Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

dagdu
16. jún 2008

dada028-maly bude Filip.Aj by ma zaujimalo ake das Ty,lebo ja som sa velmi tazko rozhodovala nad menom.
Od stvrtka mi nejako trpne prava ruka a noha.Nie je to az take strasne,ale zajtra na kontrole sa to dufam nejako poriesi.Inac vsetko oki.
Inac,co si mam vziat do nemocnice na oblecenie pre maleho?Viem,ze niekde davaju nemocnicne vecicky a len pri prepustani treba mat svoje.Tak neviem.Ale urcite by som si radsej vzala svoje.
paaaaaa 🙂

rebi
17. jún 2008

áhoj zuzka no co uz si do fucala??? ja stale neviem ci sa tam mam prihlasit na tie porodne kurzy sak uz jeden mam za sebou 😉 aj sa nieco zmenilo? za tie roky?

dragila
17. jún 2008

Ahoj Livia,no už som doma,ešte som pobehala po meste,že vyprovokujem malúúú 😀 . V podstate je to podobné ako bolo,sem tam novinky vo všeličom,ale bola sranda a keď niektorí dr. vyžadujú to potvrdenie aby mohol byť ocko pri pôrode,tak pre istotu to mám. Ale aj tak sa môže stať,že bude musieť byť s malým doma,tak uvidíme 😝 .
Dada028 som dohodnutá s Miškom Kellnerom,teda ak ma to nechytí tento týždeň,lebo tam nebude,ale ak aj chytí,tak pôjdem a hotovo.

dada028
17. jún 2008

dagdu-no, ja som mala meno skor, ako sme sa rozhodli mat babo, aj pohlavie, zda sa,ze to vyslo. maly bude Samuel. No a do nemocnice pre maleho si nemusis brat na oblecenie nic, ale ak chces mat svoje, preco nie. Inak pre neho potrebujes jednorazove plienky cca 30ks, vlhcene obrusky, 60%lieh na pupik, no a ortopedicke nohavice+klasicke plienky do nich1-2ks,a uvadzaju aj tycinky na nostek 😉 tak neviem.. to mam taky zoznam pre Nitru..no a po prepusteni samozrejme oblecenie..to uz vies co mu sekne 😵 papapa

dada028
17. jún 2008

dragila-ahooj, ako tak citam, precitala som si o potvrdeni, aby mohol byt ocko pri porode, to je co prosim ta??? ja som o tom este nikde nepocula 😅 kde sa to prosim ta vybavuje, alebo ako, lebo ja nevybavujem nic a ak ocko stihne, tak by chcel byt pri porode, lebo momentalne nie je so mnou v NR.. diky moc 🙂 ja ze ich ukeca a tak, nuz ktohovie 😀 😀 papa

dragila
18. jún 2008

Ahojte, Dada028 ja som chodila k p.Jahnátkovej na predpôrodnú prípravu,10x,z toho 4x tam boli aj ockovia a od nej mám to potvrdenie,ale viem,že niektorých pustili aj bez toho a niekoho nepustili vôbec,no neviem,čo to tam majú aké pravidlá,veď uvidíme.....

luci21
18. jún 2008

Ahojte baby. Čítam občas vašu tému no a chcem vám poradiť čo brať do nemocky pre bábo. Moja má 3 mesiace tak mám čerstvú skúsenosť:
Plienky jednorázové asi tak 30 kusov
lieh na pupček netreba, ja som ho mala a vobec ho nebolo treba
tyčinky na nočtek mozete zobrať
oblečko dajú oni lebo ak si vezmete svoje oni vám detičky kúpu a je riziko že vám ho stratia
oblečko len pri prepustení pre bábo
my sme ani ortopedické nohavičky nepotrebovali začínate baliť naširoko až doma
vezmite si ešte 2 bavlnené plienky aj tie vám tam síce dajú ale pri prepustení sa vám zíjdu
vlhčené obrúsky
čiapočku a rukavičky pre bábo
aj krém na zadoček dostanete od nich

dagdu
18. jún 2008

luci21-dik za tie vecicky do porodnice.Dnes som bola na rizikovej ambulancii ohladom trpnutia ruky,tak som si mrkla co treba,ale aj tak dik.
Ked mam termin 24.juna a dovtedy ma to nechyti,mam sa na prijme nahlasit v stredu.Hned v ten den mi vyvolaju porod alebo budem este par dni cakat? 😒

dada028
18. jún 2008

luci21-diky za zoznam cerstva mamicka 😎 oni sice maju pekne vytlacene zoznamy, ved si myslia, ze niekedy viac je lepsie ako menej 😅 ja sa len obavam velkosti oblecenia po narodeni, mam aj 56, aj vacsie, lebo tvrdia, ze ta 56 je velmi mala...nuz, nerodia sa len velke deti 😀 😀 ja uz mam napakovanu tasku,samozrejme pre seba tam mam toho vela a zda sa mi to, ako keby som isla na "dovolenku" a pritom to je myslim, ten zaklad 😝 papa

dada028
18. jún 2008

dagdu-tebe povedali,ze sa mas hlasit na prijme? to kvoli tomu trpnutiu? alebo sa len pytas... 😎 no, kedze ja mam ten isty termin a podla mojho stavu sa na svet este nechystame,tak si pockam, co mi povie moj lekar.. BABY-ako je to vlastne s prenasanim? ako dlho sa moze? samozrejme, ak nie su ziadne komplikacie.. 😕 😕

luci21
18. jún 2008

Dada veru radsej si vezmi toho viac aby si potom nedopadla ako ja že som každú chvilu prehanala muza 😀
ja som prenasala tyzden. bola som na rizikovom už od začiatku, najprv mi hrozil potrat potom predčastný porod a nakoniec som prenasala a museli mi vyvolavat v 41.tyzdni. Presne tyzden po termine. ono to zavisi od velkosti babätka ale hlavne od zrelosti placenty. moja bola už dosť dlho prezretá čiže trojková preto mi to už lekar vyvolal.
inak sa moze 2 tyzdne prenasat.

catrin1
18. jún 2008

no ja som prenasala 3 tyzdne....a nikoho to tam nezaujimalo... 😒

dagdu
18. jún 2008

dada028-moj Dr.ma uz rovno poslal na rizikovu ambulanciu-aj kvoli trpnutiu ruky,aj preto ze mam termin o tyzden.Tak neviem.
Vcera-teda stredu,ma pozrel doc.Mlyncek a trpnutie nepovazoval za nejaky problem.Termin mam 24.6. a opat sa tam mam ukazat-aj s vecami- na dalsiu stredu.Tak som vyrozumela,ze si ma tam nechaju.Len neviem ci mi hned budu vyvolavat porod v ten den.
Do 6.mesiaca som bola v Londyne a tam to bolo o trosku viac privetivejsie.No ale teraz som tu a zase az tak si nestazujem.Hlavne,aby vsetko nakoniec dopadlo ako ma.
catrin1-obdivujem ta za to cakanie,ked si prenasala tak dlho.

catrin1
19. jún 2008

dagdu no veru nebolo to lahke..hlavne po psychickej stranke..hlavne ze je vsetko o.k. 🙂

zanettka
19. jún 2008

Ahojte niektora ste sa tu pýtali aký je Meszároš ako pôrodník. ja som ho mala pri druhom porode a bol super. Milý profesionálny prístup.
Dcéru som rodila pri mojom doktorovi Ravingerovi a ten bol pri pôrode úžasný. Fakt super 🙂 . Chcela som ho veľmi aj pri synovi, ale prišlo to na mna o dosť skôr a najma v noci. Ale bola som rada že slúžil práve Meszároš 🙂

retaux
19. jún 2008

Dagdu: asi si ťa tam len nechajú - keď som ležala v pôrodnici, boli tam mamičky, čo čakali na pôrod. Nevyvolávali im ho.
Ja som mala termín 23.7. (pondelok) a tiež som mala prísť o týždeň aj s vecami "že sa na to pozrú" ale malá sa narodila v sobotu 28.7. Som rada, že som tam nemusela ležať 🙂

rebi
19. jún 2008

aho zuzka no co este nic ako sa citis? ja som unavena jak jedno hovado 😔 pardon uz nech su prazdniny a oddych 😉

helena
19. jún 2008

DAGDU ahoj ty si bola vcera na rizikovej poradni????
ja som tam cakala na sono ale az po 9 hodine lebo dovtedy tam robili amniocentezy....Neviem ci sme sa videli ale ja som tam bola aj s manzelom.Bol stale primne 😀
nevidela si ma nahodou tam????

a co sa tyka trpnutia ruky,tak mne trpla ruka aj vratane prstov na ruke uz skoro od polovice tehotenstva a vraj to nie je moc problem lebo vtedy trpne ruka ak babatko tlaci na nejaky nerv a tomu sa pomoct neda-len porodit 😉

dagdu
19. jún 2008

cau helena.Ano,vcera som bola na riz.poradni aj s mojim priatelom.Bola som tam 1x a najprv ma poslali na prijem,takze v poradni som mohla byt okolo 10-pol 11.Bol tam nejaky par s miminkom v skrupinke,ale nie som si ista ci ste to boli Vy.Ja nosim okuliare.
S tym trpnutim to asi ozaj nebude nic vazne.Tak fajn.Pa,drz sa

helena
19. jún 2008

DAGDU nie tak to s tym babatkom s skrupinke sme neboli my.Ja som tam bola okolo desiatej a odchadzali sme odtial medzi 10:00-10:30 hod tak moze byt sme sa aj minuly......myslim ze som tam nevidela nikoho s okuliarmi ☹

neboj s tou rukou to je v poriadku a mne trpla hlavne v noci a budila som sa na to,nebolo to nic prijemne ked bola strpnuta....
prajem ti aby si to uz mala cim skor za sebou,aby si mala hlavne lahky porod a rychly a aby si mala dobreho porodnika 🙂 a aby si nemala take zle skusenosti s nasou porodnicou ako som mala ja 😉

kamila68
19. jún 2008

catrin urcite si mala zle vyratany termin 3 tyzdne by ta nenechali prenasat

dragila
19. jún 2008

Ahojte, Livi ešte som celá,keď vám poviem,čo som dnes zažila ..... Tak o 7,20 som prišla do nemocky,že idem na pásy,sono a do rizikovej poradne. 8,10 som bola na pásoch,malá sa tak nadrapovala,že mi to natáčali asi 45min,lebo hrúza. Sestrička mi merala pulz,že čo to je,keď také divoké výkyvy všade.No nebolo mi všetko jedno. Potom som išla na sono,tam zase pol hodka čakania,tam bolo všetko ok a ešte ma čakal rad pred rizikovou ,to už som odpadávala od hladu,šak obed som si nenabalila 😠 ,tam ma vyšetril,krčok skrátený,môže to prísť hocikedy,ale vidí to tak na termín. Aaaaaaaale tie záznamy z ctg sa mu nezdali,tak ma poslal ešte raaaaaaaz. a že potom mu to mám ešte doniesť ukázať. Tak jaaaaa zase o 11,20 na pásoch a ona ma tam nechala zase 100rokov,asi nech je to poriadne natočené . Tak som o 12h vyšla a už s bolesťami v krížoch a v podbrušku som sa ledva sunula zase na to rizikové. Prídem tam a oni na obede . Ľudia,volám manželovi a od nervov a únavy som mu plakala do telefónu,on hotový viac ako ja. Nadávala som ako pohan,čo ja teda som v živote nezahrešila. Potom som sa ukľudnila a o 12,30 prišiel doky z obeda,dala som mu záznam a bolo to už ok. Tak som o 12,38 opúšťala nemocnicu,takže 5hodín som tam strávila.......no systéééééém je tam bohovský

dragila
19. jún 2008

A ešte som zabudla napísať,že ináč boli dr. aj sestričky super,len je strašné,že celááááá NR chodí do jedných dverí na ctg a všetci sa tam potom môžu zblázniť,jaaaaaj

catrin1
19. jún 2008

kamila urcie nie..lebo presne viem kedy som otehotnela aj podla sona mi to sedelo...len proste mlyncek mi nechcel vyvolat tak mi nevyvolali..ked sa maly narodil do papierov mi napisali ze 42 tt..jasne ze 43 mi tam napisat nemohli..maly mal uz uplnu suchu pokozku...

efcso
19. jún 2008

Zuzi, som ti vcera aj zavolala, co? sorry, ale vybavujeme a potom som mala alergicky zachvat, ktory ma drzal az do dnes...
co sa tyka tych uuzasnych vysetreni posledny mesiac, ja som tam vzdy sla tak okolo 11 a to tam uz ledva niekto bol... tak asi tak je najlepsiechodit. aj na sono klbikov som pocula, ze je najlepsie ist tak hodku pred padla.

zuzi, uz aby si to mala za sebou.. inac buduci tyzden sa chystam do roboty, nepridas sa? sice ty uz asi ani nie 😀 , ty si budes prijemnejsie veci uzivat!!!

dragila
19. jún 2008

Ahoooj Efcso,no do roboty sa nechystáááám pozrieť. Ja som ti crnkla,lebo som bola na Párovciach,tak reku či si neni vonku s malou. A áno ja si budem užívať,ešte chcem stihnúť v utorok opekačku v škôlke a 28.6. mám naplánovaný Discokilometer 😀

dada028
19. jún 2008

dragila-no pekne si dopadla v tej nemocnici, je to smutne len citat, nieto zazit.. 😠 ja teda mozem dakovat, ze mi sono robi hned gynek., a rizikove som nepotrebovala zatial 😉 tak sa drz, nech to len pekne a stastne dopadne... ako aj vam ostatnym babenky... ja si uz pockam, nech bude, ako bude..TASKA JE PRIPRAVENA 😀 😀

dragila
20. jún 2008

Ahoj dada028,tak ty už každú chvíľu pôjdeš,drž sa

efcso
20. jún 2008

dada, ako je mozne, ze si nechodila na RP? ved to je posledny mesiac povinne!!!

rebi
21. jún 2008

zuzi evi!!!! sak ako to tak citam uz ma chytaju mrle i ked do teraz som si ani neuvedomila ze som tehotna 😒 pri tolkej robote ani neni kedy 😠 ale zavidim vam baby ze to mate za sebou vsetky 😉 zuzinka ako sa citis moja este vydrz troska aspon na ,miska 😅 pockaj . ked uz budeme doma urcite ta pridem pozriet keby nieco volaj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre