Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

babatkonr
17. dec 2012

@janus32 Ahoj. Citam o Brestanskom same chvaly... a aj ja sa nemozem stazovat. Bola som u neho na 4D, ale u staršieho a bol strásne zlaty a pocula som, ze aj syn je. Strasne by ma zaujimalo ako to riesia v NR s tou EPIDURALKOU... co ti na to Brestansky povedal?

janus32
17. dec 2012

@babatkonr Ahoj,oni sú obaja zlatí🙂ja teraz patrím mladšiemu 😵 pýtala som sa najskôr či ma odrodí-povedal,že v pohode...a epidural,že nooo,aj sa pichá aj nie...pochopila som to tak,že ked si nejak vybavíš,tak ok,inak nie..

babatkonr
17. dec 2012

@janus32 No ja planujem po porode zmenit doktora tak som zvazovala aj dr. Brestanskeho, kedze byvam medzi NR a HC. Ako pristupuje k pacientkam ktore su tehotne? Myslim napr. ak maju problemy musia cakat do poradovnika alebo zoberie aj neobjednanu?

mary86
17. dec 2012

@vejkkka ja sa modlím nech to je rýchle a bezproblémové... tak hádam aj bude 🙂 a Brešťanský je super - my sme boli u neho na 4D, skvelý chlapík... mala si šťastie 😉

suzinka87
17. dec 2012

😀
@vejkkka ahojcek gratulujem ti k syncekovi takze podla toho co tu citam tak je to smutne ze tam dokaze osoba takto zneprijemnit chvile ale ako to je uz drzost.Aj mne sa to blyzi som zvedava kedy ma to chyti ale mohlo by cim skor.

janus32
17. dec 2012

@babatkonr ja bývam až za Nitrou...som rodená Hlohovčanka,ale tam som sa vydala...nechcem meniť dokiho,som s ním s pokojná a kedže len v tehu tam chodím častejšie,nevadí mi to a hned odbijem aj návštevu u našich.Stačí sa vždy objednať na konkrétnu hodinu,mne to tak vyhovuje,aby som nemusela čakať.Vždy ma presne zoberie.Prístup úplne super,aj čo sa týka vyšetrenia,odberov,no max.spokojnosť:-)

tinal
17. dec 2012

@vejkkka Neboj, aj ja som si tam poplakala za prístup detskej lekárky. Ale mám to už dávno za sebou, som doma a kašlem na to, čo si oni tam dokazujú... Je to na psychiku dosť, keď ťa niekto tak podkopne,. Ale sme zdraví a to je najdôležitejšie. 🙂

dolla
18. dec 2012

Baby.. Vcera som bola v nemocnici a kontrole.. Kazali mi vybavit si predoperacne.. Bude to cisarskym.. Ako prebieha v Nr?? Viete poradit? ..aby som sa vedela na co nachystat..

bumibo
18. dec 2012

Nevie nahodou kolko pytaju za epidural, ak si ho vybavim? A co hovorite na doktora matejku?

vejkkka
18. dec 2012

@mary86 no to som teda mala šťastie!! mám na neho dobré spomienky no až na ten pôrod fúú dá to zabrať, ale pomohlo mi trošku keď som sedela na fit lopte, vyskúšaj!!

vejkkka
18. dec 2012

@suzinka87 Ďakujem pekne, aj ja som si hovorila aby ma to čím skôr chytilo a potom keď sa blížil pôrod tak som si priala aby v brušku ešte ostal. Bolo to hrozné! A len čakať a čakať kým si na 10 cm otvorená, trvalo to večnosť.

vejkkka
18. dec 2012

@tinal no máš pravdu zdravie je najhlavnejšie. Ja sa len modlím aby mal malý dobré výsledky krvi aby som sa nemusela znova vrátiť do nemocnice lebo by ma to asi psychicky položilo.

tinal
18. dec 2012

@vejkkka Nesmieš na to myslieť! A keby niečo, môžeš ísť do inej nemocnice, ak nechceš NR. Ale verím, že všetko bude ok. Idú Vianoce, nesmieš sa takto trápiť. Kamoška mala tiež malú so strašne zlou žltačkou a nemusela sa vrátiť do nemocnice! Hore hlavu, všetko bude ok!

petribela
18. dec 2012

@bumibo ahoj,,ja som sa pýtala na ten epidurál,,ale mi ho neodporučili je to veľmi zdĺhavé,,musíš si zabezpečiť dobrého lekára,pretože tu v Nitre je s epidurálom problém,,,,ja patrím primárovi Matejkovi...zvládneš aj bez toho neboj sa:o....len ti hovorím,čo mne povedali,,tak už na epidurál nemyslím

bumibo
18. dec 2012

@petribela a aky je doktor,myslim pristupovo..je stary? V piatok som k nemu objednana, tak som zvedava🙂..a nevies v akej cene sa epi pohybuje?dakujem;)

petribela
18. dec 2012

@bumibo nie je starý okolo 40,,,ja som u neho zostala,pretože som mala v minulosti problémy on je odborník na onkologických pacientov,,,ja som s ním spokojná,nemala som doteraz žiadne problémy.Tá epidurálka neviem koľko stojí,ale okolo 100Euro,,,na tej epidurálke je to blbé že ke´d ti ju nedajú včas tak ti nezaberie,ale viem,že v Nitre je s tým problém,,,možno sa v piatok dozvieš viac,,ale mne sa zdá že má dovolenku Matejka,lebo ja idem ´vo štvrtok do rizikovej,pretože Matejka mi povedal,že majú dovolenku tak si to radšej zisti,aby si tam nešla nadarmo....inak prečo ideš k nemu,doteraz si nebola spokojná so svojim gynekológom?

vejkkka
18. dec 2012

@tinal Ďakujem za povzbudenie, dúfam že máš pravdu. Dnes sme boli pri doktorke na krv, z hlávky mu brali a vyjadrila sa že je na tom dobre a nezdá sa jej že by mal ešte žltačku tak zajtra uvidíme!

bumibo
18. dec 2012

Tak mne tu epi jeden znamy doktor vybavil, a objednal ma k matejkovi na piatok...takze preto idem k nemu..ale nakolko dnes bola znama z novorodeneckeho za mojou mamou a povedala jej nazor po 33rocnej skusenosti na epi,tak som definitivne rozhodnuta,ze to zvladnem bez nej a nemam urcite uz zaujem..ale za doktorom pojdem aj tak,lebo by som ocenila radu,co s mojou chrbticou,pretoze som mala zlomeny stavcovy vybezok a mam bolesti(to je dovod preco som chcela epi).no a dufam,ze mi tento doktor poradi skor ako ten moj;)kedy mas presne termin?

mary86
18. dec 2012

Dievčatá nemáte niektorá kontakt na dr. Uharčeka, alebo ak mi môžete dať nejaké info ako a kde by som sa s ním mohla stretnúť? Dnes som sa konečne dovolala na pôrodnicu a tam mi iba povedali že teraz má cez sviatky dovolenku a nevedia presne kedy príde...

rybamala
20. dec 2012

kočeny ako to vyzerá na rizikovej ambulancii v nitrianskej nemocnici? kedy tam treba ráno prísť? alebo sa treba telefonicky objednať?? a tie čo ste mali/máte plánovanú sekciu - koľko dopredu vás tam váš doktor poslal?? lebo hlavne že dnes mi povedal, že už to vyzerá tak, že sa to samovoľne spustí každú chvíľu - potom vraj mám utekať do pôrodnice, ale ak sa nič nebude diať a vydržím, tak 27. - o týždeň na rizikovku. a stade ma asi pošlú spraviť si predoperačné... to sa kde robí a koľko to trvá??

suzinka87
20. dec 2012

@rybamala ahoj no ja som tam bola vcera a katastrofa objednat ta nrobjedna a taky doobedny den tam stravis lebo aj malo doktorou je maju dovolenky cele zle ja som myslela ze ma tam nechaju ale som natrafila na taku mladu doktorku Zajacovu ze strach termin mam 25 a povefala ze 27 mam potom prist a ze ma hospitalizuju moj doktor ma tam poslal preto ze som mala zle vysledky a mam velkeho maleho ze aby to bolo skor ale vydis to bola velmi taka namyslena.

rybamala
20. dec 2012

@suzinka87 taká malá mladá blondýnka to bola? ak hej, tak to je riadna .... píííp 😠 no comment - ja som sa rozhodla, že sa tam zajtra nasáčkujem a uvidím, čo mi povedia - veď čo ak ma to chytí cez sviatky a nebudem mať tie predoperačné hotové? mám pocit, že im je to šumafuk všetkým doktorom jedno - keď sa človek sám o seba nepostará, majú ťa na háku..

luckarisko74
20. dec 2012

@rybamala ahoj a ty mas mat planovanu sekciu? mne tiez povedal doktor ze tak v 36 tt ma posle do rizikovky, tak neviem.
@suzinka87 z ktorej strany sa teraz chodi na tie pasy, normalne ako je prijem na porodnicu alebo z druhej strany, ako su vytahy?nevies?dakujem

rybamala
20. dec 2012

@luckarisko74 hej - mám mať plánovanú, a tak sa mi vidí, že to nejako na poslednú chvíľu chcú nechať 😠 a pritom mám pocit a dnes mi to aj môj doktor na poradni potvrdil, že už to nebude dlho trvať - som na rozpadnutie... tak si chcem stihnúť aspoň tie predoperačné spraviť

suzinka87
20. dec 2012

@luckarisko74 na pasy sa chobi tam na prijem

suzinka87
20. dec 2012

@rybamala ano tak je ta ista co myslime takze viacery mame nato taky nazor.

luckarisko74
20. dec 2012

@rybamala a ku komu chodis?no chod tam urcite zajtra, ked ti toto povedal a ked si mas dohodnut termin , a aj prve si mala sekciu? zajtra daj vediet co ti povedali teda 😉

luckarisko74
20. dec 2012

@suzinka87 viem ze tam na prijem, len som nevedela z ktorej strany lebo ked som chodila minule tehu tak sa tam chodilo z druhej strany ako su vytahy.

rybamala
20. dec 2012

@luckarisko74 chodím ku Krjakovi. a prvý pôrod bol normálny - teraz zo zdravotných dôvodov cisár. no dúfam že ma nevypoklonkujú, že ešte je skoro... od zajtra som 38tt

luckarisko74
20. dec 2012

@rybamala urcite nie, podla mna uz dost neskoro ta posiela, dnes bola aj jedna baba od nas zo sukromky v rizikovke na termin sekcie a to je v 34tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre