Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

majovka35
19. máj 2010

danaja, to Ti verim, ze by si to najradsej mala za sebou - ja som mala planovanu sekciu ale aj tak to bolo hrozne, mylim tie posledne dni... nastastie babo si domcek v brusku nepostavi 🙂
drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo

zuzanakarolinka
19. máj 2010

gratulujem všetkým maminám a prajem veľa zdravia bábätkám, som rada, že máte dobré ohlasy na NR pôrodnicu a mám tiež podobne dobré

helenkasabinka
19. máj 2010

a co je s edit1989 ? 😕 ma uz babatko na svete 😕

danaja
20. máj 2010

majovka35, dakujem, vcera mi oznamili, ze mam pravdepodobne zle vypocitany termin porodu, zajtra idem do rizikovej

majovka35
20. máj 2010

danaja: nooo, to je neprijemne, ale urcite to dobre dopadne, neboj!!!
drzim palce

dajna11
20. máj 2010

baby...tak trošku od veci....ja som rodila dávno.ale v čom sa teraz nosia detičky z porodnice ked su povinne tie autosedačky?

zuzka1982
20. máj 2010

Dajna11- ja som malu niesla na rukach aj v aute. Moze sa to aj tak, ked mas prepustaciu spravu z nemocnice. Alebo je mozne este datz babo do vanicky z kocika. Ja som malu do autosedacky nechcela davat, ale baby davali aj do toho deticky. Ako komu vyhovuje.

dajna11
20. máj 2010

ved to neviem,ked mne sa to zdá také maličke a krehké aby som to davala do toho vajička.

zuzanakarolinka
20. máj 2010

zuzka dobre poradila, tak to je, inak aj ja som mala malú na rukách

edit1989
20. máj 2010

Ahojte baby tak uz to mam aj ja za sebou🙂Sarah sa nam narodila 14.5.2010 o 15:20 a miery 49cm a 3040g.Helenkasabinka mas pravdu,zomreli tam babenka dokonca 2😢 bolo to hrozne...pocut rodit zenu ktora rodi mrtve dieta nieje bohvieco😢(((.Ale baby myslite pozitivne vsetko bude dobre...doktora som mala vybaveneho a fakt to stalo zato,cely den sa mi venoval a kecali sme spolu🙂druhe baby mi zavideli lebo im len prisiel doktor vytiahnut dieta a nic viac ale ten moj sa mi v kuse venoval🙂sestricky super ked mate zajednaneho doktora vsetci su velmi milucky.Drzte sa baby🙂

helenkasabinka
20. máj 2010

edit tak mala som pravdu a jedna sa tu do mna hned aj navazala hm ved vravim,ze nech sa najskor presvedci a potom sudi 🙄

ale tebe v prvom rade gratulujem k nadhernej dcerke a prajem vam vela zdravicka 😵

helenkasabinka
20. máj 2010

edit a dokonca sa tvoja princeznicka narodila 14.maja tak ako aj moja 😵

nikolkaaa
20. máj 2010

ahojte buduce mamičky,ktora zvas ide rodiť v juli?a aky mate nazor na nitriansku nemocnicu a aky je podla vas najlepši doktor porodnik v nitre?dakujem

zuzanakarolinka
20. máj 2010

gratulujeme k novému stvoreniu a prajeme veľa zdravia

edit1989
21. máj 2010

Dakujem vam🙂helenkasabinka malinku bolieva velmi brusko vcera mi cely den nespinkala nevies mi poradit co je nato dobre?Ma az take krce a hrozne place a vcera kakala ale 10x chudiatko malicke moze sa takto cistit?A dost schudla v porodnici z 3040 na 2780 je to normalne?Dakujem za odpoved

didiana333
21. máj 2010

edit,je to celkom nornálne...ale my maminy to znášame ovela horšie ako bábätká... ☹ aj nášho bolievalo bruško,su to koliky...my sme skušali kvapky SAB SIMPLEX,tie pomohli,ked prestali zaberať,tak sme prešli na ESPUMISAN kvapky...to užíval až do štyroch mesiacov...pred každým papaním som mu nakvapkala2-3kvapky do pusinky...a potom prdééééél....až sa smial niekedy sám na sebe... 😵
neboj,koliky prejdu a bude dobre...a ked malinká chce,tak ju kludne pestuj na rukách,to velmi pomáha deťom pri bolesti...a nieje pravda,že bude rozmaznané...potreba lásky ešte nikoho nerozmaznala 😉 pestuj,pestuj...
boooože,ale som sa rozpísala...sorry...pekný deň... 😀

didiana333
21. máj 2010

aj to schudnutie je v poriadku,všetky bábätká schudnu...náš mal pri narodení 3500 a ked sme odchádzali z porodnice,tak mal 3260...

zuzanakarolinka
21. máj 2010

edit, didiana ti píše pravdu a ešte si kúp preventívne pupík, to je krém taký mentolový mastí sa s ním okolo pupčeka, nie však do neho v protismere hodinových ručičiek, to je tiež na vetry

držím palce, ench to prejde, ja mám tiež dievčatko a zo začiatku som jej s tým bruško masírovala, ono to potom prejde a nestojí to veľa, niečo cez 2 €

rekisa
21. máj 2010

Helenkasabinka to je pravda že zomreli bábätká,ale vinou mamičiek,lebo čakali doma s bolesťami týždeň dva a nešli na príjem. 😒

zuzanakarolinka
21. máj 2010

jáj to sú kozy a načo čakali na spasenie?

kamila68
21. máj 2010

ale veď helenka vravela, že to bola zase chyba lekárov 😕

didiana333
21. máj 2010

ano edit,aj ten pupík je velmi dobrý,aj ten sme používali... 😉

edit1989
22. máj 2010

Baby velmi pekne vam dakujem za rady.Ja len viem ze zomreli 2babenka,ale neviem koho to bola chyba to by som vas klamala...ale upokojte sa a hlavne mysliet pozitivne kocky🙂a este jedna vec mala mi skoro cely den nespinka😢a odsavam jej mliecko lebo mi tak doktorka kazala lebo z prsnika si potiahne velmi malicko a davam jej 30-40ml je to dost pre tyzdnove babo?A papka kazdu hodinu a pol alebo kazde 2.V noci mi dost prespinka a musim ju budit aby sa zobudila na papkanie...

edit1989
22. máj 2010

Baby a este jedna otazocka🙂ked je vonku teplucko ako dnes,mozem ist snou von aspon na pol hodinku?

didiana333
22. máj 2010

edit,v tomto som ja moc dokinu nepočuvala 😖 aj ja som si odsavala mliečko,lebo inak sa mi netvorilo.ked som povedala dokine,kolko malý spapá,tak vždy sa jej zdalo málo... ☹
Ale pokial má bábo žltu kakanicu,tak je všetko v poriadku.Ked je zelená,tak je hladné...a treba častejšie ponukať.Moj drobec jedol niekedy aj každu hodinu.Ako som videla,že je nepokojný,tak som mu ponukala papkať.Vobec sa nedrž na to,kolko má podla niekoho zjesť,bábo samé vie,kolko potrebuje.
O tom spaní...no my sme cez den uspavali v kočíku.Tam spí aj teraz,a to má už pol roka... 😀 neskor ho začnem učiť na postielku aj cez den,ale ved času dosť... 😀
PS:odsaté mlieko som skladovala v chladničke a ked bolo treba,zohrievala som vo vodnom kupeli... 😅

didiana333
22. máj 2010

Myslím,že dnes je tak krásne,že kludne možeš ist s malinkou von... 😵 jááááj,,,ja som sa na prvej prechádzke s kočíkom brodila v snehu.... 🙄

zuzanakarolinka
22. máj 2010

von môžeš ísť kľudne, obleč, zakry s dečkou, len to moc nepreháňaj, aby sa nespotila, a s mliečkom, tak ako písala didiana, dieťa vie kedy chce jesť a všímaj si tú stolicu a odsávaj, aby sa ti mliečko tvorilo 😉

edit1989
22. máj 2010

Dakujem vam baby ste velmi zlatunke🙂boli sme vonku malinka mi tam tolko prespala ako este nikdy🙂a potom sa mi zobudila az o 4 hodinky.Baby a este sa opytam zevraj mam malinku budit v noci ked sama nevstane kazde 3hodky aby sa napapkala?Lebo nasa sa moc v noci nebudi prespala by kludne az do rana aj bez papania...taketo male babenka by mali spinkat asi skoro stale ked sa napapkaju a pekne si odgrgnu?Pytam sa vas vselico lebo mam prve dietatko a este sa len ucim,a ked malinka place a nieje hladna ani pokakana tak sa bojim ze jej nieco je☹

edit1989
22. máj 2010

a este mi sestricka vravela ze mala nesmie mat v stolici take hlieny ako sopliky a ona to ma co to znamena prosim vas?

helenkasabinka
22. máj 2010

edit nie malinku nebud v noci,ked sa ina sama na papanie nezobudi,mne uz v porodnici vravelio,ze ju urcite budit nemam a nebola kojena ale od zaciatku bola na umelom mliecku,lebo ja som nemala mliecko 😒

a na koliky sa nam najlepsie osvedcil espumisan,a aj rekrarna rurka do konecnika,ked uz mala moc silne koliky a je velmi dobry aj cajik proti kolikam 😉

a na tie hliny v stolici sa spytaj radsej,moja to mala len raz ale viac nie tak neviem ti poradit a ja ta viem uplne pochopit,ze mas prve babatko a bojis sa...ja som to tiez zazivala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre