Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

vejkkka
20. nov 2012

@katulinr ano už viem 😉 Ďakujem za info

candracka
20. nov 2012

Aj ja by som rada prispela do debaty ohladom porodnice v Nitre. Rodila som 6.11.2012 sekciou. Bola to planovana cekcia. Ale ja by som sa velmi rada vyjadrila k pristupu sestriciek na ktore naozaj nemozem povedat nic zle. Ich pristupovanie k pacientkam bolo fakt super. Boli velmi velmi mile, snazili sa, pomahali. No prosto ja terajsiu skusenost mozem hodnotit fakt na vybornu. Hocco som potrebovala sestricky boli velmi ochotne a zlate. A myslim ze to je najdolezitejsie aby mamicky boli v pohode, pretoze potom je v pohode aj babo. Prerobenie je tam velmi pekne, cistucko. Ja som rodila pred 6 rokmi prve dieta v Topolcanoch a poviem vam pravdu toto bolo ovela lepsie, ovela lepsi pristup. Keby som mala ist rodit zas tak sa rozhodnem pre NItru. Dakujem vsetkym sestrickam na sestonedeli, detskym sestram za pristup k babätkam a hlavne velka vdaka patri lekarom. Chcela som prispiet uz len koli tomu aby ste sa mamicky nebali tejto porodnice. Aj ja som mala zo zaciatku velku obavu ale ta sa vobec nepotvrdila. Preto vam zelam aby vase skusenosti boli take ako moje, cize iba pozitivne.

luckarisko74
20. nov 2012

@candracka ahoj, kolko dni dopredu ti naplanovali sekciu? dakujem

dolla
20. nov 2012

Baby.. Aky je Mlyncek? Profesora myslim.. Zvazujem si ho dat zazmluvnit.. Co hovorite tie, ktore s nim mate skusenost? Moj gynekolog nie je porodnik.. Do nemocnice nemoze... Poradte..

mary86
21. nov 2012

Dievčatá ja by som sa vás chcela spýtať ako to je zo zazmluvnením pôrodníka priamo cez nemocnicu - ako to prebieha keď si chcete zajednať konkrétneho lekára k pôrodu? Ako, kde a kedy sa to vybavuje? Vďaka za info 🙂

vejkkka
21. nov 2012

@mary86 http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn... ak ti to pomôže skús kuknúť túto stránku sú tam všetky informácie ohľadom pôrodu 😉

zuziq
21. nov 2012

Baby a to naozaj sa neda dat epiduralka v nitre? Niekde som nasla ze nie,niekde ze ano. Najlepsie keby dal vediet niekto to rodil nedavno a zistoval to. Dakujem

nelinka0401
21. nov 2012

@zuziq mne sa zdá,že nie.nerobia to.

jasmi289
21. nov 2012

@zuziq tiež čo viem tak sa nedá....

katulinr
21. nov 2012

@zuziq Epiduralku ti v NR nespravia - nemaju anesteziologa , a ani prednosta nie je zastancom epiduralky. Niektore baby si poplietli pojem spinal a epidural, tak podla mna preto tu vznika nedorozumenie. Najblizsie ti epidural spravia v Topolcanoch.

rybamala
21. nov 2012

@candracka tak to je super, ja som naposledy v nitre rodila pred 15 rokmi, a teraz som tak potichučky dúfala, že to bude o niečo lepšie, lebo vtedy to bol otras... tak naozaj ďakujem za tvoj príspevok - hneď som kľudnejšia. a ešte otázočka ak môžem - mala si zaplatenú samostatnú izbu (nadštandard), alebo si bola na normálnej?

mary86
21. nov 2012

@vejkkka ďakujem za info, no nepotešilo ma - tam totižto majú uvedené že sa nedá dopredu zazmluvniť pôrodník 😒 tak teraz neviem, som myslela že sa to dá... Nemáte niektorá o tom lepšie info?

rybamala
21. nov 2012

inak baby - tie čo ste nedávno rodili - chcem sa ešte spýtať, ako je na oddelení - myslím, či je tam dosť teplo, alebo veľmi teplo, alebo prievan, či chladno. ...že aké hrubé nočné košele si mám nachystať 🙂

mary86
21. nov 2012

A nakoniec som to našla na tejto stránke http://www.fnnitra.sk/fnnitra/index.php/pre-pac... dá sa zazmluvniť ten pôrodník za sumu 215,76 €. Otázkou zostáva ako sa to dá vybaviť - kde presne a ako dlho pred pôrodom - viete mi povedať?

nelinka0401
21. nov 2012

@mary86 skús si nejakého vybrať a potom sa s ním dohodnúť.uvidíš,čo ti poviem priamo lekár.ale dá sa zazmluvniť.kamoška tam mala a to je už 5 rokov čo ju odrodil.teraz je ten lekár primár 🙂

tynamartina
21. nov 2012

@zuziq nedá , je málo anestieziológov

tynamartina
21. nov 2012

@rybamala No ja som teraz ležala o poschodie nižšie a je tam fakt teplo, fakt je že teplo tam bolo aj pred 5 rokmi ked som rodila. Teraz sme spávali pri otvorenom okne a to sme mali vypnutý radiátor 😉

rybamala
21. nov 2012

@tynamartina dík 🙂

nelinka0401
21. nov 2012

@rybamala no my sme teplo nemali a to som rodila v septembri.malému museli priniesť čiapočku aj dečku.každej to kázali sestričky priniesť.takže ani v januari asi nebude nejako extra teplo

rybamala
21. nov 2012

@nelinka0401 no a teraz si vyber 😀 ...asi sa pre istotu nachystám na obe varianty 😉

zuziq
21. nov 2012

@rybamala baba co teraz rodila pisala ze je tam chladno,ze treba decku pre babo, aj ciapocku a rukavicky samozrejme

tynamartina
21. nov 2012

Baby nebláznite, je tam hrozné teplo veď zateplená budova, malí izba a radiátor ,ako tam môže byť zima? to kto je taký zimomravý? Veď tam bolo hrozne teplo aj ked nebolo zateplené. Veď teraz som bola o poschodie nižšie a som mala pyžamo na ramienka a otvorené okno celý deň aj noc a radiátor na nule

rybamala
21. nov 2012

😀 😀

nelinka0401
21. nov 2012

@rybamala radšej si zober 🙂 ak nebude treba nedáš..ale bude treba,uvidíš 😀

zuziq
22. nov 2012

tak neviem ale tusim @poisonblu teraz rodila pred dvoma tyzdnami cca a pisala ze je tam chladno a ze preistotu treba aj decku si doniest.. 😕

poisonblu
22. nov 2012

@tynamartina
@zuziq ano, bolo tam chladno....hlavne vecer....radiator bol pusteny naplno, ale bol iba vlazny...aj dr. kazala dat ciapocku a deku....

zaza218
22. nov 2012

ja som tam rodila vo februari a nebola tam zima, moj maly sa narodil predcasne a mal zo zaciatku na sebe paplon a potom mi uz zakazali ten paplon mu davat,lebo tam bolo teplo

tynamartina
22. nov 2012

@poisonblu no ja som tam ležala od 2 -7.11 a ešte aj radiárory kontrolovali. Možno boli niektoré zle odvzdušnené ,neviem ale dole bolo teplo aj bez radiátorv

poisonblu
22. nov 2012

@tynamartina ja som tam bola od 6.11. do 15.11. a zima mi bola tak poslednych 5 dni...a este aj maly mi tam prechladol a ma sopliky....☹

poisonblu
22. nov 2012

@candracka tak to sme sa tam mozno aj videli...ja som bola na 16tke izbe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre