Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

tinka_14
8. jan 2013

@mary86
juuuj ten skorsi termin zavidim, ja mam na 28.1. ale bola by som radsej keby to bolo skorej - uz neviem poriadne spat, sediet, chodit - strasne ma bolia bedrove klby, akoby sa mi tam nieco zasekavalo a vtedy ani sa postavit neviem.... ale tak hadam malinka vie, kedy ma prist na svet 🙂 hlavne nech su nase babenka v poriadku - kvoli nim sa oplati pretrpiet vsetko

kucharikova
8. jan 2013

ako bolestti pri porode su statocne-vlastne porod neboly ale kontracie to je ina kava.ja som v tych chvilach nadavala(potichu)naco som sa na to ja dala 🙂 ale ked uz bolo potom tak som sa od stastia rozplakala ked mi ukazali par minutove babatko,ktore vo mne rastlo a bolo somnou kazducky den 24h,9mesiacov,tak som veeelmi rychlo zabudla na bolest ktoru som musela prezit,a po par dnoch som si to chcela aj bez vahania zas prezit 🙂 ja som nemala ani epiduralku ani rajsky plyn,ani zazmluvneneho lekara-sestricku nic.v tych bolestiach my bolo jedno kto ma odrodi,ked aj upratovacka,len nech to je cim skor zamnou 😀 a ktym vaham na sone,mne hovoril Linder na kazdom sone,ze bude velike,cez 4kg a ze nech uz cim skor porodim,ha maly sa narodil 3dni po termine s vahou 3,75 a 52cm.

mariabol
8. jan 2013

Ahojte, neviete ci sa da v Nitre s nejakym lekarom dohonut, aby mi babatko prilozili hned po porode? Ked som sa na to pytala sestricky, tak mi povedala, ze take spinave mi nedaju, ze ho musia najskor umyt.

mary86
8. jan 2013

@tinka_14 veru už to nejak vydržíme, aj keď teda nie je to žiadna sranda... ja už tiež nevládzem, všetko ma bolí... tak by som nedbala keby rodím aj hneď zajtra 😀 ale tak uvidíme... však tie naše slečny vedia kedy sa majú pýtať na svet - kedy príde ich čas... musíme byť trpezlivé 🙂

tinka_14
8. jan 2013

Neviete nahodou kedy sa da ist pozriet do porodnice??

janus32
8. jan 2013

@mariabol ale to je len chvíľka🙂malého umyjú a hned skúsia priložiť 😵
@tinka_14
@mary86 babenky a čo takto pridať sa k nám do súkromky-januárčatá,hm???Inak máme podobné termíny🙂tak hádam sa stretneme🙂ja som dnes bola na ctg,aj poradňa,doki hovorí,že zrejme to bude skôr,pekne sa mi to rozbieha,krčok skrátený,zmäknutý,otvorená na 1,5cm-tak uvidíme kedy to bude🙂

tinka_14
8. jan 2013

@janus32 kedy sa posiela na to ctg? Ja som este nic taje nemala, mna dokonca neposle ani do porodnice do poradne - vraj sa to nerobi, tam vraj pojdem az ked zacnem rodit....

janus32
8. jan 2013

@tinka_14 áno,má pravdu,nechodí sa už do nemocky,len ked sú nejaké problémy...alebo si po termíne.A ctg robí môj doki v ambulancii,chodím k Brešťanskému,v nemocke sa robí len na príjme 😕

poisonblu
8. jan 2013

@mariabol no mne "prilozili" maleho zabaleneho v perinke, len tak ho dali k prsu, ani neolizol ☹ v tomto je nr nemocnica otrasna, a ze vraj su baby friendly...prdlajs...aj sestricky co sa tyka dojcenia, by sa mohli zhodnut na jednom, a nie kazda nieco ine hovori....

mariabol
8. jan 2013

@poisonblu no ja by som velmi chcela, aby mi ho na chvilku dali. sa ho chcem dotknut aspon trosku. sesricky sa aspon snazia poradit s kojenim? a nemas prosim ta zoznam co si vsetko treba so sebou zobrat?

poisonblu
8. jan 2013

@mariabol poradia, ukazu prilozenie, skontroluju prisatie...a hocikedy ich mozes zavolat na pomoc....zoznam nemam, ja som si nasla na nete a podla toho sa zbalila

mariabol
8. jan 2013

@poisonblu Dakujem

vejkkka
9. jan 2013

@mariabol Ahoj ja som rodila v decembri a tiež som nevedela čo si mám zbaliť tak som si našla zoznam, lenže som si zbytočne pobrala plnú tašku vecí, ktoré som ani nepoužila. Pober si svoje hygienické potreby, župan, aspoň 2 nočné košele, prezúvky ja som mala aj zvlášť gumené do sprchy, uteráky 2 stačia bohate, hlavne popôrodné vložky ja som ich minula kopec + tie jednorázové podložky pod seba tie sa ti určite zídu. Nezabudni na plienky pre dieťa. To je asi tak všetko.

mariabol
9. jan 2013

@vejkkka Dakujem

mary86
9. jan 2013

@janus32 tak to sa pekne rozbieha... no do súkromky som žiadala už o prijatie, len sa to niekde zaseklo 😀
inak ja som dnes bola v nemocke a naplánovali mi sekciu - takže od 21. januára som tam jak na koni 😀

janus32
9. jan 2013

@mary86 jaj no naša zakladateľka bola v nemocke-už porodila,tak už tu frčí🙂sekciu?Bolo treba?

mary86
9. jan 2013

@janus32 no som po umelom oplodnení, a hlavne teda maličká má už teraz takmer 4 kilá, teda uvedomujem si že tam môže byť rozdiel, ale doktor povedal že radšej takto, netreba riskovať... a po tom čo teraz kamarátka porodila normálne vyše 4 kilového chlapčeka, tak som veru nenamietala...

janus32
9. jan 2013

@mary86 jááj,tak to hej🙂ja som bola včera na poradni a malý má vraj okolo 2800g,ale tie ich merania ja vôbec neberiem vážne,kedže aj pri malej mi hovorili,že bude mať okolo 3,5kg a ked sa narodila,tak mala len 2760g 😵

mary86
9. jan 2013

@janus32 juj tak to bude také akurátne chutnučké bábatenko 🙂 no my sme tam dnes pozerali ako chodili s tými detičkami na tie klbiky a sme sa smiali že aké chutné maličké sú tie detičky, že keď potom my pôjdeme tak herečka naša bude vytŕčať z davu 😀

janus32
9. jan 2013

@mary86 no nakoniec môže byť tiež len taký drobeček-kedže mám pocit,že to meranie im až tak nevychádza 😵 rozkošné sú aj ked ich vezú z kúpkania 😅 Som tam praxovala minulý rok a nevedela som sa vynadívať,popestovala som všetko doradu 😅 šak preto aj to tretie tehu-som ochorela z toho 😀 😀

monika1202
9. jan 2013

@mary86 takže aj ty ideš sekciou? Termín ti dali toho 21-ho? A ako ste sa dohodli spinál alebo úplná anestéza. Ja idem zajtra do rizikovky, tak uvidím. A tie veľkosti bábätiek. Moja prvorodená mala 4 kg keď sa narodila a ležala som na izbe s jednou mamičkou a jej malý mal 2,5 kg. To bol riadny rozdiel. Vyzerala proti nemu ako valibuk.
Inak v tom Iscari robili 😀 😀 😀 v máji asi veľké deti, lebo aj tento náš malý bude asi veľký 😀 😀 cca do 4 kg odhadujú.

moon1979
9. jan 2013

@mary86 to ťa dali dosť "nadoraz" s tým termínom ... prečo až tak neskoro?

mary86
10. jan 2013

@monika1202 hej hej ideme sekciou, a toho 21. idem na príjem a až 22. bude sekcia - presne na výročie naše s drahým - budeme mať darček 🙂 a vraj to bude spinál - takže budem pri vedomí a budem ju hneď vidieť 🙂 a to máš pravdu - asi mali veľký meter v iscari 😀 budeme mať riadne veľké detičky, ale tak hlavne že sú zdravé 🙂
a daj vedieť potom ako si dopadla dnes, som zvedavá na teba 🙂

mary86
10. jan 2013

@moon1979 no ono to nie je až tak nadoraz, keďže pôvodný termín som mala až 30 januára, len malinká bola od začiatku moc veliká tak mi to tak posúvali, a podľa posledného posunutého termínu toho 24. januára mi dali nakoniec aj materskú, no včera ma doktor vyšetril, všetko drží pevne, tak by sme to mali vydržať 🙂 a inak vraj sa takto plánuje týždeň dopredu, tak to k tomu pôvodnému termínu aj tak nejak vychádza 🙂

janus32
10. jan 2013

@monika1202 😵 😵 takto to vyzeralo aj nás na izbe🙂ja som mala maličkú babuľku-2760g a chlapček ktorého mala maminka so mnou na izbe mal 4kg-to bol riadny rozdiel 😅

ivet55
10. jan 2013

Ahojte baby, prosím vás doktor ma poslal do Nr na rizikovú poradňu ako to tam chodí? kolko sa tam čaká a aké vyšetrenia sa tam robia? A kde presne je ambulancia rizikovej poradne? ďakujem Vám všetkým za odpovede

janus32
11. jan 2013

@ivet55 Ahoj,inak ked kuk asi stranu,dve dozadu,tak to tam je napísané,ale šak neva 😀 rizikovka je tam ako je príjem,tá budova,ale ešte kúsok nižšie pôjdeš-smerom k bufetu.Vojdeš do budovy-naľavo na prízemí je rizikovka+sono.Spýtaš sa kto je posledný na sono a počkáš si.Ked sa vybavíš,tak znova kuk pokom ideš dnu na vyšetrenie-to sú zas druhé dvere🙂stačí ti tam ísť až okolo 9.30,skôr nemá význam,kedže väčšinou je tam doki až okolo 10tej 😕 a načakáš sa tam teda parádne 😖 jaj a najlepšie je tam ísť štvrtok,piatok.Utorok nechod,to je detská gynda 😒

ivet55
11. jan 2013

@janus32 ďakujem, už som to potom čítala aj o dve stránky dozadu 🙂 Ja sa chystám 24. to je vo štvrtok lebo som aj objednaná o jednej ešte k angiologovi dovtedy sa hádam vybavím či nie?

janus32
11. jan 2013

@ivet55 no hádam áno🙂naposledy som sa vybavila až o druhej-som myslela,že ma porazííííííí 😠

ivet55
11. jan 2013

@janus32
Tak dúfam že áno, lebo to dajko musím stihnúť 😀 ďakujem za info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre