Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

katuska15
7. okt 2009

Ahojte baby...tak ja by som tiez chcela ist rodit do NR,ale ze vraj pri porode byvaju studenti a ze ich nemozeme odmietnut?Co je na tom pravdy?Dakujem

brnka
7. okt 2009

katuska, ja som mala studentku, bola naozaj velmi ale velmi zlata, pomahala ako sa dalo. 😉

lucrezia
8. okt 2009

katuška, aj ja som mala študentky 4 a mohla som ich odmietnuť, lebo sa ma doktor prišiel opýtať, či s tým súhlasím, aby tam boli.
aj som mala na jazyku, že nesúhlasím, ale potom som si spomenula, že aj ja som chodila ako študentka do nemocnice a bola som vďačná za každú príležitosť, ked som sa mohla niečo naučiť, tak som súhlasila. a naozaj boli zlaté, hned po porode mi priniesli mobil, tašku, pomerali mi krvný tlak.....takže tak a v tej chvíli mi bolo naozaj uplne jedno kto tam je, aj keby tam bol sám americký prezident 😀

vierka87
8. okt 2009

Katuska15 ja som rodila v Nitre sice v roku 2005 ale ja som mala vyvolany porod a ked mi ho vyvolavali tabletkou tak som mala medzi nohami asi 10 studentov.aby si pozreli techniku zavazdzania tablety do krcku maternice a pri porode som mala dve studentky...samozrejme az po mojom suhlase...Ja si myslim ze ucit sa musia a raz zachrania a odrodia nejednu maminku 🙂 ale hambila som sa teda riadne

mirip
8. okt 2009

ahoj vierka, písala som ti ohladne Lv porodnice, ked chccceš vedieť viac príd do okresu levice to je v skupine tém regiony alebo už téma porodnica Levice je založená a písala som ti aj internú poštu to máš hore, hned vedla nastanevia je napísané interná pošta a tam si pozri 😉

katuska15
8. okt 2009

Ved to je na tom,ze sa bude 10 studentov na teba pozerat...neviem,ja by som ich asi odmietla,mozno keby tam bola este jedna tak suhlasim,ale takyto pocet urcite nie...

lucrezia
8. okt 2009

ale ved odmietnut možeš.
aj ja som chcela, ale baby mi naozaj nevadili. ak by to mali byť 4 chalani, tak asi suhlasiť nebudem.
ale po tych všetkých vyšetreniach čo absolvuješ....keď som si spočítala, koľko doktorov si do mna strčilo prsty, kym sa babatko narodilo 😒 od mojho gyndoša cez rizikovú amb., príjem, primar, službukonajuci lekár.....ked si toto všetko preskáčeš, študentky Ti určite vadiť nebudú 😉 a čerešničkou na torte sú aj tak vizity 😝

mirip
8. okt 2009

a čo na vizitách? bez nohavičiek a vložka medzi nohami strčená a pinzetou ju vyťahujú a pozerajú???????????? tak som to videla u nás v porodnici 😀

lucrezia
9. okt 2009

presne 🙄 🙄 🙄 a na veľkej ich je tam celá tlupa 😝

mirip
9. okt 2009

no tak to asi všade je to rovnako 😀

luka04
14. okt 2009

ahojte baby...nenajde sa tu nahodou niektora, co ma planovanu SC okolo 28 Oktobra a ide do Nitry???

fide
21. okt 2009

Ahojte maminky má tu niektorá z vás termin na Mikuláša a bude rodiť v Nr?? Cítim sa veľmi sama ☹

mucher
21. okt 2009

Mám termín až 26. 12. ale ak to takto pojde nevydržím do vIanoc a vlastne na Mikuláša by už aj mohol byť, len ešte nemám nič nachystané.
Vlastne sem idem ako"prvorodička" lebo prvý-krát som bola v TO, ale keď to tu už máme prerobené, idem omrknuť, aj keď sestrička mi povedala, že idu prerábať Gynekologiua ženy presunu zase hore, aspoň nám bude veselšie 😅 😅 😅 😝
Ja si dávam riadne načas 😝

fide
21. okt 2009

mam to chápať tak , že nebudem rodiť v novej vynovenej časti ???myslim že si na tom aj tak lepšie keďže aspoň vieš čo je pôrod 😀 ja aj svoju lekárku mam v LV takže cele nitrianske prostredie bude pre mňa úplne nové...Ja rátam tiež ,že budem rodiť skorej, som na rizikovom a moja lekárka mi vraví, že stači keď vydržím do 25 novembra...tak dúfam že nakoniec nebudem prenášať....

mucher
22. okt 2009

Rodiť budeš v salách, ktoré sú nové už nejaký ten rok 🙂
Po pôrode budeš na šestonedelí, kde budu pravde podobne aj pacientky z gynekológie, lebo tú budu prerábať , keď skončia šestonedelie---a to by už malo byť hotové aspoň čo hovoria teda píšu kočky tu.
Kolegyňa rodila v auguste a zastihla ju prerábka a hovorila, že to bol des!!!!Buchot, hrmot a sestričky nemali nanič čas a le to čo vyhovuje jednej-nemuší dalšej a vlastne vždy je to tak
KeĎ SOM BOLA V TO-pôrod super ale starostlivosť na šestonedelí no na to, že ....nemocnica priateľská k deťomm.....?????V TO bol taký pôrod,že keby mal byť takýto aj druhý, tak rodím aj pre nové šaty
😀 Id 😀 em 😀 vyskúšať NR........ a tretie možno nekde inde 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Aj ja som na rizikovom a toto tehotenstvo je úplne iné ako prvé..Pri prvom som v 8mom mesiaci ešte sama sťahovala gauc 😉 a teraz ležím od 16steho týždňa a nič nevládzem robiť.

klauduska
22. okt 2009

Caute kocky,

bola som omrknut porodnicu v sobotu,sestricka nam vsetko poukazovala,vysvetlila....Takze tie saly su nove,prerobene,su tam 3 porodne boxy,2 take starsie stoly a 1 taky modernejsi,2 su v takych mensich izbach a ten 1 starsi je vo vacsej izbe,kde je za rohom aj sedacka pre otecka-vraj ked je volna,vacsinou davaju sem rodicky,kde je pri porode aj manzel....
ukazala nam aj "vzdycharen",su tam 3 postele-ta izba sa mi zdala dost mala na 3 postele,ked sa tam amme prechadzat,fucat,pohupovat na fitloptach....a sprcha,resp. sprchovy kut tiez-*klasicky,rohovy,umely ako predavaju napr. v BAumaxe....Ale tak asi sa to da vydrzat,len som z toho bola trosku zaskocena,ze je to take mensie..... 😒
No a potom tam je taka miestnost pre oteckov,kde mozu cakat,telefonovat,sms-kovat......
a este nam ukazala miestnost kde sa potom cisti,vazi a meria babatko-tam potom sestricky zavolaju otecka a moze tam fotit.... 😉

Tak snad som to aspon trosku jiektorym prvorodickam priblizila ako to tam vyzera..... 😉
sestonedelie je uz dokoncene,len teraz nie su na izbe 2 postele,ale 3,pretoze su tam zienky z gynek., ktoru prerabaju-tak ako tu baby pisu..... 😉

mucher
22. okt 2009

Díky za priblíženie situácie.
V sobotu? To si tam bola súkromne alebo organizovane napr. p.Jahnátková?
A na tej izbe 3 ks....keď bude už po pôrode tak tie 2-4 dni tam vydržíme 😉

fide
23. okt 2009

Ďakujem dievčata za približenie situácie ... my sa s manželom tiež strojíme pozrieť nemocnicu, len teraz ešte stále chodím k svojej dokt. v LV ale ak som dobre informovaná tak posledný mesiac sa chodi k lekárovi tam kde budete rodiť...alebo nie??

kako
23. okt 2009

ahojte baby, ako ste sa dostali na exkurziu do porodnice, sukromne, alebo cez nejaky kurz?
tiez by som mala zaujem sa tam ist pozriet a povypytovat sa co a a ako

klauduska
24. okt 2009

baby,ja chodim cvicit,mame aj 3 prednasky,cvici p. Liskova-porodna asistentka,ktora robi v NR,takze cez nu som sa tam dostala...Je strasne zlata...Neviem ci sa to robi bezne,ale treba sa spytat doktorov,myslim,ze by v tom nemal byt problem.... 😉

fide...aj ja mam tie infosky,ze posledny mesiac sa chodi tam,kde budes rodit a keby sa na to mojho lekara neopytam ci ma tam neposle,asi by ma ani neposlal... 😒 😠 Ale tak nakoniec mam listok a v stredu idem do NR na zname to "ozvy,prietoky,pasy.." 😉

babi1
24. okt 2009

Kočky, ak sa rozhodujete kam ísť rodiť medzi NR a LV, rozhodnite sa radšej pre NR. Levická pôrodnica nie je pripravená pre každý prípad - ak by sa niečo stalo Vášmu dieťatku, museli by ho aj tak previezť do NR alebo NZ. Navyše na novododeneckom oddelení máte vynikajúcu primárku, docentku MUDr. Ďurišovú, kde sa o Vaše aj zdravé detičky postarajú oveľa profesionálnejšie ako v Leviciach

lenusiknr
24. okt 2009

klauduska a nevies ako je to s nadstand. izbami tu v Nr? ci vobec nejake su? ja idem na exkurziu s pani Jahnatkou v polovici novembra tak som zvedava ako to tam vypada.
baby a vyberali ste si niektora lekara pri porod, myslim tak, ze ste sa s nim dohodli a on Vas odrodil.. aj ked to nebol Vas gynekolog?ja budem musiet ist zrejme cisarskym tak preto sa o to zaujimam

luka04
24. okt 2009

lenusiknr....aj ja idem cisarskym....stredu nastupujem... a mam v nemocke doktora, ku ktoremu chodim posledny mesiac a budem ho mat aj pri porode....

mucher
24. okt 2009

lenusiknr
nechodíš náhodou k pani Jahnátkovej do kurzu č.15?
Na pôrodnicu ideš 16.11? a v piatok na cvičenie?
Ja mám termín 26.12

luciarisko
24. okt 2009

ahojte, v nr je jedna nadstandart izba, stala 500 Sk na noc, ale to bolo este minuly rok, takze mozno sa cena zmenila.

luka04
24. okt 2009

mylsim ze noc stoji 22 eur ak som si dobre zapametala na cenniku...

meri86
25. okt 2009

ahojte tak aj ja som sa prisla pozriet co nove v Nr rodila som v tu prvu dcerku pred necelimi 2 rokmi a teraz ma to caka zas 1.1.2010 a neskutocne sa bojim moja prva skusenost bola hrozna sestricka na prijme bola bohovska mala som caste a silne kontrakcie a ona sa ma opyta ci mam casto kontrakcie lebo ze uz maju vela rodiciek ked ma tam videla zvijat sa tak ma teda prijala samozrejme za vsetko frflala.... konecne som sa dostala na porodnu salu kde prosim pekne vsetci zduchli ako prvorodicka som nevedela co robit bola som priputana na postiel kedze som mala infulziu a na brusku pasy na pocuvanie babatka,zvyjala som sa v neskutocnych bolestiach a nikto o mna ani nezakopol uz som mala vysusene usta od dychania po pol hodine som sa doviblakovala sestricke ktora mi s frflanim namocila vreckovku ktoru riadne vyzmychala a znova zduchla zas som na nu len vyblakovala ze uz mam hrozne bolesti tak prisla ze podme tlacit potom ma sfukla co tlacim ako tlacim a nechala ma tam ze este ztoho nic nebude sama som si to pretrpela aj manzela mi tam nechceli nechat ktoremu slubili ze tam moze byt .. nakoniec dobehla sestricke ze jeeeej uz mate vonku hlavicku idem pre pana doktora bola som vystavena nevladala som uz ani tlacit netusim ako sa moja dcerka nakoniec doslala von.....ale dopadlo to stastne takze poviem vam nech je ta porodnica aj do zlata vymalovana vonava a nova nic ztoho nie je podstatne ked su okolo vas neprijemny ludia.ked ma uz zobrali na izbu boli sme tam sice 3 a hrozne sprchy a wc a sestricky boli aj dobre aj zle.....ale bolo to uz nic proti tomu co som si prezila na krasnej porodnej sale takze teraz mam neskutocny strach a neviem kam mam ist rodit...........Ale drzte mi palce (:

kami68
25. okt 2009

ahoj meri.Je mi ľúto,že máš s Nitr. pôrodnicou takéto skôsenosti.Ja som v Nitre rodila 4krát sestričky boli fakt super,nielen po odbornej stránke ale poradili,viedli ma,proste boli super aj lekári.Až na toho posledného.Nebudem to tu opisovať,urobila som to už dávnejšie.Meri,neboj sa,určite to všetko dobre dopadne,budem Ti veľmi držať palčeky.Mysli pozitívne a teš sa na drobca.Nie je to tu v NR vôbec hrozné.Naozaj,neklamem.
Ja som rodila vo februári,tie sprchy boli hrozné,ved stále sa tam niekto sprchuje-inak to nejde,takže to bolo neustále vlhké.Pokiaľ budete obaja v poriadku a to budete,tak tie 4-5dní to vydržíš,fakt sa to dá.Netreba sa dopredu vôbec stresovať.Aj tie vizity,ale sú na svete aj horšie veci ako vizirty na šestronedelí,tak asi.
A sestričky,ako ktorá ale nie sú tam žiadne bosorky či vyslovene mrchy.Je ich tam málo,majú veľa práce na celom odd. a samozrejme že sú niekedy z toho nervozne.Ale ja som nemala ten pocit,že by si svoju prácu odflákli.
Takže moja,hlavu hore,držkaj sa ,ešte nato moc nemysli,i ked ono to rýchlo ubehne.Ešte raz-veťmi Ti držím palce.Pá pá.
Sorry za preklepy. 😉 😉 😉 🙂

lenusiknr
25. okt 2009

luka drzim ti palceky 🙂 ktoreho lekara budes mat? ja by som chcela mat pri porode Oberta len neviem ci sa mi podari dohodnut sa s nim.

lenusiknr
25. okt 2009

mucher ahoj.. chodim k pani Jahnatkovej ale do kurzu c. 12 lebo mne nejak pospajala kurzy... ja mam teraz v stredu osetrenie novorodenca a 2.11 mam posledne cvicenie, zhrnutie porodu ci co to je.. a na tu porodnicu idem 16.11... takze sa tam uvidime:}
termin porodu mam 27.12 :} mozno sme sa uz videli na kurze raz som bola ked boli baby co maju decembrovy termin , len ja som chodila uz pred mesiacom medzi novembrove baby.. neviem preco mi to tak dala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre