Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

catrin1
2. apr 2008

bubli...no hej zvladame.. 🙂 ...maly je chvalabohu dobrucky,skoro ani neplace...take spokojne babo..len akurat mam obavy z toho ze mi casto kaka...baby pisu ze im kakaju malo..ale mna maly kaka aj 4-5 krat za den..tak neviem ci je to o.k...a co ty a Yasmi???Inak krasne fotky mate.... 😵

catrin1
2. apr 2008

aviril,bystri....dakujeeem... 😵 🙂

wladka
2. apr 2008

catrin, ak ho kojis, tak nemaj obavy 😉 .. mne Emi kakavala zo zaciatku aj 7x.. 😉 aj v noci 😝 .. to nic, to sa casom upravi 😉 ..

catrin1
2. apr 2008

wladka...dakujem..uz som sa bala ci nema nejaku hnacku laebo nieco...

wladka
2. apr 2008

catrin, nie nie.., je to v pohode 😉 ..

bystricanka
2. apr 2008

catrin...aj moje dieťa tak kakalo 😀 Len raz si prdol a už bolo naložené v plienke. Aj 5 krát za deň. Tak ako wladka píše, je to v pohode. A keď je dieťa spokojné, tak sa nemáš prečo trápiť. Ale na poradni to spomen aj pediatričke, aby ťa ukľudnila 😉

catrin1
2. apr 2008

dakujem vam...presne ako pises bystri prdne a uz ma nalozene..nestiham plienky menit... 😠

bystricanka
2. apr 2008

ja som nemenila len plienky, ale aj oblečenie. On ked prdol, tak to stálo za to. 😀 Niečo vyšlo z plienky von rovno na oblečko.
a aj ti zvracká?

catrin1
2. apr 2008

bystri hej zvracka...lebo on si nechce odgrgnut...tak ho davam na bok a se tam sa aj pozvracka potom,

aviril
2. apr 2008

Catrin, nerob si starosti. Mne malý asi do mesiaca kakal do každej plienky, pri každom kojení. A keď si odgrgol, tiež mu vybehlo von alebo keď si nevedel odgrgnúť. To je úplne normálne. Inak, práve rozmýšľam, aké prvé plienky mám kúpiť, poradíte?

bublinkajasminka
2. apr 2008

catrin - malinká kakala v noci a teraz poobede - teda tak 2-3 krát za deň, ale aj to ako píšeš ty je totálne v norme....malý je skutočne zlatý, pozrela som fotos.....dúfam že solu pokočíkujeme niekedy. Ozaj vybavila si tú doktorku potom? my sme dnes u nej boli na poradni a zatiaľ oki

catrin1
2. apr 2008

bubli...no moj maly uz dneska kakal uz asi 4 krat...no jasne ze pokocikujeme niekedy..ked bude trosku teplejsie tak mozme ist.. 😵 no jasne doktorku som vybavila..bola som v pondelok na poradni..dala mi kanavit kvapky,vigantol a taky olejcek do kupela na tie pupaciky co ma maly...a maly ma aj zabu na jazyku(tu infekciu tak aj nato nam dala taku vodicku.)

bublinkajasminka
2. apr 2008

catrin - super, tie kvapky dala dnes aj mne, inak je veľmi zlatá, milá, mám z nej skvelý dojem - viem, že ty si ju už poznala ale ja nie......je podarená

catrin1
2. apr 2008

no ona je velmi zlata.... 🙂
bubli co robis s yasmi ked nespinka..moj maly by sa len pestoval ale to sa neda stale...

bystricanka
2. apr 2008

baby ak sa smiem spýtať akú máte pediatričku, ked tak milo o nej? 🙂

catrin1
2. apr 2008

bystri gallusovu... 🙂

martinka211
2. apr 2008

aj my ju mame je uzasna,ja som k nej chodila ako mala aj so surodencami 😉

catrin1
2. apr 2008

martinka hej aj ja som k nej chodila... 🙂

martinka211
2. apr 2008

catrin ty kde byvas?

baskaj
2. apr 2008

baby, mne teda neda neprispiet k vasej debate ohladne dr. gallusovej.
Moj osobny nazor je, ze by som k nej svoje dieta urcite nedala a ani nedam, lebo som s nou nebola spokojna. Chodila som k nej ako k detskej a kedze som mala slabu imunitu, byvala som castejsie chora. A ona ma nikdy nenechala doma sa doliecit, pokial som jej v ordinacii pomaly neumierala. Vypisala ma max na ten jeden den, co som u nej bola. Sice som niekedy nemala teploty, ale predsa s brutalnym zapalom hrdla sa tiez v zime neda chodit do skoly... A ked som k nej stale chodila, ze urc. vec stale nie je v poriadku, ona to nejako extra nebrala na vedomie a odbavila ma iba ako niekoho takeho, kto k nej pride s takym problemom raz za 5 rokov. Vobec nebola v liecbe vynaliezava a s naozajstnym zaujmom nieco robit.
To sa nedalo porovnat napr. s dr. melicharovou, ktora susedi (alebo aspon susedila - neviem). K tej ked som prisla ked zastupovala, to bol totalne inaksi pristup!
Moja sestra ma 4 mensie deticky a tiez ich dala zapisat gallusovej. A teraz to strasne lutuje. Napr. deti mali crevnu chripku. A isla s dvomi k nej, bo im to dlho pretrvavalo. A maly 2 rocny mal uz vela dni napadne vytrcene brusko. Aj mama aj segra si to nezavisle od seba vsimli. Ked bola u dr., tak ona ju odbila, ze dajte mu nieco na odvetrenie a na sono poslala len toho druheho. Sestre to nedalo a na sone poprosila tam dr., aby sa pozrela okrem toho starsieho i na maleho, aj ked na to nema vymenny listok. A nasla mu nejaku vodicku medzi crevkami. A az potom ich gallusova poslala na gastro vysetrene obidvoch. A ine veci...
Ja nehovorim, ze maly z toho ide zomriet, ale ked ta mamicka hovori doktorke o nejakom probleme, asi to neni len tak, ale ona si naozaj nieco nezvycajne na dietatku vsimla.
Ja dr. gallusovu poznam aj osobne a myslim si, ze ako clovek je fakt skvela, velmi dobra a spravna (a hlavne babetka ma velmi rada. je velmi jemna, ale od doktorky by som cakala asi viac pohotovosti a vynaliezavosti riesit tazkosti). Pozname sa aj s jej manzelom, super clovek, nas priatel. Ale ako doktorka sa mi nepaci.
A teraz mam problem, ako k nej svoje deti nedat, ked nas oni obaja poznaju, poznaju i moju rodinu a samozrejme cakaju, ze ich k nej potom nahlasime... a je blbe ich nahlast k melicharovej, ked maju v polikl. spolocnu cakaren... 😒

baskaj
2. apr 2008

- preacte za take siahodlhe litanie (teda, mne by sa to asi citat nechcelo 😅 ).....
Je to iba moja skusenost, vy mozno u nej budete naozaj spokojne. Aj vam to tak prajem!!! 🙂

dzanka3
2. apr 2008

ahojte
ja sa chcem spytat ci nemate niektora skusenosti s MuDr. Holecovou??
ma ambulaciu na Klokocine na poliklinike...
-ja uvazujem o tejto pediatricke (jedna znama mi ju poradila..) ale okrem nej neviem a ani som nepocula o inej...

bublinkajasminka
3. apr 2008

catrin - no asi strácam mlieko lebo malinká dlho do noci plakala a museli sme dať nutrilon - dúfam že to bolo v hlade, moc mi jej je ľúto, lebo sa dlho nevedela ukľudniť

bystricanka
3. apr 2008

ahoj dzanka....
ja - teda moje dieťa chodí k Holecovej. Som s ňou veľmi spokojná.Aj sestrička je super. Chodí k nej moja sestra s dietatom, švagriná s obidvomi deťmi a ešte jedna baba z MK. A všetky sme spokojné. Ak sa budeš ešte chcieť niečo spýtať napíš mi ako vždy IP 😉

catrin1
3. apr 2008

baskaj...ja neviem...ja s nou taku skusenost nemam..aj kamosky co k nej chodia z detickami su spokojne..aj ja som k nej chodila a zatial ziadny problem..ved uvidime po case...
dzanka ahoj..ja som na nu pocula ze je celkom fajn ale osobnu skusenost nemam...
bubli ale to hadam nie..a skusila si si odsat ci ti nieco ide???

bublinkajasminka
3. apr 2008

catrin - no a večer takmer nič nešlo ☹

zuzana76
3. apr 2008

ja chodim Sadeckej- Seleckej a som spokojna

zuzana76
3. apr 2008

kazda lekarka ma svoje muchy, takze niekomu vyhovuje ta, druhemu ina

catrin1
3. apr 2008

bubli a teraz mas nejake mliecko?

dzanka3
3. apr 2008

dakujem za info...tak nebudem teda spekulovat nad inou pediatrickou - a ked pride cas pojdeme k Holecovej 🙂

bublinka a skusila si aj nejake homeopatika? znama pri prvom dietati nemala mlieko a pri druhom sa dala na homeopatika a koji do dnes (maly bude mat 2 roky..)....inak velmi som ta cele tvoje tehotenstvo obdivovala ako sa ti chce cvicit - a stale myslim aj na to co si pisala - ze si mala aj v pohode porod lebo si mala kondiciu...ale aj tak sa neviem donutit cvicit ☹ (a tachcila cvicenia u P.Jahnatkovej urcite nestaci...)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre