Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

marickab
29. júl 2009

janinad, dnes som bola v nemocke a dr. Mesaros ma do 14.8. dovolenku. Inak som sa tam pekne nacakala, doktorov stale odvolavali k operaciam :o(. Drzim palce aby si to teda stihla s tymy vysetreniami a nedopadla ako danulik500.

marickab
29. júl 2009

sorry ze je to tu dvakrat, nevsmla som si ze to hodilo na dalsiu stranu 😀

marickab
29. júl 2009

Ahoj kami68. Tak a uz to mam specatene 😉 . Zajtra idem do nemocky a v piatok mi robia ten cisarsky. Tak dufam ze vsetko dobre dopadne.

kami68
29. júl 2009

jeee.marickab,tak ty si už v piatok konečne budeš držať malinké v náručí.Veľmi Ti držím palce,nech to rýchlo ubehne,aby ste to mali čím skôr za sebou.Samozrejme že rátam stým,ked prídete domkov a dáte sa dokopy,že sa ozveš.pá pá.Drž da!!! 😉 😉 😉

janinad-aj na teba myslím,a tiež Ti veľmi držím palce. 😉 😉 😉

Baby,uvidíte,všetko dobre dopadne. 🙂 😉 😉

janinad
29. júl 2009

Ahojte, tak marikab drzim moc palecky. Mne by to mali specatit v piatok, aspon tak sa vyjadril Mesaros. Len ked tam teraz nie je, tak som zvedava. Tak budem na teba mysliet. Hlavne nech ste zdravi.
Kami68 aj tebe moc dakujem. Ja uz chytam nervozitu, ale nech uz je to za nami. Ved dam potom vediet, kedy to caka mna.

radka12
30. júl 2009

Ahojte, dneska som bola v rizik.ambulancii a dr.Mesároš normálne ordinoval. Takže tá dovolenka sa asi nekoná. Pýtala som sa aj na tú prerábku ... vraj sa má začať cca 15.8., ale stále sa to odkladá, takže to nie je vôbec isté. A majú hrozne veľa pôrodov, niektoré maminy sú namiesto na šestonedelí na gynde.

radka12
30. júl 2009

Keby boli všetci doktori ako dr.Mesároš. Má suprový prístup k pacientkám.

janinad
31. júl 2009

Ahojte, tak asi ten Mesaros skutocne nema dovolenku, lebo aj dnes tam bol. Aj nebol. Mali toho strasne vela, takze sa na rizikovej ambulancii stale striedali. Asi to tam je uz teraz na prasknutie, takze som rada, ze tá prerábka sa odkladá. Mne stanovili termín CS 12.8. Takze by som to este mohla stihnut.

marickab
7. aug 2009

Caute baby, mate pravdu vsetko to tam praska vo svikoch, preto Mesarosa stiahli z dovolenky. Za jul mali 270 porodov. Lezi sa tam uplne vsade, dokonca ked som rodila tak niektore zeny museli zostat po porode na vzdycharni lebo ich nemali kam dat. Za noc bolo 12 porodov. Mam to z prvej ruky :o)). 31.7. o 9:24 hod. sa nam narodila nadherna dcera Lea. 3,55 kg a 50 cm. Od vcera sme konecne doma a som rada ze sme obe v poriadku. Drzim palce aj vam. Pa pa

marickab
7. aug 2009

kami68, este raz vdaka za podporu. Niekedy pomoze aj par riadkov od neznameho cloveka viac ako cokolvek ine 🙂

kami68
8. aug 2009

ahoj marickab.SRDECNE GRATULUJEEEEEEM!!!!!!!!!!!!!!JUJ,ako som rada,že to už máš za sebou a už ste obe doma,predpolkadám,že všetko prebehlo tak ako malo a že ste obe v poriadku a zdravučké.Krásne meno-lLEA.
Moja,tak si to teraz krásne užívajte.moja malá sa narod ila vo febr.,bože ako to uteká.A staršie deti,tak to ani nehovorím.
marickab,som rada že si sa ozvala.M oc sa s Tebou teším a snád ešte ozveš ako sa máte,ako rastie malá.
zatial pá a sorry za preklepy 🙂 😉 😉

radka12
9. aug 2009

marickab, gratulujem k bábenku. Ja si ešte pár dní počkám. Však chodíš aj na iný web, tehotenstvo academy ako Maja? A neviem, či som ťa tam aj 30.7. na príjme nevidela. Ja som čakala na ozvy.

marickab
9. aug 2009

ďakujem radka12 🙂 , áno chodím aj na ten web a aj som bola 30.7. na prijíme. Mala si do mňa kopnúť 😀 . D 😀ržím palčeky aby ti to dobre dopadlo.

sima.p
11. aug 2009

marickab - to si Ty Majka? Ja som Simona, čo sme sa zoznámili v pôrodke, ja mám Sabinku, určite vieš o koho ide. Tak nás pustili v piatok

marickab
11. aug 2009

som to ja 🙂 . Jezis ani nevies ako som rada ze ste sa tam uz dlhsie nezdrzali. Doma je len doma. Tak vam drzim palce aby ste uz boli v poriadku. Hlavne je ze uz je rodinka pokope 😎.

radka12
13. aug 2009

Tak od včera prerábajú v nemocke šestonedelie. Vraj to má trvať iba tri týždne, ale to sa asi ťažko stihne. Všetky maminy sú na gynekologii. Škoda, že nezačali už skôr, mohli sme byť pekne v čistom, novom.

sima.p
13. aug 2009

Majka, veru, doma je doma, ako sa Vám darí doma? Čo mliečko? Nezlepšilo sa to? Ak nie, nelám si hlavu, moja prvá tiež vyrástla na umelom.

marickab
15. aug 2009

Simi, veru sa to nezlepšilo ale už som sa s tým zmierila. Veď to nie je zase taká tragédia. Hlavne že Leuška je spokojná a musím povedať že zatiaľ veľmi dobrá. A čo vy? Kvetka ako prijala sestričku? Ozaj, dozvedela som sa že tej Andrejke to bábätko nakoniec zomrelo. Aj som si poplakala keď mi to mamina povedala. To sú ozajstné životné tragédie ☹ .

sima.p
19. aug 2009

majka, v pohodke s mliečkom, hlavne že je malinká spokojná. Kvetka by sestričku stále mojkala a dávala jej dudušku, ale inak je strašne neposlušná (Kvetka), má teraz obdobie vzdoru,tak za všetko piští, hučí. My sme dnes boli na poradni, malá pribrala od prepustenia 280 g, dokine sa to zdá málo, tak na budúci týždeň máme prísť na preváženie. ale mne sa zdá, že malá papá dobre, ved inak by nebola spokojná. Ale nad ránom ju zvykne pobolievať bruško. Andrejka to čakala, bola s tým zmierená, nuž aj taký je život, ale vďaka za spávičku, lebo som nevedela. Inak mne dali v stredu jednu babu na izbu, a tiež jej bábenko pravdepodobne zomrelo, lebo ešte v noci ho prevážali do Blavy a ráno ju prepustili, aby mohla ísť za ním, lebo v Blave zomieralo, nevedeli mu pomôcť, možno si ju tam ešte zastihla aj Ty, už sa nepamätám. Tak aj takéto smutné prípady sa okolo nás stali. Ale vo štvrtok mi v noci dali dalšiu babu na izbu, tá už konečne mala zdravé bábenko, len bola ona strašne ubolená, no ja som už v piatok potom išla domov....

luka04
25. aug 2009

Ahojte baby...je tu prosim Vas niektora, ktora mala pri porode Dr. Matejku??? ja ho pravdepodobne budem mat, mam sa mu ist ukazat, tak by som bola rada, aku s nim mate skusenost....dakujem 😉

sima.p
25. aug 2009

Ja som ho mala pri prvej dcére pred dvomi rokmi, pôrod som mala pohodový, tak bol aj doktor pohodový...

sisa38
2. sep 2009

Čaute baby, neviete nahodou niekto, či ten Dr. Kellner, čo ho tu všetci chvalia nema už ambulanciu?

lucrezia
3. sep 2009

namá ambulanciu, lebo ešte nemá atestáciu
ale ja som nanho narazila v rizikovej ambulancii

sisa38
3. sep 2009

Ahoj Lucrezia...diky za info, ale podla lekarskeho kodu by tu atestaciu uz mal mat...aspon co som si teraz pozerala v databaze Uradu pre dohlad

lucrezia
3. sep 2009

....tak potom o atestacii neviem......ale ambulanciu ešte nemá, to je isté

sisa38
4. sep 2009

...tak to je škoda, že tu ambulanciu nema ☹

klauduska
7. sep 2009

AHojte,

takze v nemocke sa este stale maka,vraj by sa to malo stihnut do konca tohto mesiaca.... 😉

Baby,vraj Dr. Meszaros odchadza???Viete mi niekoho odporucit?A ako to vlastne chodi po nejakom 35tt by som mala zacat chodit do nemocky?Mali ste toho isteho doktora ku ktoremu ste chodili do poradne,vybrali ste si ho?

barbarka
7. sep 2009

ahojte, rozhodujem sa medzi nemocnicou v novych zamkoch a v nitre, co by ste mi poradili? a moze byt v nitre partner pri porode cely cas uz od zaciatku, alebo ako to v nr funguje? vdaka

lucrezia
7. sep 2009

partnera zavolajú až na finále 😎 😎 😎
na vzdychárni by nemal byť, čo je logické, ak by si tam nebola sama, iná mamička by asi nemala zaujem o prítomnosť cudzieho chlapa....ale zase ak by si tam bola sama, tak myslím, že vtedy by tam mohol byť s Tebou.
Toť Nitra. Ako je to v Zámkoch, netuším.

beruska113
7. sep 2009

Barbarka,
ja som rodila ked nikto nerodil a muza nechali na chodbe, ja som sla hned na salu. Ale keby na tom trvam, mozno ho pustia. Ale tie dve hodky po porode mohol zostat. Izby sa prerabaju, tak aspon to uz bude v pohode. No a personal? Problem som s nikym nemala, ale vyslovene ani na nikoho super som nenatrfila, vsetci len prezit a ist domov. Sice jedna sestra na sestonedeli bola super, pri prvej sprche mi aj nohy utierala, jak som vysla von 😀 Horsie sestry boli pri babatkach, ale zas ako ktore. ale detske doktorky svetove, take dve mladucke a jedna hrozna, co nosi pri babatkach rukavice, jak keby od nich ma nieco chytit. Tak neviem, som tam bola kratko, tak dalo sa. Ja som sa zase rozhodovala, ze pojdem do Topolcian, ale zvolila som co je blizsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre