Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

ivanuska99
7. feb 2013

ahoj janulienka36 ja sa tiez chystam do Nitry v termine apríl - máj.

janulienka36
7. feb 2013

@ivanuska99 no super ,možno sa tam stretneme 😅 a ako sa citiš? ešte pracujješ?
ja som už doma na dovolenke,čerpám si ju teraz,kedže mám nárok na celú......už si chystáš nejaké vecičky?

reni1512
7. feb 2013

Babule ake cisla oblecenia kupujete??? od 56tky? ... som z toho salena, netusim ani co do porodnice ani vobec

zuzana.kusnirova
7. feb 2013

@reni1512 ja som kupila par kusov aj 50tky,moje baby mali obe 50cm,56 im boli obrovske 😀

tinka_14
7. feb 2013

@reni1512 nasa malinka sa narodila s vahou 2710 g a mala 46 cm... takze este aj 50-tka jej bola trochu velka, oblecenie s oznacenim 0-3 mesiace mam este odlozene, ked to k nej prirovnam pride mi to obrovske a ked som jej to kupovala, vsetky tie vecicky babatkovske sa mi zdali take malinke 🙂

reni1512
8. feb 2013

@zuzana.kusnirova dakujeem 🙂
@tinka_14 no veed, ze malicke...a ja som kupila vcera 0-0 (akoze 56tky) a mamka ze to zbytocne, ze je to male..:(

iva567
8. feb 2013

@reni1512 my sme napríklad č. 56 nosili len 1 týždeň. Potom 62 a od 6 týždňa nosíme 68. Je to velmi individuálne podla toho aké velké bábo bude ked sa narodí...

janulienka36
8. feb 2013

no veď presne, to nikdy nevieš aké bábo sa narodí,približne podla sona ti doktor povie, ale môže sa to aj odlišovať....ja som pri prvom vedela,že bude mať cez 4kg, nakoniec mal 4200g a 54cm...to ked som ho uvidela,ako keby som videla 2-mes. babo, to sme hned obliekali 62 a 56-stka ostala v skrini,pri dcere sme ju zasa využili,aj ked len na chvilu, ona mala 3500g a 51cm,čiže max tak na 2 tyzdne a už sme davali 62.ono tie čísla ani velmi nesuvisia s dlžkou dieťaťa-aspon podla mňa, keďže malá mala po 2 tt možno 53cm ale č.56 jej bolo malé.....a teraz sa mi zdá že znovu bude väčšie bábo - dnes som zrovna pozerala kolko mám vecičiek a rozhodla som sa ,že budem kupovať len 62 aj to len do porodnice,aby som mala nové a ešte jednu do zálohy na poradnu a tak 🙂

iva567
8. feb 2013

my sme mali dokonca 4600g a 55cm 😀 ale aj tak tých malých vecí potrebuješ len minimum, lebo väčšinou si na začiatku s drobcom doma. Nám sa na doma najviac osvedčili overaly z Tesca, body, nohavice s patentom namiesto gumičky v páse a niečo na ľahké a rýchle obliekanie k doktorke. Na každú poradňu mal iné lebo vždy z toho vyrástol 🙂 Teraz máme už mesiac oblečenie č. 68, takže už sa to dufam trochu spomalilo...

mariynka
8. feb 2013

ja som mala set do porodnice c.56-kedze mal 50cm-bolo mu to troska velke,ale behom tyzdna/dvoch sme uz veselo nosili 56.behom dalsich tyzdnov 62 a teraz uz mame 65cm a nosime vel.68 🙂 kopec veci sme ani raz nemali..nekupuj zbytocne vela.. fakt strasne rychlo rastu.. vela veci dostanes.. 😉 @reni1512 mne sa osvedcili pyzamka/overaly-na to dam este kabatik(nakupila som z kojenecke-obleceni.eu) a dole polodupacky.. pri prebalovani das dole polodupacky, rozopnes overal/pyzamko-prebalis-ide to rychlo.. 😉 v NR neviem zohnat capicky,tak tiez som objednala z toho shopu,aj polodupacky..

vejkkka
8. feb 2013

@reni1512 Do pôrodnice si nemusíš brať veci pre bábo oni ti ho oblečú a vždy mu dajú aj čisté. Stačí keď si svoje veci zoberieš len pri odchode z nemocnice.

janulienka36
8. feb 2013

@mariynka neviem či už zhaňaš jarne čapičky alebo ešte zimné, ja som pozerala v Nitre v Mlynoch H&M a mali.no ja som pozerala už jarné maličké, kedže sa má malý narodiť koncom apríla,začiatkom mája.

ivanuska99
8. feb 2013

@janulienka36 , ciíim sa v pohode, zistili mi dnes tehotenskú cukrovku, tak som s toho trosku mimo,nepracujem už od 2 mesiaca som na rizikovom tehotenstve. vecičky už mám kúpené a väčšinu som dostala od švagriny a kamošiek 🙂, kedy ma termin ?

reni1512
8. feb 2013

@mariynka joj dakujem 🙂 lebo neviem co mam ani pozerat, kupila som body s kratkym rukavkom ale cislo 56, malo by sa narodit koncom jula..neviem ci si ich nechat, alebo vymenit za vacsie..

mariynka
8. feb 2013

@reni1512 neviem,neviem,ale ja by som asi novorodenca dala do body s dlhym rukavom aj v lete 😅 a nechaj si jedny vel.56-vacsinou sa rodia deti od 50do52cm 😉 😉 😉

reni1512
9. feb 2013

@mariynka mas pravdu...pojdem aj tieto vymenit...a radsej s dlhym rukavkom miminku 🙂

tinka_14
9. feb 2013

Este stale je v NR zakaz navstev a pritomnost pri porode?

tynamartina
10. feb 2013

@poisonblu Prosím ťa ako je to pri odchode s pôrodnice, dávajú sa deťom ortopedické nohavičky? Kedysi sa nedávali, ale nechcem aby ma tam niekto zdžubal za to že ich nenám. 😀 ďakujem

poisonblu
10. feb 2013

@tynamartina nie, nedavali sme...az po kontrole na detskej ortopedii, to sa robi 3 tyzdne po odchode z nemocky, dostanes papierik v nemocnici k tomu...tam ti povedia ci mas balit...my sme mali balit na noc, ale ja som moc nebalila...teraz sme mali kontrolu v 3 mesiaci a uz balit nemusim a o 2 mesiace zase kontrola

zuzana.kusnirova
10. feb 2013

@tinka_14 Ahoj,ano stale je zakaz,mam tam susedu,v piatok jej robili sekciu a neda sa tam ist na navsetvy :( Teda ani ona nemože ist von 😒

ivet55
10. feb 2013

@slavkav ahoj, no čo ako to všetko prebiehalo-sekcia? ak sa ti dá popíšeš mi to presne všetko? mňa to čaká už dúfam budúci týždeň 🙂

slavkav
10. feb 2013

@ivet55 ahoj 🙂 tak vsetko prebehlo ok, uz tyzden sme doma, len na net sa dostanem pomenej. mala som spinal, takze som bola pri vedomi, v den porodu zakazali navstevy, tak mm uz bol v zelenom - ale musel chudak odist prec, tak nebol vobec pri mne ani pri malom. ak mas nejake konkretne otazky, kludne sa pytaj 🙂

zdenushka
11. feb 2013

Ahojte baby, ako je to u Vás s kontrolami u Vášho gynekológa v predposlednom mesiaci? mne dal kontrolu až o 5 týždňov, čo už budem v 38tt. to sa mi zdá dosť neskoro. On je celkovo dosť divný, furt ma drbe za váhu, až mám sto chutí ho vymeniť za iného.

ivet55
11. feb 2013

@slavkav Tak je super, ja už ležím na gynekologii od stredy a veru tie návštevy sú stále zakízané. Ja budem mať tiež spinal len ešte neviem poriadne že kedy, a malého ti ukázali hned? po kolkých hodinách ťa postavili prvý krát?

slavkav
11. feb 2013

Áno,malého som videla hneď.stavali ma po 24h.tak sa drž.ja som na gyn tiež lezala skoro 2t

dandellion
11. feb 2013

Ja som rodila v decembri. Na Nitriansku pôrodnicu nemám dobré spomienky. Na príjem som došla ráno okolo jednej a porodila som až o štvrtej(cisársky). Lekár ktorý ma mal na starosti nebol dva krát príjemný. Bohužiaľ som sa nevedela otvoriť tak ma nechali trápiť sa 14 hodín a to mi plodová voda odtiekla keď som tam došla a bola špinavá- zelená. Dali mi vyvolávacie injekcie aj tabletky ale nič. O pól tretej som už prosila doktora aby so mnou niečo spravil a to úsmevom do tváre mi povedal že čo sa sťažujem však trpíte len 14 hodín a prvo rodičky nechávame 16 hodín!!!!!!! Nakoniec uznal že nemá to zmysel tak som išla o pol štvrtej cisársky. Aj tam nastali komplikácie lebo mi epidulárku dali zle. Kričala som od bolestí že všetko cítim .Chvála bohu tam došiel starší doktor a dobre im vynadal či sú normálny a rýchlo ma uspali. Sú tam samý mladí lekári.Na šestonedelí to celkom ušlo asi zato že som sa dala na VIP izbu a predsa sa už správali o niečo lepšie.Maličký zostal chorý kvôli plodovej vody a lekári sa odo mňa pýtali že prečo som ju mala špinavú. Vizita prebiehala tak ako keby som tam ani nebola nič Vám nepovedali.Ja som im doslova dýchala na krk aby som sa dozvedela či je malý poriadku koľko váži a tak....ináč si len niečo zapisovali a bez slova odišli. Najviac som sa trápila kvôli kojeniu. Nemala som veľa mlieka a tak maličký bol stále hladný a sestričky na Vás kričali že nekojím alebo mám zlú taktiku kojenia. Aj ma sledovali či dobre kojím a nakoniec som to robila dobre. Keď som sa spýtala od doktorky či by mohli malého dokrmovať tak odmietla a povedala kojte kojte kojte.....toto slovo ma psychicky zložilo ako ostatné mamičky ktoré tiež nemali mlieko. Pobyt v nemocnici trval desať dní ale spomienky sú nepekné. Druhý krát radšej pôjdem aj 200 kilometrov ďalej ale nie do Nitry......

misuka05
11. feb 2013

Ahojte baby ako to je prosím vás s epidurálkou v nitre? dávajú na požiadanie, či nie? :( a čo stojí ak sa teda dá dať? ďakujem

poisonblu
11. feb 2013

@misuka05 nedavaju, nemaju tam na to lekara

misuka05
11. feb 2013

@poisonblu no už som zistila :(

poisonblu
11. feb 2013

@dandellion no neviem...mne maleho v pohode dokrmovali, mojim mliekom, ale keby chcem tak daju aj UM....ja som mala maleho na fototerapii kvoli zltacke, tak nechcel kewst, strale iba spal...tak som im normalne povedala, ze to nema zmysel, aby mi ho nosili, ze budem nosit ja odsate mlieko a nech ho krmia z flase...a v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre