Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

slavkav
26. apr 2013

@zblazniva tiez oberta 🙂

zblazniva
26. apr 2013

@micicka Dakujem za odpoved. 🙂 Ved uvidime, co a ako. 🙂

zblazniva
26. apr 2013

@micicka A mozno sa vidime v nemocnici. Vidim, ze sme na tom rovnako. 🙂 Co budete mat? My dievcatko. Dorotku. Ale to uz tak mimo temy. 🙂

micicka
26. apr 2013

@zblazniva mozno sa vidime, ja pojdem sekciu, plan je tyzden pred terminom, tak ak sa maly nevypyta skor, tak je velka sanca, ze sa stretneme.
A bude to chalanisko.

kristinapolusinova
27. apr 2013

micicka-ďakujem za radu!Ale asi pôjdem radšej skôr lebo idem aj s manželom a dcerkou,tak aby sme vybavili lebo manžel musí ísť potom do práce..Aj ty tam teraz chodievaš?

zblazniva
27. apr 2013

No ja neviem este kedy. Termin mi nezmenili, ale vraj sa mi uz opotrebovava placenta. Uvidim, co povedia teraz v pondelok. 🙂

micicka
27. apr 2013

@kristinapolusinova hej chodim, teda v stredu som bola prvy raz a zase idem az o dva tyzdne.
Len ak nebude doktor v rizikovke, tak sa nevybavis skor. Ale to som len pisala ako to tam bolo teraz a vacsinou aj pred 1,5 rokom.
Moze sa stat, ze prides o 8,00 a aj tak tam budes do 12,00 ako keby si prisla o desiatej.
Ale drzim palce,,aby si mala stastie a slo to,rychlo 😉

kristinapolusinova
27. apr 2013

ďakujem,tak pôjdem trošku neskôr a nie o osmej=)už by som to chcela mať za sebou...ako pozerám aj ty budeš mať už čoskoro bábätko tak držím palce!!!

regina24
28. apr 2013

mia12345 dobre ranko. no jako uz ste porodili ? kto bol pri porode ktori doktor . jako to prebiehalo . prosim napiste som zvedava . a co jako ste vy zvladli porod? drz te sa 🙂

janulienka36
2. máj 2013

Ahojte, ja som tiež chodila do rizikovky, bola som tam vždy okolo 8:00 hod,ale to len kvoli tomu,že ma bral manžel a potom šiel do práce....bola som tam 3x,vždy som bola na sone max. druhá,no do 9:00 kym začína sono tam bolo vždy okolo 15 mamičiek.Potom som dosť dlho čakala na ambulanciu,lebo by tam mali byť od pol 10, ale vždy vyšla sestrička,že doktor bude meškať.Čiže vždy som tam bola do takej 11:00.Na sone to ide velmi rýchlo,kym prišiel doktor,tak boli aj všetky mamičky vybavené a potom sa čakalo na doktora.tAK podla mna tiež tam stačí ísť neskor a v pohode sa vybavíte.
A čo sa týka nitr. porodnice,práve som prišla domov, mala som planovanu sekciu ,ale maly sa vypytal skor,takže som išla na príjem,že mi začali bolesti a hned ma brali na porodnicu.Na prijme ma vyšetroval dr. Šipoš - potom mi asistoval pri sekcii a rodil ma dr. Dlugoš.V podstate nemam nič na doktorov, zrovna sa milotou nepretrhli ale nemam im ani nič vytknuť.Urobili si svoju pracu a isli k dalšiemu porodu.Ked som tam bola ja,išli ako na pase - možno aj preto mali taky pristup,že bolo vela porodov.Sestričky samozrejme zaleží aka si vas zoberie a potom sa ta o vas stara - ja nemožem povedať nič zle,velmi zlata sestrička na porod. sale,stale chodila,či sa dobre citim,či nemam bolesti.....
Na šestonedelí to bolo tiež v pohodke,sestričky su tam aj take aj take - skor tie mlade su o.k a staršie už zrejme toho maju dosť niekedy....ale to je všade tak, nejaky vážny problem som tam s nimi nemala,snažili sa ,starali sa,takže ja žiadne negativne skusenosti nemam.
A ešte chcem spomenuť,že som nemala vybaveného žiadneho lekára a ani som nikomu nič nedala a bola som spokojna,takže nie je pravda,že pokial nikomu nič nedate,tak sa budu aj starať... 🙂

culinocka
2. máj 2013

Ahojte baby, idem sa spýtať, čo so sebou do NR nemocnice. Naposledy som tam rodila pred 5 rokmi a nastali nejaké zmeny, tak sa idem informovať, že čo so sebou, aby som si zbytočne nebrala kopec vecí 🙂 , ďakujem za odpovede 😉

aries90
2. máj 2013

ahojte baby, mam 22 a s manzelom cakame prve miminko, zatial nevieme co to bude (som v 17 tt), ale zacinam premyslat kam ist rodit, Nitra mi je asi najsympatickejsia a byvame v Šali, tak sa to da realne stihat, keby to na mna pride hoci aj v noci, Galanta urcite nie, lezal mi tam ocino (sice na chirurgii), kamaratky tam rodili, ale viac by tam nesli. Chcela by som vediet, co a ako to tam prebieha a tak, dakujeeem 🙂

peta268
2. máj 2013

@aries90 ahoj, ja som prve rodila v GA, druhe v NR,ak chces napis IP co konkretne ta zaujima 🙂

tinka_14
5. máj 2013

@aries90 Ahoj, ja som tiez zo Sale, v januari som rodila v NR a max. spokojnost... kludne napis co by si chcela vediet...

tanicka696
6. máj 2013

ahojte maminy,prosim vas viete mi povedať či sa da isť do nitrianskej porodnice pozrieť a popytať čo si treba priniesť so sebou alebo načo sa pripraviť?niekedy viem,že tam bolo take niečo ako den otvorených dveri pre rodičky ked sa rozhodovali kam ist rodiť no teraz som nič take už nepočula.možno ste to tu už preberali no je tu kopec stran,to by som mesiac čitala 🙂

donna11
6. máj 2013

ahojte, chcela by som sa popytat, ci ste v nr rodili s epiduralkou al bez? kamaratka mi vravela, vraj sa tam prestali davat a som trosku na vazkach..dakujem 🙂

micicka
6. máj 2013

@donna11 myslím, že epidurálka v NR nie je možná a to už dooooosť dlho

donna11
6. máj 2013

@micicka coze?? kamaratka tam rodila koncom marca, ale cisarsky mala a vraj baby mali normalne epiduralku..a druha kamaratka, co rodila zaciatkom aprila zas nedostala epiduralku, aj ked ziadala..tak ma to dost zaskocilo, co sme v predpotopnej dobe??

micicka
6. máj 2013

@donna11 nemám to z vlastnej skúsenosti, ale už som nespočetne veľa krát počula, že tu v NR sa epidurálka nedá objednať. že je to kvôli nedostatku anesteziológov....

moon1979
7. máj 2013

@micicka to je výhovorka ako mraky ... ak sa rodí arista musí byť po ruke ak by mala byť akútne sekcia ... pichnutie epi je chvilková záležitosť, nehovoriac o dopichávaní dalších dávok a arista nemusí byť prítomný po celý čas fyzicky ... pride dopichne odide ...

micicka
7. máj 2013

@moon1979 veď určite tam musí byť, presne ako píšeš, ale tu si človek nepomôže 😒 škoda slov....

moon1979
7. máj 2013

@micicka ved prečo to rodičkám ulahčiť a spríjemniť pôrod, že? otrasné fakt ...

annula3
8. máj 2013

No ja som bola vypísaná na 14.04. čakali do 17.04.v NR ..dali mi ráno tabletku aby som rodila normálne , od rána 8:00 do 15:00 som bola na pôrodnej sále s bolesťami, medzi tým ma vyšetrovala Zajacová ---nikdy v živote ju nechcem znova vidieť 😠 ... potom prišiel dr.Dlugoš a hovoril že na čo čakali toľko veď bábätko je stále vysoko, takže hneď sa rozhodol , že bude cisársky..ale som musela čakať na anesteziológa lebo on ešte mal hodinovú prácu na operačke, takže som od 15:00-do 16:00 čakala s veľkými BOLESŤAMI...to je sila , že nemajú druhého anesteziológa... 😠
Mala som veľké šťastie , že som tam mala dr.Dlugoša, tiež mi hovoril , že som mala všetkých svätých pri sebe lebo malý mal okolo krku pupoč.šnúru.a pán doktor na druhý deň ma prišiel pozrieť ako sa mám...
Ja osobne ďakujem dr.Dlugošovi!!!!!

gucciok85
8. máj 2013

ahojte baby,
kto ma termin na koniec jula, zaciatok augusta? Chystam sa rodit do nitry,som prvorodicka 🙂

zblazniva
12. máj 2013

Babulky neviete nahodou ktory doktor ma dnes sluzbu v nemocke?

sea23
12. máj 2013

Nedá mi sa nevyjadriť: na šestonedelie je ZAKAZ VSTUPU,ale ked si "kupite listok"(ako do zoo) teda zalpatite nadštandardnú izbu,tak zrazu k vam mozu chodiť navštevy...a byť tam s vami aj cely deň...nemam slov...toť vizitka našej "skvelej nemocnice"

mariposita
12. máj 2013

@giovedi Ty musis mat velmi zle skusenosti, ked siris takuto paniku. Podla mna trochu prehanas, ale tak nebudem sa hadat. Ja si myslim na zaklade vlastnej skusenosti, ze NR porodnica je celkom v pohode, lekari aj sestricky robia co sa da a fakt sa snazia pomoct. Samozrejme nic nie je dokonale, ale ako sa pacientka sprava k personalu, tak sa aj oni budu spravat k nej.

nanulik
15. máj 2013

No ja som tiez rodfila v nr. Ja som tam bola spokojna. Nikomu som nic nedavala a so starostlivostou som bola spokojna. Aj sestricky ochotne. A ako je pisane vyssie ako sa sprava pacient tak aj personal.

cukruska1920
16. máj 2013

@giovedi ty musis byt riadne zakomplexovana ked tu vypisujes taketo hluposti ....ja som lezala na oddeleni aj pocas tehotenstva a nikomu som nic nedala a starali sa o mna velmi dobre a takisto aj ked som bola na sestonedeli..tak netrep kraviny a nerob stresy buducim mamickam co sa chystaju rodit nitrianskej nemocnice...to ze ty mas nejaky problem je tvoja vec ale na take hluposti ako ty pises neni nikto zvedavy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠

kaprik
17. máj 2013

Ahojte,
ja mam termin 16.6 a este stale vaham nad Galantou a Nitrou. Povodne som bola odhodlana ist do NR, ale nepodarilo sa mi tam vybavit ziadneho porodnika. Myslite si ze by to malo byt v pohode aj bez pritomnosti konkretneho doktora?
V Galante by som mohla mat vlastneho, ale je mi nesympaticka nakolko som tam lezala s dcerkou pocas tehotenstva a nakoniec som sa dostala do NZ.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre