Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

janus32
17. feb 2013

@lenka22115 Ahoj,môžem mať manžela tam,ale pri samotnom pôrode počká za dverami,ked sa mimi narodí,tak ho zavolajú a tam už môže veselo fotiť,držať na rukách,no skrátka pokochať sa🙂a potom už môže ísť aj za tebou a byť tam s tebou🙂lekára si môžeš zazmluvniť,aj ked si myslím,že netreba.Ked začneš chodiť do nemocky do rizikovky,spýtaj sa tam,je tam super sestrička,aj doktori sú super.Ja osobne by som odporúčala napr.Lajtmana,Ravingera,Brešťanského,Urbana,Šalka....máš naozaj na výber 😵

lenka22115
17. feb 2013

janus32 dakujem za info 🙂 na rizikovku chodim už od 4 mes. niektorí lekári su fakt super len aby som na dobreho natrafila aj na cisárskom...aspon že može byt muž so mnou , predsa len psychicka podpora 🙂 každá ju potrebuje 🙂 a môžem sa spýtať ako si zvladala cisársky? myslím aj tu rekonvalescenciu po aj celkovo tu atmosferu na sále kedže dnes väčšinou davaju spinal ak je plánovaná sekcia..

lucka.ano
19. feb 2013

Ahojte, vie niekto či sa dá v Nitre požičať domov monitor dychu pre bábatká? A keď áno, na ako dlho a zakoľko? Ďakujem

slavkav
19. feb 2013

@lucka.ano v nemocnici - podla ich web stranky to stoji cca 40 eur na 6m - akurat som to minuly tyzden pozerala.

moon1979
19. feb 2013

@vejkkka ja som nepila 26 hodín ... vieš si to predstaviť? skoro som skapala ... inak sú to už prežitky, nové štúdie dokazujú, že je to blbosť, že glg vody ťa nezabije ... sú pôrodnice, kde sa napiť môžeš samozrejme len po glgoch ... nie naraz vytrúbiť pol litra 😀
ale nepiť viac ako 24 hodín a potom vysilená, vysmädnutá a slabá ešte tlačiť ... no díky moc

vejkkka
19. feb 2013

@moon1979 Už si porodila?? Ups ja som si ťa pomýlila :D no dačo mi hovor som mala sucho hádam až v žalúdku

moon1979
19. feb 2013

@vejkkka druhý pôrod ma len čaká, ale dúfam, že nebude taký ako bol prvý 😖

luculik12
19. feb 2013

baby ja som prvorodicka... budem rodit v nr.. v auguste a mam zmiesane pocity... strasne sa bojim... je to normalne? 😒

vejkkka
19. feb 2013

@moon1979 Prečo?? Kedy máš termín?

vejkkka
19. feb 2013

@luculik12 Aj ja som sa veľmi bála tiež som bola prvorodička a všetko prebehlo ok. Neboj aj keď nechcem ťa strašiť ale tie kontrakcie... otras 😀

luculik12
19. feb 2013

@vejkkka 🙂 nestrasis🙂 asis a tomu nevyhnem... a stale si hovorim, ze ine to zvladli lavou zadnou, musim aj ja🙂

vejkkka
19. feb 2013

@luculik12 No nejako to dieťa musíš priviesť na tento svet :D Ale podcenila som tie bolesti.

zuzana723
20. feb 2013

Ahojte. Som síce len v 12 tt, ale dnes som si porovnávala Piešťanskú pôrodnicu s tou nitrianskou, len tak zo zaujímavosti... rozhodujem sa medzi týmito dvomi, nakoľko som z pn, ale otecko je z nr. Ked som tak čítala hodnotenia oboch pôrodníc a vaše komentáre, tak vidím, že piešťanská a nitrianska sa dosť líšia. čo ma prekvapuje je to, že píšete, že vám v nr nedali piť. v pn je to normálne a rodičky nijak neobmedzujú. dokonca ani klystír nie je nevyhnutný ako v nr. Po Vašich príspevkoch som na 90% rozhodnutá, že budem rodiť v Piešťanoch.

tinal
20. feb 2013

@zuzana723 Ak ťa trápi klystír, tak to nie je nič hrozné. Ja som ho mala 2 krát, raz na príjme, raz pred pôrodom a dokonca ani zavedenie katétru som skoro necítila. Myslíš že to pitie je v NR zakázané z dôvodu, keby museli okamžite operovať, tak ako mňa.

lenkuliak
21. feb 2013

@zuzana723 Prveho som rodila v NR a bola som velmi spokojna, nemam im co vytknut..takze teraz vobec nerozmyslam nad zmenou porodnice..A bez klistiru si to neviem ani predstavit..pri porode to pojde aj tak z teba vsetko von (a to sa mi zda ovela nechutnejsie) a dalsia obrovska vyhoda klistiru - min. 2 dni po porode nemusis riesit velku potrebu..A co sa pitia tyka, sice vraveli, ze mozem lem omocit pery, no ja som si vzdy troska na wc logla vody z kohutika 😉

lenkuliak
21. feb 2013

Inak baby neviete aka je momentalne situacia v nitrianskej porodnici? Stale je plna?

tynamartina
21. feb 2013

@lenkuliak No ja som rodil oboch bez klistíru a nič nešlo zo mna von, ani ma nenapadlo že by mohlo ( ale pôrody boli také rýchle že nestihli nič, len rovno porodiť) ale teraz som ležala s jednou babou čo vravela že sa im tam pri prvej dcére ptoto tak to musí byť fakt hrozné 😝

beap
21. feb 2013

Ahojte mamicky 🙂 Chcela by som sa spytat ako je to s poradnou v poslednom mesiaci tehotenstva? Mne zenska vravela ze posledny mesiac sa chodi kazdy tyzden tam, kde chcem rodit. Je nieco take mozne v nitrianskej porodnici?

mia12345
22. feb 2013

@moon1979 čooo??? to tolko bez vody? fu baby, tak toto ma vydesilo viac ako pôrod :D veď to, že taká smädná a vysilená máš ísť ečte rodiť? :( konec

anietka
22. feb 2013

Ahojte - môžete mi poradiť? čo potrebujem pre drobca do pôrodnice v NR?? ďakujem

peta268
22. feb 2013

@anietka ahoj ..len plienky, vlhcene utierky, ciapocku a rukavicky

janus32
23. feb 2013

@anietka a zober si aj deku🙂

anietka
23. feb 2013

@janus32 na deku som už dostala tiež echo ďakujem

moon1979
23. feb 2013

@mia12345 no mi hovor ... maximálne som si mohla vypláchnuť ústa alebo len namočiť pery .... prehltnúť som nesmela ...

poisonblu
23. feb 2013

@beap v nr sa tak nechodi, iba tie co maju rizikove alebo prenasaju...ja som chodila az do porodu k svojmu gynekologovi

tynamartina
23. feb 2013

@poisonblu prosím ťa ako je to s tými vaničkami či ako to nazvať pre bábätká, s nimi sa smie ísť na chodbu keď máš návštevu? Keď sa ideš najesť sú deti na izbe alebo si môžeš zobrať tam? Kedysi deti nesmeli vôbec na chodbu, tak či sa niečo zmenilo? Ďakujem

janulienka36
23. feb 2013

baby, mate niektora termin koncom aprila, začiatkom maja?
dovtedy bude určite už aj po chrípke, a aj lepšie počasie 🙂
no ja som teraz v 30tt,bola som u lekara na meraniach a samozrejme že ma velmi nepovzbudil, keďže drobec je trochu väčší ako má byť - mame 1800gramov - povedal, že je to skoro o pol kila viac ako ma byť
takže ked by som mala rodoiť normalne, tak sa zasa potrapim 😕
@tynamartina čo ja viem, na chodbu deti nesmú vôbec, ak maš návštevu, tak sa deti davaju sestričkám na tu chvílku

no a čo sa tyka tej vody, odporučam zobrať so sebou menšiu flasu - asi tak pollitrovku vody ,sice ti sestričky povedia, že len vyplachovať usta, ale ja som po glgoch pila
zaleží aj od sestričky, na aku natrafíte, niektora povie aj sama že po malych glgoch možte piť, lebo aj ked davaju klistír, ešte do porodu pojdeš vela krat na wc

poisonblu
23. feb 2013

@tynamartina mozes ist s nimi jest, vacsina bab to tak robi...ale von za dvere oddelenia nesmies ist....a jedlo sme si bravali aj na izbu v pohode

poisonblu
23. feb 2013

@janulienka36 my sme si deti nosili pre dvere na ooddelenie a kontrolovali ich cez okno na dverach...alebo ti postrazi spolubyvajuca alebo sestricka

janulienka36
23. feb 2013

neviete nahodou, v ktorom týždni sa chodí do rizikovej ambulancie ?
myslím už pred porodom, ked by som mala mať cisarsky......ja mam rizikove, idem vlastne aj od 32tt na MD, ale zatial chodim len mojmu lekarovi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre