Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zajo79
24. sep 2008

dzanka, tak dufam ze sa rychlo z toho dostanete.

ziza, no konecne nieco pozitivne na nitriansku porodnicu. Doktora si asi nemala vybavaneho 🙂 tak aj ja planujem, pride to na mna a ficim do nemocnice ked budu kontrakcie po 5minutach... no ale clovek mieni,pan boh meni,tak uvidime. Gratulujem ku krasnej dcerke,nech ste zdrave obidve. Bol aj tata pri porode? Mohol byt s Tebou? Alebo bol s Tebou len n a sale? ....tusim si ho nespominala,tak sa preto pytam

a tie tmavsie spoluobcianky by mi teda vadili...no ale pokial by som ich nemala na izbe tak by som s tym nic nespravila...ak by ano, tak to by som musela "nejako" riesit..... 😀

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zajo79
24. sep 2008

Ziza, klystiru sa nejako nebojim,nic prijemneho,ale ocakavam aj neprijemnejsie ukony....

tatinko bol s Tebou na "vzdycharni"? neboli tam ine mamicky? z toho dovodu nechcem ponahlat do porodnice,ak nepraskne voda, lebo nechcem tam sama pozerat do stropu.

Ani nevies ako Ti uprimne a v dobrom zavidim,ze mate uz pokladik doma....ja az zaciatkom januara..... 😔 mam pocit ze sa ani nedockam .....uz ma presli obavy a normalne sa tesim ked pojdem do porodnice, kazdy ma zastavuje ci uz nahodou nejdem rodit teraz,ze mam velke brusko...ale vraj pri druhom je to normalne.

Aj sa u Teba osvedcilo ze druhy porod je rychlejsi?

dupinka
27. sep 2008

baby, a akceptuju v porodnici NR aj porodny plan? Je dobre mat partnera pri sebe alebo radsej nie? Nie su tam potom stiesnene priestory?

Inak, kontakt na pani Jahnatkovu by ste mi nemohli poslat do IP? Vdaka 😉

luciaakubko
27. sep 2008

ziza, gratulujem 🙂 mas pravdu, tie porodne asistentky su tam velmi fajn 🙂 tiez mam s nimi velmi dobru skusenost 🙂 i so sestrickami -detskymi, aj gynekologickymi 🙂 dupinka, ja som ho mala pri sebe a velmi mi pomohol.

dupinka
27. sep 2008

ja mam zatial skusenost iba s prijmom, ked som bola na raz pohotovosti, tak som isla cez prijmovu ambulanciu, a tam teda nic moc... 😒 Ale muzika by som chcela mat pri sebe cely cas... Asi sa obratim na p. Jahnatkovu, lebo ja neviem co a ako 😅

zajo79
27. sep 2008

dupinka, ja som uz raz rodila, no ale poviem Ti...ani som nevedela poriadne dychat nic..takze tento raz si to nenecham ujst. Ved tretie dieta bude ktovie ci vobe niekedy 🙂

p. Jahnatkova je zlata, my zaciname kurz 8.10., zavolaj jej, ona Ti povie kedy budes chodit, i ked este je to asi skoro, teraz viem ze otvaraju pre baby co maju termin december- prva polovicka januara, to mame ukoncit do vianoc, potom este tam boli baby (na otvaracej hodine, informacnej, ked som sa bola zahlasit) januar koniec a februar a niektore aj co maju termin v marci. Urcite sa s nou dohodnes, ma super pristup.

Moj priatel pozeral ako puk s otvorenymi ocami, sa tesim ked bude chodit na cvicenia aj on 🙂

bramborka32
27. sep 2008

Tak mňa pôrod v nitranskej pôrodnici caka 2.krat. Ešte mám pred sebou mesiac.Zajtra mi začína 37. týždeň. A skúsenosti s nitrianskej pôrodnice? Rodila som v 2004 roku, prekrásnu 4-kilovú dcérku. I keď mi Dr. Kozár (vtedy môj gynekológ) počas celého tehotenstva tvrdil, že dieťa je malé. Neviem, možno to dohnala tie posledné 4 dni, čo som ju prenášala.

Tiež sa o pôrod pokúšala len asistentka. Aspoň taký som z toho všetkého mala pocit, lebo pôrod nepostupoval tak ako mal a ona nikoho nevolala. Asi to so mnou nebolo až také vážne. Inak bola zlatá a keďže tam bol so mnou môj muž, tak ma nič nemohlo rozhádzať.

Myslím, že pôrodnica OK, aj oddelenie šestonedelia, akurát záleží na samotnom človeku.Ak sa chováte milo, aj k Vám sa budú chovať rovnako. Ak budete na niekoho nadávať a hľadať si zbytočné problémy, tak sa Vá to vráti.Aspoň ja mám takú skúsenosť.

Tiež som si zažila svoje. Dlhotrvajúci, nepostupujúci pôrod. Chyba bola asi v tom, že keď mi pustili plodovú vodu a začal čas tlačiť, menili sa práva služby. Mimochodom vodu mi pustil Dr. Mesároš a potom išiel domov, keďže sa mu skončila služba. Pochopitelné. No a ja som tlačila a tlačila. Pol hodinu, hodinu, dve hodiny a malej sa nechcelo a nechcelo. Asistentka s asistentom, mojim mužom (ešte že tam bol) nechápali. No a konečne sa ukázal službukonajúci lekár. Po dvoch únavných hodinách tlačenia sa konečne objavil milý pán Dr. Kozár, ktorý si musel najprv odkrútiť dôležitejšie povinnosti a to vyzitu (čo som sa neskôr dozvedela).
Po nasadení oxitocínovej infúzie na zosilnenie kontrakcií a po "príjemnom" vyšetrení, pri ktorom do mňa vsunul celú ruku aby zistil čo sa tam vlastne deje, mi oznámil, že normálnou cestou to už asi neporodím. Takže šup ho pod nôž. Nehovorím o tom, že anesteziologička prišla až za 25 minút.Tie, ktoré ste už rodili, si asi viete predstaviť 25 minút kontrakcií s oxitocínom v žilách, ktoré vás nútia tlačiť a tlačiť. Mne to však zakázali. Musela som ich predýchavať.

Ale i napriek tejto milej-nemilej skúsenosti som sa rozhodla, že chcem rodiť v NR. Tentokrát si však chcem pôrodníka dohodnúť.No a práve preto sem píšem. Neviete mi niektorá poradiť? Staršne by som chcela Dr. Kellnera. Máte s ním niektorá skúsenosť? Viem že je to super chlapík a pôrodník. Ležala som pred mesiacom na šestonedelí so skracovaním krčka maternice a bol to môj izbový lekár. Nedám na neho dopustiť. Chcela by som len vedieť ako vníma dohodnuté pôrody. Pôsobí na mňa tak poctivo. Je ochotný príjsť k pôrodu aj keď nemá práve službu?
Fakt by mi pomohla hocaká skúsenosť. Please.......... 😀

zajo79
27. sep 2008

bramborka,

skus napisat lubkaeck, stranku ci dve dozadu pisala.... robi porodnu asistentk, ci sestricku v nitrianskej porodnici.

je mi luto ze si mala taky nepostupujuci porodu, dufam ze druhy bude lepsi.

Ja som sa rozhodla si doktora nevybavovat, pride mi to zbytocne...mozno je to tym ze nemam zle skusenosti,no neviem,tak skusim pozitivne mysliet a bude to dobre. Zatial som stale presvecena ze o co viacej mi da dohodnuty doktor ako doktor ktory ma sluzbu??? Do porodnice dufam pojdem az ked budu kontrakcie po piatich minutach az ovsem mi nepraskne voda... takze v kutiku duse dufam ze to pojde rychlo.

Ale poviem ti pravdu, moc moc sa tesim, uz nech mam babatko v naruci... a to ze to bude boliet, to uz patri k tomu.

luciaakubko
27. sep 2008

bramborka, podla mna kellnerko urcite ano 🙂 mna prijimal a kedze sa mu koncila sluzba, utekal domov. o chvilu prisiel vysmiaty dr. brestansky, no nakoniec ma rodil spominany dr. kozar. v kontakte so mnou bol cca. pol hodinku. nemozem sa stazovat, no rodila som expresne rychlo a bez komplikacii, cize mozno aj preto, ze so mnou nemal vela roboty 😀 osobne by som ti odporucila dr. lajtmana. kellner este nema atestaciu. a mozno bude mat sluzbu prave vtedy, ked pojdes rodit a bude asistovat lajtmanovi 🙂 je to vsak na tebe, koho si vyberies. ludsky pristup kellnerovi nemozno upriet, no ak by nastali nejake komplikacie, co ti neprajem, prisiel by mu na "pomoc" atestovany dr. lajtman je tiez velmi ochotny.

omii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zajo79
30. sep 2008

ahoj omii,

vraj je tam len jedna nadstardt izba, cize ak bude obsadena,clovek ma smolu..

papa

nelinka79
30. sep 2008

ahojte
myslim ze na kazdu nemocnicu clovek pocuje nieco dobre aj zle takze keby sme sa riadili podla toho tak rodime asi doma. ja som sa bavila s mojim doktorom a ten mi povedal ze pokial by lekar zanedbal babu tak by potopil seba a to zas pochybujem ze o to sa lekari usiluju. proste porodnicu si treba vybrat podla toho ci splna aj iné podmienky.

omii
30. sep 2008

zajo79
Diky za odpoved no tak ako na potvoru mne sa urcite neujde keby som sa pre nu rozhodla hm ja mam vzdy smolu na taketo veci ale sak neva nejako bolo nejako bude len malinka aby bola o.k ide mi najviac o to ako kazdej z nas 😒 😎

zajo79
30. sep 2008

ahoj omii,

to aj ja ratam s tym ze ako na potvoru nebude nic volneho.....no ale presne tak,hlavne nech prideme z porodnice vsetci a zdravi.

poslala som Ti IP

omii
30. sep 2008

zajo79
diky vsimla som si ze to tu ma nejaku schranku aj to cirov nahodou hm no nepoznam toto forum az tak dobre ale chcela som si pokecat s niekym co je v situacii ako ja aj ked mam dalsie 3 kamosky co su tehotne ale nemame sa kedy stretavat lebo dve uz budu teraz rodit a obe idu do nitry aj ked s prvoti nechceli hm no uvidim ako to dopadne bo mi nejako zacina byvat blbo. 😒

nelinka79
1. okt 2008

omii .... neboj aj ja som prvorodicka a kazda z nas sa boji ale zas na druhej strane nejak ten prcek musi von. ja sa tiez bojim ale nejak to budeme musiet prezit. je pravda ze nitra je teraz prepchata ale hadam tam pre nas miesto najdu.

zajo79
1. okt 2008

nelinka, nevies dokedy ma byt nitra taka prepchata? Ktoru porodnicu to zavreli na okoli, ked spadaju rodicky pod NR? ...dufam ze od januara sa to trosku zvolni...

kvetinkap
1. okt 2008

zajo, zavreli nemocnicu v Sali aj v ZM, prosim o radu na teme januarovky 2009, ak poradis, vdaka

omii
1. okt 2008

viem ze je prepchata nemocnica ale to je asi v sade tento rok je nejaky plodny he vyzera to ako nejaky virus 😀 kam sa kuknes zena s brusko aspon bude mat nasa mala vela kamaratov a tie porodnice su uz dost dlho zavrete aspon ta v ZM uricte ja som si pozerala v okoli Nr porodnice kde by som mohla ist a vela ich uz neostalo tak uz moc nehladam a aj dnes som bola na prijme a uz bola aj nadstandardna izba obsadena ta asi neni volna nikdy

bramborka32
4. okt 2008

Baby, len tak pre zaujimavost. Ta nadstandardna izba je sice spristupnena pre blizkych 24 hodin, ale co viem, manzel tam nema kde prespat. Akurat tak spolu na jednej postli. No nic moc.

Este som sa chcela Lucie opytat na tu Kellnerkovu atestaciu. Viem ze ju este nema, ale nespominal mi nic o tom, ze keby nastali komplikacie, tak musi byt niekto atestovany pri nom. Uz som si ho dohodla. Prebehlo to v pohode. 😀

Uz mam len 3 tyzdne. Neviem sa dockat...

zajo79
6. okt 2008

Ahojte.

Neviete prosim, ci davaju babatka hned maminkam na izbu? Niekde som citala ze v Nitre beru na noc deticky... 😨 to dufam ze nie.....

catrin1
6. okt 2008

zajo podla toho kedy porodis...ja som porodila o 15:00 a maleho mi na noc nenechali a popravde ani by som nevladala sa o neho postarat este o polnoci som nevladala vstat z postele...ale myslim ze pokial by si chcela tak by ti ho nechali... 😉

zajo79
6. okt 2008

jasne,zalezi ako na tom budem....ale to beru deticky kazdu noc???? Ja nechcem aby ho krmila nejaka sestricka z flase,ja ho budem chciet mat pri sebe...pokial teda budem vladat chodit.

catrin1
6. okt 2008

zajo nie kazdu noc,len na tu prvu a pokial viem preto aby sa mohla mamicka vyspatp porode ale ked budes natom dobre myslim ze si ho mozes nechat pri sebe..baba co bola somnou na izbe rodila rano a vecer jej malu priniesli a mala ju tam celu noc... 😉

zajo79
6. okt 2008

dakujem za info... 😉

catrin1
6. okt 2008

😉

bystricanka
6. okt 2008

zajo...ja som porodila ráno a večer mi dieťa na noc zobrali. A priniesli mi ho až ráno okolo 5h. A potom som ho mala vždy pri sebe. Samozrejme ho brali, ked išiel na vyšetrenia.

zajo79
6. okt 2008

a ked im ho nedam? 🙂 ze si vydupem ze ho chcem mat pri sebe?

zajo79
6. okt 2008

...aby mi ho nejaka sestricka nekrmila z flase!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre