Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

leveretka
8. jan 2010

neviete prípadne niekto prosím poradiť, či nie je v okolí NR nejaká súkromná pôrodnica? Ďakujem

mucher
8. jan 2010

leveretka
... 😖 bohužiaľ, jee to tak pokiaľ tam bude iná mamina, otca tam nepustia, ale možno sa Ti ujde tá sála,na konci chodby...tam je gauč a môžeš sa tam poprechádzeť
Je tam mistnosť, kde čakaju oteckovia, poprípade môžeš tam byť s ním, ale ked budeš vacsinu času pripojená na CTG...zostávaš na vzdychárni
aaa súkromná pôrodnica...najbližšie je v BA 😒 , v okolí NR nič takéto nie je

leveretka
8. jan 2010

mucher, tak to si ma moc nepotešila 😢 v BA je aj nejaká iná okrem Kocha, ktorého majú otvoriť v marci? 😕

baskaj
8. jan 2010

leveretka, ja len doplním, že

- ja som mala veľkú vizitu takú, že dnu vošiel len prednosta s ešte jedným doktorom a ostatné publikum ostalo stáť na chodbe, takže to bolo ako malá vizita
- a muža do vzdychárne nepustili, aj keď som tam bola celý čas jediná rodička a aj keď som sa na to viackrát pýtala. neviem prečo, musel čakať na chodbe. zavolali ho, až keď som šla na pôrodnú sálu.
ostatné, ako písala mucher...

leveretka
9. jan 2010

dakujem baskaj...uvažujem už nad handlovou nemocnicou, ale mám to 100km z domu, tak uvidíme ešte mám dosť času 🙂

helenkasabinka
10. jan 2010

baskaj presne to iste som mala aj ja ako ty pises 😉 s tou vizitou aj s manzelom pri porode,tiez mohol ist ku mne az na porodnu salu 🙄

fide
11. jan 2010

Ahojte, ja mam tiež už po tom...rodila som neplanovanou sekciou... vďaka Bohu mal vtedy službu Obert... zistil mi cistu cez ktoru babo nemohli pustit porodnými cestami...mám rovnake skúsenosti ako mnoho z vás vybavenie v NR nemocnici je super dokonca aj manzel pri mne bol ked som bola na vzdycharni..cakali sme na anesteziologicku asi preto tam cely cas so mnou bol od 17-20.h kym som nesla na sal a nestiekla infuzka ...lekári aj celý tým pri porode boli naozaj ukazkoví...malu mi dokonca na chvílku prilozili k licu aby som jej mohla dat pusicku ..aj mi ukazali papiere ze ma vsetkých 10 bodov..no na sestonedeli to uz bolo ine.. sami chaos vsade natresk..este to bolo spojene..vizity boli naozaj rychlovky..nestihala som sa pytat co so mnou dalej budu robit..no ale naozaj cest vynimkam da sa natrafit aj na mile sestricky...hned v deň prepustenia som vsak bola znova prijata naspäť koli tej mojej ciste.(.nemohla som sa doma vycikat...)tak sa o mne rozprávalo cele oddelenie sestonedelia a gynekologie .. najhorsi problem bol to ze ma nevedeli kde zradit kedze som s babom dosla..proste nechceli ma prijat so 6 dnovym dietatom lebo som uz bola doma. Tak to potom aj vyzeralo ze cely tyzden co som tam bola sa na moje babatko nikto nepozrel akurat jedna ci dve sestrycky mi povedali ze keby som daco potrebovala tak aby som sa im ozvala na mna sa ale chodili pozerať a vypytovali sa lebo som zvlastny prípad a aj cista na mocovej trubici ze je vynimocna... ..po tyzdni ma prepustili domov s tym ze operacia sa bude riesit az po sestonedeli..a ze babu bude doma lepsie ako tam ...tak mi bolo lúto ... normalne sa tam bojim teraz hlasit a neviem ako si to zariadim, ale urcite tam nepojdem s malou aj ked dojcim.. No verim ze to zvladneme a ze ked bude po vsetkom vydychnem si a budem si uzivat matersku dovolenku....

leveretka
11. jan 2010

fide, držím palce, aby ti to dobre dopadlo 😉

brusko6
12. jan 2010

ahojte,
som tu uuuplne prvykrat a hadam sa mozem k vam pridat... 😝
termin mam na 27.marec, je tu este nejaka, co ma aspón podobny termin ?? bude to zniet hlupo, ale pripadam si, ze som v tom sama 😅
ze nie som ????? 😉

janyka
13. jan 2010

brusko6 - veď poď k nám. Tehotenstvo: téma: III.trimester:vaha pohyby pocity a obvod v cm. 😉

fide, držím palce, nech to dobre dopadne a nech si môžeš naozaj naplno vychutnávať MD

debora
15. jan 2010

Ahojte, môžem aj ja čo to pridať k nitrianskej pôrodnici, kde som rodila tri razy. Prvý raz som sa zaprisahala, že už viac do nej nevkročím. A vkročila som aj druhý raz. Aj vtedy som si povedala, že už viac nie. A tretí raz som sa snažila hľadať si inú pôrodnicu, ale keďže som mala gestačný diabetes, tak mi radili rodiť v Nitre, pretože nikde na okolí nie je taký dobrý detský personál ( čo sa týka problémových detí ). Napokon som to riskla, mala som plánovanú sekciu ( KP) a neľutujem. Operoval ma MUDr. Urban a Obert 🙂, ležala som v nadšt. izbe, sestričky boli super, aj detské , pomohli mi ako sa len dalo. Aj lekári boli super, nemôžem povedať nič zlého. Tak dievčatá nebojte sa. Držím palce, nech všetko dobre dopadne. 😵

danaja
15. jan 2010

Ahojte,
nie je tu niekto, kto ma termín okolo 22.mája a bude rodiť v NR??

lucrezia
15. jan 2010

áách, ja som mala taký termín minulý rok....nostalgia... 😉

berenisse22
15. jan 2010

danaja, ja mam termin 14. maja a budem rodit urcite v Nr 🙂

majovka35
17. jan 2010

ahoj kocky, ja mam termin 15.maja a tiez budem rodit v Nitre...

majovka35
17. jan 2010

precitala som si par Vasich skusenosti, ale nikde som sa nedocitala , ci niektora z vas ma skusenost s Dr Kozarom. Ja k nemu chodim a myslela som, ze by som si ho volala aj k porodu.
Je tu niektora, ktora si svojho lekara "zabezpecovala" k porodu?
A teraz jedna trocha "zakerna" otazka - budem rada, ked mi niekto z vas napise do IP - kolko a akym sposobom ste platili lekarovi, v pripade, ze ste si ho volali k porodu - velmi mi tato info pomoze, lebo som z toho nejaka domotana..
Co ma este zaujima a tiez mozno otazka zaciatocnicky, ale je dietatko s vami na izbe alebo deti su zvlast a nosia len na krmenie? Ono som sa stretla uz aj s takym aj s takym sposobom, a neviem ako to je v Nitre
Kolko dni po bezproblemovom porode zostava mamicka v nemocnici?
Dakujem za odpovede a prajem vam prijemny vecer. 😉

mucher
17. jan 2010

Zdravím majovka
Na niektoré otázky viem odpovedať:
Po spontánnom porode je dieťatko hned pri tebe...samozrejme 2 hod -zostávaš na sále a dieťatko ošetruju, prinesú ti ho na priloženie.
na 4 den ideš domov, neráta sa den porodu

brusko6
17. jan 2010

takze nikto z vas tu nerodi v marci?? hehe to budem sama na oddeleni 🙂) to hadam budu na mna prevelice dobri 🙂

majovka35
17. jan 2010

mucher dakujem velmi pekne, to som rada, ze tak skoro sa ide domov - ono mam vacsi strach z pobytu v nemocke ako z celeho porodu 🙂

zuzka1982
18. jan 2010

Ahojte, ja mam termin 14.maja, a tiez budem urcite v Nr. Tak sa mozno stretneme. Chodite uz cvicit alebo na pripravu na porod k Danke JAhnatkovej? Ja este nie a som z toho niekedy nervozna, lebo to viac menej nestiham. Snad to nebude problem. Pripravu chcem zacat od februara.

mucher
18. jan 2010

AHOJTE dievčatá,
neviete kam si treba ísť vziať prepúšťaciu správu z pôrodnice, ked vám ju nedali pri odchode???????????????
aj vraveli ale som zabudlaaaa 🙂 🙂 🙂 😝 😝 😝
DAKUJEM

majovka35
18. jan 2010

ahoj Zuzka, ja som na PN a zatial bez vychadzok, to cvicenie asi teda nepripada do uvahy... skoda, lebo som pocula, ze je to celkom fajn a vraj sa v ramci toho chodi aj do nemocnice na "exkurziu" 😉

danaja
18. jan 2010

zuzka1982,
ja som chodila k Jahnatkovej minuly rok, zacala som tiez okolo 25tt, normalne sa zacina od 15tt, ale spravila mi individualny plan tych hodin, staci zavolat, ona je v pohode, ku koncu tehu som chodila 2x do tyzdna, da sa to stihnut

majovka35,
ja som rodila v aprili, porodila som v nedelu o 4.00hod, malu mi hned prilozili, potom som bola 2hod na boxe a potom mi ju priniesli cez den, v prvu noc mi ju este zobrali, to aby som sa vyspala, priniesli mi ju na krmenie asi okolo 4.30 a uz bola stale so mnou, domov sme isli vo stvrtok
A v tej nemocke to nie je az take strasne, aj teraz sa uz tesim, kedy budem mat po porode a uz budem s malym na izbe

mucher,
mne ju dali pri odchode, neviem, kde si ju treba ist zobrat, ale asi by som si isla pre nu do nemocky

mucher
18. jan 2010

majovka35
aj ja som mala rizikové, necvičila som, ale chodila som na prednášky, je to aj pre ženy s chráneným tehotenstvom, prisposobí ti program. zavolaj p. JAHNATKOVEJ.
ja som ležala od 16.tt.
danaja
nám nedávali, lebo nemal kto vypísať, viem, že v nemocke, ale nie na šesto nedelí, ale v nejakej kencelárii a zbudla som v ktorej ☹

stani08
18. jan 2010

ahojte

brusko urcite nebudes sama na oddeleniiiiii, ja mam termin sice 16.3., ale podla sona sme o tyzden neskor, tak sa mozno stretneme........a je nas viac.....ak chce spridaj sa do temy marec 2010, tam je aj domka a ta ma tiez termin ako ja ;)

mucher a neposlali ti z nemocky prepustaciu spravu k tvojmu dokimu postou??

majovka na cvicenia k danke jahnatkovej sa urcite prihlas, ona Ti povie ci mozes niektore cviky cvicit ci nie, podla toho aky rizikovy stupen mas a ze si PN tak to vobec nevadi, ak Ti pride kontrola, tak zdokladujes, ze si bola u nej cvicit, takze toho sa vobec neboj..........aj u nas su baby v kurze, ktore su dlhodobo na PN a nie je v tom ziadny problem, ved danka Ti orazi normalne priepustku ako doki ;)

a este jedna otazka babule pri porod si treba doniest svoju nocnu koselu ci vyfasujem tu ich "erarnu" ? potom samoska, ze uz svoje 🙂

mucher
18. jan 2010

stani08 •
Jáj, že postou??? Sme v Nitre na Slovensku....som rada, že to vôbec niekto vypísal,keď sme tam boli, tak čo viem od štvrtku 18.12 nedávali prepúšťacie správy, takýý frmol tam mali, že baby boli radi, že niekto prišiel k pôrodu 😀 😀 😀
Lekárov asi toľko...malo nás, málo nás
Noččnú košeľu musíš svoju, ale určite majú aj erárne, ale to pre zvláštne prípady 😀DDD
rodíš vo svojej, ešte by náhodou mali o jednu "handru platiť viac v práčovni" nedaj bože 😀 😀 😀
mm bol pri pôrode.....teda po pôrode bol so mnou a pred, lebo som plánovaná sekcia a za plásť typu " práce na dielni" platil 16 EVRI a nejaké drobné

stani08
18. jan 2010

mucher no viem, ze lekarov je malo, malo a ani sa necudujem, ked ti dvaja lepsi od nich odisli ☹ .........ja som zvedava kto bude nas rodit, lebo viem, ze v marci ma byt naval na porodnici 😀 ..........aj moj mm chce ist k porodu, kaslem do nich 16 EVRI v pohode zaplatim, ale neeeee ze bude stat na chodbe a cakat az kym mala zo mna vylezie.........tak taku teda nehrali, on im prevrati celu nemocnicu na ruby, ked ho tam nebudu chciet pustit 😀 ....... no uz to vidim, ze to tam bude boj s dr. aj so sestrickami, lebo neviem naco si mame platit za ten "habit" pre mm a chodit na predporodnu pripravu, ked ich nechcu pustit na vzdycharen

majovka35
18. jan 2010

Kocky dik za radu, tak zavolam pani Jahnatkovej, len neviem nikde na nete najst na nu telefonne cislo - viete mi ho niektora do IP poslat? Dik.

stani08 aj moj muz chce byt pri porode a garantujem, ze ked si zaplati spominanu sumicku, on urcite nebude cakat na chodbe - koniec koncov otecko najviac pomaha mamicke prave na vzdycharni - pro porode ho uz ani poriadne nebudem vnimat....ja rodim az v maji, tak teda daj vediet, ako ste dopadli 🙂 moj muz je tiez dost haklivy na podobne , hlavne ked si zaplati, tak si urcite neplati pobyt na chodbe 🙂

stani08
18. jan 2010

majovka:
cislo na pani Jahnatkovu 0903 430 687.........a jasne, ze dam vediet ako sme v porodke dopadli......no poviem Ti, ak nepojdem cisarskym, tak si tam mojho mm uzijuuu (on je tiez zachranar a neda sa len tak odbit bude mi chciet co najviac pomoct)........a koniec koncov nejde o tie prachy, ze ich zaplatis aby tam bol s tebou, ale o tu psychicku podporu......ked maju malo miesta nech tam muzov vobec nepustaju a nie ze zaplatis a stoji na chodbe 😠

brusko6
18. jan 2010

stani08, tak to sa tam mozno stretneme 🙂
bolo by fajn, lebo ja to prezivam nejak sama, manzela tentokrat neratam ...
tak sa privelmi bojim porodu, ze nocne mory mam...
co ty? ako to zvladas??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre