Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

katja78
14. okt 2012

@mariynka - mne sa skôr zdalo, že všetky to tak robili..nepamätám si, že by si maminky nosili prenosné boxy k jedlu do jedálne 😕 ale je to už pár rokov..možno sa čosik zmenilo. Ale ak je spolubývajúca ochotná, je to oveľa praktickejšie tak, ako sa to robilo za mojich čias 😉

vcielkamaja
14. okt 2012

@mariynka ja som bola na izbe priamo pred jedalnou a so spolubyvajucou sme si brali jedlo na izbu 😉 aj ked sa to asi nemohlo...neviem...ale nikto nam nic nepovedal 😀

poisonblu
14. okt 2012

veci do porodnice ste mali v jednej taske, alebo veci pre babo zvlast - myslim plienky, capicku, deku? ja som si svoje dala do kufra a pre malu do igelitky...

mariynka
14. okt 2012

@poisonblu ja mam vsetko v jednej velkej taske 🙂 nech nemusim igelitky nahanat(bo tiez som to tak planovala..)

moon1979
14. okt 2012

@poisonblu môžeš to mať v jednom kufri, ale pre drobca si to zabal zvlášť, ak budeš mať napr. sekciu a sestričky budú od teba chcieť veci (hlavne plienky ich budú zaujímať) tak nech sa ti nemusia prehrabávať medzi tvojimi vecami 🙂 zoberu igelitku a hotovo 🙂

poisonblu
14. okt 2012

Tak si to asi necham tak, ako to mam...lebo do kufra mi to spolu nevojde, to je taky maly kufor

lienkad
15. okt 2012

Ahojte.Babenky chodíte do poradni už do nemocnici?Ja som sa presťahovala do Bábu a chcela by som chodiť do poradni už do nemocnici.Neviete náhodou či by ma zobrali?Lebno moja dr. povedala že teraz sa už nechodí do poradni do nemocnici....A mne je dosť cestovať 110km a ešte aj s malím synčekom....díki

mariynka
15. okt 2012

@lienkad do nemocnice chodia len rizikove maminky.. co mali rizikove tehotenstvo, abo tie, co prenasaju 😉 je tam rizikova ambulancia aj sono 😉

lienkad
15. okt 2012

@mariynka dakujem a ty kam chodíš keed si už v 39tt?

lienkad
15. okt 2012

@mariynka Náhodou neviete či je tam gynekolog Peter no priezvisko potrebujem zistiť....Dakujem

mariynka
16. okt 2012

@lienkad tak je tam vela gynekologov, neviem, ktoreho myslite 😀 😀 😀

poisonblu
22. okt 2012

Kocky, este sa spytam, ze ako je to s klystirom...ja som to v zivote nemala, ako to funguje a davaju ho automaticky?

A co sa tyka oblecka v ktorom pridem, tak asi to vezme mm domov, nie?

moon1979
22. okt 2012

@poisonblu klystíru sa neboj, nič to nie je a je dôležité pred pôrodom mať prázdne črevá a je jedno či budeš rodiť prirodzene alebo sekciou ... pri tlačení keby si nemala prázdne črevá si asi dokážeš predstaviť čo by mohlo nastať a po sekcii na wcko tiež nemôžeš, takže prázdne črevá sú základ ... nie je to nič hrozné, vačšinou to aplikujú na "koze" ... potom chvíločku sa pokús vydržať, aspoň 5 minút sa snaž to udržať v sebe a až potom utekaj na wcko 🙂 treba počkať ten čas, aby si sa dôkladne vyprázdnila ... potom sa osprchuješ a máš pokoj 🙂

tynamartina
22. okt 2012

@poisonblu
@moon1979 ja som rodila 2x a klystír som nemala ani raz, nestihli mi dať, hned som išla rodiť a nič sa nestalo. Je pravda že pri prvom som sa vyprázdnila doma asi 5x za pol hodku ma prehnalo ale pri druhom vôbec nič a aj tak všetko prebehlo v poriadku a na velkú som bola na druhý deň po pôrode.

karinka2105
23. okt 2012

@poisonblu nie to si vezmes na izbu,vtom pojdes aj domov predsa,apson ja som tak sla

poisonblu
23. okt 2012

@karinka2105 no vsak manzel by mi to doniesol....a kde to bude zatial, kym budem rodit? mam si na to vziat tasku este nejaku? nerada by som, aby sa mi nieco stratilo....:D uz aj tak tam beriem kufor a tasku

poisonblu
23. okt 2012

a este otazka..ja ich teda mam :D podlozku pod seba treba aj pri porode, ci az na izbe? aby som vedela, ze ako si to mam ulozit v kufri, ze co bude treba hned a co potom...navrch som dala nocnu koselu, ponozky, papuce, vlozky, nohavicky a plienky pre malu, plus tie podlozky pod seba

zuskamagic
23. okt 2012

@poisonblu mne oblecenie v kt. som prisla bral manzel domov a den pred odchodom mi priniesol to v kt., som planovala ist domov..... a podlozku mi bolo treba uz pri porode, inac mne sa celkom osvedcilo mat veci v 2 taskach - v jednej veci na porod a v druhej tie co mi bolo treba az potom na izbe, v tej na porod som mala koselu, zupan, papuce, ponozky, zopar vloziek, pre istotu 2 podlozky, uterak, sprch. sampon, toaletny papier a doklady co treba na prijem (sobas. list, zdravot. karticka, obciansky )

poisonblu
23. okt 2012

@zuskamagic aha, tak si to prehadyem trosku...lebo ja som do tasky dala potom len zvysne plienky, jeden balik vloziek (jeden mam v kufri), jeden toaletak (jeden mam v kufri)...tak to teda urobim tak, ze tie veci co buem potrebovat hned dam do tasky, ostatne do kufra a vezmem tasku na svoje veci a dam to mm nech to vezme domov....

karinka2105
23. okt 2012

@poisonblu ja som mala vsetko pri sebe na sale

poisonblu
23. okt 2012

Inak, ja to nechapem, aspon pri tom porode by poskytnut vsetky potrebne veci...ved na co platime tie odvody do zp...

siposova
24. okt 2012

no baby už sa mi to bliiiiži a aj tebe @poisonblu 🙂)) božeeee užo to chcem mať za sebou a chcem byť s krpcom už doma vo svojom pohodlííí 🙂) dúúúfam , že nám všetko prebehne tak ako mááá :P

poisonblu
24. okt 2012

@siposova ja sa uz tiez neviem dockat...mna neskutocne picha v krizoch, takze ja uz ani moc nechodim, len doma som....ja dufam, ze do konca oktobra sa mala vypyta

siposova
24. okt 2012

@poisonblu no mna zas kríže ani nie , ale spodok celý mq boli jak mi tlači dole s hlavičkou ...a to je neznesitelná bolesť .... musíme lôen vydržať :( ... ja si každý den hovorim že uz by mohol isť len nejak sa mu nechce ... a moj drahý sa smeje že pri mojom štasti budeme ešte preťahovať po termíne a nie , že sa skor narodi :D :D

mariynka
24. okt 2012

ahojte, tak ja som sa 18.10. stala maminkou 🙂 🙂 maly sa vypytal o 10dni skor 😉 v stredu mi odisla zatka, v noci pravidelne bolesti v krizoch a vo stvrtok 8,15bol maly na svete 🙂 na prvorodicku som to celkom dobre zvladla 😅 4hod. rychly porod 😉
co sa porodnice tyka, na prijme klystir, sprcha, vysetrenie, pasy.. prevoz bud na vzdycharen, mna brali hned na box..
sestricky su uzasne, ale fakt ze uzasne a lekari takisto.. je to profesionalny tim, su mili, zlati, pomahaju ako vedia-dychat, masirovat.. mne velmi pomohla jedna uzasna sestricka, som jej vdacna za vela!!!
po porode som bola nejake 3hodiny na boxe a potom ma previezli na sestonedelie.. tam som bola tiez v nemom udive, doniesli mi papat do izby, isli so mnou do sprchy, chodili ma pozerat a ked som nieco potrebovala, ochotne sa o mna postarali..
maleho mi priniesli v podvecer a na prvu noc ho vzali.. potom rano priniesli na kojenie a odvtedy uz bol stale so mnou..
neviem preco ine baby nadavaju na nr porodnicu.. ja som bola max spokojna 🙂 vizity super.. lekari na nich super.. sestricky vsetky super.. ked v noci maly vela plakal, sestricka mi s nim ochotne pomohla..
jedine velke minus je pre mna a aj pre ostatne strava.. strukoviny kazdy den.. zeleniny, ktore nafukuju.. mne nasi nosili papat, jedla som tam len ranajky a sem tam vecere..
co sa navstev tyka, babo nemoze ist za dvere-co je aj spravne, aby neochorelo.. rodicka moze ist na chodbu, ale je tam strasny prievan, tak ja som tam bola max 5min. 😉
na sestonedeli je strasne teplo, ja som nosila len koselu na kojenie s kr.rukavmi.. sprchy su v pohode, aj zachody..
ja som bola so vsetkym, okrem toho jedla, nadmieru spokojna 🙂 🙂 🙂

poisonblu
24. okt 2012

@siposova no mna keby tie krize nebolia, tak ani nevnimam ze som tehotna...chceli sme ist cez vikend neteri na oslavu narodiek, ale asi by som tam nevydrzala cely den, tak nepojdeme...som zvedava ako zvladnem po hroboch behat, ak dovtedy neporodim

poisonblu
24. okt 2012

@mariynka blahozelam, nech ste obaja zdravucki...a co sa tyka kojenia, pomozu sestricky?

mariynka
24. okt 2012

@poisonblu ako ktore.. ja som mala v tomto "nestastie" ☹ a preto dnes volam laktacnej 😉 ale je tam jedna uzasna blondina, ktora mi, sice az po 4dnoch, ukazala, co a ako.. 😉 a maly zacal cuckat 😉 ale predtym nikto nic ☹ len sa pytali, ci dojcim 😒 a ja ze ano-ale cmulanie bradavky nie je dojcenie 😅 😒

poisonblu
24. okt 2012

@mariynka a ked to nejde a babo je hladne? Dokrmuju umelym alebo odstriekas do flasky a tak nakrmis? Ja sa tohto bojim viac ako porodu...nie je horsieho ako hladne placuce dieta

mariynka
24. okt 2012

@poisonblu my sme boli hladni 4noci ☹ cucal bradavku a ja som nevedela, ze nepapa ☹ urcite ti vyhoveju 😉 mozes mu dat odstriekane - striekackou 😉 ja som to robila tak.. no nas klesol na vahe, tak nas tam nechali o den dlhsie 😖 a v noci dokrmovali nutrilonom 🙄 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre