clovek.Velmi mu prajem aby uz stretol tu pravu,ktora ho bude milovat,bude mu oporou.......aby sa v laske nikdy nesklamal!!!!

a ZASA mam zle skusenosti s dr.Brestanskym....Bohuzial ja neviem ale vzdy ked mi ide doslova o zivot tak on je na prijme na pohotovosti a mna posle domov s tym ze som v poriadku a nic mi nieje ?!?!?!?!
aj tento raz to tak bolo a ja som skoro vdaka nemu vykrvacala.......
aj sa mi prisiel 3 krat ospravedlnit!!!! lebo som sa na neho stazovala v nemocnici...... ☹
je mi to luto ale musela som lebo ked mi islo o zivot a on povedal ze je to ZASA v poriadku,tak ja uz neviem...

na co platia vobec takych mladych a nevzdelanich lekarov???????

dzanka3
6. jún 2008

no teda HELENKA si si uzila...a to kto ta rodil ze neprezrel placentu ci je cela vonku? ved to musia kontrolovat!!!

aj ked chvilami na zaklade vasich prispevkov si hovorim ze porodim v NR porodnici aj bez vybaveneho porodnika...o chvilu na to sa zase presviecam ze musim ho mat vybaveneho - lebo niekto nieco zanedba, prehliadne..nechaju vytrapit a pod.....

a to su tam vsetko taky mladucky porodnici ci ako? nikto taky starsi...skuseny a pod. ????

mari.m
6. jún 2008

Heli, ten dr.Brestansky je mlady? ja ho nepoznam 😕

Kellnerko je moje numero uno 😵
mala som pocit, ze nema priatelku.. sestricka robila take narazky na mna.. ze ci som volna a tak 😀
a on nastavil usi a pocuval 😀 zlaty bol vtedy

Heli, ked ho tak chvalis, tak aj ja si ho potom raz vybavim 😉 teda,no,budem sa snazit..

rebi, a povedz mu, nech si vybavi ordinaciu.. ze sa uz nevieme dockat..

jemino, preco neexistuje viacero takychto lekarov.. hm hm hmmm 😒

katja78
6. jún 2008

Caute baby,
neda mi nereagovat. Misko Kellner je moj spoluziak z vysky, mam na neho podobny nazor - snazi sa byt svedomity, mily, citlivy, ale este mu chyba par rockov k atestacii z gyn.-porodnictva. Takze vlastna ambulancia zatial nehrozi a urcite sa musi aj on este vela ucit.

miyya
7. jún 2008

ahojte a aké máte skúsenosti s Obertom? Je to môj lekár, ja som zatial bola spokojná. No už neako nemá času. a už minule mi robila poradnu sestrička.

čo sa týka rodenia, vôbec neviem kam mám isť. Každý mi hovorí o Nitre strašidelné príbehy a vraj sú tam zlé podmienky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre