Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

rybamala
20. dec 2012

@luckarisko74 super - díky - si ma trochu ukudnila, tak tam zajtra nabehnnem ahotovo 😉

tinka_14
27. dec 2012

Ahoj baby, nemate nahodou nejaky zoznam co zobrat pre seba a pre babo do porodnice do NR? viem, ze v kazdej nemocnici je to inak, nejake zakladne veci uz zbalene mam - len nech neberiem zbytocne vela alebo nech mi nieco nechyba... dakujem 🙂

janus32
27. dec 2012

@tinka_14 Ahoj,pre seba potrebuješ košele-aj na pôrod,vložky,podložky,samozrejme všetky hyg.veci a pre bábo potrebuješ plienočky,môžeš si zobrať aj dve bavlnené-pri kojení maj svoje,ozik vložky do podprdy,nejaký krémik na bradavky,pre mimčo ešte vlhčené utierky,zober si aj tenšiu čapičku+dečku-aj ked zvyčajne tam býva teplo.Pozerám,že máme takmer rovnaký termín,tak hádam sa aj stretneme 😵 a prefotený sobášny🙂

tinka_14
27. dec 2012

@janus32
dakujem pekne... uz si bola aj na poradni tam? lebo ja este stale chodim k svojmu lekarovi, este 7.1. mam ist k nemu na kontrolu....dufam, ze som si dobre vybrala, Nitru v poslednej dobe chvalia, nepoznam tam ziadneho lekara tak mam trochu obavy, ale snad to vsetko dobre dopadne

janus32
27. dec 2012

@tinka_14 bola som tam asi tri krát-ale to som mala nízko uloženú placentu-potom sa mi zdvihla vyššie a nebolo teda treba tam chodiť 😵 chvalabohu,lebo tam je to na dlho🙂ja idem na poradňu 3.1.k svojmu-chodím do Hlohovca,ale on je pôrodník v Nitre,tak uvidím čo povie,či zas budem už do Nr chodiť,neviem.Doktorov poznám,rodila som tam aj predtým,aj praxovala na gynde-ja som bola spokojná.Prvého som rodila v Galante-hmmm...neviem ako to tam teraz je,to bolo pred 14timi rokmi 😕

tinka_14
27. dec 2012

@janus32
mna od Galanty vsetci odhovaraju, vraj mam ist radsej do Nitry... v GA ak nedas peniaze tak sa potom k tebe aj spravaju - s mm to neuznavame je to predsa ich praca, tak nemienim nikomu nic davat.... uvidime co mi povie moj lekar este v januari, chcela by som sa tam ist aspon pozriet -ale neviem ci je na slovensku nieco take vobec mozne

katka5584
27. dec 2012

ja som rodila cez leto v nitra a stačili my zakladne hygienicke potreby ,nočne košele vankušiky na bradavky vložky a podložky na postel ja som mala tri a stačili my.a pre babetko plienočky vlhke utierky čiapočku a deku pripadne nejaky sveterik.a nezabudni si pribaliť vodu lebo budeš po porode smedna. 😉

janus32
27. dec 2012

@tinka_14 jasne,že áno,v pohode si môžeš ísť pozrieť sálu aj všetko🙂ja osobne by som tiež nešla do Ga...a hlavne neviem po madarsky ani ceknúť a všetci tam hovorili len madarsky-to bolo fakt blbé,dokonca na izbe som bola s maminkou,ktorá po slovensky nekomunikovala vôbec 😕

tinka_14
27. dec 2012

@janus32
a treba sa aj nejak nahlasit, ze by sme chceli prist??

janus32
27. dec 2012

@tinka_14 myslím,že hej,skús sa spýtať na rizikovke v ambulke,ale sa mi zdá,že tam je aj vypísané kedy sa dá 😵

mary86
29. dec 2012

@tinka_14 ahoj, pozerám že si z okolia šale a na poradňu ideš až 7.1., tak ma napadlo - nechodíš náhodou k Dr. Trajanovi?

mary86
29. dec 2012

Dievčatá chcem sa vás spýtať, viete mi povedať, v stredu 2.1. či už bude robiť dr. Uharček v ambulancií, vraj tam je každú stredu, no teraz mi to tam nik nebral, mal aj dovolenku cez sviatky....tak som chcela vedieť, či už toho druhého bude robiť... Ďakujem za odpoveď

babatkonr
29. dec 2012

@mary86 Ahoj. No neviem ci tam bude uz 2.1. ale ja som bola na rizikovke vcera a bol tam on, tak neviem ci bude aj toho druheho. Sestricka vravela, ze sa tam striedaju s Matejkom

djgatta
29. dec 2012

Baby prosim vas kolko jednorazovych podloziek pod seba treba do porodnice, a treba aj pre babatko taku na prebalovanie?

tinka_14
29. dec 2012

@mary86 ahoj, ale ano chodim... preco??

mary86
29. dec 2012

@babatkonr hej oni sú v tej istej ambulancií, len Uharček tam býva iba v stredy a Matejka ostatné dni... Juj ale keby som vedela že včera je na rizikovke, zbehnem aj tam... škoda, snáď ho zoženiem toho druhého...

mary86
29. dec 2012

@tinka_14 no teraz má dovču, tak nás všetky poobjednával až na toho siedmeho, a keď som to tu videla že aj ty ideš, tak ma to napadlo že či náhodou nejdeš aj ty k nemu... 😉 a na koľkú ideš? možno sa vidíme 🙂

mary86
29. dec 2012

@djgatta ja som si ich kúpila v takej krabici, bolo ich tam desať ks, tak som ich zbalila všetky 😀 oni sú také väčšie a dobre savé - takže budú aj podomňa aj pod bábätko 🙂

kucharikova
29. dec 2012

djgatta ja som mala asi 3ks a davala len pod seba,pod maleho nie,a v pohode mi stacili,nedokrvavila som ich,neviem jak sa mi to podarilo 😕 ale z hyg.dovodov som si ich kazdy den menila a pouzite poslala dom,dobre boli mojmu havkovy na cikanie 🙂 netreba si vela veci niest,ja som isla jak na mesiac,uz pri druhom budem mudrejsia-dufam 😀

tinka_14
29. dec 2012

@mary86 hned rano - ak si dobre pamatam tak 7:30... to by uz mala byt posledna kontrola unho... potom uz do porodnice...kde sa chystas rodit??

iva567
29. dec 2012

@djgatta zober si radšej viac... ja som potrebovala 1 podložku aj na vzdychárni lebo mi tam odtiekla voda a potom na každý deň minimálne jednu... takže podla mňa takých cca 7ks

babatkonr
30. dec 2012

@mary86 no moze byt, ze uz tento tyzden bude mat dovcu. Mna objednal potom na 9.1. Takze asi na tom nieco bude. Ty budes aj rodit u neho?

mary86
30. dec 2012

@tinka_14 no ja som na ôsmu, tak sa možno aj vidíme 🙂 a potom sa už chodí do pôrodnice? ja v tom nejak nemám prehľad 😀 teda, som myslela, že až dokonca sa chodí k nemu... lebo už pár krát som tam stretla také žienky týždeň-dva pre pôrodom... však uvidíme čo nám povie 🙂 a rodiť sa chystám v Nitre 😉

mary86
30. dec 2012

@babatkonr no ja dúfam že už bude po dovolenke 🙂 lebo mi povedali že dovču mal pred vianocami... tak hádam ho zastihnem - a práve preto ho zháňam, žeby som si ho chcela zazmluvniť k pôrodu, tak snáď sa mi to podarí... lebo čas sa kráti 😒

tinka_14
30. dec 2012

@mary86 noo tak to je mozne, ze sa aj stretneme... aj ja sa chystam do Nitry, Galanta mi je nejak nesympaticka a na NR su celkom dobre ohlasy... inak da sa v nitre zazmluvnit lekar? lebo v hodnoteni porodnic je, ze sa neda....

sintias
30. dec 2012

V Nitre sa da zazmluvnit lekar, ja som tam rodila minulý rok v decembri a podmienky zazmluvnenia boli vyvesené na nastenke pred ambulanciou. Myslim,že vyber lekara pri porode vychadzal okolo 200 Eur. Ale nie je to nutne. Vsetci lekari aj porodne asistenky su tam velmi prijemní.Porodnicu kazdy chvalil. Boli tam rodicky aj z iných okresov Topolcany,Galanta, Trnava a vacsinou boli spokojné.Horsie to bolo s prístupom niektorých sestriciek na sestonedelí,ale tak vsetci nemožu byt dokonalí a co sa týka novorodeneckeho oddelenia,boli tam mlade velmi prijemne lekarky,ktorým skutocne nebolo co vytknut.Ja osobne som bola spokojna.Do Galanty by som nesla ani za nic. lezal mi tam svokor a ked som bola na navsteve,citila som sa tam ako v Madarsku. Ja osobne nemam nic proti madarskej narodnosti,ale kedze madarsky neviem ani ceknut,a personal sa tam madarsky rozpraval, citila som sa tam ako cudzinec. Ja by som tam velmi trpela.

janus32
31. dec 2012

@sintias tak s tým úplne súhlasím-nič proti ich jazyku,ale ja som myslela,že ma tam švacne-mala som čistú madarku na izbe-ktorá nechcela komunikovať slovensky vôbec,alebo nevedela-neviem,nikdy som ju po slovensky nepočula rozprávať 😕

luckarisko74
31. dec 2012

@rybamala ahoj no ako si dopadla na tej rizikovke?

luckarisko74
31. dec 2012

@rybamala 🙂 vidim ze uz mas chlapceka tak gratulujem 😉

rybamala
31. dec 2012

@luckarisko74 ďakujem 🙂 dopadla som tak, že sme pekne naplánovali sekciu na 8.1., na 27.12. som bola objednaná na predoperačné... a malý sa rozhodol inak 😀 23.12. ráno sa proste vypýtal na svet a hotovo! takže žiadne výsledky som nemala, a odrodiť ma museli aj tak 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre