Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

vilocka
3. dec 2008

rebi, len aby si ho nestravila v porodnici 😉 , vies ako naschval...

rebi
3. dec 2008

no uvidime mozno by som sa ani nenahnevala len nech to uz mam za sebou. 😠 dakujem

cukruska1920
3. dec 2008

Ahojte...chodite ale chodili ste niektora k Dr. Cellarovej? ak hej tak ake mate s nou skusenosti? dakujem

aviril
3. dec 2008

ahojte.
rebi, držím palce, aby to všetko dobre dopadlo. Sem-tam si to tu čítam a som si ťa zapamätala, ja keď som mala také pocity ako ty - nedočkavosť... tak ty si bola len v prvých týždňoch tehu. Veľmi dobre chápem, čo prežívaš, ja som si tým tiež prešla. Nonstop som myslela len na to, kedy už... každé pichnutie, tvrdnutie brucha som už pripisovala pôr.bolestiam a išla som merať čas.intervaly 😀 kúpala som sa v horúcej vode a všeličo možné. A keĎ to už ozaj prišlo, tak ma naši vyháňali, aby som išla, lebo ja som už neverila, že sú to pôr.bolesti - lebo ma to bolelo len tak slabo ako pri krámoch ale sťahy boli dosť pravidelné. Som sa bála, že ma vysmejú, že čo tam hľadám. A nakoniec som im vďačná, že ma vyhnali lebo 4,5 hod. po odchode z domu sa malý narodil. A pritom tie "riadne" bolesti som mala len po prepichnutí vody a aj to len 30min. lebo už o 30min. po prepichnutí vody bol malý na svete. A to predtým som mala len také slabé kŕče. Takže pôrod úplne super.

a cukruska, ja som chodila k cellárke, ale my sme už o nej cez IP pred časom diskutovali 🙂

dupinka
3. dec 2008

mikulas je od 16hod. zacina sprievodom, potom o 16:30 divadielko a program na namesti...

Vianoce 2008 - program je na stranke: www.nitra.sk - v pravo je "akcie dnes", vyberte moznost tyzden, aby vam neukazovalo vela celorocnych akcii, no a v spodnej casti stranky je letak.

rebi, neboj, babatko pride na svet, kedy ma prist.

mariynka
4. dec 2008

rebi, neviem ci mam napisat ahoj,alebo dobry den,len z foto sa mi zda, ze Ta/Vas poznam 🙂
neucila si nahodou na Piaristickom gymnaziu telesnu vychovu??? 🙂 🙂 🙂

dupinka
4. dec 2008

baby, neviete, kde sa da v NR kupit tricko pre tatka? Napr. Lubim ocka, super tatko a pod....
Chcem kupit tomu mojmu nastavajucemu tatinkovi k Mikulasovi.

Rebi: este si kinderko (2 v 1)??

omii
4. dec 2008

cukruska 1920
ahoj ja chodim k Cellarovej a ja snou mam dobre skusenosti som u nej uz niekolko rokov este ked bola v plastike a ziadne vyhrady nemam, ale to je len vec nazoru.

catrin1
4. dec 2008

dupinka...www.bess.sk

catrin1
4. dec 2008

aha dupinka az teraz som si to poriadne precitala...to do mikulasa uz nestihnes objednat...hmm a v nitre neviem ci taky obchod je...

dupinka
4. dec 2008

jojo, toto som videla...A to fakt neexistuje nikde nic ine v ponuke? 😖

tajo
4. dec 2008

dupinka - Do mikuláša to nestihneš.... možno ti to už niekto aj napísal... nečítala som, priznám. Normálne pri tržnici v drogérii objednáš tričko a čo tam chceš... fotku, nápis... čokoľvek. Lenže lehota je tam ak dobre viem asi 5 dní. Daruj na VIANOCE...... 🙂 a máš jeden darček. Na mikuláša mu daj fotku bábatka - samo, že vášho - ultrazvuk. 😉

dupinka
4. dec 2008

hm, aj to je nerealne, kedze na minulej poradni bol so mnou, foto nam nerobil, a dalsia je az o dva tyzdne 😖 Pobeham mesto, snad ma nieco originalne uputa...

rebi
4. dec 2008

ahoj este som dva v jednom ale velmi mi je tazko uz som jak medved ,,,,,
ano mariynka ucila som na gympli, nebodaj som ta ucila? boze to uz som tak stara..... kludne ahoj nie preboha dobry den .
dnes som bola na kontrole maly sa drzi ako kliest ved dam vam vediet hned ako pojdem na to, teda ako to stihnem...

dupinka
5. dec 2008

baby, nakoniec som manzelovi kupila take sexi boxerky s mikulasskym vzorom....

rebi, drzte sa!

mariynka
6. dec 2008

rebi, hej, ucila si ma 😅 nie si stara 😉 to ja uz mam 23 😀 😀 a pocuj, nechcela si dcerku Vikinku??? 😅 😉

laura2008
6. dec 2008

ako to vyzera v nitrianskej porodnici?

😲

rebi
7. dec 2008

akurat sa tam chystam tak ti potom napisem.
maryinka ja uz si ani nepamatam ake meno som chcela pre prve babo ale vtedy nakoniec zvitazila rebeka a teraz to vyzera na chlapca a mal by to byt simon nechame sa prekvapit

dupinka
8. dec 2008

Rebi?! Takze maly drobec je na ceste 🙂 🙂 🙂 🙂

DRZIME PALCE!!!

rebi
8. dec 2008

ahojte uz som zase doma mna uz asi porazi plany poplach sak ja uz sa v tom nevyznam....
este do jednej v noci som to predychavala a potom sa mi podarilo zaspat a nic vsetko preslo teda aspon do teraz
tak sa chystam upratovat sak mozno sa rozhybe 😉
dam vediet

lucrezia
8. dec 2008

Ja mam uz dost dlho pocit, ze tato stranka nesluzi svojmu ucelu. Zakazdym, ked si to tu otvorim, aby som sa dozvedela co noveho v Nitr. porodnici, dozviem sa len co noveho u Rebi. No, nic proti tomu, len dufam, ze ked Rebi porodi, tak sa tu bude diskutovat aj o porodnici.

danuska24
8. dec 2008

monika77 • Dnes o 11:08 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
babuľky už som tu veľa čítala o nitrianskej pôrodnici ... len chcem vedieť ako to tam vyzerá v súčastnosti, či je tam už prerobené to spomínané hrozné šestonedelie ... ja by som chcela rodiť v NR, čaká ma to budúci rok hneď v januári alebo februári a chcela by som doktora Oberta, ale neviem či sa dá vybaviť pri pôrod, niekde som tu čítala, že sa nedá zajednať

estella
8. dec 2008

danuska ja mam cerstve skusenosti rodila som presne pred 3mesiacmi....jedna cast bola prerobena a druha nie..to iste plati o sprchach...ja som mala stastie ze som vyfasovala postel na prerobenej izbe...je to tam pekne len skoda ze nie je prerobene cele to odelenie...a inak som bola velmi spokjna s pristupom sestriciek ci uz gynekolog.alebo detskych...aj doktori boli zlati takze ja mam dobre skusenosti...pri porode som mala doktora Kelnera a ked mozem poradit vybav si jeho je to jeden perfektny doktor strasne bol dobry....

dragila
8. dec 2008

Ahojte,ako tak čítam,v Nr nič nové. Lívia držím päste,daj vedieť,keď dačo 😝 . Lucrezia,čo by si chcela konkrétne vedieť? Šak sa opýtaj a nekritizuj,veď keď sa tam nič nemení,tak my tu zato nemôžme 😀 .Teda nič v zlom a kedy sa tam chystáš?

mariynka
8. dec 2008

rebi, meno Simon sa paci aj mne.. ale kedze sa ma to netyka..zatial..tak sa tym nezaoberam.. 😉 a vela ššš pri porode 😉 inak raz nedavno som ta videla s malou aj s manzelikom v Maxe 😉

krista
8. dec 2008

monika77 • Dnes o 11:08
babuľky už som tu veľa čítala o nitrianskej pôrodnici ... len chcem vedieť ako to tam vyzerá v súčastnosti, či je tam už prerobené to spomínané hrozné šestonedelie ... ja by som chcela rodiť v NR, čaká ma to budúci rok hneď v januári alebo februári a chcela by som doktora Oberta, ale neviem či sa dá vybaviť pri pôrod, niekde som tu čítala, že sa nedá zajednať

danuska24 • 1d • Dnes o 11:51
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

danuska24 • 1d • Dnes o 12:02
pozri do tejto temy 😉

monika77 • Dnes o 13:09
:o) moc som sa nedozvedela

monika77
8. dec 2008

už je prerobené to hrôzostrašné spomínané šestonedelie?

lucrezia
8. dec 2008

Dragila, ja si vobec nemyslim, ze kritizujem, ale ok nieco v podobnom duchu cakala.
Ja sa chystam do nitr. porodnice na jar, teda este neviem presne ci do Nitry, alebo inde, lebo prvy krat ma Nitra nepresvedcila a prave preto som zvedava na hocijake postrehy, ci uz negativne, alebo pozitivne. Ale nehnevaj sa, niektore prispevky a hlavne tie posledne tu nemaju co hladat. Ved kazda mame nejake tie pocity, nalady a "stavy" 😖 ale ked uz o nich pisat, tak do temy na to urcenej, napr. REGIONY, SPOLOCNY TERMIN a pod. Ja neviem co je na tom zle, ked chcem na stranke NITRIANSKA PORODNICA citat o nitr. porodnici. Tot vsjo.

dragila
8. dec 2008

Lucrezia,to mi je jasné,keď sa chystáš rodiť,že chceš vedieť,čo nové,ale že vraj stále sú tam len tie 4 izby prerobené a jedny sprchy. Ja som to zažila v júni,odvtedy je to tam zatiaľ stále tak. Ink sestričky boli v pohode,no niektoré baby mali výmenu názorov,ale to asi záleží od povahy. Ja som sa starala o seba a o malú a moc som si nevšímala,čo sa deje okolo. A keď som mala problémy s prsníkmi,tak som išla za sestričkou a ochotne mi pomohla,ešte o 2 dni,keď sa vrátila na službu,tak sa zaujímala ako sa mi darí. No mala som len pozitívne zážitky,teda okrem dohryzených bradviek 😠 😲 . Tak držím ti palce,nech ti všetko dopadne ok.

rebi
9. dec 2008

lucrezia prepac nerada som ti kazila iluzie o tejto teme . ako hovori dragila ked mas nejake otazky tak sa pytaj. nemam pocit ze si sa zapajala do temy dlhsiu dobu a to ze si piseme z babami aj o inych veciach hadam nieje katastrofa ked je o com a nasli sme si spolocnu temu, ale uz nebudem zatazovat mojimi problemami... 😉
v nemocnici je vsetko po starom ako vies prerobene su len tie styri izby a jedna nadstandard ale ta je momentalne dlhodobo obsadena nakolko je tam mamicka s predcasne narodenim babatkom,
maryinka IP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre