Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

klba
10. feb 2011

@lenok s tymi mas pravdu a miesta tam teda vela nie je, 😝 mne najviac vadilo ze som musela pred vizitou vsetko schovavat do tej prirucnej skrinky, nechapem aky ma zmysel odlozit napoje, casopisy a nejake veci dennej potreby aby neboli na ociach pocas vizity. 😅 😝
a s tym pitim no ja som bola vecne smadna, 😀 mne by ta mini flaska dlho nevydrzala, 😉

ozaj baby a zakysanku si tam mozem doniest? ja mlieko nepijem, tak aspon nejake mliecne vyrobky nech do seba dostanem, snad to potom na wc aj lahsie pojde. 😅

lenok
10. feb 2011

@klba nooo, ved v zasobe dalsie 😀 😉

klba
10. feb 2011

@lenok zasoby by nebol problem, 😉 len toho miesta je na izbe malo. 😀
ale tentokrat si uz neberiem tolko veci ako 1x, uz som si vacsinu nachystala, (viem ze je skoro ale nedalo mi 😉 ) a zatial mam len jednu vacsiu tasku pre seba, (len uteraky, zupan a kosele mi zabrali tristvrte tasky) a druhu mensiu tasku na plece mam pre mimi, 😉 radsej nech mi muz donesie ako tam mat zbytocne vela veci.
Odsavacku nechavam doma, to mi donesu v pripade potreby a oblecenie pre mimi si doma nachystam a muz v den odchodu donesie, aspon sa to nepokrci pri mojich veciach. 😉
ozaj baby a co mam zbalit pre mimi na cestu domov? rodit budem v maji, uz si nepamatam do coho sme drobca obliekli...
ci mam nachystat body s kratkym rukavom, ci s dlhym a na to len kabatik, polodupky, ci ako? 😅

pami2
10. feb 2011

@zuzana_1 no dobre, ak s nim hodis rec a da sa obmakcit, tak daj vediet, skusim to aj ja na neho s tehotenskym sarmom 🙂 nie je to blbe ze by ma mal odrodit niekto uplne cudzi ked k nemu chodim pocas celeho tehu???
je to nejaky hlupy system

zuzana_1
10. feb 2011

@pami2 ved to...system na tri veci :(

klba
10. feb 2011

baby ale berte to tak ze gynekolog ma svoju pracu v ordinacii kde ma kopu pacientiek a porod je v podstate praca nadcas, ved aj gynekolog si potrebuje po praci oddychnut, 😉
a v nemocnici sa pacientkam venuju doktori ktori su zamestani len na tom oddeleni, tak pracuju v ramci svojho prac. casu a su zamerani len na starostlivost o pacientky v nemocke a k porodom.
Okrem toho su tam fakt mile porodne asistentky, ktore s vami travia tristvrte casu a doktor pride len sem tam skontrolovat priebeh porodu resp. k finalnej faze. 😉

zajo79
10. feb 2011

@klba ja tiez uz neberiem velky cestovny kufor 😀 a mala som v nom aj styri mineralkove flase, tazky ako fras.

tak mne co zaberu miesto.... vlozky ... som neake moc velke balenie kupila 😅

viem ze este je skoro, ale chcem si to davat nakopu, priebezne..ak by sa nieco stalo, tak ak by mal mm hladat jednorazove nohavicky, tak to by bol iny humor.

zajo79
10. feb 2011

@klba mne urcite donesu nizkotucne adicko... a potom si to tam hodim do chladnicky.
cize ked ho tam budes v chladnicke vidiet, som tam aj ja 😀
termin mam sice 11.juna... ale matko bol skor o tri tyzdne, aj podla sona doktor hovori vyse tyzdna skor... tak dufam dufam.

zajo79
10. feb 2011

@tamtamka26 tak..nitra bola znama tym, ze cisarske az na poslednu chvilu, lebo pan primar to nemal rad..a muselo sa cakat vzdy na jeho dovolenie... tak potom sa vytahovali pridusene deti.. no otras. 😔 😔 😔

zajo79
10. feb 2011

pred vizitou sestrickam vadil aj zupan na posteli..ale som si to nevsimala, som povedala ze si ho nemam kam dat a do tej hnusnej skrine si ho teda urcite nedam.

klba
10. feb 2011

@zajo79 no ja uz som tiez poucena ze radsej vziat len to najnutnejsie a muz prinesie podla potreby, 😉
bolo to dost komicke ked sme pocas porodu medzi kontrakciami hladali v dvoch mega taskach potrebne veci, 😅 😝 tentokrat si to rozdelim, na tasku pre seba, pre dieta a do kabelky si dam veci k porodu plus doklady. 😉
a uz som bola 3x v nemocke od porodu, tak uz to nebudem s balenim radsej prehanat, zbytocne sa mi to tam len pokrci. 😀
a s tymi vlozkami mas pravdu, tiez to zabera miesta, ja mam uz zabalene dva baliky, tie iste miniem a neviem si predstavit muza ako si ich pyta v lekarni. 😀
no to dufam ze sa tam stretneme, hned by bolo veselo. 😉 😀

zajo79
10. feb 2011

@klba ja som mala tasku pre seba na porod a na sestonedelie.

ja som objednala neake moc velke, tri balenia...56ks v jednom. to tam budem predavat 😀

reisi
10. feb 2011

baby ja som lezala na gynekologii cca tri tyzdne dozadu a prof.Mlyncek na velkej vizite dost casto hovoril babam, ktore cakali na porod o cisarskom... samozrejme , ked mali indikaciu...Mne sa praveze zdalo, ze sa nejak moc vsetko krutilo okolo cisarskych ....

zajo79
10. feb 2011

a rozmyslam, ze tie ani nahodou nebudem trepat vo velkej taske, dam si ich do niecoho - velkej igelitovej tasky a hotovo.

co mi chyba nakupit... je neaka jedna-dve pekna nocna kosela

zajo79
10. feb 2011

@reisi je pravda, cisarskych je vela. 😔

a ked som videla, ako tie baby tri dni su KO... a ja tri hodiny po porode lietala po izbe.... dufam ze to aj teraz tak bude.

zajo79
10. feb 2011

tak mne tam svokrovci nosili komplet obed...cele kura, cela babovka, ale ja som teda nechcela nic vidiet co sa tyka jedla.

zajo79
10. feb 2011

davala som to mackam 😝

helenkasabinka
10. feb 2011

@zajo79 kokso moja no uz aby som zacala aj ja nakupovat do prodnice,sak ma predbehnes este 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉

helenkasabinka
10. feb 2011

@zajo79 moja nestras ma s tym KO ok ? 😅 😅 😅 😉 😉 😉 😉

helenkasabinka
10. feb 2011

no idem si ja pekne spisat,co nam treba do pordnice a super @lenok riesenie si mala s tou faskou,urcite to tak budem aj ja robit,ak budem nakoniec aj po sekcii,tak neviem kto by ma obsluhoval a nalieval mi vodu do pohara,takto to budem mat aspon v malej flaske a pekne sa budem moct bez problemov napit ,a mozeme zacat radsej kupovat veci do proodnice ,ved nemusim naraz potom vsetko zhanat a stresovat,takto to uz budem mat aspon doma a budem kludna, 😉 😉 😉 😉

zajo79
10. feb 2011

@helenkasabinka hodit na papier si to musim, cize dnes to dam dokopy, co mam co nie...a ked budem v meste, no stress nakupim.

a ja teda neviem...pri chalanoch som behala ako z vrtulou v zadku...teraz som KO. klby bolia, krize bolia, brucho taha... stara vyrodena zena je zo mna

😅

ja uz posledne dva mesiace sa budem len presuvat z miesta na miesto, ziadne celodenne nakupy

helenkasabinka
10. feb 2011

@zajo79 ze stara vyrodena zena,skoro mi zabehlo 😀 ale prosim ta pekne,kočka si zena 🙂 ja sa mam velmi dobre len obcas ma bolia krize teda riadne,ked dlhsie stojim na nohach a nieco robim 😒 😒 😒 a veru zacnem uz aj ja po troske nakupovat veci co nam treba,pre babatko mam oprate a ozehlene pekne v skrini nachystane lebo som triedila veci a do 3 mesiacov som vsetko nachystala aby som vedela,co nam este chyba atd 🙂 ale pre mna veru este nemam vooobec nic kupene,takze babatko je uz odbavene ,len obcas co-to dokupim,co sa nam zapaci ale pre mna musim nakupoy narobit 🙂

zajo79
10. feb 2011

@helenkasabinka tak tretie tehotenstvo... citim ze to nieje uz co to byvalo po fyzickej stranke

helenkasabinka
10. feb 2011

@zajo79 aaaaa ved jasne ,ale zasa no vyrodena urcite nie si 😀

cukruska1920
10. feb 2011

@pami2 ja som mala planovanu sekciu a robil mi ju on a dr. Salka

zuzinr
15. feb 2011

@tamtamka26 ahoj, skus Uhelskeho - je v nemocnici, ale musis mat odporucanie od lekara. Chodis uz k niekomu? Lebo ak ano tak viem ze moc nechce brat novych ludi, pokial maju ineho endokrinologa, ale za skusku to stoji.

tamtamka26
21. feb 2011

@zuzinr Ďakujem, už som našla Dokupilovú, ale vlastne oni majú spolu ordináciu.... bola som zatiaľ na krv, tak uvidíme podľa výsledkov, ale vraj to nemám tak strašne zvýšené a v tehotenstve je to normálne.... 😉

klba
21. feb 2011

baby kto robi teraz na rizikovom, aky dr? a kde to je vedla onkogynekologie?
mam tam ist za 2 tt kvoli skracovaniu krcka a budem tam chodit kazde 2 tt, tak dufam ze este par tt vydrzime. 😅

a sono je v nemocke kde? 😕 tam mam ist 7.3 v 30 tt.

helenkasabinka
21. feb 2011

@klba mojko nebola si na rizikovej a na sone v nemocnici,ked si bola tehotna s malym ? 😕

klba
21. feb 2011

@helenkasabinka bola som, ale dr nevedela povedat ci to tam zostalo, 😕 za 3 roky sa to mohlo pomenit, vtedy sa tie ambulancie prerabali. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre