Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

ilduska14
26. aug 2008

Ziza.Neviem či si ešte nešla rodiť, nevšimla som si či máš niekde v príspevku napísaný termín pôrodu.Vložky sú najlepšie pôrodné a predávajú ich v lekárni.Keď ťa budú zašívať tie potom dráždia najmenej.Aspoň mne boli najlepšie.Ja som rodila v Nitre koncom júna.Stačilo mi okolo 30 plienok pre malú.Vložiek si nakúp veľa hlavne na tie prvé dni som ja musela mať stále dve naraz.Košele dávajú ak si vypýtaš také veľké biela ako plachta.Radšej si dones vlasné pyžamá, ale aspoň 3.Keď trošku silnejši budeš krvácať tak sa ti rýchlo zašpinia.Držím ti palce a neboj dopadne to dobre.

rebi
26. aug 2008

ahoj zuzi no co ako ste vcera dopadli pocula som ze jedna flasa padla.Misko je zlaty chlap . jak vam je dobre. ja som bola dnes v poradni a nic zas nevieme co to bude nedalo so vobec vidiet ukazovalo nam nohy ale bolo krasne vidiet tvar . ale chcel ma poslat do nemocnice ako nahle som vysla na kozu brucho jak kamen no hruza tak nemam nic robit no a da sa to? ☹ musim sa setrit.....

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dragila
26. aug 2008

Ahoj Lívia,no s Miškom sme pokecali,malá to prespala 😉 ,tak som si aj ja oddýchla. No ale hrknúť som si nemohla,šak kojím. Ty sa šetri,to je jedno čo to bude,len nech ste v poriadku. Ja ti už odkladám veci,keby to bol chalan 😀

luciaakubko
28. aug 2008

kamila, nebudem sa pytat, uz to mam stastne za sebou a ziadnu epi som nepotrebovala 😉

dragila
3. sep 2008

Ahoj Lívia,ako ste zahájili šk.rok? 😉 A čo Rebeka v škoôlke? Kubko nechce chodiť,tak robí ráno scény,ale nakoniec ho vždy presvedčím.

baskaj
3. sep 2008

ahojte nitrianky!
chcela by som sa vás spýtať na dve veci:
neviete mi náhodou poradiť nejaké tehu obchody v nitre okrem Bocianika a stánku č. neviem koľko v Polygone? akosi sú mi už tesné nohavice... 😅 😀
aaa, máte niektorá skúsenosti so sonom v Medicínskom na Chrenovej (Dr. Linder)? bo bola som, aj sme si dali spraviť fotečky, no obe sú trochu rozmazané. a chcela som sa spýtať, či ste si niektorá dali nahrať sono i na DVD. či to bolo dobre nahraté a ako dlho to asi trvalo a tak...

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajdika
4. sep 2008

Ahojte baby. Na Dr.Lindnera platí jediné: pýtať sa, pýtať sa. Potom Vám povie všetko a dokonca má aj zmysel pre humor 🙂 Tiež sa mi taký zdal zo začiatku, ale nakoniec som sa dozvedela všetko a mnoho aj pomimo. Čo sa týka 3D sona, tak neviem, ako to tam je, kamarátka tam bola a nemala príliš dobré DVD (to im robila tuším sestrička, ale tá je úplne v pohode a s ňou o informácie problém nemáte), ale pravdou je, že nie vždy je bábätko dobre vidieť. Ja som bola v Hlohovci a bola som spokojná.

zuzu333
11. sep 2008

ahojte baby.. mam otazku,som v 38tt a moje babo ma KP polohu,kedze som z nr,tak asi tu budem aj rodit.. a chcem sa spytat ci v nitrianskej porodnici riesia prvorodicky co maju takuto polohu vzdy sekciou? 😕

nelinka79
12. sep 2008

ahojte ja sa chcem spytat ci musim mat dopredu vybrateho lekara kde budem chodit s malou? ci sa nato pytaju v porodnici. ozaj a ci neviete ako je to so zdravotnou poistovnou ci ma dieta taku istu ako mama alebo moze mat inu?

brnka
12. sep 2008

nelinka, na detskeho lekara sa v porodnici pytali. neviem, ako to je, ked ho nemas dopredu vybrateho..... a zdravotnu poistovnu ma tusim prvych 60 dni babatko maminu (detsky lekar vypisuje recepty na teba) a vybrat mu mozes poistovnu aku chces. My sme mali karticku postenca vybavenu asi dva dni od prepustenia z nemocnice.

ajdika
12. sep 2008

Zuzu,pokiaľ viem, tak polohu KP riešia sekciou - aspoň čo mám známe, ktorých bábätká boli opačne otočené, tak tie mali CS. A Nelinka, čo sa týka pediatra, bolo by fajn si ho vybrať ešte pred pôrodom (ale nemusíš za ním ísť, ale je dobré sa aspoň telefonicky informovať, či nie je plný), v pôrodnici sa Ťa naňho budú pýtať pri odchode a navyše na druhý deň po prepustení mu musíte (Ty, manžel, známy, to je jedno, kto) zaniesť prepúšťaciu správu o novorodencovi. A čo sa týka poisťovni, môžeš vybrať malinkej akúkoľvek, ale pokým ju ešte neprihlásite v tej-ktorej poisťovni, bude mať zatiaľ Tvoju. Lepšie je vybaviť všetko čo najskôr naraz (aj sociálku musíš vybaviť do 15 dní od narodenia, ak chceš, aby Ti prispievali na dôchodkové poistenie odo dňa pôrodu, ak to nestihneš dovtedy, budú až odo dňa prihlásenia).

zajo79
15. sep 2008

kocky,neviete ci je mozne,aby bol pritomny pri porode otecko? myslim,ze ci nam nemozu povedat ze nieje volna izba len pre nas a tym padom tata nebude moct byt pri porode...resp., uz ci bude pri samotnom porode mi to uz bude fuk,ak by nebol dovtedy, skor by som bola radsej ak by bol so mnou dovtedy....Ako je to tam s miestnostami? je ich dost?

nelinka79
16. sep 2008

ahojte aj sa pripajam s otazkou ci sa da v nitre zaplatit nadstandartna izba? a co všetko ste vybavovali ked ste odchadzali z porodnice aké papiere ...

m.a.r.t.i.n.a
16. sep 2008

Ahojte baby,

ja som chodila na sono k Dr.Linderovi, v 20tt mi povedal, že podla rozmeru stehennej kostičky je plod vo vývine o týždeň neskor ako by mal byť a v 30tt mi dokonca povedal že už sú to tri týždne pozadu a že by som mala ísť do nemocnice do rizikovej ambulancie.Velmi ma to vystrašilo, pretože 3 týždne je vela....No a v nemocnici mi na sone povedali, že Dr.Linder mi 2x zle zmeral steh.kosť, že zobral rozmer len z predolenia a že sa nemusím báť, že všetko je tak jak má....
Už tam nechodím, lebo som už mesiac pred porodom v Trenčíne, kde chcem rodiť. Na nitr.porodnicu som počula málo dobrého a aj stav vybavenia a zariadenia izieb je trochu pozadu....

inkaher
16. sep 2008

ahojte...v nitre sa da zaplatit nadstandardna izba ale je tam len jedna...a neda sa objednat...takze mozes mat len stastie ze bude prave volna...vtedy si ju mozes vyziadat...stoji tusim 500 na den ale tym som si neni ista...co sa tyka miestnosti tak je tam ,,vzdycharen,, na tej su tri postele a tam mozes byt s manzelom...a potom na porodnej sale tiez...ale ktovie kolko tam bude zien...teraz maju vela porodov takze asi tam nebudete s manzelom sami...

zajo79
16. sep 2008

to tam je len jedna izba ???? nieje ich tam viac?

a ak bude viacej porodov, bude moct byt tata ucastny porodu? bude moct byt pri mne kym sa pojdem na sal, ak bude so mnou dalsia zena na izbe?

zuzana76
16. sep 2008

ked som rodila ja v auguste, tak nas v jeden den rodilo 8 zien a manzel tam mohol byt, bolo nas dokonca tolko, ze mna museli dat namiesto vzdycharne na pooperacnu izbu, kde som aj napokon skoncila po porode, lebo nakoniec som mala cisarsky. Muza najskor poslali domov, elbo ja som prisla otvorena len na jeden prst a bolo to na dlho.

zajo79
16. sep 2008

sice budem rodit az v januari, pride mi to strasne daleko....

ale ja by som bola rada ak by tam bol so mnou dovtedy kym sa otvorim....uz na sale to ide obvykle rychlo.

ktovie co vsetko nas caka...... 😎

brnka
17. sep 2008

zajo, ja som tiez chcela,aby bol manzel cely cas pri mne, ale poslali ho domov, a mohla som ho zavolat, az ked som sa presuvala zo vzdycharne na salu 😠 😠

zajo79
17. sep 2008

coooo? to mi ani nehovor

jajka968
17. sep 2008

Ahojte,

ja som rodila v Nitre v júli cisárskym. Bola som veľmi prekvapená prístupom a ochotou. Mala som spinal i napriek tomu, že mám dosť nízky tlak, anesteziologička bola úplne super, rodil ma doktor Leitman, tiež bol fajn. Srandovali a snažili sa spríjemniť mi to celé. Nadštandardná izba je žiaľ len jedna a bola obsadená, ale aj tak som mala tú zrekonštruovanú izbu. Len aj tie opravené kúpelky sú trošku odfláknuté, voda slabo odteká, takže je tam hotová potopa - doporučujem vziať si so sebou gumové šlapky. Sestričky tiež boli celkom fajn.

zajo79
17. sep 2008

ahoj jajka.

tie gumove slapky su do sprchy nutnost, netuzim si priniest domov neplanovany suvenir

brnka,

ja nejako ratam s tym ze bude so mnou, uz na sale mi je to suma fuk, ale ten cas kym sa dostanem na salu....ved to je najhorsie aspon co si ja pamatam, ze som tam bola sama....dufam ze sa to bude dat. Syna som mala vonku za dve a pol hodinky, tak sa modlim aby bol druhy porod bud rovnako alebo este rychlejsi....

nechcem si vybavovat ani popredu doktora, pride mi to zbytocne,ved ti doktori su tam nato aby pomohli,nedaju Ti viacej ako ked si ho zaplatis...skor by som si zaplatila sestricky, co asi nepojde 😀

A spolieham sa nato, ze ked tam bude so mnou partner,tak sa budu spravat lepsie....

brnka
17. sep 2008

zajo, ved aj ja som s tym pocitala, ze bude cely cas so mnou. Aj na predporodnom kurze u p. Jahnatkovej sme sa na to pripravovali, ze budeme spolu. ☹ Ale mne zase velmi pomohol, ze bol so mnou na tej sale. Neviem, ako by som to bez neho zvladla. 😉

zajo79
17. sep 2008

no na sale ano, ale dovtedy???to tam budem saaaam?

zajo79
17. sep 2008

na jednej strane sa neuveritelne tesim, nech uz mam v naruci babo....ale na strane druhej ma chyta panika,stres z porodu 😅

luciaakubko
17. sep 2008

ja som z poradne isla rovno na salu, predtym som samozrejme absolvovala prijem- strasne som sa bala, aj ked bolesti sa dostvili az po prepichnuti plodovej vody a o pol hodku bola mala na svete. priatel bol teda so mnou, no prisiel za mnou az na salu. inak, bola tam jedna velmi zlata sestricka - mlada, praxuje na rychlej pohotovosti tusim, ta travila s mamickou, ktora bola na vzdycharni cas, no odbiehala aj ku nam na salu. bola uzasna. pomohla mi prekonat strach pokym prisiel priatel. na vzdycharni som ziadneho tatka nevidela, tak neviem, ci je mozne, aby tam bol s rodiacou mamickou.

ajdika
18. sep 2008

Zajo, závisí od toho, koľko bude rodičiek, ak málo, určite budete môcť byť celý čas spolu, ak veľa, tak asi bude môcť byť až pri pôrode. Predsa len, nie je tam až toľko miestností. So mnou manžel pri pôrode síce nebol (musel byť s dcérkou doma, nemali sme ju kde dať) , ale zato sestrička (zlatá to žena) bola so mnou takmer v kuse. Mňa poslali hneď do pôrodného boxu a ona tam bola celý čas tiež, veľmi mi to pomohlo, a aj napriek bolestiam sme ešte aj srandovali medzi kontrakciami. V ten deň rodila už len jedna pani cisárskym a tá bola vo vedľajšom boxe a s ňou bol manžel. Teraz ale nefunguje zlatomoravecká pôrodnica, tak majú naozaj veľa pôrodov, ale do januára sa to snáď už vyrieši. A pôrodu sa neboj, ja som sa bála tiež, ale tento bol 100x lepší, ako prvý (z toho mám traumu doteraz, a preto som sa príšerne bála aj ja), normálne by som šla ešte raz aj zajtra. Aj keď to hojenie býva po druhom pôrode horšie... (aspoň u mňa, ale to možno bolo už vekom 😀 ). Ešte máš dosť času, tak nestresuj dopredu, hlavne na to nemysli. Ke ď som bola na sále ja, jednej pani zomrelo bábätko v brušku a bolo to hrozné počuť odvedľa ten plač ( a tá pani , čo rodila cisárskym, rodila predčasne), tak som aj tú bolesť vnímala inak, bola som šťastná, že som v porovnaní s tým na tom z nich najlepšie. Dôležité je, aby bolo bábo v poriadku, bolesť sa dá vydržať. A keď sa budeš veľmi báť, ešte vždy je tu možnosť epidurálky, tak prečo to nevyužiť.

nelinka79
18. sep 2008

ahojte ... chcem sa spýtat ci vam stacili veci podla zoznamu ze co treba do porordnice co som dostala od p.Jahnatkovej a sestricky v poradni alebo treba nieco na viac?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre