Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

mariynka
23. sep 2012

@kucharikova hlavne nech sme obaja OK 😉 to je pre mna naj. 😵

mariynka
23. sep 2012

@janus32 kazda kamoska tam chodi ako na vylet 😀 tak uz aj ja som zbalena a celkom sa tam tesim 😵

bosacka
23. sep 2012

@kucharikova @mariynka - moja spolubyvajuca na izbe bola vela sita a na 3. den som bola tusim na tom uz lepsie ja po sekcii... no ale po mne rodila jedna znama, ktora sa asi 3 hodky po porode v pohode s usmevom prechadzala po chodbe - ze bola malo sita... tak si vyberte 😀

poisonblu
24. sep 2012

kocky, pre babatko plienky od zaciatku musim dat ja? ze ci si ich mam dat niekam navrch alebo mozu byt na spodku tasky

mariynka
24. sep 2012

@poisonblu ja beriem 10ks plienok, ostatne donesie manzel potom 😉 ved by som sa dom 1tasky nezbalila 😀 😉

tynamartina
24. sep 2012

@poisonblu Po pôrode ked ťa dovezú na izbu tak si vypýtajú nejaké 4 plienky ak si dobre pamätám 😉

poisonblu
24. sep 2012

@mariynka no ja budem mat pre malu veci zvlast v taske, ze je to tak lepsie a aj odporucane...

mariynka
24. sep 2012

@poisonblu ja uz mam nachystanu tasku, ktoru mi manzel prinesie, ked nam povedia,ze na druhy den ideme domov.. p.Jahnatkova hovorila,ze to nie je vhodne, aby to tam 4dni bolo-detske oblecenie-lebo zbytocne nachyta nemocnicne bacily 😒 😒

poisonblu
24. sep 2012

@mariynka ale ja tam nebudem mat detske oblecenie na odchod domov, ale vecicky pre malu, co bude potrebovat ked tam budeme - capicku, ponozticky, vlastnu kosielku (lebo tie erarne su otrasne velke), plienky, vlhcene vreckovky, mam aj lieh pre istotu, deku vlastnu, 2 klasicke plienky...to na odchod mi prinesie manzel

zbibo
25. sep 2012

Zeny pre babatko tam nepotrebujete nic, ozaj len plienky, vlhcene vreckovky a ked chcete tak rukavicky, ponozky a ciapku, dost casto vam budu deticky aj brat na vysetrenia a neviem co, takze ani vlastne veci neodporucam a ani som to tam nevidela, neviem ci sa to vobec aj moze....este aj rybaciu mast na ritku dostanete a s pupecekom tam narabaju oni a ak si dobre pamatam ak sam neodpadne tak to oni davaju dole, cize ani lieh a podobne veci neni treba....

bambulka1010
26. sep 2012

@kucharikova Neboj sa aj bolesť prejde keď uvidíš dieťatko 🙂 xixi...aj mňa prešla bolesť pri pohlade na dcérku 🙂 ale to zašívanie nie je nič príjemné.

marhulka13
27. sep 2012

@zbibo este je treba mat deku pre babatko, mna za to jedna sestra strepkala, ze mu bude zima, tak ho prikryla poduskou z vedlajsej postele 😀
ale inak fakt nic netreba, ja som napr. zabudla plienky, tak mi pozicali, no musela som vratit. mna trochu prekvapilo, ze nedavali k porodu nemocnicne kosele

katulinr
27. sep 2012

Baby, plienky si zabalte navrch tasky 🙂 To budu pytat ako prve, ked sa babo narodi. A v tomto pocasi by som zabalila aj decku, capicku a rukavicky... Drzte sa baby 🙂

marhulka13
27. sep 2012

@katulinr odo mna ich pytali az na druhy den, ze zabudli. no ja som ich tiez hned schladila, ze plienky nemam, iba vlozky. v tej rychlosti sme na ne zabudli 😀 😀 😀

mariynka
28. sep 2012

navrchu v taske ma byt aj podlozka pod maminu, nocna kosela, v ktorej bude rodit a poporodna vlozka 😉 plienka taktiez po ruke 😉 ale sestricky su mile a urcite vam to vylovia aj na spodku tasky 😀 😉 - teda aspon co kamosky hovoria 😉

a zevraj davaju na ranajky dobre rozky 😀 😉 😝 😝

vcielkamaja
28. sep 2012

@mariynka a nezabudni si na vrch pribalit aj kopiu sobasneho listu

marhulka13
28. sep 2012

@mariynka ranajky boli vyborne, no malo, lebo obed a vecera jak v base 😝

moon1979
28. sep 2012

@mariynka nedávajú erárne košele? rodíš vo svojej? 😲

mariynka
28. sep 2012

@vcielkamaja hej, mam, ma boku tasky a aj kopiu zdravotnej karticky 🙂

mariynka
28. sep 2012

@marhulka13 bufet tam nie je poblizku? 😀 😀 😉 😝 😝

mariynka
28. sep 2012

@moon1979 rodis vo svojej 🙄 mne je to tiez cudne, ale tak, uz sa nad tym nevzrusujem 😀 😀 😉

marhulka13
28. sep 2012

@mariynka mne nosil manzel jest, iank neviem neviem, ako by som za tie takmer dva tyzdne dopadla 😀 ja som bola zial leziaci pacient, tak ani neviem, ci sa mohlo chodit von 😕

marhulka13
28. sep 2012

@moon1979 ja som rodila vo svojej, no potom ma prezliekli do erarnej, lebo studentky sa nechceli hrabat v batohu

mariynka
28. sep 2012

@marhulka13 ja nie som v jedle prieberciva, ale ak to bude naozaj take zle, urcite rodina zauraduje a prinesie 😀 😉 😝

lenok
1. okt 2012

@mariynka mne tam nahodou dost chutilo 😉 mala som gestacny diabetes, takze som bola rada, ze nemusim varit doma a tym padom som mala cukor vdaka nim, pod kontrolou 😉 stravila som v nitrianskej nemocnici dost casu na to, aby som to vedela posudit 😉 napr. ovsenu kasu so skoricou milujem prave odvtedy, co som porodila a zostal jeden tanier na stole, taky smutny a saaam, chudacik.. no co, pojdem sviniam?: Tak som sa obetovala a zobrala od sestriciek 😀 😀 😀 😀 Bufet je vonku, mimo budovy porodnice, nebola som tam, mm mi nosil zasoby 😉

lucia_85
1. okt 2012

ahojte, počuli ste o rajskom plyne? vraj je teraz taká možnosť si ho zaplatiť priamo pri pôrode - resp. pri kontrakciách, neskúšali ste ho už niektorá? celkom ma to zaujalo 🙂

moon1979
1. okt 2012

@lucia_85
a myslíš, že keď budeš v delíriu že sa budeš vedieť sústrediť na kontrakcie? podľa mňa moc nie ... skús sa radšej opýtať na možnosť epidurálu ... tam si plne pri zmysloch, akurát necítiš tak intenzívne bolest 🙂

lucia_85
1. okt 2012

@moon1979 no ja som čítala skúsenosť jednej baby, tá hovorila, že kontrakcie lepšie znášala s tým rajským plynom, ale zase pri tlačení bola plne pri vedomí 🙂 práveže sa hovorí, že pri epidurálnej a. žena nevie kedy tlačiť. Neviem, fakt ešte nemám skúsenosti ...

moon1979
1. okt 2012

@lucia_85
neviem, nemám skúsenosť ani s jedným ani s druhým, ale na prístroji si napojená a tam je vidieť kedy je kontrakcia, takže aj keby si nevedela kedy tlačiť, tak lekár to vie určite ... snád 🙂

mariynka
1. okt 2012

@lucia_85
@moon1979 hej,hovorila nam o nom p.Jahnatkova 🙂 ale je to novinka, ja by som asi neriskovala 😅 😅 😉 a epiduralku v NR nedavaju, nemaju anesteziologa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre