Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

dupinka
8. jún 2009

radka, ja som bola na nadstandarde...Info pripadne do IP. Izby su prerobene len 4, inak v povodnom stave. Co sa tyka poctu vizit,tak na piaty den pustia domov, ak je vsetko oki. Lebo vo stvrty den robia babatku vysetrenia - odrezavaju pupocnik, ockovanie, a pod. To si priprav silny balik nervov, ked chodia po babatko ako na klavir, tolko, co si ho narkmis resp. ukludnis a uspis (alebo ani to nie 😖 😖 ).

megi93
8. jún 2009

Silvikam ďakujem. Ja som len potrebovala vedieť adresu, lebo mamina u neho končí a nevie kam poslať ten lístok, že prechádza k inému. Ešte raz vďaka, lebo už sme to hladali všemožne 🙂

kvetinkap
8. jún 2009

radka12 ak ti bude pohodlne v domacom oblecku mozes ho mat. No rano je vhodnejsie mat koselu kvoli vizitam,kedy sa musis odhalovat.A kojit sa ti bude asi tiez lepsie v koseli,ale je to na tebe. Ja osobne som bola na starej izbe,ale nic mi tam nechybalo,tych par dni tam vydrzis. Prerobene su 4+nadstandard. Ostatne su povodne. Nadstandard je malilinka izba s postelou,postielka,kreslo,prebalovaci pult,skrina,telka a samostatna socialka,vyhodou nej je iba,ze ti tam moze prist navsteva. Ak budes ty aj babo v poriadku po stvrtej vizite idete domov.

radka12
9. jún 2009

Kvetinkap ďakujem. Uvidím, čo sa mi ujde, teda aká izba. Bude to o šťastí. A čo personál pri pôrode? Boli OK? Každá si vychvaľuje drl.Kellnera. To je nejaký mladý lekár?

dupinka
9. jún 2009

radka: pôrodné asistentky sú super! (teda, ja som bola na pôrodných sálach 2 dni a všetky tam boli príjemné 😉 ). No a tá, čo nás odrodila bola úžasná, veľmi príjemná a nápomocná.

beruska113
9. jún 2009

Tak zbalena som, teraz mam na vas druhu otazku 🙂 Mali ste niekto epidural, ci ako sa presne tomu nadava? Mylsim tym pri normalnom porode. Vraj je v Nitre na to jeden clovek, ktory je prideleny na chirurgii, takze sanca takmer nulova.

janinad
10. jún 2009

Ahoj Beruska, ja som tiez nahodou par stran dozadu citala, ze v nitre epidural je rarita. Ze ho ani velmi nechcu davat, ze su za maximalne prirodzene porody. Preto som pred tym aj dost uvazovala o Topolcanoch. Na www.zzz.sk v sekcii porodnice pisu, ze je k dispozicii 24 hod. Len teraz este neviem, lebo kvoli ociam by som mala mat asi cisarak, tak uvidim, ako sa doktori este vyjadria. Co sa tyka personalu, tak uz som sa celkom vyrovanala s Nitrianskou pôrodnicou - asi to tam predsa nebude az take zle, no keby predsa len zvazili, ze to nie je na cisarsky, tak by som asi brala tu epiduralku. Len tam treba prist vcas do pôrodnice, lebo ked si uz viac otvorena, tak ho nedavaju. Moja kamoška tak dopadla (ale to az pri druhom babatku, tam to prebieha rychlejsie). Takze ked chces naisto epi tak asi nie v Nitre.

beruska113
10. jún 2009

Janinad,
dnes ma lekar odradzal od epi ako sa dalo. Ze je strasne vela moznosti, ako aj liekmi, cipkami alebo infuziou utlmit bolet. Vraj len zalezi na doktorovi, na ktoreho natrafis a ci sa ti vobec pred samotnym tlacenim bude vobec venovat. Aj ja som inak rozmyslala nad Topolcanmi.

janinad
10. jún 2009

Tak neviem Beruska. Moj nazor je, ze potom uz ti nikto velmi nepomoze. Ja len viem, ze kamaratka si to velmi pochvalovala a to uz je vela rokov dozadu. A preco ta odhovaral? Mna tiez moja doktorka odhovarala od Topolcian, ale dovod mi ani za svet nechcela povedat. Len ze by tam za ziadnu cenu nesla. Ja viem, ze kazda zena to vydrzi, ved co jej inak zostava, ale predsa, uz ked tie moznosti su, tak preco ich nevyuzit?

beruska113
10. jún 2009

Janina,
hovoril ze to nemusi zabrat, ze to daju moc skoro alebo neskoro, ze ked daju toho moc, tak zena nevie tlacit a vraj je nejaka nova studia, ktora hovori, ze 70 percent zien s epi nakoniec porodi bud cisarskym, alebo s kliestami, zvonom, alebo pomocou sestriciek, co ti tlacia brucho. Tak ja neviem. Ale uz to asi v mojom tyzdni ani nestihnem doriesit.

janinad
11. jún 2009

Ja neviem teda. Viem, ze ta kamaratka bola spokojna, ale tiez spominala, ze jej sestricky tlacili na brucho, aby jej pomohli. Ja som len citala, ze to troska predlzi porod, a kedze necitis, kedy mas kontrakcie, tak ti musia hovorit. Ale na druhej strane, ked nemas take bolesti, tak si potom viac oddychnuta na samotne tlacenie. Ale co som videla nejake videa, kde zeny mali epi, tak to bolo maximalne pohodove a v klude. Tak neviem. Je to na tebe. Drzim palce, nech sa rozhodnes tak ci tak.

janinad
11. jún 2009

inak je tu aj taka tema, daj si vyhladat epi, ja som to len velmi narychlo prebehla, ale baby boli velmi spokojne. Skus si prejst viac nazorov a rozhodnes sa.

danulik500
12. jún 2009

Ahojte maminy, mám na vás pár otázok?
Mám plánovaný cisársky kvôli tomu, že malá je otočená koncom panvovým. Chcela by som vedieť, že keď ste mali cisársky so spinalkou či môže byť u toho aj manžel? A koľko dní pred termínom pôrodu vám ho robili, lebo mne doktor povedal, že sa robí buď v ten deň alebo deň pred tým. No ale ja by som chcela samozrejme rodiť aspoň o týždeň skôr... A ešte, že kedy vám dali bábo po cisárskom, že či v ten deň alebo neskôr? Ďakujem

luciarisko
12. jún 2009

Ahoj. danulik 500- ja som mala cisarsky spinalkou, priatel cakal vonku na chodbe, boli sme spolu pred tym asi pol hodku, kym vsetko pripravili a potom asi hodku tiez mohol byt pri mne , mohol by byt aj viac ale po mne bola este jedna mamina na cisarsky a ked skoncili dali nas na jednu izbu tu pooperacnu, tak musel ist, keby som sama nie je problem. na operacke su sklene dvere pred nimi cakal a ked sa maly narodil tak cez ne kameroval ako ho prenasaju vedla a tam ho ochvilu zavolali, aby natacal cistenie, balenie...dali mu ho aj popestovat, mal ho skor ako ja na rukach. ja som rodila cisarskym preto, ze som dlho prenasala, malemu sa nechcelo, tak sme sa dohodli na cisarskom, ale sestra mala tiez planovany cisarsky a myslim, ze tak tyzden dopredu jej ho robili. maleho mi priniesli asi o hodinu-dve na prilozenie, a potom kazde 3 hodiny mi ho prikladali. maleho mi dali na druhy-treti den uz neviem presne, ale skor na treti a vecer mi ho zobrali, no a od rano bol uz so mnou, kym sme isli domov.urcite chod spinalkou je to lepsie, babo hned uvidis, necitis hned bolest, prichadza postupne a mna to az tak nebolelo. dufam, ze som trochu pomohla.

danulik500
14. jún 2009

luciarisko, ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď. Momohlo mi to. 🙂

beruska113
17. jún 2009

Ahojte,
baby nechodila ste niektora na rizikovu poradnu k MEsarosovi? NEviete poradit o kolkej hodine sa tam rano oplati ist, nech necakam do obeda?

smeralda
17. jún 2009

Ahojte... uz neviem kde by som sa to mohla spytat tak sa to spytam tu... mate niektora skusenost s vyvojovou vadou maternice uterus subseptus??? som na zaciatku tehotenstva a neviem aky vplyv to moze mat na dieta...prosim poradte ☹

silvikam
18. jún 2009

Ahoj Beruska,
ja som osobne k Dr. Mesárošovi nechodila ale viem, že má ambulanciu spolu s Dr. Kozárom (jednu miestnosť aj so sestričkou) takže sa striedajú. Kozár je tam vždy ráno do tej 9.00 a potom ordinuje asi Mesároš. Radšej si tam zavolaj, na ústredňu do nemocnice 6545 111 a pýtaj ordináciu Mesároša, sestrička Ti povie kedy máš prísť. Inak ja Vás čítam v téme "skracovanie krčka maternice" už od januára. Tiež som mala taký problém. A termín mám 10.7., takže blízko Teba, ale už by som išla najradšej teraz. Inak Mesároš je veľmi príjemný doktor.

beruska113
18. jún 2009

🙂 Cau Silvikam,
no pekne ze citas, co si sa nepridala?
Uz som zistila, aj som tam dnes uz bola, vsetko vybavene, doki velmi mily, vsetko je gombickova hlavicka 😅 No ale poslal ma lezat od zajtra do nemocky, mam preklampsiu, tak ze si ma odsleduje. Tak sa tam mozno ozaj stretneme. JA dufam, ze porodim tak 7.7., taky krasny datum, len nech to aj babo dodrzi nasu tajnu dohodu 😅

radka12
24. jún 2009

Ahojte. Neviem, či sa to tu uz preberalo, ale chcem sa spýtat ako je to s nasteľovaním naušničiek u dievčatiek. Robia to v pôrodnici alebo az u detskej lekárky? Dakujem.

monika77
24. jún 2009

holky chodila som k Mesárošovi .. je to super doktor, maximálne spokojná .. všetko vysvetlí a ak niečo neviete, len sa ho pýtajte, on vám rád všetko vysvetlí

lucrezia
24. jún 2009

radka, ušká prepichujú aj v porodnici - posledný deň, aj u detskej lekárky, záleží na tebe, kedy ich chceš dať prepichnúť.
ja som chcela pôvodne v nemocnici, ale potom som si to rozmyslela, lebo ten posledný deň bola malá taká vystresovaná, že som ju už nechcela trápiť ešte aj prepichovaním ušiek, tak sme dali prepichnúť na prvej poradni....bolo to strašné, už som myslela, že budem plakať spolu s ňou....ale teraz je to už fajn, ušká su o.k.

zuzinr
28. jún 2009

neviete nahodou, zacula som take info ze vraj maju od 01.07.2009 zacat prerabat na sestonedeli dalsie izby. Neviete ci je to pravda, nepoculi ste o tom?

lucrezia
29. jún 2009

je to tak, v lete sa má začať s prerabkou.....to je sice fajn, ale nezávidím tým ženám, čo tam vtedy budú...hluk, špina, robotníci....no čo už
aj dole prízemie, tá časť, kde je urológia sa už prerába

zuzinr
29. jún 2009

No toho som sa prave obavala, nuz ale co nam ine zostava? Nejako to budeme musiet pretrpiet 😖

beruska113
5. júl 2009

Zuzinr,
ja som v piatok prisla z nemocnice, mam cerstve info o prerabke- posuva sa na zaciatok augusta. Aj s prizemim uz pomaly koncia, ale sestonedelie je kvoli vonkajsej fasade vraj na rade az v augiste. Tiez som sa potesila. Inak to cele odd. presunu na gynekologiu, som zvedava, ako sa tam vsetci pomestia, ked uz teraz bolo dva tyzdne plne aj setonedelie aj gyn. Bude sranda.

zuzinr
5. júl 2009

Jej beruska to som rada ze sa to odklada, do augusta to musime stihnut aj keby co bolo. No to som tiez zvedava, kde nas vsetky daju 🙂 A co malemu sa este nechce na svet? Lebo nasa mala sa stale len kruti v bruchu ale von sa jej nechce a tito tepla su pre mna hrozne. Ozaj v nemocnici nebolo teraz na izbach teplo ked bolo vonku tak priserne?

radka12
5. júl 2009

No skvelé. To ste ma teda nepotešili. Ja mám termín 22.8., takze to akurát vychytám. Budeme tam natlačené ako sardinky. Snád nás aspon pustia skôr domov, ak bude všetko v poriadku.

beruska113
6. júl 2009

Radka,
urcite budu pusat skoro, ved uz teraz tam nebolo miesto, pustali ako na beziacom pase, po sekcii aj na 4.den. Vraj musi ale babo stravit v nemocnici 3krat celych 24 h. Ale uz sa ta prerabka posuva od juna, tak sa mozno este posunie.

radka12
6. júl 2009

Aspon jedna pozitívna správa. Tých pár dní to tam nejako vydrzím. A mozno to bude ako hovoríš, ze to znova presunú na iný termín.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre