Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

siposova
22. nov 2012

cawte baby , takže mne sa malý narodil 13.11 🙂 ... ale poviem vám že od 11.11.2012 som ležala na gynekolooogii kvoli tomu že som prenášala tak ma pre istotu hospitalizovali .... ale poviem vám bola som tam celú nedelu a pondelok a katastrofa ...v pondelok som mala už takýý záchvat plaču ktorý mi asi pomohol aj k otekaniu plodovej vody -.. taka sestrička stará tam bola božeeeee ..ked si na nu spomeniem tak by som vraždila ... žiadny záujem nič ideš za nou že maš pravidelné bolesti každých 10 min a ona sa len usmeje ..potom v pondelok už ked som mala silnejšie kontrakcie som chodila stále na záchod , prechadzala som sa po chodbe lebo sa mi nedalo ležať...ked mi odtiekla plodovka išla som za nou že mi asi odteka plodová voda tak mi dala takú vložku a nič nepovedala iba že ju mam doniest ked bude mokra.... a pýtam sa jej že či si mam ist lahnut alebo čo a ešte ma tam aj že čo furt behám po chodbe a že čo stonem furt , že ma neste videť čo budem robiť pri porode a takto ... no ja ten plač čo som sputila dovidenia .... potom chvala bohu ma previezli hore na vzdycháreň okolo 01:00 hod a tam sestričky vynikajúce ...prístup výborný pomohli vám chodili stále za vami a takto .... na vzdichárni som sa trapila od tej 01:00hod do nejakej 09:00 hod potom ma premiesnili do boxu kde sa rodii ... rodili sme 3 baby naraz :D :D sranda .... neviem aka doktorka to prišla za mnou teda že ma odrodí taka malá čiernovlasáá .... sestrička mi velmi pomáááhla.... vynikajúúúca baba ... a ked som bola na 9,5 prsta otvorena tak mi ešte rozťahovala nejaký obal cez ktorý ide hlavička to som tam už wrííískala ... kazala mi tlačiť , tlačiť až ked nakoniec prišiel dr. Obert ma skontrolovať tak ten hned zahlásil aby som netlačila bla bla bla bolo to tam strašne rýchle ja stres panika ....že majú rýchlo chystať sálu že malý musí ísť sekciou ...oni si tma vyprávali tie lekárske názvy tak som nevedela čo sa s malým deje .... len si pametám ako som si ešte šroobovala s jazyku piercing a potom ma celkovo uspali lebo že by nestihli dať spinálnu anestézu ...že ma musia hned otvoriť a maleho vybrať a potom bum neviem nič čo sa dialo 🙂) ... iba ked som sa zobudila už na izbe či čo to bolo tak sestrička mi povedala že mám zdravého syna a tak že sa narodil 10:55, ale ani jeden doktor za mnou neprišiel že teda nastali take a take komplikacie museli sme vam pre toto a to robit sekciu nic ... na mna šak čo mlada 20 ročna čo jej budeme vysvetlovať no nie ??? ...ale potom mi to bolo už aj jedno ked mi potom okolo 4 priniesli malého na prvé kojenie ... ale ako no nikdy viac už asi nechcem mať dedi mala som aj taky aj taky porod :D akurát že som ten prvý nedotiahla dokonca ... 🙂
takže baby som rada že to mám za sebou 🙂))

rybamala
22. nov 2012

@siposova no ty koksoo! si si vytrpela, chúďa! ..a ani nevieš, prečo ti toho cisára nakoniec robili? a jazva ako? bolí to veľmi?

siposova
22. nov 2012

@rybamala sestrička mi povedala len tolko , že malý sa tam nejak zašprajcol či čo to a nevytlačila by som ho .... a keby som tlačila sa mu mohol na hlavičke spravit nejaky nadorček či čo to .a že aj ozvy boli slabšie ... tie ich doktorské nazvy nato viiiš .... a oni mi darmo hovorili že netlačte ked ja už každu kontrakciu som umierala :D to šlo samee to ta sameee nadrapuvalo .... ale tak som rada že to mám za sebou a že je malý zdravýýýý .... nechcem si ani predstaviť čo by bolo s malým keby tam ten Obert nepríde ...lebo hentá... furt len tlačte tlačte ... a on pichol prsty a hned wriskal aby som netlačila .... nevládala som už ani dýchať.. no rez bolel celý čas v nemocnici jak som bola som sa nemohla poriadne ani pohnúť...ale na druhý den po sekcii som išla zo sestričkou pomaly do sprchy na druhy den som sa už sama snažila postaviť s posteli a prechádzať sa ... a predposledný den mi doniesli malého na cele poobedie a nevladala som sa o neho tak starať ...zdvyhať ho , ani som ho nepestovala nic lebo ma to ťahalo ale jak som prišla domov ešte sobotu bolelo ale v nedelu už super ....už to bolo lepšie a dneska už v pohodke ešte sa samozrejme nemožem namahať aj ked zvonka je to už jak tak zahojené ale vnutorné štichy fuu neviem 🙂.

vejkkka
22. nov 2012

@siposova tak ti gratulujem 🙂 , mňa to ešte len čaká ale vďaka za upozornenie čo za personál tam je fúú .

tinal
22. nov 2012

@siposova kúp si betadine a natieraj si tú ranu, aby sa ti pekne hojila. Na správe pre gynekológa máš napísané z akého dôvodu ti spravili potom cisársky rez. Sú to latinské názvy, ale daj do googlu a nájdeš dôvod. Nemysli si, že si v seriály o lekároch v Amerike, že ti príde vysvetľovať niekto prečo sa to a to robilo. Tam keď sa nespýtaš sama, tak nikto nič nepovie.Mne dávali ešte aj transfúziu a nevysvetľovali prečo, len doktorka povedala, že bola väčšia strata krvi pri sekcii. Možno mi išlo o život a ja o tom neviem podrobnosti, ale na čo aj, čo by to zmenilo na veci?

janus32
23. nov 2012

@siposova no moja si si vytrpela,chudiatko☹inak ta ciernovlasa harpia bola aj pri mne,ale ja som ju odmietla....chcela som dokiho,ale nie zenu a poznala som ju..............Obert vynikajuci odbornik,klobuk dole 🙂

naty1987
23. nov 2012

@siposova ty si si ale uzila hlavne ze je maly zdravucky dr. co ti bola pri porode je Mánova je to skvela dr.mna rodila a taha ta aby si sa nerostrhla ked si este rodila normalne su tam skvely lekari nastastie necakaju na poslednu chvilu ako sa to vyvinieale jednaju
a to ze ti nic nevraveli? moja tomu sa hovori Slovensko mne sa maly pri porode pridusil apgar skore 6 ale bol v pohode len ho predychali a ja som to netusila a vycitala som si to so spravy o dietati 😠 a ja ze preco je taky spavy a nechce sa kojit a preto sme mali aj v nemocke problem no nikto mi nic nevravel
@vejkkka su tam supre sestricky je mozne ze na gynekologickom su horsie ale s tymi nemam skusenost no na 600nedeli su fajn aj ked obcas sa najde sestricka ktoru by si hodila z okna no na vzdycharni su skvele 😉

dulkagabulka
23. nov 2012

ako Veronika porodila prirodzene po sekcii:
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

veľmi pekný príbeh 😉

vejkkka
23. nov 2012

@naty1987 nevadí vydržím to a potom ma čaká odmena 😉 na ktorú sa veľmi tešíme.

rybamala
23. nov 2012

kočky pre pobavenie - úúžasná baba, klobúk dole - ja už ledva chodím a funím 😀 http://www.facebook.com/photo.php?v=42652670621...

siposova
23. nov 2012

@naty1987 no mne sa zda ze to bola nejaka dr na ,,P" ale neviem to prezvisko celéé nezapametala som si ...odrbkana som bola.... ale tak to čo je že čakajú do poslednej chvíli ??? ...keby sa malemu nieco stalo tak by som ich zabilaaaaa .... moje zlatko ... a ano ja som hovorila ze sestricky na 600nedeli su super aj na vzdycharni ....akurat ta gynekolooogia posrata.....

siposova
23. nov 2012

@vejkkka ten personál je taky len na gynekologii hore už po porode na 600nedeli su sestricky super aj o meleee čo sa staraju detske sestričky su super pomoožu ti zo vsetkyyym , ukaaažu a tak ... aj na vzdychárni boli skvelee sestričky .... neboj sa ked som to zvládla ja , zvlaaaadnete to každaaaa :D

vejkkka
23. nov 2012

@siposova len ako si písala, že mladá tak na teba srali no ja mám len 19 tak na mňa sa bude srať ešte viac 😀 ale čo jasne nejako sa to dá zvládnuť.

rybamala
23. nov 2012

počujte baby a na normálnych izbách na šestonedelí je koľko postelí? že či sú tam dve mamičky spolu, alebo tri, štyri...??

jasmi289
23. nov 2012

@rybamala 2 mamičky sú na izbe 🙂

siposova
23. nov 2012

@vejkkka neboj ak nebudeš ležať na tej gynekolooogii tak sa da vydržať všetko 🙂)
a hore na 600nedeli bude už len a len dobre ... tam sa o teba a o maléé budu starať a pomožu ti či už s kojením , s prebalovanííím ...zo všetkym o čo ich poprosiiiš ...

rybamala
23. nov 2012

@jasmi289 super, díky za info. dve - to sa ešte dá, keby to malo byť viac, to je už asi dosť "o držku" - keby plakali tri, štyri bábätká v noci... 😝 😀

candracka
23. nov 2012

@rybamala bola som na nadstandarde. ale aj normalne izby su pekne, ciste a su tam iba dve zeny co je super

tynamartina
23. nov 2012

@siposova ja som bola na gynekológii teraz 5 dní a sestričky boli super až na jednu takú odmeranú, nehážme preto všetky do jedného vreca 😉

vejkkka
23. nov 2012

@siposova aspoň, že tak aj tak sa už teším hlavne na to ako prídem aj s bábom domov 😉 ak môžem vedieť koľko mal tvoj malý kg a koľko cm??

siposova
23. nov 2012

@vejkkka mal 3660g a 52 cm 🙂)

naty1987
23. nov 2012

@rybamala waaaaaaaaa nechapem ako to dokaze 😀 ved sa vrti viac nez niektore baby 😀

vejkkka
23. nov 2012

@siposova tak si ho pekne vykŕmila 🙂

katulinr
23. nov 2012

Je tam kopec mladych doktoriek.Manova nema cierne vlasy😉Chladekova ma cierne vlasy😉O mna sa starala Manova a bola na 100% super😉Ked mi vytahovala drenaz po sekcii,tak mi rovno povedala,ze to bude dost neprijemne☹

tinal
24. nov 2012

Manová má tmavohnedé vlasy (aj mne bola pri cisárskom), potom je tam mladá so špinavými blond vlasmi tuším Zajacová (tá mi vyberala drenáž), Chládeková nosí okuliare a tiež má tmavohnedé vlasy.
Pre dievčatá a ženy, ktoré idú rodiť a máte strach z personálu mám pár slov. Pokiaľ sa človek správa slušne aj personál je slušný. V každej oblasti sa nájde osoba, ktorá svoju pozíciu nevykonáva s najväčšou láskou, stane sa, že má sestrička, doktorka či ktokoľvek zlý deň. Všetci sme len ľudia. Ja som sa tiež v posledný deň stretla s detskou sestričkou, s ktorou som mala konflikt. Ale bola som na rizikovej poradni, gynekológii, aj v pôrodnici aj na 600nedelí a všade boli príjemní a ochotní. V poslední večer mali strašne veľa pôrodov, tak boli všetci nervózni, že nestíhajú a sestrička na 600 nedelí tiež protivná, ale povedzme si, kto v robote občas nie je na nervy? A keďže každá osoba je pri pôrode inak "hysterická", niekto je kľudní, niekto nevie čo robiť, či kričať, či driapať steny, tak aj sestričky sú trošku imúnne na hysterčenie rodičiek. Možno sa Vám to zdá od personálu drastické alebo neviem čo, ale oni to tam majú dennodenne.
Nebojte sa, každá máme iný prach bolesti. Ja som napríklad nechcela žiadne lieky na bolesť, lebo ma to fakt nebolelo a sestričky sa stále chodili vypytovať, či nechcem niečo na bolesť, ešte aj doktorom stále hovorili, že mamičke sme zatiaľ nepodávali nič na bolesť. Bolestivé pre mňa po cisárskom bolo vstávanie z postele, keď sa človek má zaprieť brušnými svalmi. A keď sa baby v jedálni na niečom smiali, tak som im len hovorila, že ja sa nemôžem smiať. Jediné, čo je treba, aby ste sa obrnili trpezlivosťou voči iným a mysleli optimisticky. Lebo nič nepomôže, keď budete čítať "hrôzostrašné" názory iných mamičiek. Každá si vysvetlí svoju pravdu po svojom. Keby sa mali vyjadrovať k našim názorom tí dotyční "ohováraní" možno by na nás povedali, že tak konfliktnú osobu, či komplikovanú tam už dávno nemali. Každý má svoj uhol pohľadu. Pre mňa je možno jedna sestrička či doktorka protivná a nesympatická, ale druhá mamička povie, že však ona je v pohode. Tak prajem budúcim rodičkám veľa síl, trošku pokory a určite všetko prebehne v poriadku.
A prosím, aby ste sa teraz nezačali do mňa navážať za môj názor. To len tak, lebo v poslednej dobe je tu skôr veľká kopa mamičiek provokatériek.

suzinka87
25. nov 2012

Ja si myslim tiez ze je to len o stasti na koho zena natrafi a aj to kazdy mava aj zle dni ale ja som rodila pred 3rokmi a rodil ma doktor Kelner ktory tam uz nieje skoda vel suprovy aj sestricky boly zlate.Na 600nedeli tam to maly tak na salame ale detske co sa staraly o babetka boly suprove.Mne sa to tiez uz krati tak som zvedava ako to prebehne Aj ten moj datum 25dec. No hadam tam nebudeme sviatkovat..Tak sa drzte aj vy baby nech vam to dobre dopadne🙂

luckarisko74
26. nov 2012

Ahojte, baby co ste rodili poslednu dobu, mali ste nejaky zoznam veci do porodnice?
ja mam zatial zbalene toto : nocne kosele, zupan, osuska, papuce, hyg.veci pre mna, vlozky, tie podlozky pod seba, plienky, vlhcene obrusky, ciapocka, deka, dettol, odsavacka, co mi este chyba?dakujem

vejkkka
26. nov 2012

@luckarisko74 ja som ešte nerodila ale o chvíľu budem 🙂 je toho trocha viac napr. kojeneckú podprsenku a tampóny do nej, odporučila by som ti viac uterákov lebo počas 600 nedelia musíš viac dbať o svoju hygienu určite potrebuješ aj kalciovú mastičku na ošetrenie bradaviek,bavlnené plienky, kozmetiku pre bábo napr. salicylový lieh na ošetrenie pupčeka, ja som si pre istotu vzala aj príbor, teplé ponožky. Radšej som sa prichystala na všetko tak je to už len na tebe čo si zbalíš. 😉

janus32
26. nov 2012

@suzinka87 ahoj,aj ja som mala pri porode Kelnera,skoda,ze tam uz nieje 😢 som zvedava co ma teraz caka 😕

poisonblu
26. nov 2012

@vejkkka lieh netreba, pupcek osetruju sestricky...bavlnene plienky pod babo a na grckanie daju tiez, ja so svoje pouzivala pri odsavani mlieka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre