Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

poisonblu
17. nov 2012

ja som mala dlugosa pri porode a celkom ok, az na sitie...sil ma skoro 45 minut a posledny steh sa mi zapalil a bolelo ma to vyse tyzdna....inak som si sitie stale nevidela, musim kuknut niekedy

fantagiro29
17. nov 2012

@zuziq Ahoj oblecko mozes mat aj svoje a to erarne odovzdaj az ked pojdes domov po cely cas si ho nechaj u seba na izbe. Bo sa moze stat ze na zaver ked odozdavas vsetko ich by im chybalo.......

fantagiro29
17. nov 2012

@zuziq Uhradzas to az ked manzel pride do porodnej saly na porod...skor nechcu brat peniaze bo sa stalo uz ze muz mal vyplatene 20€ a nestihol sa dostavit na porod... :(

poisonblu
18. nov 2012

@zuziq pre babo je zbytocne mat v nemocke vlastne oblecko, lebo to by si si musela doniest xy kosielok...mne maleho prezliekali aspon 10krat...staci, ze sa ti pogrcka a uz je mokry, musis prezliekat

zuziq
18. nov 2012

@poisonblu praveze ja som pri malom mala to iste hadam aj dva dni 🙂 sak ked si miniem svoje dam erarne 😀

poisonblu
18. nov 2012

@zuziq neviem, naco by som spinila svoje, ked nemusim...ajtak bude v perinke, nemusi byt v peknej kosielke

rybamala
20. nov 2012

čaute baby, ako je to s nadštandardnými izbami na šestonedelí v nitre? koľko ich je a čo stoja? neviem sa rozhodnúť, či si radšej priplatiť, alebo nie... všetko má pre aj proti... určite je super, že má baba kúpeľňu aj wecko sama pre seba, ale zase keď mám spolubývajúcu aj pokecáme, aj si poradíme navzájom... a napríklad v auguste som ležala na gynde, mala som nadštandard a mám pocit, že ten posledný týždeň ma tam držali už len preto, že som platila... :-/

poisonblu
20. nov 2012

@rybamala ceny maju na webe nemocnice...ja som bola na klasickej izbe a nelutujem...spolocne wc aj sprchy su ok, ciste...a so spolubyvajucou si pokecate, postrazite navzajom babatka atd

kalifa28
20. nov 2012

@rybamala izby su 4 a stoja rozne, ale pozor! wc nie je na každej, tuším len na dvoch. bývaju dost preplnene, ja som bola na najmenšej, celkom vzadu, máš tam telku, čo som ja veeelmi ocenila, lebo malá stále spala a ja nabudená a čulá som aspon mohla pozerat tv, aby som neumrela od nudy... prvu noc (po sekcii) som musela stravit na normalnej izbe a moja spolubyvajuca tak brutálne chrapala, že sa mi chcelo plakat.... tak som sa odtial pratala okamžite na nadštandard.... vyhodou je, že na týchto izbách možeš prijímat navštevy a nemusíš ukazovat bábo cez okno a sediet tam s ciganmi na lavičke....

kalifa28
20. nov 2012

@rybamala a my mse tiež boli boli o den dlhšie (že vraj kvoli nepriberaniu) no ja som ich hned upodozrievala, že kvoli plateniu 😝 😝

rybamala
20. nov 2012

@kalifa28 hej - presne toto desí aj mňa, že nebudem vedieť spať, lebo mám tiež spánok ako zajac a vadí mi, keď pri mne niekto čo i len hlasnejšie dýcha 😀. tiež mám plánovanú sekciu, koľko si bola po nej v nemocnici? a kto ti ju robil?

kalifa28
20. nov 2012

vo štvrtok som nastupila, v piatok o siedmej ráno som už bola na porodnici, na osmu som mala napl. sekciu. presne o osmej sme začali, 8, 03 sa narodila malinká o pol deviatej bolo po všetkom. Operoval ma dr. Šalko a dr. Matejka. takí srandisti. domov sme mali ist v utorok, ale išli sme v stredu ráno.

kalifa28
20. nov 2012
rybamala
20. nov 2012

@kalifa28 tak to je super rýchlovka! 🙂 dúfam, že aj ja to budem mať takto "šupom". mala si celkovú anestézu, alebo iba epidurálku? a ak to nie je tajné - mala si dopredu dohodnuté, kto ti bude sekciu robiť?

kalifa28
20. nov 2012

mala som spinál, epidurál sa v nr nerobí a ak aj, je to sposob tišenia bolesti počas prirodzeneho porodu. to, čo tlmí bolest pri sekcii sa volá spinálna anestézia. a dopredu nie, bolo mi to totálne jedno, však rezat a šit vedia všetci. dozvedela som sa to den pred porodom, ako som ležala na gynde a nakolko somtam aj tak nikoho nepoznala, tak bolo pre mna absolutne zbytočné si volačo vybavovat. nakoniec som vyhrala jedneho milého sympataka a druhého primára. fajnovo 😀 😀 😀

vejkkka
20. nov 2012

@kalifa28 Môžem sa opýtať?? čo je to tá spinálna anestézia?? to urobia každej??

kalifa28
20. nov 2012

@vejkkka je to sposob tlmenia bolesti, konkretne pri spináli ide o to, že injekčne ti zavedú do krížovej oblasti látku, ktorá dočasne (cca 4h) umrtví spodnu čast tela, čiže si pri vedomi, ale necitiš nič, čo sa odohráva od pása dole. A davaju to každej, ktorá si to pred sekciou vyberie.

vejkkka
20. nov 2012

@kalifa28 a je to bezpečné? aj sa za to niečo platí? a ak si to náhodou nevyberiem tak mi nedajú nič? nehnevaj sa, že sa pýtam ako keby som bola z Marsu ale neviem vôbec nič ohľadom pôrodu a blíži sa mi termín tak troška začínam stresovať. 🙂

katulinr
20. nov 2012

@vejkkka Pri planovanej sekcii robia takmer kazdej spinalnu anesteziu. Celkovu anesteziu robia iba, ked je akutna sekcia, alebo ak nie je mozna spinalna anestezia (co sa stava velmi malo). Ale na rychle zotavenie je lepsia spinalna anestezia. Ani ja som nemala nikoho vybaveneho, ale nakoniec to prislo na mna skor, cize mna robila nocna smena, na ktorej bol tiez Mudr. Šalko 😀 Rano ma mal povodne robit Mudr. Ravinger a Mudr. Maňová. 😉

katulinr
20. nov 2012

@rybamala Na VIP izbu je dost narocne sa dostat. Musis mat stastie, aby bola volna. Ja som tiez chcela, ale nebola volna ☹

nelinka0401
20. nov 2012

@kalifa28 dr.šalko je strašne super doktor.ja som to tam zvládla len kvôli nemu 🙂 mávala som ho na sone,vždy mu to tak vyšlo.prijímal ma na ginekologiu a počas celého môjho pobytu,čo som tam bola a to som tam bola dlho chodil za mnou,vždy popozeral malého,opýtal sa ako sa máme a ešte ma aj prepúšťal...no fakt sympaťák 🙂 🙂

katulinr
20. nov 2012

@vejkkka Za spinal sa nic neplati. Je to bezpecnejsie ako celkova anestezia. 😉

vejkkka
20. nov 2012

@katulinr ešte že tak už som sa zľakla, že to bude všetko za živa robené to by asi nik neprežil tu bolesť. Čiže ty keď začínaš rodiť tak ti to dajú? Takže necítiš až takú veľkú bolesť iba tlačíš ako o život? 😀 Nemusím nič vopred vybavovať dajú mi to automaticky? Vravím, že som z Marsu ale fakt veľmi stresujem čo ako prebehne.

rybamala
20. nov 2012

@vejkkka pri normálnom pôrode asi nie - to ti nedajú 😀 bavili sme sa o sekcii - o cisárskom reze 😉

vejkkka
20. nov 2012

@rybamala aha no vidíš to som nevedela 😀 😀 trapas ale tak už budem vedieť a nevieš ako to prebieha pri normálnom pôrode??

rybamala
20. nov 2012

@kalifa28 hej hej - to som myslela - spinál/epidurál - sa mi to motá, ale chápeme sa 😉 inak dík za info.

rybamala
20. nov 2012

@vejkkka normálne som rodila pred 15 rokmi, ale tak myslím, že keď máš normálny priebeh, tak je to jedno, normálne si zopár hodín odfučíš kontrakcie a keď si dostatočne otvorená zatlačíš a bábo je vonku 😉

vejkkka
20. nov 2012

@rybamala uhm tak super :D zopár hodín, občas na mňa počas dňa prídu také stresové chvíľky ale potom to prejde. 🙂

katulinr
20. nov 2012

@vejkkka Pri prirodzenom porode nedostanes ziadnu anesteziu,ani spinal,ani epidural,ani celkovu.My sme pisali o anestezii pri cisarskom reze...Epidural sa da dat pri prirodzenom,ale epidural v Nitre nerobia...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre