Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zajo79
13. nov 2008

miyya, problem to nebol,ak ste tam boli sami...teaz pribudli rodicky aj spod spadovych oblasti, kde zavreli porodnice, takze byva tam natresk...chcela by si byt na vzdycharni z druhym parom, pripadne dalsimi dvoma???? ja moc nie....

vilocka
13. nov 2008

drzim palce miyya 😵, nech vsetko prebehne bez problemov a hlavne rychlo, a urcite sa ozvi s cerstvymi novinkami. Ja mam sice este cas, ale som zvedava, ako to teda v nitre chodi. A za kazdu radu budem vdacna.

zajo79
13. nov 2008

a drzim palceky, aby Vam to dobre dopadlo vsetko...potom daj vediet ako to chodi v NR

miyya
13. nov 2008

jasnačka že vám iinformujem.ale ja som tam počas tehu dvakrát ležala a neni to tam také strašidelné.aj doktor mi hovoril, že nemám počúvať tie desné historky.takže ja si nemyslím, že to tam bude také zlé a vraj sa snažia pomáhať rodičkám čo najviac,aby tú prvú dobu pôrodnú mali čo najskôr zasebou.preto ma aj odhovoril od Epi.lebo tá tú dobu pôrodnú spomaluje.

zajo79
13. nov 2008

🙂 juj, a ako sa citis?

uprimne a v dobrom Ti zavidim,ze to budes mat coskoro za sebou... mne to uz prijde, ze som tehotna vecnost

miyya
13. nov 2008

zajo to aj mne tak pripadá. a hlavne ked mi predpovedali predčasný pôrod a ja som sa tak zaštuplovala, že teraz to vyzerá, že budem prenášať .ale už som aspon na prst otvorená, tak aspon dačo.len ktovie či sa ešte posuniem dneska dalej. ale ak nie, tak od utorka idem ležať do nemocky 😒 😒

zajo79
13. nov 2008

my sme si akurat doma vcera hovorili, ze od 36tt budeme maleho "vyhanat"...no ale pokial sa mu nebude chciet, tak asi mozme robit aj neviem co...

od utorka??? drziiiiiim palceky

kamila68
13. nov 2008

lucrezia - podla toho co som ja pocula tak v nemocnici podavaju epidural iba 3 doktorky anesteziologicky, jedna je na materskej, jedna je tehotna takze zostava len jedna ktora by Ti mohla epidural podat. A co sa tyka doktorov odradzaju od neho pretoze iba niektori maju skusenosti s rodenim pacientok v epidurale a ty ostatni to nevedia tym padom sa tvaria ze to je nanic

kamila68
13. nov 2008

miyya- a aj by som bola zvedava ktory doktor Ti povedal ze epidural spomaluje prvu dobu porodnu a kolko porodov v epidurale ma za sebou ? Mne moj lekar hovoril ze prave tym ze sa odstrani bolest uvolni sa panvove dno a porod ide rychlejsie.

janyka
13. nov 2008

Miyya - Môžeš mi dať prosím ťa číslo na Oberta? Ja nejaké mám, ale na to sa neviem dovolať už niekolko dní, len to zvoní. Chcela som ísť Gilanovi, ale teda na Oberta som počula viac pozitívneho

janyka
13. nov 2008

Baby ukludnite sa, ja som rodila pre 3.rokmi a nesťažujem sa. Sestričky maximálne ústretové, Kŕmiť bábo určite nebudú, keď ho chce mať mamička pri sebe, tak ho bude mať, keď ho nechce, tak ho nebude mať. Zlá sestrička sa asi nájde asi všade, aj mna chcela jedna poúčať, prečo nieje vhodné aby dieťa spalo so mnou. Vykašlala som sa na ňu. Vraj si ju naučím, somariny trepala 😖 Malá spala aj tak so mnou a vyspali sme sa. Potrebovala maminu a nie postielku, to by sme asi obe nespali celú noc, ale to je na inú tému 😉 a sestra rodila pred 3 mesiacmi, tiež sa nesťažovala 😉

alex3
13. nov 2008

ahojte,
ja uz som sem davnejsie pisala, ale neda mi, este raz. Nerobte paniku kocky. Ja som nemala ziadne znamosti, som z ineho okresu a vobec nikto na mna nebol nevrly, zly .... pri porode som mala Oberta. Sestricky na sestonedeli boli OK, niektore milsie, niektore menej ale sme len ludia nemozete cakat ze kazdy bude s vas vyteseny. ja som bola slusna k nim, oni ku mne. a takisto detske sestry. Ked som potrebovala maleho postrazit napr. ked prisla navsteva tak to bolo v pohode. Ale sa divim babam, ktorym tam prislo 10-15 ludi na navstevu a oni doniesli babo a vsetky babky a tetky to tam obchytkavali ... a okrem toho v cakarni dalsi ludia 😖 a boli schopni tam sediet aj 2 hodiny. Podom sa nedivim, ze nadavali na sestricky ked ich vyhresili. Aj ja som maleho ukazala rodine, ale potom som ho zaniesla k sestrickam a pokecala s navstevou. A co sa tyka starostlivosti o babo - sestricky poradila, aj taka laktacna tam behala ale nikto mi nerozkazoval ako mame spat alebo co. Nemate sa coho bat, drzim vsetkym palce 🙂 rodila som v maji.

alica147
13. nov 2008

ahojte,alex uplne s tebou suhlasím,ja som v nitre rodila dva krát prvý krát pred štrnástimi rokmi a teraz v juni.neviem odkial sa berie ta otrasná povesť na nitriansku porodnicu ale ja sa sťažovať nemožem a myslím že mamičky čakatelky len zbytočne takéto infošky stresujú.nebojte baby nikto tam nebude po vás kričať ani nič podobné,ja si skor myslím že v tom psychickom rozpoložení ktoré teda pri porode je riadne mnohé z nás niektoré veci vnímaju skreslene.presne ako píše alex ja som sa správala slušne a slušne sa správal aj personál ku mne a aj ked som sa dostala na starú otrasnu izbu kde boli skrine z 2.svet.vojny bolo mi to šuma fuk,pre mna bolo podstatné že mám malinkého zdravého pri sebe.a tiež som bola pohoršená z toho že za niektorými mamičkami prišli na návštevu "jak hujeroví" zaplnili celú návštevnu miestnosť čo sa mi zdalo byť bezohladné.
personál je tam na to aby vám pomáhal a nie vás deptal.tešte sa na svoje detičky všetkým vám držím palčeky 🙂 😉

kamilka12
14. nov 2008

Booože baby neplašte jedna druhú! Je pravda, že otecko k porodu chodí až na poslednú chvíľu ale to práve preto, lebo je tam jedna vzdycháreň kde sú tri postele a si predstavte, že by tam boli 3 rodičky a s nimi 3 oteckovia, no mňa by to znervózňovalo. Keby mám izbu sama je to iné. Otecka zavolajú vtedy keď už idete na porodný box a to je vtedy keď ste už dosť otvorená. Jedna baba tam išla, keď bol otvorená na 6cm a strávila tam ďalšie 4 hodiny a otecko už s ňou, druhá tam bola 20 min., všetko išlo rýchlo, takže aj otecko prišiel na poslednú chvíľu...

Čo sa týka epiduralky..aj ja som ju chcela a tak mi Jahnátková dala tel. číslo, kde si mám dohodnúť stretnutie s anesteziológom, ktorý vám všetko vysvetlí. Takže aj v NR to ide a dá sa rodiť s epi. Ibaže ja som to nestihla, rodila som o 3 týždne skor, ale som nakoniec rada, že som si ju nedala. Vraj to moc neodporúčajú hlavne prvorodičkám, asi preto lebo potom nevedia správne tlačiť. Ja som rodila bez a vobec to nebolo hrozne. Možno som mala šťastie,neviem, ale ja som tú bolesť brala tak, že proste to musí pri tom byť,prišlo mi to také prirodzené...

Teraz k tým lekárkam.Ja som pri porodne jednu z nich mala a nič zlé povedať nemožem. Vola sa Michalkova, alebo Michaličková, tak nejako...ja som ju nemala vybavenú, proste mala službu, tak ma odrodila. Je pravda, že mi nič nehovorila, bola skor ticho, ale načo by aj hovorila, veď na to tam boli porodne sestry a tie je podstatné počúvať a poslúchať čo hovoria. Doktorka prišla k porodu až keď som už rodila hlavičku, bola pri tom asi 15 min. aj to ma z toho 10 min šila. Aj toto mi prišlo normálne, veď načo bude pri mne stáť pri tých najsilnejších kontrakciách, keď ešte ale nerodím? Aj keď je pravda, že už som sa potom začala báť, či to lekárka stihne, lebo ja som pri porode mala pocit, že ešte jedna kontrakcia a malý príde na svet sám, ale také pocity sú asi normálne z toho silného tlaku 🙂 Je veľmi doležité robiť to, čo vám kážu, aj keď sa vám to v tej chvíli zdá nelogické, treba poslúchnuť a všetko dobre dopadne....

kamilka12
14. nov 2008

Ešte jednu informáciu som chcela napísať. Rodila som 28.8. no a v tedy sa už nedalo ukazovať bábatká rodine,iba cez sklenené dvere ste ho mohli ukázať dokonca ani oteckovi to nedovolili. Takže tú návštevnú miestnosť už zakázali a může malinké ukázať cez sklo dverí, odovzdať ho sestričkám,ktoré ho postrážia max. 15 min. a zatiaľ možte ísť na chodbu pri výťah, kde sa možte porozprávať s návštevou. Toto jediné sa mi nepáčilo, že ani otecko si ho nemohol podržať. Vraj im to zakázala hygiena, neviem či to tak je, ale sú na to veľmi prísne a veľmi sa hnevajú, keď sa niekto snaží bábatko prepašovať na chodbu. Takže treba ich poslúchať 😉

janyka
14. nov 2008

Miyya, ty už asi rodíš 😉

lucrezia
14. nov 2008

Kamila68- ano, presne to som citala aj ja, zena pri epidurale je viac uvolnena, nie je vystresovana a vycerpana bolestou a tym padom lepsie spolupracuje= porod rychlejsie napreduje. Prave preto v tom vidim obrovske pozitivum. Bohuzial, vacsina doktorov sa brani novotam a vylepseniam...ved to takto fungovalo pred X rokmi, tak preco by to tak nemalo aj dalej....
To iste plati aj o polohe leziac na chrbte, pritom je uplne jasne a logicke, ze tato poloha je absolutne neprirodzena a rodi sa vlastne proti gravitacii, ale doktori su s nou uplne spokojní a preco by to malo byt inak? (mozno keby rodili oni, tak by sa viacej zaujimali, takto to maju v pazi)....Podobne je to aj s potupnymi skupinovymi vizitami, ktore su pod ludsku dostojnost a ktore nemaju nic spolocne s kontrolou iba ak zenu ponizit- mimochodom taketo tlupy lekarov a sestier cumiace vam medzi nohy pri rannej vizite nenajdete nikde inde vo vyspelom svete iba ak u nas. A zase sa nikto z kompetentnych nezamysli nad tym, ci jeto normalne, ved naco, u nas to tak funguje, ucia to tak aj mladych lekarov, tak preco by sa to malo menit? Len nech vsetko ostane po starom a nech maju pokoj. Cest vynimkam- ale tych je naozaj ako safranu.

zajo79
14. nov 2008

kocky, to s tym ze ocinko sa moze pozerat len cez okno, to je nejaka blbost alebo naozaj??? to snad nie.... 😠

baby co rodili v nr, mohli mat navstevy...mali sice vybaveneho doktora,ten mal svoju sestricku... takze ta okolo nich behala...

ja vybavovat doktora zatial stale nechcem, pride mi to zbytocne... tak dufam ze vsetko bude ok

rebi
15. nov 2008

no ahojte baby neda sa mi nepripojit . ja si tiez myslim ze fama o nitrianskej nemocnici (porodnici ) je prehnana. ja som tu rodila aj teraz sa sem chystam a som nad mieru spokojna vobec sa neplaste a nepocuvajte zle veci ved viete ako sa hovori sto ludi sto chuti. ale starostlivost je dobra o nas a aj o deti.
rodila som s epiduralom dceru a bolo to super , ale druhe nebudem nakolko to nema kto pichnut a lekarka ktora bola pri mne je na materskej.
lekara som si vybavovala aj pri prvom a toho isteho aj pri druhom porode.

zajo79
15. nov 2008

tiez myslim ze niet sa coho bat...

rebi, mas dovod preco vybavovat lekara? A koho?

lucrezia
15. nov 2008

rebi a co stoji EPI v Nitre?

rebi
16. nov 2008

ja som mala trochu komplikacie pri malej a to iste mam aj teraz problemy s krvou tak nechcem rizkovat. rodila som u doktora uharceka a epi mi pichala jeho manzelka , ona je teraz na materskej tak inej sa do ruk nezverim neviem presne kolko sa plati to by som klamala... 😉
uharcek je podla mna odbornik i ked som pocula ze niektore nadavali ale ja som bola nad mieru spokojna a hlavne viem ze som v dobrych rukach poznam moj zdravotny stav tak sa nemam coho bat .
viem ze epi nema kto pichat alebo nechce nema sajnu. 🙂 🙂 🙂

lucrezia
16. nov 2008

uharcek je ten holohlavy? ak ano, tak ja ho volam gestapak, lebo presne tak sa sprava k pacientkam a to som ho nastastie nezazila na vlastnej kozi, ale viem o nom svoje.
inak samozrejme ze nenadavas na nitr. porodnicu, ked si mala vybaveneho doktora, to je potom uplne o inom aj sestricky kmitaju, aj starostlivost je ina...ono, peniaze robia svoje, to je svata pravda.
k tej EPI, ja som citala na oficialnej stranke nemocnice, ze stoji 4300 Sk, tak som sa len chcela utvrdit, ci je to skutocne tak, ale kedze tu mi na to zrejme nikto "nevie" dat odpoved, budem sa informovat na kompetentnych miestach.

zajo79
16. nov 2008

no ci peniaze robia svoje..tak to uvidim az v januari.

Vela ludi do mna huci ze preco nie...asi som nepoucitelna, stale v tom nevidim zmysel.....co mi da doktor ine ktoreho si zaplatim ako ten ktory bude mat akurat sluzbu???? objavi sa az tesne pred porodom na sale,zasije ak to bude treba a zmizne prec..... 😝

a zalezi hlavne na porodnych asistentkach, ktore sa zaplatit nedaju...takze myslim ze nieje o com...

dufam ze sa mi moja viera v zdravotnictvo nevypomsti 😅

lucrezia
16. nov 2008

nie celkom s tebou suhlasim. ono ked mas vybaveneho doktora, tak sa to pred porodom roznesie, lebo tam pride kvoli tebe a to uz potom aj sestricky vidia, ze nie si len taka "obycajna" pacientka, tak pristup je hned iny, kmitaju a idu sa dotrhat od miloty...je to tak, peniaze hybu svetom, kazdy ma dnes natrcene vacky a podla toho sa aj sprava. len taky maly postreh- mala by si vidiet, ako sa spravaju, ked ta len niekto pride na oddelenie pozriet v bielom plasti, to je uplna otocka v spravani- vlastna skusenost.
inak ja som zdravotacka, keby som chcela, kamratky by mi vybavili epidural aj lekara, ale aj ja som presvedcena (zatial), ze im nebudem len tak napchavat vrecka, ale mozno si to nakoniec rozmyslim....ak sa vobec rozhodnem pre Nitru.

vilocka
16. nov 2008

zajo79 uplne s tebou suhlasim. Kolko vlastne stoji vybavenie lekara? Ja si tiez myslim, ze kazdy gynekolog porodnik je snad dostatocne zodpovedny a porod odvedie rovnako dobre, ci je extra zaplateny alebo nie a robi to v ramci beznej sluzby. A ak to tak nie je, tak to je dost smutne zistenie. Ale mozno kvoli tomu kludu a inemu pristupu celeho personalu, ako tu niektore pisete si to este rozmyslim. Aj ked mi to pride uplne hrozne, takto sa musiet poistovat.
Baby, este jedna otazka...k porodu si mozete objednat iba vlastneho lekara alebo hocikoho? Lebo moj lekar robi vo dne v noci a uz som ho videla v takych stavoch vycerpanosti, ze veru neviem, ci by som chcela, aby ma tak rodil. 😕

dragila
16. nov 2008

Baby,fakt sa neplašte,ja som tiež 2x rodila v Nr a bola som spokojná,raz som mala vybaveného dr. a raz nie a nebol rozdiel v tom ako sa ku mne na oddelení správali sestričky,tada ja mám len pozitívne skúsenosti,tak sa nestresujte a myslite na to ako si ten malý batôžtek prinesiete domov

vilocka
16. nov 2008

dnes som sa rozsupla - este ma napadlo, ze ci mate skusenosti s prepichovanim usiek babetiek na nausnicky este v porodnici. Robi sa to este? Mate s tym niektora skusenosti?

lucrezia
16. nov 2008

Smutne zistenie to je, ale je to realita ako cele nase slovenske zdravotnictvo. Tu sa bude musiet vymenit cela generacia lekarov aby sa nieco zmenilo...ale to je zbytocne filozofovanie. Najhorsie je, ako tí mladí hned preberu maniere starych, staci im rok-dva na oddeleni a hned sa naucia chodit v starych slapajach. ale skoda reci.
K tym lekarom pri porod- pocula som, ze tí, co zacali sukromnicit, zevraj uz nemaju povolene chodit do nemocnice - odrodit si a pod. asi to niekomu vykalalo oci, ze potom su az moc v baliku. Budes sa musiet informovat osobne u konkretneho. No a k tym, co sluzia v nemocnici- tam urcite nebude problem, staci ked otrcis obalocku a ani jeden ti nepovie nie.

dragila
16. nov 2008

Viločka,robia to aj v pôrodnici,my sme dali až u našej detskej,lebo sme ešte nemali kúpené

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre