Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

nenunka
2. nov 2009

dakujem klauduska

fide
3. nov 2009

Ahojte baby mnohé hovorite, že nemáte vybaveného nikoho... ani ja nemam v úmysle niekoho vybavovať, ale neviem či sa to bude dať keďže nemam v Nr trvalé bydlisko a ani lekára tu nemam iba tu bývame a zda sa mi neprakticke behať do LV rodiť len preto že tam mam svoju lekárku. Či sa mam na všetko vykašľať a chodiť do LV na vyšetrenia do poslednej chvíle a keď to na mňa príde jednoducho pojdem rodiť do Nr??Lebo viem že by sa malo v posledný mesiac chodiť k lekárovi tam kde budem rodiť...ale keď tam nemam trvale bydlisko vraj to je problém, ani nie tak s pôrodom ako s tymi vyšetreniami....

nenunka
3. nov 2009

Ahoj Fide.
O tom ze posledny mesiac sa ma chodit do poradne tam kde by si mala rodit som pocula aj ja. Pytala som sa na to svojho doktora, tak mi povedal, ze ako viem, kde ma to chyti ? Co ak budem niekde na navsteve. Tak som to nechala tak a uvidim co mi osud nadeli. Kde ma to chyti - ako povedal doktor. 😉
Ja by som chcela ist rodit do ineho mesta ako je Nitra, nie preto, ze sa o nej dost popisalo, ale chcem ist k mame, pomoze mi s malym ked sa narodi. Ma uz naplanovanu dovolenku, kedze manzel je dost vytazeny v praci.
A kedy mas termin ? Mozno ze sa nakoniec v tej NR stretneme. Ja mam termin posledny novembrovy tyzden. Tak uvidim, ci to maly vydrzi alebo sa bude pytat skor.

kami68
3. nov 2009

ahojte maminky-ja len krátko-nebojte sa tak strašne Nr pôrodnice.Už som tu aj ja niečo opísala,ako to v NR chodí.Fakt sa nemáte čoho báť.Ale samozrejme že je na Vás,ako sa ktorá rozhodnete.Všetkým vám veľmi držím palčeky,aby to dopadlo naj naj naj a aby ste boli spokojné nadmieru,nech si zvolíte ktorúkoľvek pôrodnicu.pá pá 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉

fide
3. nov 2009

ahoj nenunka ja mam termin 6 decembra ale moja doktorka ma naposledy upozornila ze by sme to mohli vydrzat aspon do 37tt som na rizikovom babo je velmi nizko a mam caste tvrdnutie bruska tak ze ak si ma po najblizsej poradni neposle do nemocnice v LV tak sa mozno stretneme v Nr 🙂 sa tesim si asi jedina co ma v pribliznom case termin...mne je v podstate jedno kde budem rodit len aby sme to stihli...a nevyviedli po ceste nieco. na pomoc mi pride sestra..ona sama ma 4 male deticky ale ze si to zariadi...sama sa ponukla maminky mame este pracujuce a ona je na materskej..

icerna
4. nov 2009

ahojte 😉
ani ja nemam nikoho vybaveneho,ani nebudem,ved to je ich praca,tak dufam,ze vsetko super dopadne 😀
nenunka,mame skoro rovnaky termin,tak sa v nemocke mozno stretneme.

nenunka
4. nov 2009

Fife, Icerna tesim sa potom pokecame osobne.

kako
4. nov 2009

ahojte, ja mam tiez trvale bydlisko inde /KE/, ale teraz byvame v NR, chodim sem aj lekarovi. Vobec ma nenapadlo, ze by mohol byt problem ist rodit do Nitry. Ved je slobodny vyber lekara...
Ale este nie som rozhodnuta, ci pojdem rodit do Nitry / i ked by som chcela/, lebo som pocula, ze je tu problem aby bol otecko pri porode, a tiez je problem s "epiduralkou", ze musim mat vybaveneho anestezilologa, a ja nepoznam ziadneho. Takze uvidime....

klauduska
5. nov 2009

kako...otecko pri porode nie je ziaden problem,ale s tou epiduralkou problem je,tak ako pises...Vcera som sa na to osobne pytala dr. Kellnera a potvrdil mi to.....takze z toho asi nic nebude u mna.... 😒

dupinka
5. nov 2009

Ahojte!

len som vam chcela popriat vela stastia. Nebojte sa, v porodnici v NR to nie je vobec zle. Je to ako vsade, v ramci slovenskeho zdravotnictva. Niektore veci proste prekusnut a neriesit (pristup niektorych sestier), ale inak sa to da zvladnut uplne v pohodke.

Ani ja som nemala dohodnuteho lekara, a hoci som mala mierne komplikacie, na porodnika a porodne asisentky sa stazovat nemozem, prave naopak. Velmi dobry pristup, osobny.
Manzel bol cely cas pri mne, velmi mi to pomohlo.
Zazrela som tu poznamku, ze miestnost vzdycharne je mala a pod. Ano, su tam 3 postele, ale priestor je dost velky na to, aby si tam mamicky v pohode hopsali na fit loptach, prechadzali sa.
Socialne zariadenie pozostava zo sprchoveho kuta a WC spolu, je sice mensie, ale vosli sme sa tam aj s manzelom, kt. mi pomahal.
A ja osobne som druhu dobu porodnu stravila na porodnom boxe, nie v tej izbe. Mozno to tam bolo plne, mozno preto, ze som uz mala rozbehnuty porod,...

V tej vzdycharni som bola den pred porodom na pozorovani a za cely cas, co sa tam vystriedali mamicky, sa ani jedna nestazovala, ze by bol priestor maly, prave naopak. Bolo tam prijemne, sestricky pravidelne kontrolovali, upokojovali, pomohli do sprchy a pod.

Co sa tyka vloziek, tak vobec nie klasicke, ktore pouzivate. Lebo oni potrebuju vidiet, co z vas vyslo, nie aby to absorbovalo do "nepremokavej" vrstvy. Preto su najlepsie poporodne vlozky, ktore kupite v lekarni alebo v zdrav. potrebach. Potrebovat ich budete cca 2-3 balicky, v zavislosti od intenzity krvacania, ale je dobre mat viac a castejsie vymienat, kedze tie ocistky dost zapachaju 😒
Pokial ide o podlozky pod vas, tak ano, vymienaju bielizen, ale asi niktorej to nie je prijemne, preto radsej kupit 2-3 ks podloziek pod pacienta, su z netkanej textilie, tiez dostat kupit v lekarni alebo v zdrav. potrebach.

Pokial ide o odsavacku, to nech vam donesie chlap len ak bude nutne, najlepsia je na zaciatok odsavat rucne. A co sa tyka krmenia babatiek, tak to vam neporadim, s tym skusenosti nemam.

Prajem vam pokojny priebeh porodu, spokojnost s personalom, uzasne deticky a vsetko dobre....

fide
5. nov 2009

kako ak mas svojho lekara v Nr a budes v Nr rodit tak to nie je problem, ale ak nie tak maju problem s vysetreniamy mesiac pred porodom aspon sestra mi to vravela 2X mala taku skusenosť mala lekárku v Lv a kedze sa stahovala mala rodit v super zariadenej BJ porodnici keby ze tam nemame rodinu tak maju riadny problem ani nie tak odrodit ju .. to musia vsade ale tie vysetrenia mesiac pred porodom ...a pritom dokonca ona ma trvale bydlisko v BJ len proste nemala tam svojho lekara...nakoniec sa jej krasne ujali..a na ten porod ma najkrajsie spomienky kedze naozaj Bj porodnica je perfektne vybavena a nadstandardna izba stoji nejakych 250sk co je oproti tymto cenam naozaj minimum..
Inac verim ze ak budem rodit v Nr porodnici ze to nebude nic strasne, len mam trocha strach práve z toho ze na vzdycharni so mnou nebude moct byt manzel ... pravdu povediac ked uz pojde drobcek von uz mi bude uplne jedno ci tam manze je alebo nie ...ja bude mpotrebovat psychicku podporu v tom dlhom bolestivom cakani a nie senzaciu ked sa drobec narodi....

kako
5. nov 2009

takze ani na vzdycharni nemoze manzel byt so mnou? ☹
a to uz preco?
ved prave to je najdolezitejsie, aby bol vtedy pri mne, pri prvom porode bol od zaciatku pri mne /v KE/, a velmi mi to pomohlo,fyzicky aj psychicky...

lenusiknr
5. nov 2009

kako ja chodim na pripravu k jahnatkovej tusim aj ty { alebo sa mi to len mari... 😕 } a ona nam da zaznamy do tehu knizky, ze na tie jej kurzy chodil s tebou aj manzel.. a vtedy ti nemozu robit problemy / nemali by... a moze s tebou vraj byt aj na vdzycharni... ved prave o to ide, aby nas psychicky podporili tam a nie uz na konci ked nam to asi bude aj jedno 🙂
ja som pocula, ze tam nechceli pustat manzelov ak je na vzdycharni viac mamiciek ale ubezpecila ma, ze to tak nie je, ze tam je zvlast jedna izba s gaucom a tam daju maminku s oteckom aby mohli byt zvlast...
len sa bojim toho, ze nas tam moze byt naraz viacej a kazda tam moze mat muza.. ved nahoda je blbec...

lenusiknr
5. nov 2009

baby a na odsavanie hlienikov si kupujete aku odsavacku? mne sa ta rucna vidi ako strasne tyranie babatka..ale niekto vravi, ze ani ta elektricka nie je dobra, vraj sa toho deticky boja.. tak neviem... ☹

klauduska
5. nov 2009

lenusik....presne toto bolo povedane aj mne,moze byt manzel pri Tebe na vzdycharni,pokial je tam viac mamiciek,snazia sa ich nejako rozdelit,aby mal kazdy svoje sukromie.....Je to vsetko o nahode,niekedy maju 5 porodov za noc a niekedy ani jeden..... 😒

nenunka
5. nov 2009

Ahoje baby, to ste ma velmi nepotesili, ze na vzdycharni nemoze byt so mnou manzel. ☹
My cakame druhe dieta a pri prvom bol aj manzel., cely cas, aj na vzdycharnia a straaasne mi to pomohlo.( nerodila som v NR ) Sice som sa nemohla postavit, pri kontrakciach mi bolo strasne zle a ked mi na par minut presieli tak som hned zaspala, takze som sa s nim nerozpravala ale po kazdej kontrakcii ma starostlimo pozakryval a hladkal az kym som nezaspala. 🙂 Ked na mna prisla kontrakcia, tak radsej odstupil, lebo hovoril, ze som bola strasna, ja si to nepamatam, ale jedno viem isto - chcem aby bol so mnou na vzdycharni aj teraz.
Takze asi budem uvazovat nad inou porodnicou ako NR. 😒

Prave dnes som bola v poradni a doktor sa ma pytal, ze kde chcem rodit, lebo sa tam mam ist hlasit, kvoli tym vysetrenia, kt. spomínala aj Fide. Takze som teraz dost na pochbych co mam robit.

Este jedna otazka - treba si do porodnice priniest aj vlastnu nocnu koselu ( k samotnemu porodu ) alebo mi ju tam daju ? Jasne, ze pyzamo si beriem svoje, len neviem ci si aj na samotny porod mam zobrat svoju koselu. Neviete nahodou ?

lenusiknr
5. nov 2009

nenunka kamaratka rodila druhe dieta tiez v nr a muz nemal tu pripravu iba pri prvom babe a pustilo ho.. vraj ked to uz raz absolvoval nemusi aj druhy krat ale tak neviem ako to je... musis si to zistit tam...
co sa tyka kosielky tak ja mam napisane v zozname dve.. takze asi su potrebne.. dokonca nam vraveli vziat si aj fixacne nohavicky aby sme v nich mohli byt na vzdycharni

kako
5. nov 2009

lenusiknr, a to su ake tie fixacne nohavicky, prosim ta?

kako
5. nov 2009

klauduska, a co ti prosim Ta konkretne vravel ten doktor Kellner o epidurali ?
ze je to problem kvoli anesteziologovi, alebo preco?

kami68
5. nov 2009

ahojte-dupinka,lepšie si to nemohla opísať.Aj ja som tak urobila,len nie tak rozsiahlo,myslím že dva krát.
Baby držím Vám palce.Nr pôrodnica je fakt OK. 🙂 😉 😉 😉

mucher
6. nov 2009

lenusiknr
Ja som mala pri malom pred 5 timi rokmi odsávačku na soplíky aj balónikovú...tá mi bola na 2 veci a potom klasiku z lekárne,kde si sanie reguluješ ústami.Neboj nič sa ti nedostane do DÚ, to by musel mať asi tak pol deci hlienov naraz...je tam taký rezervoár.
Chcela som na vysávač ale už 2 maminy mi povedali, že deti mali pri zapnutí vysávača traumu 😒 , ale viac mamín si to pochvaľuje 🙂 🙂 🙂
Ja zatiaľ neriešim žiadnu, veď dieťa z pôrodnice hádam nedonesiem so soplíkmi a budem to riešiť aktuálne keď budem potrebovať.
kami68
aspoň nejaká pozit reakcia na NR 🙂 🙂 🙂 a asi vieš čo píšeš,keď máš 4och anjelov doma

sudana
6. nov 2009

ahojte tehulky, naozaj sa nemusíte báť nr pôrodnice, malinký sa mi narodil v auguste a všetko bolo super, prístup lekárov, sestričiek, čokolvek ste potrebovali tak vám poradili, pomohli. A lekári - klobúk dolu sú fakt ľudskí, tak sa ničoho nebojte, nech vám všetko dobre dopadne a veľa zdravíčka vám a vašim bábatkám.

klauduska
6. nov 2009

kako....dr. mi povedal,ze oni sami maju problem s anesteziologmi ked ich potrebuju na spinal,k sekcii,lebo ich je malo......vraj ked to chcem takto mimo,mam ist za konkretnym anetez. a dohodnut sa priamo s nim,lebo nemusi mat zrovna sluzbu.....takze tipujem,ze to myslel tak,ze im treba dat do vrecka..... 😒 aby prislo aj mimo sluzby,az by vobec boli ochotni a za kolko.....Tak som si nakoniec povedala,ze ked je to takto,tak to silit nebudem a ze ked vydrzalo tolko zienok predomnou bez epi,snad vydrzim aj ja..... 😅

zatial co som stretla doktorv boli celkom mili a prijemni....tak to hadam vsetko bude fajn......

fide
6. nov 2009

Babky to akože ked nechodim ani ja ani manzel na ziadnu prípravu tak mi ho naozaj nepustia do vzdycharne???a za co si dokelu zaplatim tych 500Sk ci kolko?????no ak mi maju robit taketo drahoty tak mozu byt neviem aky ludski a vynoveni v celej porodnici, aj tak sa tam budem citit sama ako prst...sak sa zblaznim kym porodim...strasne sa toho bojim. ☹

lenusiknr
6. nov 2009

kako tie fixacne su vlastne jednorazove.. ja som si ich dnes kupila a povedala mi ze je to to iste.. ale kupila som si len dvoje, ked tak drahy dokupi..
fide naozaj neviem zaco sa tam plati a hlavne kolko len proste musi manzel absolvovat nejaky kurz predporodny aby ho tam pustili.. inak si bez sance ak si to nevybavis.. no ale clovek nikdy nevie... mozno nebude problem... :}

mucher ides toho 16 pozriet do porodnice s jahnatkovou? kedy mas u nej teraz najblizsie hodku?

lucrezia
6. nov 2009

fide, to, že ti muža nepustia do vzdycharne vobec nesuvisí s tým, že nechodíte na prípravu 😨
do vzdycharne nepustia muža vtedy, ked tam nie si sama, čo je celkom logické, lebo žiadna iná žena nestojí o spoločnosť cudzieho chlapa a príde mi to celkom normálne.
môžu vas dať spolu do boxu, alebo ho zavolaju až k samotnemu porodu, alebo možno bude s tebou aj na tej vzdychárni, ale to všetko závisí len a len od toho, kolko žien bude vtedy rodiť.

možno sa aj zblázniš kým porodíš 😀 to je fakt, ale rozmýšľať nad tým, že si sama ako prst nebudeš mať čas, to mi ver, budeš mať čo robiť sama so sebou.
a tie opatrenia nie su drahoty, jednoducho ked nie sú priestory a pôrodov je naraz veľa, inač sa to riešiť nedá.

mucher
7. nov 2009

lenusik
Mala som včera hodinu o 9.30 no nešla som -volala som jeje a ospravedlnila som sa , necítila som sa dobre a nechcela som riskovať cestu, no a asi som mala nejaké nervy, lebo dnes som mala skúšku.Moril nás tam od 8.00 a poslední skončili o 14 stej a to nás bolo 15.Myslela som,že tam už zostanem 😠
Na ďalšie skúšky idem aj s pobalenou taškou do pôrodnice až by ma to chytilo v BA 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Na ďalšiu hodinu idem 13 steho na film a potom zostávam na hodinu aby som si nahradila chýbajúcu hodinu.
Ak tam na pôrodnicu idem 16steho tuším o 14.15 -------dám si červený klinček do vrecka( Nevera po slovensky)

sisask
8. nov 2009

Ahojte, som tu dnes prvy-krat a chcela by som vas poprosit o radu. Som v 34.tt a uz by som si chcela vybrat porodnika vo FN Nitra, kedze niesom z NR,chcela by som mat niekoho isteho. Viete mi prosim poradit - odporucit nejakeho? Urcite sa to tu v tejto teme spomenulo, ale ako som zbezne citala, nenasla som ani jedno meno ☹ .

catrin1
8. nov 2009

sisask...je tam vela dobrych doktorv..napr..Kellner,Urban, 🙂

kamila68
9. nov 2009

sisask, skús primára Uharčeka, je skôr vážny, moc nekecá, ale keď je najaký problém volajú jeho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre