Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

alexis13
4. feb 2011

@lenok dakujeme aj vam a malej Saške vela zdravička a mliečka =D

mykaellle
5. feb 2011

@daska58 Joj, ma nestras, v pondelok tam mam ist..

tamtamka26
5. feb 2011

@domyyy no známa k nemu chodí a vraj je dosť skúpy na slovo.... mňa sa pýtala (ako prvorodička), že ako často má užívať tie vitamíny (materna, či také niečo)... ja že nech sa opýta dr. a veru vraj keď sa neopýta, ťažko sa dočká od neho niečoho..... 😒 myslím, že už ani k pôrodom nechodí.... ak môžem, odporúčam dr. Juhása na Chrenovej. nemá chybu!! 🙂

daska58
5. feb 2011

@mykaellle juj aj som už zabudla,o com som ti písala 😉

tamtamka26
5. feb 2011

@miroslava44 no ja len dúfam, že to nie je tá, ktorú som zažila na šestonedelí aj ja, lebo ma picne! ☹ na mňa tam fakt jedna tiež dobre navrieskala kvôli kojeniu, malú vyťahala za ušká, aj líčka, keď sa nechcela zobudiť na jedenie. poradiť ochota žiadna, ale obviňovať a vrieskať na prvorodičku, to jej išlo najlepšie!!! 😠 😠 😠 😠

miroslava44
5. feb 2011

@tamtamka26 no tak dúfam, že sa jej vyhnem, ak nie, tak ja si nedám, nebude ona po mne vrieskať, veď je tam od toho, aby pomohla a nie robila takéto veci...No nič, nejako to zvládneme 😉

miyya
6. feb 2011

Ahojte žienky, chcem sa len spýtať ako je to v nitre s epidulárkou.či stále tak nijako.aké máte skúsenosti?? 🙂

pami2
7. feb 2011

@tamtamka26 fiha to znie hrozivo...komu sa mam vyhnut??

pami2
7. feb 2011

@zuzana76 jej, tie monitory zaujimaju aj mna...to si musim zajednat ked si chcem pozicat?

pami2
7. feb 2011

ahojte, chcela by som sa opytat ako je to na vzdycharni...moze tam byt so mnou partner? je tam naozaj pohyb zakazany?
a co sa tyka klystiru-mozem si dat doma cipky alebo Yal gel alebo to musim podstupit v nemocnici?
ako to vlastne prebieha od momentu ked pridem s kontrakciami alebo odtecenou vodou? poslu ma hned na vzdycharen alebo hospitalizuju na gynekologii??

a ako vyzeraju izby na 600nedeli?su tam spolocne WC? ja som na zaciatku tehu lezala na gyn., to nebola teda ziadna parada..

zuzana76
7. feb 2011

@pami2 ano, ked budes odchadzat, tak sa vas budu pytat, ci si chcete domov pozicat

zajo79
8. feb 2011

@pami2 ak tam bude druha rodicka, tak nemoze tam byt...co asi chapes, ze ak by si tam bola a bol by tam cudzi chlap, by ti to vadilo

klystir davaju v porodnici. ak povies ze si si dala doma...tak neviem co budu robit. ak ti odtecie voda, tak klystir si doma nedavaj.. ak by ti prepadol pupocnik pred babatko, bol by to problem.

wcka su spolocne, i ked prerobene... no ale "najst" sa tam da vselico v zachodovej mise a okoli.

v zivote som si nesadla a ani si nesadnem na verejne zachody a ani v nemocnici... ale ten pohlad niekedy, uzasny. ale to je o pacientkach a nie o porodnici.

nerob z toho takeho strasiaka..... hlavny dovod preco tam budes, ti vynahradi vsetko. a mozno sa stretneme... posunul mi doktor termin na koniec maja...ak nie skor 😎 😉

tamtamka26
8. feb 2011

bola som dnes na poradni a vraj mám zvýšenú štítnu žľazu.... odporučíte mi dobrého endokrinológa v NR???

pami2
8. feb 2011

@zajo79 ahoj, vdaka za info 🙂 ja mam dost znamych po roznych mestach SR a vsade je to ine...co nechapem, ved lekari sa ucia rovnake postupy porodu na medicine, no nie?
so zachodmi...podobne, mozeme si potriast ruku...
pytam sa tak vela, lebo ako som asi uz pisala, lezala som na gyn. na zaciatku tehu a teda tie zachody boli dost zle...neviem si predstavit, ze na 600nedeli kazda silno krvaca a vsetky pouzivame tie iste toalety..no co uz, 4-5 dni vydrzime, v tom mas pravdu

ja som chcela aby bol partner pri porode, lenze stopro nebudem sama na vzdycharni, predsa len krajska nemocnica, vela ludi sem chodi...tak rozmyslam, ci sa mi oplati zaplatit ten poplatok 16,60E 😒

dufam, ze sa stretneme, si symposka 😉 ...a preco ti posunuli termin, ak sa smiem spytat?

zajo79
8. feb 2011

@zuzana76 ale to sa nepytaju vsetkych? len mamicky deti, ktore maju nato pricinu, preco by ho mali mat pozicany..ci nie?

zajo79
8. feb 2011

@pami2 podla sona je babo vacsie o vyse tyzden... a aj druhy syn bol o tri tyzdne skor...co mi aj vyhovovalo, mal 3,5kg ked sa narodil, tak po 36tt robim vsetko preto, nech uz ide von... ci to bude uspesne neviem, ked sa dietatu nechce, moze mama aj neviem co..nepomoze si.

ja tam muza chcem, aj tvrdi ze ma tam nenecha, bol aj pri Matkovi ked sa narodil. ak tam bude zena na vzdycharni, tak ta bude cakat na chodbe.

ja ako tretorodicka moc cakat kym sa kontrakcie doma nebudem, dufam ze to pojde rychlo...

ako prvorodicka by som neponahlala. kolko mas porodnicu od seba? aj kazdych 15 minut ak by boli, az potom by som isla.
nema zmysel trcat na vzdycharni a mat kontrakciu kazdu hodinu.

a to prides dole na prijem, ak maju cas vypisu papiere, daju klystir a sup hore na porodnicu.

ak nemaju cas...tak rovno na porodnicu sa ide.

a preco maju rozdielne postupy?... hm...asi zalezi na zauzivanych postupoch, a primarovi...

a co mi fakt vadilo...na vzdycharni jedna sprcha... ked sa zena otvara,fakt ze nieje nic lepsie, ako horuca sprcha... a sestricka ma odtial vyhanala...

🙄 ale chapem, bala sa ze tam porodim.

tamtamka26
8. feb 2011

@pami2 no ja keď som bola po pôrode, nemali ma kam presunúť, tak ma dali späť na vzdycháreň 😒 a boli tam aj manželia s rodičkami....iba keď som chcela ísť na WC, tak ho sestrička presunula do inej miestnosti, aj to som nechápala, že prečo, šak som bola oblečená 😉 ale nebolo to na škodu, jeden mi aj vodu nalial, lebo som nevládala, druhý mi sestričku zavolal 🙂
klystír by som nechala na nich radšej, je to nepríjemné, ale nutné... akurát oholiť sa môžeš doma, lebo tie ich tupé britvy, bŕŕ ☹
samozrejme po príchode ťa povyšetrujú, dajú na pásy atď. a potom sa uvidí podľa nutnosti.... buď pôjdeš na vzdycháreň alebo rovno do boxu 🙂
na 600nedelí som bola pred 6 rokmi, žiadna sláva, ani prerobené to ešte nebolo, akurát okná menili, tak tam bol buchot, krik majstrov.... ale tých 5 dní tam vydržíš a prežiješ aj tie záchody a sprchy..... 🙂

zajo79
8. feb 2011

tiez by som z toho nerobila strasiaka...ani z personalu...

vsade sa moze najst niekto, kto vam nesadne, ci akurat nema naladu a na vas vyleti. netreba si z toho nic robit..

pokial clovek je slusny tak su slusny aj ony. a sestricky su fakt velmi mile.. 😉

zajo79
8. feb 2011

ja som mala kulturny sok z tych izieb...kazde rano, skoro prisla upratovacka zo savovou vodou, obehla izbu, stylom, co je mokre to je ciste... ked mi chcela utierat stolik, som ju zrusila, ze ja si to utriem. 😝

posledne dva dni hormony isli naplno...to som uz plakala, ze chcem ist domov a prosila maleho nech neozltne 😀 😀 😅

doma je doma

zuzana76
8. feb 2011

@zajo79 vsetkych, ked odchadzaju mamicky domov, tak pri zaverecnom pouceni sa pytaju, ci si ho chcu pozicat, ale nie zadarmo, som pisala,ze to stoji 30 eur na polroka, no a novy monitor stoji okolo 80 eur a doporucuje sa pouzivat prvy rok, takze to by ste zaplatili aj v nemocnici takych 60 eur za ten rok, tak ja som si kupila radsej novy a ten potom predam, ked maly dovrsi rok

zajo79
8. feb 2011

@zuzana76 mna sa nepytali ani nahodou. 😕 ale ja som mala doma. i ked sme ho nemali zapojeny.

tento krat to hadam zapojime 😅

zajo79
8. feb 2011

a si pamatam, ked som z tych starych izieb prisla domov, strasne mi prislo ze AKE PEKNE TO MAME DOMA 😀

zuzana76
8. feb 2011

@zajo79 no oni sa nepytaju konkretne pacientiek, ale ked je to poucenie, co tam sedite viacere, ktore idete v ten den domov s babatkami, mna sa pytali aj prvy aj druhy krat, teda ked som bola na tom pouceni, tak si mozno len nevenovala tomu pozornost

zajo79
8. feb 2011

mozno sa aj pytali,ked som mala doma tak som to pustala jednym uchom dnu a druhym von

som mala len jedno v hlave. CHCEM IST DOMOV

pami2
8. feb 2011

@zajo79 fuh, ja teda neviem ako rozpoznam, ze mam kontrakcie? to ked zacitim bolest v krizoch alebo ako pri menstruacii, tak si mam stopnut cas? a potom pri dalsom zase? odkial budem vediet ci je to kontrakcia a mam stopovat alebo ci je to len nejaka bolest, pichnuti, pripadne kopanec ? 😒

zajo79
8. feb 2011

@pami2 ver mi....BUDES TO VEDIET.

na zaciatku to je pocit ako pred kramami... a sa to vracia pravidelne...

a potom to bude silniet, asi ako ked sa roztahuju kosti 😅

pami2
8. feb 2011

@zajo79 OK, verim ti 😉 vsak uz to mas 2x za sebou...a do nemocky ked sa opakuju po 15 minutach alebo ked odtecie voda? nemocnicu mam 5 minut autom

zajo79
8. feb 2011

@pami2 ked odtecie voda hned.. inak mas cas aj po 15minutach. a ja by som isla asi aj po 10tich. 😀

klba
8. feb 2011

no s tymi kontrakciami, ja ako prvorodicka som mala o 20,h kontrakcie po 13 minutach a az o 03:30 v noci som mala po 5 minutach a az vtedy sme sa vybrali do porodnice,
tiez to mame cca do 5 minut autom, stihli ma aj vysetrit, dat klystir, pustit plod.vodu a po prijati na box mi kontrakcie kolisali z 3 minut na 1 minutu a potom spat na 5 minut, 😒 nakoniec sa maly narodil rano o 9,h, takze sme sa fakt nemuseli ponahlat, zbytocne by som cakala na vzycharni bez muza, takto siel so mnou hned na box a bol tam so mnou cely cas.

a mna skor zaujimalo ci mi daju monitor dychu na izbu, nie pozicat domov, resp. ci si mozem doniest vlastny z domu kym som v nemocke, pre mna je to uzitocna pomocka a mam pokojnejsi spanok. 😉

a @pami2 kontrakcie fakt rozoznas, nam radili na predporodnej priprave ze ak nemozes pre bolesti zaspat nie su to poslickovia ale kontrakcie a to mala pravdu, pri poslickoch sa vyspis, pri kontrakciach nie. 😉
a ked ti odtecie voda treba urcite ist, pripadne ta aspon vysetria ak ti odtecie len trochu a zvazia postup.

helenkasabinka
8. feb 2011

ja by som tiez asi radsej monitor novy kupila ako mat ktovie kolkokrat pozicany ,predsa je to taka vec,ze chrani dietatko a ak by bol uz zavadny tak nemusi alarmovat a to by som teda nechcela rozhodne ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre