Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

rebi
21. dec 2008

lucrezia ja ani neviem co k tomu dodat je to tvoj nazor ja ti ho neberiem , ale neviem kde si nabrala to ze som niekomu do vacku dala nieco. a viem ze by to nezobral. ale na tuto temu uz viac nebudem reagovat . ja mam pocit ze kazdy kto bol spokojny s nitrianskou porodnicou ti je proti srsti. nielen ja.....
nechajme nech si kazda z nas vytvori nazor na vlastnej kozi. 😠

zajo79
21. dec 2008

lucrezia, ja si odmietam doktora zaplatit, z toho dovodu ze mi to pride na hlavu, pchat do vacku prachy za nieco co mi patri ... a doktor sa aj tak ukaze az tesne pred porodom,takze ono je to vacsinou cele o sestrickach a tie si zaplatit povacsinou nemozes. Ak niekto ma svojho doktora ktoremu veri, ktory ho pozna, ktory pozna zdravotny stav, tak to uz je na kazdom, ci da nejake vsimne alebo nie.... A ziadneho doktora v Nitre nepoznam, aby som si ho zajednavala, pre svoj pokoj, nie preto zeby som mu neverila, ved ak by nebol dobry doktor tak by tam asi nerobil..takze to mam jednoduche, kedze nikoho nepoznam, je mi to jedno kto ma odrodi,lebo predsa nemoze Ta niekto nechat len tak na porodnom boxe.

A chce byt s nami tata, takze sa trosku spolieham ze sa budu ku mne inak spravat ked tam bude on...co som pocula, vraj to funguje.

Mozno by bolo lepsie, ak by sa to dalo na zmluvu ako v TT, ale to je na kompetentnych aby to zmenili. A mas nato potom papier, ze doktor pride...

A stava sa aj take, ze ked prides v bolestiach na porodnicu, tak sa Ta nikto ani nechyti, lebo niesi ich pacientka a caka sa na "Tvojho" doktora... co by som teda nechcela zazit.

takze po porode Ti dam vediet ci to bola taka strasna katastrofa..

PEACE

lucrezia
21. dec 2008

rebi, nie je mi proti srsti kazdy kto bol spokojný s nitr. porodnicou, len je mi proti srsti ked niekto hovori nieco ine a nieco ine kona.

dzanka- u kadernika nedavas uplatky, u kadernika platis za sluzbu, pokial ja viem lekari su za to co robia plateni.....a ok beriem, ze zeny si radi zaplatia za starostlivost a odbornost aj u toho lekara, len nepochopim, preco tu niekto stale hovori o tom, ze vsetci su odbornici, ze kazdy sa o teba postara tak ako to ma byt a od teba sa caka len adekvatne spravanie. potom naco ten cely cirkus okolo? toto mi este nikto nevysvetlil.
podobne je to aj s tym spravanim.....stale som sa nedozvedela, ako sa mam spravat, aby bolo vsetko ok. pretoze ja sa za kazdych okolnosti snazim spravat slusne, tak neviem ako este inac sa da spravat, aby ma neodflakli.

zajo79
21. dec 2008

nechcem Vam skakat do debaty, ved rebi nepovedala ze nieco dala...

A to je problem celeho Slovenska, sme si naucili doktorov, ze ak nieco dostanu do vacku, sa od nich ocakava, ze nam poskytnu nieco viacej... tu to nevyriesis. Mali sme v rodine choru mamu, obycajne ti doktori ani na druhy den nevedia ze nieco dostali.....

Mas osobne skusenosti s Nitrianskou porodnicou?

Nieje spravne tu strasit tehule, ze v Nitre je to katastrofa, ked to tak vobec nemusi byt..a na kazdu porodnicu sa najde aj negativny nazor, takze ono je to dost aj o stasti 😉

dragila
21. dec 2008

Zajo,nebooooj,Rebi má pravdu,je to tu v Nr v pohode,samozrejme,že niekto má aj negatívne zážitky,ale tu je veľa pôrodov,tak je aj väčšia pravdepodobnosť,že sa niečo stane......a píše sa len vždy o tom čo niekto pokašlal a nikto nenapíše,keď sa niečo podarí,no na Slovensku je to tak.....tak hlavu hore a držím ti palčeky,aby si mala ľahký pôrod a tešíme sa ako nám napíšeš,že už máš malý uzlíček 🙂

zajo79
21. dec 2008

😵 dakujem.

Neviem cim to je, ale porodnice sa vobec nebojim...viem ze to bude boliet ako svina, skor mam depku z toho ze neviem kedy to pride, ze si to nemozem naplanovat 😀 😀

dragila
21. dec 2008

no to som sa aj ja bála,ale keď to prišlo,tak som sa tešila,že to budem mať už za sebou

rebi
22. dec 2008

ja uz mam aj obyvu nieco napisat aby nahodou som ine nepisala a ine nekonala.. 😎 moj nazor som uz napisala a vseky co tam boli ho mozu len potvrdit na porodnici su sestricky super , sestonedelie tam sa najdu aj take aj take.... 😒
zajo je to tam dobre, no sak jak v nemocnici doma je lepsie ale tych par dnei to tam vydrzite. porodu som sa aj ja bala asi ako kazda ale najma aby bola maly zdravy a tak ako pise dragila po po osmich hodinach som sa uz len tesila kedy to budem mat za sebou... 😉
zajo este vydrz do noveho roka a dotanes aj slubenu odmenu od statu... 😉

mariynka
23. dec 2008

lucrezia, co je na tom,ked si niekto vybavi lekara??? ked poznas zdravotnictvo od upratovacky az po docentov, co si aj ty nevybavis????????? 😉 ved to je len vyhoda.. a ak im das ete aj nieco do vacku, neboj, budu sa o teba starat ako v bavlnke 😉 🙂 podla mna je "darcek" pre lekara episanym pravidlom a zarucenym prijemnym porodom a pobytom v porodnici.. 😉 robia to vsetci, len sa o tom nehovori 😒

rebi, gratulujem 🙂 🙂 a som rada,ze ste obaja OK 😵 😵 mala nech si zvyka, a ked malinky spi, ukazuj jej, aka je pre Vas dolezita.. a nech sa o malinkeho stara s tebou 😉 🙂 🙂 pomalicky si zvykne.. a je jasne, ze ziarli, doteraz bola vasa pozornost zamerana len a len na nu.. musis z nej urobit "velku seeegru" a casom si malinka zvykne 🙂 🙂 🙂

zajko, suhlasim s tebou.. 🙂 podla mne je kazdy porod iny, to neovplyvnis porodnicou.. je to indi-vindi 😉 🙂 🙂

inak baby, nepiste tu take katastrofalne scenary o NR porodnici, bo to zacina byt pre mna antikoncepciou 😒 ☹

lucrezia
23. dec 2008

mariynka, ked budes mat aspon 1 porod za sebou a osobne skusenosti, hod to sem, mozeme si vymenit nazory, zatial nie je o com.
a ked uz chces reagovat, tak si dobre precitaj aj prispevky pred tym, hlavne predchadzajucu stranu - pretoze moje posledne 2 reakcie boli len ohlasom resp. otazkami na to, co bolo napisane predo mnou.
a ked uz budes citat, tak sa docitas aj to, preco si "nevybavim" lekara, lebo o tom som sa uz zmienovala.

inac mam najradsej, ked sem niekto skoci, precita si 3 riadky a uz horlivo vypisuje, bez toho, aby vedel co tomu predchadzalo 😠

a ked uz si taka expertka na to, ako sa spravat v nemocnici, tak sa do porodnice nemusis bat, ty sa tam zarucene nestratis.

zajo79
23. dec 2008

baby, dnes budem mat osobnu skusenost....som otvorena na 3prsty.... vcera mi odtieklo asi deci vody....volala som do porodnice, vraj ked jej bolo tak malo,tak nemam chodit. vcera som bola na poradni, vsetko zatvorene...dnes otvorena na tri prsty...zacnu mi pravidelnejsie kontrakcie, uz aj letime smer porodnica.

dufam ze bude vzdycharen volna...a aj nadstandart by mohol byt ...

😅 ak to teda prezijem, lekara zajednaneho nemam, tak si to otestujem na vlastnej kozi ake to je

mariynka
23. dec 2008

lucrezia, ved sa necerti 😀 😀 ved su Vianoce 😅 😉 😵 😵

zajko, tak drzime pasteeeee, takze budete mat pod stromcekom zivy darcek 😵 😵 😵 jeeeeeeeej 😵 😵 😵

lucrezia
23. dec 2008

zajo, drzim paste !!!! o to viac, ze ides "na blint".
a dufam, ze prinesies len same dobre spravy.

napriek vsetkemu co sa popisalo, aj ja chcem verit len v to dobre.....tak este raz vela stastia!

zajo79
24. dec 2008

caute kocky.....

pustili ma na par hodin domov,tak hodim najnovsie dojmy a zazitky.

Personal v pohode, co sa neopytate to sa vacsinou sice nedozviete, ale tak je to vsade...

Sem tam sa na Vas sestricka ocapi, ze preco ste v miestnosti pre navstevy, ked nemate este odrodene... to uz som chodila po celom oddeleni a nevedala co robit.

Vcera ma zobrali na prijem s tym ze do pol noci porodim...to mi tvrdila doktorka na prijme. Doktor druhy na vzdycharni rozhodol ze mi pichnu nejaku inekciu, ze bud sa to rozbehne, alebo sa aspon vyspim...a to som uz mala kontrakcie nad 60, za sebou uspesne klystir, bolesti zacinala som citit...takze to preslo, sem tam ma sice boli cely podvozok...ale uz to nieje take ake to bolo o desiatej v noci.

Dnes: nerobili so mnou nic, po tej injekcii ma dali na pasy, kontrakcie nic moc, tak ze mam cakat, setrit sa a lezat..vyvolavat nechceli a nechcu, vraj to nechaju kym to pride same 😠 tak som sa rozhodla, idem okolo bankomatu dnes cestou ked sa tam budem vracat, ak sa nic nebude diat, nebudu mi to chciet pustit tak dam niekomu do vacku, nech mi to vyvolaju...

Domov ma pustit nechcu, vyvolat mi to nechcu...to tam mam lezat dva tt???? Vzduch je tam hnusne suchy, bez labela by som zahynula. A beriem aj kvapky do nosa, neda sa tam dychat. ..a knizku, skapal tam pes.

Vysetrili ma az ked som isla osobne za doktorom, uz pomaly z placom, ze so mnou nic nerobia, ani pustit domov, ani vyvolat nic.... takze tam moje idealy... radsej zaplatim,akoby som tam mala trcat dva tt....

zajo79
24. dec 2008

ak by som tam isla z rozbehnutym porodom...co potom ako mi odtiekla voda, otvorena som na 4cm, druhy doktor mi povedal ze len na dva..nechce sa mi verit, ze ma doktorka a doktor ine mierky, mozno maju len ine prsty....

tak si myslim ze to nieje take strasne to prezit, klystir v pohode, aspon som sa konecne dobre vycistila...

nieje sa coho bat, len sa treba pytat, nikto Vam neodkusne z nosa.

A ak sa mi to same dnes nerozbehne, tak nic ine mi nezostava, len im dat prachy....

domyyy
24. dec 2008

zajo....ahoj sice sem neprispievam ale drzim ti palce, teraz som sem nakukla 😉 a dufam, ze sa ti dnes narodi babatko 🙂 🙂 bol by to krasny vianocny darcek 😵

zajo79
24. dec 2008

dakujem...hadam to budeme mat coskoro za sebou.

S kraaaaasne sviatky vsetkym!

alica147
24. dec 2008

všetkým mamičkám a detičkám z Nitry, všetkým mamičkám čakatelkám a aj mojim dvom kamoškám novopečeným mamičkám ktoré trávia Vianoce so svojimi uzlíčkami šťastia na šestonedelí a aj ostatným mamičkám na 6OO krásne a pokojné Vianoce 😉

rebi
24. dec 2008

baby krasne vianoce vam prajem hlavne vela lasky a rodinnej pohody.
zajo sak ja mam normalne nervy no co ako sa citis co este nic cica sak sa drz myslim na teba ani chutit mi nebude pri stole inac parada darcek na vianoce moja dcera sa narodila 26 decembra drzim palce

zajo79
25. dec 2008

no, ja sa hlasim z domu....

vcera ma pustili len na veceru, som sa vratila o desiatej do nemocnice, rano prisiel primar, sa ma spytal preco ma nepustili vcera domov, spravil mi sono, vysetril ma, s tym ze som otvorena, ze sa mozem vratit vecer, zajtra alebo o tyzden, ale kedze v pripade ak ma to chyti, do dvadsiatich minut som v porodnici, tak ze mozem ist domov.
Lezat na posteli a cakat kym to pride mozem aj doma.

Je zavrete cele jedno oddelenie, gynekologia, tak vsetko to lezi na sestonedeli, potrebovali volne postele, tak asi aj to zavazilo ze ma pustili domov.

zajo79
25. dec 2008

nakoniec som prachy nedala...a ani nedam,nieje dovod, dufam ze pojdem do porodnice az ked ma to uz chyti- pravidelnejsie kontrakcie.

mariynka
25. dec 2008

zajko, tak si mozes uzivat vianocne sviatky domka 😵 😵 a nie v nemocnici.. 😉 🙂

zajo79
25. dec 2008

tak skoro tam dufam nejdem 😝

rebi
25. dec 2008

zajo myslim na teba dufam ze to budes mat co najskor za sebou. oddychuj kym sa da ja uz padam na papulu...
maly vobec nespi v noci len minimum a ja som hotova ale hadam sa to raz upravi.
a preco je gynda zavreta ? 😒

zajo79
25. dec 2008

ahoj rebi,

kvoli sviatkom, vsetko prestahovali na sestonedelie, takze je tam natresk..a tie hnusne stare izby ☹ ... neviem ci je problem vymalovat nazlto, dat normalne stolicky, namiesto storocnej hnusnej dlazby nejake linoleum na zem alebo co..... neviem preco to nespravia tak ako v TT, ze lekara na zmluvu a z tych penazi by isla cast lekarovi a cast na rekonstrukciu oddelenia. Je to tam hnus... Plachtu som mala robenu z troch plachiet, to ste este nevideli, normalne prepracovany patent, to by ma v zivote nenapadlo.

Niektore sestricky zlatucke, no niektore.... 🙄 sodoma gomora cecilko ..ale netreba si nechat, treba sa ozvat ked vam nieco nieje jasne....

zajo79
25. dec 2008

..ale je pravda, ze som sa nedostala na to prerobene oddelenie, je tam natresk, tak mozno mi to bude dopriate ked budem po porode. Ale Pan Boh zaplat zato ze mozem byt doma a nemusim tam lezat na posteli a pozerat na ten hnusny plafon a cakat kym sa to spusti

question
25. dec 2008

ahojte baby, no ja som rodila v nr nemocke pred dvoma mesiacmi,tak napisem co a ako..mna poslali do nemocky v piatok 10.10 bo som uz dlho prenasala,pichli mi injekciu a tesne pred polnocou sa mla narodila.. najprv som si chcela vybavit lekara,ale kedze som v auguste lezala dva tyzdne na gynekologii,stretla som sa s doktormi,tak som si povedala,ze vybavovat nebudem.. no na porodnici som mala stastie na velmi milu sestricku-neviem meno,taka kratkovlasa tmavovlasa,bola super,rodil ma dr Ravonger,neviem porovnat,ale podla mna bol fajn. co sa tyka sestonedelia..ja som mala stastie na novu izbu,tak som mala pohodlicko lepsie ako ostatne baby.. co sa tyka detskych sestriciek..no vacsina je mila..ale ak chcete nieco vediet,treba sa pytat.. s tym som ja problem nemala 😀 mala mi grckavala,tak som bola u nich pecena varena ci v noci ci cez den kvoli novemu oblecku a navyse mi tazko dychavala,tak som naozaj u nich bola casto..ale viete ako to je,kto sa neopyta,nevie.. zazila som tam len jednu neprijemnu sestricku.. tak vam drzim palce.. ja som bola spokojna..keby sa chcete na nieco spytat,kludne mi napiste rp.. drzim vam vsetkym palce,aby ste mali dobry a rychly porod 😉

zajo79
25. dec 2008

jeej, tu kratkovlasu sestricku som zazila aj ja 🙂 strasne mila 😎 😎 😎 takych by tam mohlo byt aj viacej.

Niektore mi tam pripadali zeby mali radsej ist triedit vajcia, ako robit na takom oddeleni, ale niektore zlate osobky.

Ja som bola uz rozhodnuta ze dam do vacku, ale pustili ma domov...uz to doma vydrzim, dufam ze tam tak skoro nepojdem, aspon tt dufam ze maly vydrzi byvat v brusku.
A v kutiku duse dufam ze nova izba sa mi ujde ked budem s babatkom uz..i ked najpodstatnejsie bude ak budeme zdravy a budeme to mat co najrychlejsie za sebou.

Ved kvoli babatkam vydrzime vela 😉

lucrezia
25. dec 2008

zajo, to cakanie je desne, ja som to zazila prvy krat 😖 a v Nitre urychlovat nechcu, cakaju na prirodu, ja som dokonca prenasala a nechceli mi dat nic, stale tvrdili, ze to musi ist prirodzene.....ono, nieco na tom asi bude, zbytocne sa ponahlat sa niekedy nevyplaca. nedavno som pozerala v telke taky pripad, ze zena cakala tretie babo a vybavila si porod dopredu, lekar ju objednal na den kedy mal sluzbu, od rana jej zacal vyvolavat porod, no nechcela sa otvorit a nakoniec sa to skoncilo tragicky- roztrhlo jej maternicu a ostali po nej siroty 😢 😢 😢 mozno keby sa neponahlala.....ktovie?
ale ty mas este do terminu casu dost. tak vsetko dobre.

zajo79
25. dec 2008

dakujem..hadam to nejako "doklepeme" ...

len sa modlim aby mi neodtiekla voda, tak skoro tam sa nechcem vratit, stale si hovorim ze pojdeme ked budu kontrakcie po 10 minutach....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre