Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

brnka
20. mar 2011

ahojte, vie mi niekto napisat (aj do IP), ktori anesteziologovia chodia k porodom?

tamtamka26
21. mar 2011

ahojte, tak vraj aj v NR sa dá zazmluvniť dr. k pôrodu, ale môj gyndoš mi nevedel povedať koľko to stojí, ani ako na to.... odporučil mi Dr. Matejku, máte niekto skúsenosť??? ako začať s tým zazmluvnením??

helenkasabinka
21. mar 2011

@tamtamka26 ja si myslim,ze treba ist osobne za Matejkom....a mozes si zamluvnit aj,ked to nie je tvoj gynekolog? 😕

reisi
21. mar 2011

@tamtamka26 a koho mas Dr? Mozes do IP. Ja to tiez zacinam intenzivne riesit, este vyzera ze mozno zmenim i gynekologa, tak chcem niekoho schopneho a aj co ma cas na pacientky.

zajo79
21. mar 2011

@helenkasabinka tiez mi odporucili znamy Matejku.. ale teda..ja ti neviem, ci zazmluvnit alebo nie... vyvolavat porod nechcem... a ak pojde vsetko aspon tak ako pri druhom synovi, nestihne doktor ani do nemocnice prist.

pripadne komplikacie- nijaky doktor si nezoberie natriko, ze sa vykasle na pacientku. si to tak upratujem v hlave..ci ano...ci nie....

zajo79
21. mar 2011

@helenkasabinka jasne ze mozes zazmluvnit aj ked nieje tvoj gynekolog

helenkasabinka
21. mar 2011

@zajo79 presne tak ,to mas pravdu ja tiez si myslim,ze je to ich povinnost sa riadne postarat o pacientku,ci uz je "podplateny" alebo nie 😉 😉

helenkasabinka
21. mar 2011

@zajo79 ale veru spravne sa rozhodnut pre jedneho porodnika,ktoreho by som si vybavila k porodu by som sa asi nevedela,lebo kazdy je v niecom dobry ,kazdy ma nieco pre aj proti 😉 ja som si uz dost porodnikov a gynekologov v nemocnici uzila a nemozem povedat,ze ten je dobry a ten zly ....... len mi teda vadil Dlugos ,ma dost divnu povahu 😅 ale zasa na povahe nezalezi ak je dobry odbornik,nemala som s nim skusenosti nejake speci,len ma pozeral na prijme pred kyretom 😉

zajo79
21. mar 2011

a skor ked tam prides s rozbehnutym porodom...a sa bude cakat na "tvojho"doktora, kazdy da od teba ruky prec... no, spolieham nato, ze tam bude muz... a budu sa ku mne spravat normalne

helenkasabinka
21. mar 2011

@zajo79 veru hej len ja ak budem mat sekciu,muz pri mne nebude a budem rada,ze mi maleho vyberu ,je jedno ktory porodnik tam bude,len nech mam uz konecne skusenosti s nimi dobre ....

jedneho by som vedela vychvalit ale uz tam nerobi ,tak ho
ani spominat nemusim 😉 😉

zajo79
21. mar 2011

@helenkasabinka ako v robote...raz sa dari menej...raz nie 😅 😅 😅

kazdy doktor, s ktorym som tam prisla do styku, bol slusny... nic mi nedokopali... tak preto mam mozno taky nazor, ze to je fakt uuuplne jedno

zajo79
21. mar 2011

@helenkasabinka kellner? ten mi bol pri porode..

helenkasabinka
21. mar 2011

@zajo79 ved jasne to mas pravdu ,ja tiez nejake EXTRA zle skusenosti nemam,....no nasli by sa ale to uz rozmazavat nebudem lebo kazdy sa raz kopne aj,ked toto je troska rizikovejsie na KOPNUTIE SA 😅 😅

helenkasabinka
21. mar 2011

@zajo79 aaaaaaaaano on mne rodil Sabínku 😵 😵 uzasny doktor to bol,je ho skoda,toho by som si isto zaplatila keby tu bol,to by som nevahala 😅 😉 😉

tamtamka26
21. mar 2011

@reisi no ja chodím k Juhásovi na Chrenovú, je úplne super, aj ako odborník aj ako človek, ale nechodí ani len do nemocky, nieto ešte k pôrodom.... ☹ len neviem, či ťa nejaký vezme v takom pokročilom štádiu tehotenstva, ja som predtým tiež chcela odísť (od Juhásovho predchodcu) ale keď som tam volala, sestrička u nového dr. mala výhrady.... 😖 tak som nakoniec ostala, potom prišiel Juhás a som rada, že som nakoniec ostala.... 🙂

tamtamka26
21. mar 2011

@zajo79 no to si nemôžu dovoliť - dať ruky preč a čakať na niekoho... len proste má mamička potom smolu, lebo jej peniaze nikto nevráti, ak nestihne prísť zaplatený dr. 😒

zajo79
21. mar 2011

@tamtamka26 ale sa to tak robi..caka sa na doktora.

aspon co vravia baby, co mali zaplateneho doktora. mozno mas skusenosti ine..

alebo ked ho zaplatia, tak vyvolavaju porod... a to ja nechcem

helenkasabinka
21. mar 2011

@zajo79 mozno sa ti porod aj sam pekne skor rozbehne 😉

reisi
21. mar 2011

@tamtamka26 vdaka 😉 Juhasa som zazila v nemocnici ked som lezala pri prvom tehu, bol zlaty, taky pohodak.
No musim to nejako vyriesit a skombinovat 😝

martina398
22. mar 2011

Ahojte,som tu nova,termin porodu mam az zaciatkom septembra,ale uz teraz mam z toho poriadny strach.Rozhodujem sa medzi NZ a NR.Skor sa priklanam k NR,kedze v Zamkoch nepichaju epiduralku.Sice o nitrianskej nemocnici som toho vela dobreho nepocula,ale ako som citala vase prispevky,tak ma to upokojilo,ze nie vzdy je to take ako sa o tom hovori.Postrehla som tu nieco o kurze pre tehotne,na to sa da kde prihlasit? dakujem za odpoved

zajo79
22. mar 2011

@martina398 myslim ze treba zavolat pani Jahnatkovej. cislo najdes niekdes snad cez google.

elsanka
22. mar 2011

@martina398 ahoj Martina, ked sa riadis podla epiduralky, v Nitre nepochodis takisto, nakolko ju nepodavaju, teda okrem indikovanych pripadov. Ale inak mas pravdu, NR je nepochybne lepsia ako NZ, a to nevravim o novorodeneckom oddeleni, ktore je v pripade potreby velmi dobre vybavene, su na urovni.

martina398
23. mar 2011

pre boha to co mam spravit aby mi ju pichli??v Nz nic,v NR ako vidim tiez nic.nechapem len preco nie,ked to pomoze aspon trosku pri bolestiach...

zajo79
23. mar 2011

ak sa zaplati doktor...ani vtedy ju nedaju?

a teda...
@martina398 preco chces silou mocou epidural? nieje to az taka vyhra....

lenok
23. mar 2011

Tiez som rodila bez epiduralky a na svoju postavu som mala velke babo. Da sa to zvladnut a tie bolesti tiez stoja za to 😉 @martina398nestresuj dopredu, robis si zbytocne vrasky 😉

zajo79
23. mar 2011

@martina398 ked si precitas neziaduce ucinky epi... aj tak ju chces???

martina398
23. mar 2011

tak pocula som reakcie zien ktore rodili s nou a bez nej,a nevedeli si to vynachvalit.povedali ze bez toho uz nikdy...svoju gynekologicku mam uuuplne inde a rodit chcem v nitre.neviem ci treba za niekym v nemocnici ist a zistit si to.len neviem preco je to problem,ked si za nu zaplatim..

martina398
23. mar 2011

@zajo79 tak ucinky su individualne u kazdej. a risk je zisk...

zajo79
23. mar 2011

@martina398 v tomto pripade by som neriskovala, ze nebudem spolupracovat a dieta mi budu vytahovat pridusene zo zvonom

martina398
23. mar 2011

@zajo79 to som este nepocula od nikoho ze by ho tak vytahovali.viem ze sa moze predlzit dlzka porodu.ale tak do septembra si to mozno este rozmyslim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre