Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

nelinka0401
17. máj 2013

@kaprik ja som rodila obe deti v Nitre a nemala som nikoho zajednaného.s doktormi som bola maximálne spokojná.všetci sú odborníci 🙂 kamoška rodila v Galante a nemá veru dobré spomienky na to.mala aj zaplateného pôrodníka a keby tam nejde spraviť poriadok jej svokra už tu nemusela byť 😒

zuskamagic
18. máj 2013

@kaprik ahoj aj ja som porodila dve deti v NR, obidva krat to bolo bez akehokolvek vybavovania a znamosti, jednoducho ma odrodili lekari ktori mali prave sluzbu a obidva krat som bola spokojna 😉

peta268
25. máj 2013

@kaprik ahoj, ja som prve rodila v GA (vybaveny porodnik), druhe v NR ( nevybaveny porodnik) a odporucam NR...lezala som tam aj pred porodom, tiez som si chcela nejakeho vybavit, ale nakoniec som zistila, ze netreba...vsetci mali skvely pristup...

kaprik
25. máj 2013

No rozhodla som sa pre NR. Akurat idem aj tak v stredu do rizikovej ambulancie, tak uvidime.

janulka257
26. máj 2013

Babulky, chcem rodiť v nitre, ale ešte máme chvalabohu čas 🙂 Vraj je tam veľa doktoriek, a ja by som radšej chcela k pôrodu ženu. Neviete mi povedať aké tam sú doktorky?

didija
26. máj 2013

ta nitrianska porodnica je taka ze prepustili mi dieta so slabou nezrelostou mozgu s vahou 1800g ... vraj je poriadku.... mali sme ju doma 5 dni... ZOMRELA... az po pitve sme sa dozvedeli o tejto slabej nezrelosti mozgu.na vahu nam povedali ze pribera čiže je v poriadku.ak by som bola este niekedy tehotna nikdy by som moje dieta nezverila do zdravotnej starotlivosti personalu vnitre.skoda ze som smrt mojho dietata neriesila sudne...ale ved co uz by som pomohla mojej dcerke ...radčej pokoj s takymi ludmi... ved aj ony sa postavia raz pred pana boha a tam to budu musiet visvetlovat...mamičky dajte si pozor na personal zdravotnej starostlivosti o vas i o vasu ratolest...NECH JEJ DA PAN BOH LAHKU ZEM AODPOčINEK NACH ODPOčIVA V POKOJI NECH JU PRIVEDE PAN BOH DO ZIVOTA VECNEHO AMEN.

peta268
27. máj 2013

@janulka257 Chladekova, Manova, Puzlikova, Zajacova...s tymito som sa tam ja stretla....a preco preferujes zenu? 🙂 ....ja som preferovala muza 🙂

janulka257
28. máj 2013

@peta268 ja neviem. Nie sú ženy citlivejšie? Alebo, asi ako ktoré...?

peta268
28. máj 2013

@janulka257 presne tak, ako ktore...

slavkav
28. máj 2013

Ešte doplním dr Korcova

rekisa75
30. máj 2013

Občas si prečítam príbehy a skúsenosti mamičiek,nechcem sa nikoho zastávať,ale stále tu popisujete,že personál nemocnice nebol milý,neusmievali sa,neboli prívetiví.Vy sa usmievate 12 hod.denne vo vašej práci?Myslím,že sa to ani nedá,každý máme svoju povahu,problémy...ja len toľko...

vejkkka
1. jún 2013

@rekisa75 Súhlasím s tebou, ale ja mám len dobré skúsenosti všetci boli super

mima88
1. jún 2013

@sea23 na sestonedileku nie je zakaz vstupu..ja som tam lezala teraz v apríly a navstevy ku mne chodili v pohode na izbu a mala som obycajnu izbu

sea23
2. jún 2013

@mima88 no ja viem,ze je,mas to aj na dverach pisane...

mima88
2. jún 2013

@sea23 no ja som len reagovala na ten komentar o zakaze vstupu a ze navstevy mozu chodit len na nadstandardne izby 😉

nelinka0401
2. jún 2013

@mima88 odkedy je volný vstup na šestonedelie??nám nedovolili ani na chodbu návštevu.volný vstup je na gynekologii
@sea23 veru,deti sme len cez okienko ukazovali.... 😠

aristokratka
2. jún 2013

Rodil niekto v Nitre s tým, že si počas celeho tehotenstva pichal fraxiparine? Neviete ako vedú tieto pôrody?

mima88
2. jún 2013

@nelinka0401 jaaaaj ospravedlnujem sa..ja som si to normalne pomylila...ano na sestonedelie je vstup zakazny (co mi pride aj normalne, ked som tam videla kolko tmavej populacie tam chodi, ja ked som tam lezala, tak sa stale s nimi sestricky museli hadat, ze za dvere lebo sa pchali az do izieb 😠 )

@sea23

nelinka0401
2. jún 2013

@mima88 aj som si myslela,že si sa zmýlila 😀 😀 😉

peta268
2. jún 2013

@aristokratka ja som si pichala, napis IP, co ta zaujima

sea23
2. jún 2013

@mima88 normalne-nenormalne,mne len pride nenormalne,ked si niekto,kto si zaplati moze vodit navstevy a niekto nie,a podalsie,barzaky udrzbar,a novinar,co tam behali po chodbach to je ok....

janulka257
2. jún 2013

Dievčatá, ja si myslím, že zákaz návštev na šestonedelí má svoje opodstatnenie. Nie je to preto, že by to personálu robilo dobre zakazovať návštevy, ale je to kvôli bábätkám, nemajú predsa hneď po narodení takú imunitu ako dospeláci. A to že raz za čas príde na oddelenie údržbár... čo je na tom.
A viete, akí sú naši tmavší spoluobčania. Chodia v húfoch. Predstavte si, že ležíte na izbe s rómkou a príde jej na izbu 15 príbuzných...

janulka257
2. jún 2013

alebo si predstavte, že vám akurát bábo zaspí a vtom vtrhne na izbu susedkina návšteva... asi by ste nadšené neboli

micicka
3. jún 2013

@aristokratka ja som si pichala clexane, ale rodila som sekciou, co potrebujes vediet?

micicka
3. jún 2013

Pridam svoju druhu skusenost. Rodila som druhy krat teraz v maji, sekciou. Nemozem si vynachvalit vsetkych, ci sestricky, ci doktorov, ci ostatny personal. Vsetci na jednotku, mam chut napisat prednostovi, ze som bola nadmieru spokojna! Napriek tomu, ze mali neskutocne vela roboty, vsetci boli mili, ustretovi!
A mala som aj nadstandart a tym padom aj navstevy, neviem co je na tom zle, ked navsteva v tichosti pride na izbu a stravi tam par minut. Nadstandartna izba musi mat oproti ostatnym nejaku vyhodu.
To ze niektore navstevy nevedia co sa patri, s tym personal nic nenarobi.

mariakovacova
3. jún 2013

Je to v pohode,ale ked kráča žena po sekcii po chodbe s tými všetkými vývodmi a zacviknutou vložkou medzi nohami a nejaký chlap sa tam premáva v neskorých večerných hodinách ako po pražskom nádraží,nič príjemné ☹ takže ked mi padne vložka na zem,mám sa akože usmiať a pokračovať v ceste 🙂 ja len tolko,bol to dosť blbý pocit....

micicka
5. jún 2013

@mariakovacova v tomto mas pravdu, to urcite. Na chodbe navsteva nema co robit! Maju tam aj druhy vchod na oddelenie a kedze su vipky na tom konci, tak vstup by mal byt tadial a rovno na izbu, ziadne prechadzanie sa po chodbe!

katja78
6. jún 2013

@micicka - no veď nadštandard má iné výhody - vlastné toalety a telku tuším...tiež mi vadilo premávanie sa návštev cez celú chodbu dozadu na nadštandardy 😖

micicka
6. jún 2013

@katja78 telku som mala pustenu minimalne. WC som nemala, len sprchu, toalety su asi len na jednom nadstandarnde. Mne islo hlavne o to, aby som za navstevami nemusela chodit von na chodbu.
Ale ako som pisala, beriem to, ze premavanie sa navstev po chodbe nie je ok. Proste by si vstup navstev mali doriesit....

gabinecka_
6. jún 2013

Ja som rodila pred 15 mesiacmi vo februári sekciou, všetko bolo super, až na novorodenecké oddelenie. Malú mi priniesli veľmi neskoro - sekcia prebehla 8:28 ráno a malú som videla 1x v noci v ten deň...čiže žiadne priloženie a podobne.. Sekcia prebehla super, šestonedelie úplne super, ale tie sestričky z novorodeneckého - dovidenia. A to ako deti nadájajú tým cukrovým roztokom to som bola mimo.. Mala som problém s dojčením, každá sestra z novorodeneckého - veľké laktačné poradkyne - povedala niečo iné. Nakoniec bola malá taká vyslabená, a schudnutá, že ju museli začať prikrmovať Nutrilonom, cez cumel s dierou ako svet, no bodaj by potom sala z prsa. Ja som začala na prázdno potajomky odsávať - lebo na mňa hučali, že načo odsávam keď nemám čo.. Nakoniec sa mi vďaka tomu laktácia spustila. Do týždňa bola malá na mojom mlieku, ale nikdy z prsa nepila - vďaka herečkám, čo jej dali fľašu s cumlom ako svet, Veľmi som ich prosila či ju nemôžeme krmiť striekačkou, ale nedovolili mi to. Laktačná poradkyňa ku mne domov chodila ako na klavír, ale nepodarilo sa nám malú naučiť na prso. Odsávala som mlieko takmer 10 mesiacov, potom sa sama odstavila, lebo som otehotnela a jej to mlieko prestalo chutiť..
Teraz budem mať v polovici júla druhú sekciu, tak uvidíme či sa niečo zmenilo...
Mne vadilo, že manžel si malú nemohol ani popestovať - že tam nie je nejaká miestnosť kde môžeš priniesť bábo ukázať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre