Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

danka483
29. jún 2012

@nessy dr. Máňová milé žieňa 😉

nessy
29. jún 2012

@bambulka1010 tak obert je moj gynekolog,viem ze rodi a k porodu si ho nemozem dohodnut 😖
poznam matejku ale o nom som tiez pocula vselico aj ked ja s nim mam dobre skusenosti,tak neviem,mlynceka moc nechcem,ten ma raz vysetroval a strasne necitlivy,to ma bolelo,tak neviem koho dohodnut,ja ked som rodila tak rodil aj mesaros

beruska113
29. jún 2012

@nessy ja som prveho syna rodila pri MAtejkovi a bola som spokojna. A druheho pri Urbanovi a prišiel ma pozriet aj Breštanský. Urban zvládol moj porod- 3 vyvolávačky a Adamko 4850g- ja som s nim bola max.spokojna. Super starostlivost i po porode- na sale som zostala 5h po porode a často ma chodil kontrolovat. Keby rodim zase, tak si ho určite zazmluvnim. Mesaroš tam už nerobi.

bambulka1010
30. jún 2012

@nessy ja som si nedohodovala nikoho 🙂 A bola som spokojná. Bo mi nemal ani kto poradiť, že aký dok.je dobrý. Ja som od TO, tak v Nitre som nepoznala nijakého dokt. Ale bola som veľmi spokojná.

riela
30. jún 2012

@nessy pri mne bola Chládeková s Brešťanským - tiež chválim

evina57
30. jún 2012

@nessy mňa rodil môj gynekológ dr. Lajtman, nemusela som si ho ani vybaviť, mal vtedy smenu 😀 vtipný to mladý muž 🙂 odporúčam 😉

koralinka
30. jún 2012

@nessy ja som mala Ravingera (môj doky) a Uharčeka-je teraz primár, spokojnosť, ale mala som ich ,,vybavených"

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka143
1. júl 2012

čaute baby,viete mi niektorá napísať či môžu ísť návštevy na všetky tri nadštandardné izby?

koralinka
1. júl 2012

@malinovka333 ja som si to tiež ešte na vzdychárni stretla, mna a tú vedla mna chodil kukať aj sa pýtal aj vysvetlil a tebe nič ani nepovedal ani nič, neviem, je to môj doktor, inak ja som s nim spokojná a je súkromník tak vieš ja mu platím ročne

sophie753
1. júl 2012

ahojte ja som tiež rodila v NR pred 3rokmi a bolo to tam fakt velmi dobré...sestričky boli velmi zlaté to isté aj doktori🙂sestricky mi pomohli so všetkým o čo som ich poprosila tiež aj s kojením pri prvej dcérke to išlo celkom dobre ale so synčekom sme sa trochu natrápili...izby sú krásne nové,tiež pôrodné sály vyzerali obstojne vtedy bola nová ešte len jedna ale teraz už sú určite všetky🙂))
čo sa týka vecí pre mimi toho nieje vela pretože perinku,šaty,štvorčeky na pupok ,vlastne skoro všetko ti tam dajú stačia ti plienky,vatičky do uší,mastičku na riťku aj ked tú nájdeš aj v kufríku,ktorý dostaneš v porodnici,dečku a ked chceš baliť na široko tak aj látkovú plienku a poštolkové nohavičky ja som pri dcérke nedávala a musela som baliť na široko v 4mesici a pri malom som dávala 2,5týždňa a bolo všetko ok🙂))

bambulka1010
1. júl 2012

@katka143 ahoj. Návštevy môžu chodiť na tie nadštandardné izby 🙂

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koralinka
1. júl 2012

@malinovka333 nikoho nepoznam ani s tou čo som bola na izbe ani neviem ako sa volala 😅

katka143
2. júl 2012

@bambulka1010 dakujem za odpoved.ja chcem takú izbu,nemusím mať zas najdrahšiu,lebo muž tam so mnou nebude.ja len zato že ked príde s deťmi na návštevu.len som počula,že návštevy môžu ísť len na tú za 35€.ešte raz vdaka

nessy
2. júl 2012

no neviem,dakujem za info,neviem ci mam vybavovat alebo nie.
ja ked som rodila tak mlyncek bol primarom a ten ma raz vysetroval a strasne to bolelo,ten nema cit.
neviete kolko sa teraz dava ked si vybavim dokiho?

nessy
2. júl 2012

@beruska113 odkedy tam mesaros nerobi? mne niekto tvrdil ze je tam je

beruska113
2. júl 2012

@nessy no neviem, ja ked som rodila pred 3rokmi,tak tam už bud nebol, alebo hned potom odišiel, už neviem presne. A ked som rodila pred necelym rokom nebol tam.

kucharikova
3. júl 2012

ahojte.chcela by som vediet co treba priniest do porodnice pre seba a babatko?co davaju a co nie,aby som zbytocnosti nepobalila.dakujem.

danula.ch
3. júl 2012

ahojte, mne sa to uz dost silno blizi. chcela by som vediet ake mate skusenosti, ci sa robi nastrih hradze automaticky, alebo ked poziadam ze nechcem, ci to respektuju. nastrih sa pocita za chirurgicky zakrok, preto je to vraj velmi oblubene aj v Nitre. lenze cvicim s epi-no a mam pocit, ze ten nastrih potrebny nebude, navyse som druhorodicka a aj ked ma prvy krat nastrihli, aj tak ma dotrhalo este aj v zadku.
takze ako to chodi teraz v Nitre s nastrihom? bude ma niekto respektovat, ze ho chcem len ked to bude fakt nutne?

mariynka
3. júl 2012

@nessy mne vsetky kamosky, ktore rodili v blizkej minulosti, radia p.Dr.Uharceka 🙂 zvazujem,ci zazmluvnit,ale asi by som aj..

baby, p.Dr.Uharcek je aky? 🙂 🙂 🙂

bambulka1010
3. júl 2012

@kucharikova ahooj tak to ti viem poradiť 🙂 rodila som pred 2 mesiacmi. Tak vecičky pre bábätko ani nemusíš, iba keď pôjdeš domkov aby si mu mala čo obliecť. Veci inak dávajú tam-a to košielku a plienku, do ktorej ho zavinú a zavinovačku tiež ti dajú. Ja som potrebovala tam pre malú len obyčajnú bavlnenú plienku, rukavičky-aby sa nepoškriabala a čapičku som jej dávala, hlavne keď sme išli na chodbu, aby nenachladla. Inak na izbe som jej čapičku nedávala bo tam bolo teplo,samozrejme jednorázové plienky potrebuješ, preistotu si zober aj krémik na zadok-ja som mala ale dali mi aj v nemocke. Jednorázové vlhčené utierky na riťku 🙂 Pre seba-vieš hygienické a taaak. pyžamá to je jasné. Zober si aj také podložky pod zadok. To sa ti určite zíde. Ja som aspoň nemala zašpinenú košelu, bo som spávala tak, že košelu som si vyhrnula a bola som na tej podložke, a tak mi stačili len 2 pyžamá. Tá čo bola so mnou, tak tá v prvý deň hneď ušpinila 2 pyžamá, pretože nemala tie podložky. A pýtajú aj dezinfekčné mydlo-najlepšie dettol. To keď ideš prebalovať a kojiť, tak to je dobre mať na izbe pri umývadle. Neviem ak ešte niečo, tak kľudne sa spýtaj, poradím 🙂

bambulka1010
3. júl 2012

@danula.ch Ahooj ja som rodila pred 2 mesiacmi. A robili mi aj nástrih hrádze a aj ma malá pekne dotrhala, tak som bola pozašívaná až po uši 🙂 No ja som bola prvorodička. Myslím, že ty ako druhorodička, tak by to malo ísť lahšie. Moja švagrina rodila v Nitre, a ani nevedela, ako jej bábo vyletelo 🙂 Ale mňa sa nikto nepýtal, či chcem nástrih alebo nie, ale asi to bolo nevyhnutné, keď mi ho robili.

kucharikova
4. júl 2012

@bambulka1010 dakujem ti 🙂 a aky su doktori na porodnici?lebo som pocula ze otras.hlavne kozar a nejaky mlyncek su otrasni,ze so sadomasochysti jak aj pri porode tak aj pri vysetrovani.

bambulka1010
4. júl 2012

@kucharikova neviem ja som nemala zlé skúsenosti, ja som mala dokt. Oberta a bol super taký srandista. Ale vieš čo keď ma nejaký vyšetroval-len neviem kto to bol aký dokt., tak ten bol ozaj hnusný... Ma bolela ona 🙂 ešte 2 hodky. A neni začo. Dúfam, že som pomohla.

kucharikova
4. júl 2012

@bambulka1010 pomohla dakujem 🙂

riela
5. júl 2012

@kucharikova s kozárom nemám skúsenosti, ale napríklad mlynček bol jediný doktor ktorý mi pomáhal vstávať po sono vyšetrení z lehátka v ordinácii. podal mi ruku , povedal: pevne sa ma chyťte a pekne ma potiahol do sedu. bola som po sekcii, mala som problémy a veľmi ťažko sa mi vstávalo.
s lekármi som nemala žiadne zlé skúsenosti a bola som v nemocnici vyše 2 týždňov, nie pár dní ako niektoré mamičky, ktorým som veľmi závidela 🙂

silvia1979
5. júl 2012

..aj ja som rodila v nemocnici v NR.. hrozne spomienky: arogantni mladi lekari, nechali ma bez pohybu pred porodom 5 hodin lezat na posteli s tym otrasnym CTG pristrojom a sledovali "nejaku" tachykardiu - tak sa vyjadrili. Zo stresu som mala hned 38 stupnovu teplotu a TAKYTO febrilny stav posunuli na sekciu..... Neskutocny pristup gynekologov...... uz tam rodit nebudem ((

dana_l
5. júl 2012

@danula.ch u nas na svk ti urobia nastrih i ked by si im povedala minutu pred tym ze ho nechces. vzdy si vedia "odovodnit" preco ho urobit. ale mozno keby si im povedala ze ich zazalujes ked ti ho urobia hoci si to vyslovene neprajes (urcite budu vravet ze ho treba lebo ta potrha - stara dobra pesnicka) tak mozno vyjdes i bez nastrihu. len neviem ci po takejto hrozbe ti nebudu robit "neplechu".

ja som nemala nastrih pri ziadnom. sestricka masirovala hrazdu a deti sa narodili bez problemov.

kalifa28
9. júl 2012

baby, neviete náhodou kolko stojí nadštandard v nitre na den? a ako dlho dopredu si ho musím zajednat? dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre