Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

tadotami
28. júl 2010

@dajna11 mala som planovanu sekciu.asi taku ze vo stvrtok som bola v rizikovke a kazali mi prist aj v piatok.tam dr povedal ze potrebuje vediet jednoznacne stanovisko od chirurga ako mozem rodit.asi tyzden predtym sa mi na zlatej zile objavili krvne zrazeniny ktore mi bez umrtvenia odstranovali.chirurg napisal stanovisko ze spontanny porod by ohrozoval moj zivot kedze sa moze zrazenina uvolnit a upchat nejaku cievu kde je riziko infarktu.v pondelok predoperacne,v utorok som nastupila na gynekologiu a v stredu o 8:05 sa krpec narodil.na porodnej sale bol personal z ktoreho som zostala s otvorenymi ustami.boli perfektny.maximalna starostlivost a to sme si nic neplatili.rezal ma dr.brestansky aj to len preto ze mal sluzbu.nic sme mu nedavali.po porode som sa citila velmi dobre.nemala som absolutne ziadne bolesti.citila som sa naozaj velmi dobre.nepotrebovala som ani lieky na tlmenie bolesti.jazvu mam krasne zahojenu a perfektne padnute brucho a svoju povodnu vahu.sestricky na operacke aj pooperacke super,tiez na 6stonedeli.nemozem sa stazovat.boli perfektne.sestricky niektore na novorodeneckom sa tvarili ze zozrali vsetku mudrost.chytila som sa s jednou hned v prvy den a potom som mala pokoj.naozaj som mala tento porod o 100%lepsi ako prvy kde mi ho vyvolavali.chirurg urobil to najlepsie ked odporucil cisarsky rez.

dajna11
28. júl 2010

@tadotami tak to je dobre,som rada že sa to snád konečne zlepšilo...lebo každý sa čuduje prečo idem do nr žE TAM JE TO HRúZA.
tak tebe aj maličkemu želám len to najlepšie,super že sa cítiš po operácii skvelo,lebo viem že mnohé sa dávali dlho do kopy. nech ti krpček robí iba radosť.

zuzanakarolinka
28. júl 2010

neviem, prečo tak veľa ľudí trieska na NR pôrodnicu, ja som rodila pred rokom a vážne super, už som to tu spomínala, podobne ako tadotami, mňa rezal Mlynček, ale vážne super, takže žiadny strach

dajna11
28. júl 2010

@zuzanakarolinka nie všetkým sa dá vyhovieť,jeden trieska,iný chváli......to je všade tak.....v každej nemocnici

zuzanakarolinka
28. júl 2010

@dajna11 veď to, že niekto porozpráva svoju zlú skúsenosť a potom sa to vezie, že je to katastrofa, treba si vyberať asi čo nečítať a brať do úvahy iba to pozitívne, ja viem, že v žiadnej nemocnici nepracujú anjeli, to by sme boli sakra naivné, že? len nech všetko dobre dopadne o to ide

dajna11
28. júl 2010

@zuzanakarolinka ved o to ide,aj pri prvom som mala všelijake skusenosti a názory na personál.....ale robotu si porodnik.--nech už bol nevrlý a všelijaký--odviedol výborne,hojila som sa super a mala bola v poriadku tak to je doležité. a dúfam že aj teraz to všetko bude ok,budeme obaja v poriadku.....mne je jasne že aj sestričky aj lekári su len ludia a maju svoje nalady...

zuzanakarolinka
28. júl 2010

@dajna11 presne tak, tak nech ti všetko dopadne čo najlepšie a bez akýchkoľvek komplikácií 😉

dajna11
28. júl 2010

@zuzanakarolinka dakujem.mám maličké obavy....ale aj sa samozrejme teším......

zuzanakarolinka
28. júl 2010

to má asi každá, aj tá ktorá čaká štvrté, to je asi materinský inštinkt

dajna11
28. júl 2010

@zuzanakarolinka to hej. už mám doma dcerku,potrebuje ma....tak nech sme obaja z porodnice čo najskor doma......bez komplikácii

tadotami
29. júl 2010

@dajna11 dakujem a myslim ze v nitrianskej nemocnici budes spokojna.

tadotami
29. júl 2010

@dajna11 dakujem a myslim ze v nitrianskej nemocnici budes spokojna.

elka74
1. aug 2010

@dajna11 ja som bola velmi spokojná, porodné asistentky boli velmi zlaté, hoci sa striedali služby(rodila som o po 6 ráno) nikde ani náznak nervozity.. doktorka bola tiež velmi príjemná a všetko mi stále vysvetlovala a komunikovala so mnou. takže žiadne negatívum som si nevšimla. no a pre bábo som potrebovala len jednorazové plienky a vlhčené obrúsky.. takže žiadny strach, nie je na to dôvod..

dajna11
1. aug 2010

@elka74 super,dakujem ti pekne za čeerstve skusenosti...a nech ti bábenko robí iba radosť. 😉 😉

elka74
1. aug 2010

@dajna11 dakujem..

dajna11
1. aug 2010

@elka74 som pozerala fotky,máš krásne dievčatko....malá gulka...v porodnici sú take postielky so sklom?....domov neviem ako mám deculo niesť,vidím že ste mali vajíčko,asi to bude tak nejlepšie nie?

elka74
1. aug 2010

je to skôr priesvitná umelá hmota, ale postielky majú kolieska, takže ked príde návšteva tak sa bábo aj s postielkou vezme a odtlačí k dverám.. praktické.. no na cestu domov autom treba vajíčko. deti sa v nom cítia dobre, moja prespala celú cestu..

dajna11
1. aug 2010

@elka74 no ja si to neviem predstaviť také maličké drobučké a že by malo byť tak zgrumblené v autosedačke....aj ked je to na to robene,pre také malé drobence. to je odbre vymyslene s tymi postielkami...a ako tam prebiehaju návštevy?je tam nejaka miestnosť na to,či cez dvere či ako?

elka74
1. aug 2010

detičky môžu uvidieť len cez sklo a mamičky môžu ísť na chodbu k návštevám.. a neboj sa tej autosedačky, ved aj v brušku bolo bábo v podobnej polohe..

dajna11
1. aug 2010

@elka74 ja viem že bolo.......tvoja je tam ako malý chrobáčik,spokojná.no a plus tá bezpečnosť tak nieje o čom.

elka74
1. aug 2010

ved práve koli bezpečnosti

tadotami
2. aug 2010

na 6stondeli to je asi takto.aj tie postielky.

dajna11
2. aug 2010

@tadotami a celkom pekné...v rámci možností.....no lepšie ako o bolo 😉

tadotami
2. aug 2010

@dajna11 no o tom mi hovor moja.ked som rodila pred skoro 7 rokmi bolo to otrasne.teraz sa celkom da.

dajna11
2. aug 2010

@tadotami a ja pred 10-timi rokmi...ale v NZ,ale i tak starina...

dajna11
2. aug 2010

@dajna11 ale už to máš za sebou,juj ja sa tak bojím,čím sa to blíži tak viacej ☹

dajna11
2. aug 2010

@tadotami ale už to máš za sebou,juj ja sa tak bojím,čím sa to blíži tak viacej

groka
2. aug 2010

@elka74 kto ta rodil?a aka sestricka bola pri tebe prosim ta na porodnej sale?

elka74
2. aug 2010

porodné asistentky Ivetky.. a meno doktorky žial neviem..

elka74
2. aug 2010

@groka nenapadlo ma spýtať sa a v správe nie je.. myslela som že tam to bude.. ale všetci doktori sú tam v pohode, takže nieje sa čoho obávať.. ale tiež som tam šla so strachom, lenže ked to prišlo, tak ten strach jednoducho zmizol alebo naň nebol čas.. 🙂 tak ti držím palce, určite to zvládneš

tadotami
2. aug 2010

@dajna11 to ti verim.je to prirodzene.mne ked povedali na poslednu chvilu ze sekcia tak to ma doslova panika chytila.2noci som nespala.ale tieto stresy boli uplne zbytocne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre