Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

cukruska1920
14. jún 2012

@misinn ja som to vnimala tak nie ak nejaku prudku bolest alebo co...samozrejme ze ked som chcela vstat alebo som si znova lihala ze to bolo citit ale nic strasne.... horsie to bolo pri kychani alebo ked som kaslala ( podrazdilo mi hrdlo ako som bola zaintubovana) tak to bolo horsie ale inak pohoda

misinn
14. jún 2012

@cukruska1920 keby som to tak vnimala aj ja tak by som bola velmi rada, snad to budem tiez tak dobre znasat, uvidime...kazde telo je ine, mozno prave cisarsky nebude ani pre mna taky strasny 🙂

cukruska1920
14. jún 2012

@misinn ved to ..ze kazda zena ma iny prach bolesti a inak sa to znasa...zato sa nemozes spoliehat na skusenosti inych.... uvidis sama... v kazdom pripade to stoji zato ked vidis aky je vysledok 🙂

zuzik270
15. jún 2012

@misinn Nohy tak postupne od prstov to zacne smerom nahor take to bude divne taky divny pocit hned po ich budeš mat total necitlive chytis si ich prstami a nič nebudeš citit len chlad ale to je normalne. Co sa tyka rany tu zacnes citit hned rano na druhy den a to je hrozna bolest bohuzial ale urcite mensia ako kontrakcie. Nebudeš sa moct smiat ani kaslat . treba si pytat od bolesti sestry su na to zvyknute. Rana ta bude boliet stale ale stale menej a menej, horsie je to s bolestou chrbta pribal si aj masazny gel alebo nejaku alpu ak by si bola s nejakou dobrou pacientkou pomasirujete si navzajom chrbty lebo tie fakt velmi bolia, jednak preto lebo 12 hodin po sekcii lezis a jednak preto lebo na sale kde ti robili sekciu bola velka zima a svalstvo zachladlo.

julyk56
16. jún 2012

ahojte maminy! hladam tu aktualny zoznam veci, ktore si treba pripravit do nr porodnice. viete mi poradit? lebo to uz mam za par a citala som uz vselico. niekto pise, ze netreba jednorazove podlozky, ina ze hej, tak som z toho zmatena. mate niekto ten aktualny zoznam veci pre mna a pre babatko, aby som tam zbytocne netrepala nepotrebne veci? budem vam velmi povdacna!

mimzy123
16. jún 2012

@julyk56 pre dieťa: plienky a a vlhčené obrúsky, pre teba:vodu a jedlo
ja som si zobrala aj tú podložku, ale som ju nepoužila, lebo každé ráno chodia sestričky a pýtajú sa, že či netreba vymeniť plachtu. Potom som mala deku, ale je leto tak netreba, čiapočku a samozrejme pre teba vložky a ostatné veci pre teba...nočnú košelu, nie pyžamo, lebo je to na vizite jednoduchšie, hygienické potreby: sprchový gél, mydlo, uterák, hrebeň, gumička do vlasov, župan atď.

julyk56
17. jún 2012

dakujem za rychlu odpoved 🙂 chcem sa este spytat na tie sietovane nohavicky - mozu byt ,alebo mozem mat vlastne obycajne, alebo ziadne? a kolko asi tych vloziek? zhruba

riela
17. jún 2012

@julyk56 ja som sa vrátila z pôrodnice pred týždňom - odo mňa pýtali aj jednorázové podložky pre dospelých. sieťované môžeš mať, ale pred vizitou musia dolu. mala som neskôr aj vlastné nohavičky.
vložiek som mala - 3 balíky veľkých, 2 balíky malých. (1 balík veľkých som doniesla domov) množstvo závisí od toho, koľko budeš krvácať. to dopredu nikdy nevieš.

julyk56
17. jún 2012

@riela si zlata! ja idem rodit prvy krat a hoci som hladala nejake info na tuto temu, nikde som nic konkretne nenasla. dufam, ze si pobalim vsetko co bude treba a ked nie, tak mi to prinesu. ale nerada by som tam stresovala este aj z toho, ze mi nieco chyba. ved uz samotny porod bude pre mna dost velky stres 🙂 dufam, ze u vas prebehlo vsetko ok a babatko aj ty si neviete tuto porodnicu vynachvalit 😀

riela
17. jún 2012

@julyk56 ja som bola spokojná 🙂 , nemôžem sa sťažovať - možno len na dĺžku pobytu v nemocnici 😉 . aj na gynekologicko-pôrodníckom aj na šestonedelí som bola týždeň + týždeň. ale znamená to, že dávajú pozor, nezbavia sa pacienta, keď sa im niečo nezdá.
pre bábätko odo mňa pýtali aj čiapočku a ponožky - ak máš dajú tvoje, ak nie maličké nosí nemocničné. mala som aj látkové plienky - ak si budeš brať, vezmi si nejaké farebné. baby čo mali čisto biele plienky, hovorili, že sa im nevrátili.

nitrankanr
17. jún 2012

@riela ja som rodila pred rokom a pol, ale ciapocku ani rukavicky nikomu nedali a plienky sme museli tiez pouzivat nemocnicne. Mozno teraz je to uz inac.

nitrankanr
17. jún 2012

@nitrankanr ani ponozky

bambulka1010
18. jún 2012

@julyk56 ahoj trošku vás čítam, ja som rodila v Nitre pred 2 mesiacmi. A mne doktorka povedala, že aby som si nedávala tie sieťové nohavičky, že lepšie sa mi bude hojiť rana, samozrejme som rodila normálne 🙂 Tak som chodila tam ako postihnutá, čo som musela mať nohy pri sebe, aby mi nepadla vložka 🙂 ale neviem či to bolo práve tým, a rana sa mi veľmi rýchlo zahojila. Aj stehy mi začali odpadávať po 2 dnoch, čo bola dokt. prekvapená. A ja som minula veľa vložiek, dosť som aj krvácala. Mala som 2 balíky, a ešte 1 mi museli doniesť. A dobrá vec je aj ako ti už spomínali-tie jednorázové podložky pod zadok. Ja som spávala tak, že košelu nočnú som si vyhrnula, a spala som na tej podložke. Lebo tá čo bola so mnou, tak tá si nevyhrňala košelu, a stále mala krvavé pyžamo. Tak ich tam spotrebovala cca 5 ks. Ja som mala 2 pyžamá. A ešte kážu aj dettol-dezinfekčné mydlo, to vždy keď ideš bábo prebaliť alebo nakojiť. Sa mi to osvedčilo a používam to aj doma 🙂

riela
18. jún 2012

@nitrankanr vidíš, a do mňa si vypýtali, že keď mám vlastné nech dám radšej tie.
rukavičky nechceli ani u nás.

julyk56
18. jún 2012

joooj, zienky, velmi ste mi pomohli. potroske chystam, co treba a taketo rady su na nezaplatenie 🙂

misinn
21. jún 2012

ozaj, maminky co ste rodili cisarskym, nemali ste problem s nastartovanim mliecka? 🙂

jasmi289
23. jún 2012

@misinn ten prvý týždeň nebol bohviečo,v pôrodnici mi kázali kojiť s klobúčikmi....aj keď jedna sestrička mi tak kázala a keď prišla druhá len krútila hlavou prečo kojím tak,že nevidí dôvod prečo mám mať klobúčiky...malá si nato zvykla a keď mala 3 mesiace klobúčiky už nechcela....má osem mesiacov a stále kojím....veľa robí psychika,strava a veľa tekutín....ale u každej je to individuálne 🙂

aja143
23. jún 2012

aj ja som rodila cisarskym a tiež mi jedna sestrička kázala, aby mi priniesli klobúčiky, ďalšia malej striekala do pusy vodu zo striekačky, aby sa prisala.... v pôrodnici nám to moc nešlo, ale doma sme si na seba zvykli a po týždni sme už nepotrebovali ani žiadne klobúčiky, ani striekačku s vodou. malá má 10 mesiacov na večeru jej dávam od 6,5 mesiaca umelé mliečko, lebo sa v noci veľmi často budila každú 1,5 - 2 hodiny a ja som už nevládala, ale stále je ešte ráno a občas aj cez deň kojená.

danka483
23. jún 2012

@misinn ahojky taktiež sme bohužial na odporúčanie papali s klobúkmi malý sa mi nechcel prisať a bohužial do dnes klobúky používame malý nevie bez klobúka papať a to bude mať 4 mesiace ☹ a ak môžem poradiť mne hlavne pomohol kľud doma čiže žiadne múdre návštevy len ja a malý a potom sa to pekne rozbehlo 🙂

bodka13
23. jún 2012

@danka483
@aja143
@jasmi289
...som vám sem trošku nakukla ....klobúčiky sa nepoužívajú pri vpadnutých bradavkách? či to teraz radia ako prevenciu 😕 ...kamoška ich používala chviľu,kým sa jej popraskané bradavky nezahojili

aja143
24. jún 2012

my sme doma fungovali a fungujeme bez nich. mne kázala sestrička, aby mi priniesli vlastné, lebo tam mi dala nejaké "erárne" a ja keďže som mala prvé bábo, bolesti po SC, tak som počúvala sestričky, volala som mame aby mi ich rýchlo zohnla a doniesla. dnes by som si už spravila po svojom a s klobúčikmi by som sestričku hnala kade lahšie 😝

jasmi289
24. jún 2012

@bodka13 no mali by sa používať....ja som ani vpadnuté nemala,2 sestričky a každá kázala iné....ale zvládli sme to 3 mesiace s tým neboli pre mňa ľahké....a popraskali mi zo začiatku aj cez klobúčiky....

kkl82
24. jún 2012

ja len malu poznamku ku klobucikom... podla laktacnych poradkyn narobia viac zla ako dobra a ja s nimi v tomto suhlasim. odporucaju sa pri vpacenych bradavkach, ale na tento problem je lepsim riesenim "latch assist" pumpicka - http://lansinoh.sk/?id=41
klobuciky maju obrovsku nevyhodu aj v tom, ze zabranuju matke odovzdat v mliecku babatku protilatky site babatku na mieru. ako iste viete, matka produkuje v mliecku pre babatko protilatky. ak je babatko chore, bacily v slinach aktivuju matkin imunitny system a matka tak vyraba dietatu protilatky presne proti tejto chorobe. ak pouzivate klobuciky, sliny nie su v kontakte s bradavkou, takze tato reakcia nefunguje a babatko si musi poradit s bacilami same...
ak sa niektora bojite popraskanych bradaviek, treba si dopredu nastudovat o kojeni co najviac. najdolezitejsie je spravne prisatie babatka, lebo nase sestricky v porodniciach na to kaslu a radsej poradia klobuciky, lebo tak je to jednoduchsie. matky bez klobucikov potom trpia v bolestiach kazde jedno prisatie a vobec netusia, ze spravne prisatie vobec neboli. bradavky mozu byt trochu viac podrazdene v prvych dnoch kojenia, ale tam sa odporuca umyvat si bradavky po kazdom kojeni cistou vodou (staci aj mokry obrusok) a natierat napr. bepanthenom alebo inou mastickou na bradavky (odporucam aj lansinoh lanolin alebo tu masticku z dm-ky)... viac najdete aj na www.mamila.sk - fakt sa vam oplati precitat si aspon par clankov a pozriet zopar videi 😉 klobuciky preto nekupujte dopredu a az v pripade, ze to bez nich naozaj nejde, poslite niekoho blizkeho kupit ich do lekarne...

mariynka
26. jún 2012

kocky, rodi v NR este aj dr.Brestansky? a Kellner? dakujem 🙂 🙂 🙂

zuzana76
26. jún 2012

@mariynka kellner uz davno nie a Brestansky asi hej, pred 2 rokmi tam bol

mitka2007
27. jún 2012

@kkl82 no dobre a ak ma zena vtiahnute bradavky?

kkl82
27. jún 2012

@mitka2007 skus tu pumpicku od lansinohu, videla som, ze aj tu na koni v bazariku to nejaka mamina teraz predavala za nejakych 5 eur - za skusku to urcite stoji. pozri si aj to video a rozhodni sa. a tiez sa nakontaktuj laktacnu poradkynu z tvojho okolia (http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...) a poradit sa s nou, niektore robia poradenstvo aj zadarmo. dojcit sa da aj s vtiahnutymi bradavkami a bez klobucikov, tak drzim palce 😉

nessy
29. jún 2012

ahojte chcem sa spytat,ci neviete ktori lekari teraz rodia a ktory aky je
ja som rodila pred 4 rokmi prvy krat pri Kelnerovi a ten bol super ale vraj je v nemecku,tak neviem kto tam bude 😖 a pocula som uz vselico

bambulka1010
29. jún 2012

@nessy ahoj viem že tam je dokt. Brešťanský a mňa rodil dr. Obert, ale bol super, a ešte tam je nejaká mladá dokt. a tú si pochvaľujú tiež. Ja som mala veľmi dobre skúsenosti s dr. Obertom. Bol veľmi milý.

jasmi289
29. jún 2012

@nessy rodia Matejka,Brešťanský,Uharček,Mlynček,Lajtman,Chládeková,Zajacová,Obert ostatných neviem....mňa rodil Uharček a super 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre