Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

aviril
20. máj 2008

ahoj klba. v prvom rade gratulujem k babatku.
A rodil ťa Dr.Urban? Jéj, to je môj kamoš, ja ho poznám od puberty. super chalan, ja by som tiež chcela, aby tam bol, keď ja pôjdem. on vždy sníval o tom, že bude lekárom. málo je takých doktorov, ako je on.

m.a.r.t.i.n.a
20. máj 2008

Ahoj kočky.

Mám termín 14.októbra a bývam v Nitre. Už dlhšie som sa zaujímala o nitriansku porodnicu a to, čo som si prečítala v posledných stranách ma len uistilo v tom, že tam rodiť nechcem. Samozrejme, že záleží koho na porod dostanem, ale tolko negatívnych skúseností ma úplne odradilo.... Dnes možme rodiť kde len chceme, máme slobodnú volbu, tak prečo tŕpnuť či to vyjde alebo nie zrovna v tejto....

martinka211
20. máj 2008

m.a.r.t.i.n.a jeeej ty si uz v 20tt 😵 a gratulujem ku chlapcekovi aj pekne meno ste vybrali 😉

klba
21. máj 2008

Ahojte. Dakujem aviril za gratulaciu, zelam ti nech ti porod dobre dopadne, termin sa ti rychlo blizi.
Ja som na porodnici chytila aj nocnu aj dennu smenu, rodila som v noci, od 03:30 som lezala na sale, tak ma prijimala nocna smena a odrodila ma o 09:05 denna smena.
Mozno som mala stastie ze bol prave statny sviatok a rodila som jedina ale mozem povedat ze obe smeny boli super, dokonca ked som dva dni po porode sedela s navstevou na chodbe isla okolo porodna asistentka co mala vtedy nocnu smenu a pytala sa ako sa mame a ci vsetko prebehlo v poriadku.
Mozem len potvrdit tvoje slova, dr. Urban je perfektny, ja som ho dovtedy vobec nepoznala ale bol velmi ludsky, aj sme pocas kontrakcii spolu srandovali a dokonca mi pocas sitia dal pochvalu, co vraj nema vo zvyku ale vraj som to zvladla na vybornu a ze sa mu so mnou dobre spolupracovalo, hlavne som vsak robila to co mi kazali a potom to islo lepsie.
A m.a.r.t.i.n.a mas pravdu, kazdy ma pravo rozhodnut sa kde bude rodit, ja som uvazovala aj nad Topolcanmi ale nakoniec som to riskla s Nitrou, trosku som sa vsak spoliehala na to ze ked bude manzel pri porode tak doktori nebudu moct tolko vyskakovat a naozaj vobec nelutujem a neverim ze by som mala stastie na dobry personal, kedze aj na sestonedeli boli sestricky super, vzdy ked som mala akykolvek problem, ci uz s kojenim kedze maly ma len cuckal a najprv sme sa museli naucit spravne prisat, alebo ked som potrebovala poradit ohladom maleho tak mi sestricky ochotne vysvetlili co mam urobit a chodili sa potom na izbu pytat ci je to uz ok a zazila som aj dve velke vizity okrem malych a vtedy na izby chodilo vela doktorov, medzi nimi tristvrtina mladych a boli velmi mili, bez problemov som mohla kojit maleho aj ked ma isli vysetrit.
Ale priznam sa ze moje obavy z porodnice boli predtym velke a vseobecne nemam rada nemocnice a ja som z hrozou trpla ako to tam vydrzim a ake to bude, ale dni mi tam velmi rychlo ubiehali.
Takze zatial tak. pa.k.

aviril
21. máj 2008

ja mám už dve deti, tretie čakám, ale s nitr.pôrodnicou som problémy nemala. prvého som mala cisárskym, moc si toho nepamätám, bola som uspatá. ale keď som rodila druhého normálne, pôrod.asistentky boli super, úplne som bola prekvapená. ja som si pripadala, že to nezvládam a asistentka ma vždy utešovala, že si počínam super. bolo to super, keď ma utešovala a povzbudzovala, tie bolesti sa dali oveľa lepšie prežiť, keď som tam mala niekoho, kto ma podporoval a nie hrešil za každú somarinu.
dúfam, že aj teraz budem mať z pôrodnice dobrý dojem. veď potom dám vedieť.

klba, som rada, že ho takto dobre popisuješ, on je fakt úplne chápavý, všetko vysvetlí a dá sa s ním zasrandovať. pravý opak tých podaktorých "kamenných tvárí" z radov starších lekárov.

m.a.r.t.i.n.a
21. máj 2008

martinka211>
Dakujeme. Strasne rychlo to uteka, uz som pekna gulicka 🙂

adetka
21. máj 2008

maetinka... ja s tebou suhlasim... preto som rodila na Antolskej v Petrzalke... povodne som chcela do Topolcian... ale bola som rizikova... a tam vsetky rizikove deti musia odvazat do nitry... a kedze som chcela mat rizikove novorodenecke po ruke, moznost si zaplatit vlastneho porodnika a dat si epiduralku... rozhodla som sa pre Petrzalku... a nelutujem...

m.a.r.t.i.n.a
21. máj 2008

Adetka:

Veď práve...keď je možnosť si vybrať, tak prečo nie... Prečo si hovoriť, že nejak to tie 4 dni v tých starých, zatuchnutých sprchách a záchode vydržím, keď možem byť v peknom, čistom a novom prostredí. Už aj tak sám porod o sebe je dosť stresujúci, tak chcem mať aspoň komfort tesne pred a po... 🙂

klba
21. máj 2008

Baby, chapem vas, kazda mate pravo na vlastnu volbu, ja byvam priamo v centre NR takze preto som volila Nitru a aj kvoli manzelovi pri porode, fakt som sa dost spoliehala na to, ze ked bude pri mne tak je mensie riziko ze sa budu k vam spravat arogantne, ja som vsak pisala prispevok aj pre tych co chcu rodit v NR, ze nie je vsetko take cierne ako sa pise, ale samozrejme nikomu jeho nazor neberiem, ja som len pisala svoju osobnu a chvalabohu pozitivnu skusenost.
Apropo martinka sprchy aj wc su nove a nie su zatuchnute, 😉 toho som sa totiz aj ja obavala, akurat jedno wc vpredu je starsie ale tam nikto nechodi.
A v mojom pripade by sme asi tazko stihli v noci bezat do nemocnice napr. v BA alebo v TO, kedze mne neodtiekla plod. voda, nemala som ziadne priznaky, este rano som bola na kontrole zatvorena na "zamok" a vecer okolo 20:30 sa to nahle rozbehlo, aj to som stale nevedela ci su to kontrakcie a po prichode do nemocnice ma hned pratali na salu, kde som prelezala s kontrakciami celu noc.
Ak sa mi podari pridam aj par fotiek z nemocky s popisom.
Caute babule a zelam vsetkym cakatelkam rychly a co najmenej bolestivy porod a zdrave miminka.klba

aviril
21. máj 2008

dík, klba. tie foto by sa aj hodili. aj ja si beriem foťák, chcem si pofotiť hlavne malinké...ale hádam pofotím aj to, čo je prerobené.
ja som manžela pri pôrode nemala a aj tak sa všetci správali úplne super, veľmi dobrý dojem som mala z pôrodnice. pôrod.sály sú aj prerobené, pekne to tam vyzerá a aj personál je skvelý.

klba
21. máj 2008

Takze baby foto pridane, aviril ja som tiez fotila hlavne maleho a fotak som tam mala len na chvilu, bohuzial nove izby som nefotila, nechcela som tam babam behat. 😉

aviril
21. máj 2008

klba, ja som presne tam rodila kde aj ty, v tej istej miestnosti. bože, teraz keď si tak na to spomeniem, ako som sa pri bolestiach držala jednou rukou okna a druhou postele.... až ma zamrazí. a návštevy z ktorej strany chodia? zo strany hovoriacich výťahov alebo z opačnej strany z tej prerobenej?

klba
21. máj 2008

aviril, nam sa po porode na tom okne prechadzala hrdlicka, tak sa s drahym smejeme, ze nam maleho nepriniesol bocian ale hrdlicka 😀
Ja som sa na tej porodnej sale citila celkom fajn, i ked som pocas kontrakcii musela cely cas lezat, nesmela som chodit kedze mi kontrakcie nad ranom zacali skakat z minuty na tri az pat minut, potom mi rano dali vyvolavacku, ale pomahalo mi ze tam bol aj po porode so mnou este dve hodiny drahy.
Navstevy teraz chodia z tej strany ako su vytahy, babatko mozes na chvilu ukazat rodine, mozu ist za tebou dnu na chodbu sestonedelia a potom ked zanesies drobca tak sa mozes s nimi rozpravat pri vytahoch.
Inak ked som odchadzala prave sestrickam stahovali sesterske izby, tak neviem kde sa teraz nachadzaju. Pa-pa.k.

aviril
21. máj 2008

no klba, hádam to čoskoro zistím, kde teraz sídlia sestry.
ja keď som počas bolestí ležala, bolo to ešte horšie. ja som sa najradšej prechádzala a počas sťahov som sa o niečo zaprela a predýchavala no ku koncu som už ani predýchavať nevládala. a keď mi kázali vyliezť na posteľ kvôli pásom, to bola ešte horšia bolesť. proste ležať nieeeeeeee

mari.m
22. máj 2008

aviril, tak tebe sa to uz tiez blizi.. prajem *pekny zazitok* 😵
a daj vediet, o personale, o priebehu.. bo o par rockov to v NR porodnici bude cakat aj mna 😉

klba
22. máj 2008

aviril, to bolo najhorsie ze som musela celu noc lezat, nesmela som chodit a mne vyrazala bolest do krizov, no kedze sa mi kontrakcie zoslabovali museli ma stale monitorovat a pasy som mala na sebe cely cas, tak si vies predstavit lezat pri tych bolestiach, no jednoduche to nebolo, ale to predychavanie mi scasti pomohlo.

dada432
22. máj 2008

Ahojte, najaktualnejsie infosky poskytne aviril. Dnes o 17,25 sa jej narodil syncek Adamko s mierami 3310g a 51cm. Obidvaja su zdravi 🙂

wladka
22. máj 2008

jeeej, aviril, gratulujeme 😉 a tesime sa na info.. a adamka vitame a prajeme mu vela mliecka 😉

klba
23. máj 2008

gratulujem aviril k babatku, velmi sa s tebou tesim a cakame na nove spravy od teba. 🙂

monika28
24. máj 2008

raz som to sem už hodila, ale už dávnejšie, tak vám to sem dám ešte raz.... toto sú nové izby v nitrianskej pôrodnici:
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

môžem povedať, sú super.... cítite sa ako v hoteli, nie ako v nemocnici 😉

bystricanka
26. máj 2008

aviril..tak gratulujeme k narodeniu synčeka. 🙂 😵

luciaakubko
26. máj 2008

ahojte 🙂 neviete mi povedat, kto vsetko chodi k porodom v nr? myslim tym doktorov 😉 a ako sa im striedaju sluzby? a ci su v sluzbe viaceri? 🙂 aj ked zrejme ano, ved v ostatnej dobe je kopec porodov, tak ma snad bude mat kto odrodit 🙂 lajtmana mam na tyzden prec, tak dufam, ze malaa este pocka

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catrin1
26. máj 2008

luciaakubko....no k pordom ich chodi vela...Urban,Kellner,Kozár,Ravinger,Mesaros....atd..ale ako maju sluzby neviem..
ziza...babatko ti pridu ukazat dve hodiny po porode ak budes mat v pohode porod.prvu noc ti ho nenechaju..prinesu ti ho az rano...ale potom je uz s tebou stale... 😉 ..a izby su prerobene zatial len 4...

luciaakubko
26. máj 2008

tak by bolo mozno jednoduchsie spytat sa, kto k porodom nechodi 🙂 dakujem, catrin 🙂

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catrin1
26. máj 2008

luciaakuko ja myslim ze tam k porodom chodi kazdy co robi v nemocnici.. 😉
ziza..wc a sprchy su spolocne na chodbe ale aj tie su prerobene..no je tam jedna alebo dve fitlopty a sprcha tiez,mozes sa osprchovat kolkokrat chces..a jasne mozes sa prechadzat... 😉

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catrin1
26. máj 2008

ziza..ja sa tam fakt nemozem na nikoho stazovat..vsetci su tam mily...ja nemam zlu skusenost.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre