Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

vcielkamaja
9. júl 2012

@kalifa28 nadstandard s vlastnym socialnym zariadenim stoji 35 eur, tam moze byt s tebou na izbe aj manzel. a tusim mi spominali, ze je tam nadstandard aj za 22 eur, ale ten nema bud vlastnu sprchu alebo wc, nieco z toho. neviem, ci sa daju tieto izby zajednat. podla mna je to len o stasti, ci tam v case tvojho porodu niekto bude alebo nebude. ako takm pozeram, termin mame rovnaky...ale ja ti tu izbu urcite neobsadim 😀 😀

bambulka1010
9. júl 2012

@kalifa28 na stránke nemocnice to neni? Myslím že najakých 30 eur.

kalifa28
10. júl 2012

@bambulka1010 našla som tam ceny, ale je to tam také neprehladné, že sa z toho neviem vysomárit...

zuskamagic
10. júl 2012

@katka143 ja mam taku skusenost spred 2 rokov, ze navstevy mohli chodit len na tu najdrahsiu nadstandardku, ja som mala tu lacnejsiu a manzela mi tam nepustili :(
@kalifa28 nadstandardne izby su 3 - ta najdrahsia ma aj postel pre otecka, kt. tam moze byt s tebou, potom je tam jedna s vlastnou sprchou a WC - myslim, ze stala pred 2 rokmi okolo 20 € a najlacnejsia - s vlastnou sprchou bez wc - ta stala tusim okolo 15 € (tie ceny sa mohli uz zmenit) ..... a zajednat sa nedaju vopred, jedine si ich mozes pytat uz pri porode ak je niektora z nich volna

tynamartina
10. júl 2012
tynamartina
10. júl 2012
danula.ch
11. júl 2012

@bambulka1010 vdaka za odpoved, uz ma nezastihla, Lucka je na svete aj s nastrihom, ale aspon ma nedotrhalo. mala som rychly porod, tak vraj to bolo potrebne, no kaslat uz na to 😉

katka143
11. júl 2012

@danula.ch gratulujem k dcérke,aká bola veľká?a čo na oddelení dalo sa vydržať?

danula.ch
11. júl 2012

@katka143 dakujem, Lucka mala 3030 g a 49 cm, taky drobcek 🙂
co sa tyka porodu, tak super porodnu asistentku som mala, taku mladu, ale strasne zlata bola
sestonedelie obrovsky obrat, ako ked som bola pred 2,5 rokmi s prvym Davidkom. sestricky z novorodeneckeho chodili pomahat vzdy ked sa ozval nejaky dlhsi plac, aj v noci a boli fakt zlate. hlavne jedna starsia, zial neviem ako sa vola. vizity uz neboli o tom, ze hlavne majte poriadok a rozkrocte nohy, ale v pohodicke sme aj kojit mohli. hojenie nam kontrolovali len prvy a posledny den, len sa pytali ako sa mame a ked sme spomenuli nejaky problem, tak sa venovali tomu.
aj prepustanie bolo pohodove, ziadne dlhe cakanie na papiere, este nam ich aj komplet na izbu priniesli odovzdat a podpisat 😉
a musim spomenut tu pediatricku docentku rukavickovu, normalne mala usmev na tvari, milo sa spravala k detickam, ziadne surove rozbalovanie a neprijemne vysetrovanie kazde rano ako kedysi. normalne som ju nespoznavala, iny clovek 🙂

bambulka1010
11. júl 2012

@danula.ch jeee 🙂 tak gratulujem k Lucke, nech ste obidve zdravučké 🙂

radus1810
12. júl 2012

baby, nepoznate niekto mudr. morvayovu? ak ano, ake s nou mate skusenosti? dakujem

katka143
12. júl 2012

@danula.ch dakujem za info,tak sa to tam pekne zlepšilo k lepšiemu najviac tie vizity.tak si užívaj svoju princezničku 😵

micicka
15. júl 2012

@radus1810 ahoj, my k nej chodíme. celkom ok, zatiaľ sme neriešili žiadny problém. je taká tichšia, niekedy viac rozpráva sestrička 😀 my sme zatiaľ riešili len soplíky. chceš zmeniť dr?

micicka
15. júl 2012

@katka143 návštevy môžu ísť len na tú najdrahšiu nadštandartnú izbu, na ostatné nie

katka143
16. júl 2012

@micicka dakujem za odpoved,mohli púšťať aj na tie lacnejšie ale čo už 😒

micicka
16. júl 2012

@katka143 veru mohli, ale nedá sa nič robiť. inak ja si to neviem vynachváliť, aj keď môj drahý nás prišiel pozrieť vždy len na krátko = pár hodín, nikdy nebol na noc, stálo to za to a znovu by som si ju zaplatila. takže ak si ju môžeš finančne dovoliť, odporúčam.

nativanativa
16. júl 2012

ahojte dievcata , mozem kuk sem medzi vas ?? ja sa chystam opat coskoro stahovat do nitry , budem tu aj rodit , chcem sa spytat co vsetko ste potrebovali do porodnice a co hovorite na novorodenecke a celkovo na personal ?

katka143
17. júl 2012

@micicka ak bude voľná určite ju beriem,je to celkom iné ked príde na 5minút na chodbu a takto na izbu sa to nedá ani porovnať.ani on tam určite nebude spať ale je to 1000 a jedno 🙂

luna13
17. júl 2012

Ahojte ja som rodila v roku 2002akurat sa prerabala porodnica ale porod super ochota super aj vtedy teraz som rodila 2011 auzas personal super lekari bomba porodnica pekne obnovena fit lopta sprchy uplne je vsetko inak perfis ja som bola nad mieru spokojna🙂

micicka
17. júl 2012

@katka143 😉 presne ako píšeš, keď má niekto sedieť na tej chodbe vonku, v prievane a podobne, tak tu mi veru nebolo ľúto tých peňazí! prejem nech všetko prebehne ok a aby ste boli v poriadku 🙂

lenok
19. júl 2012

@katka143 @micicka naopak,ja som rada, ze na izby nepustaju navstevy... oni vedia, preco to robia... nechcela by som, aby sa mi tam nasackovali vesele rodinky zo sturky. Tych par dni sa tam da vydrzat, po chodbach sa po porode aj tak neda vysedavat a promenadovat, nehovoriac o chorobach, ktore tam namahany organizmus moze lapit. Len nech to tak dalej aj praktizuju, ja som im za to velmi vdacna 😉

katka143
19. júl 2012

@lenok tvoj názor,nikto ti ho neberie a predpokladám,že každý kto chce návštevu na dlhšie tak si priplatí a je to jeho osobná vec.

bambulka1010
23. júl 2012

@nativanativa ak potrebuješ niečo konkrétne vedieť, tak mi napíš cez poštu 🙂

misinn
24. júl 2012

@nativanativa ja som bola maximalne spokojna, vsetky sestricky boli super, najlepsie boli sestricky na novorodeneckom a sestricky co su pri porode. izby na sestonedeli su krasne, aj wc a sprchy su pekne. aj co sa tyka starostlivosti o babatko, tak sestricky na novorodeneckom ti vsetko ochotne vysvetlia, inak sa velmi pekne spravaju k babatkam vidiet na nich ze to robia s laskou 🙂
toto som si brala ja do porodnice :
obciansky preukaz
preukaz poistenca
tehotensku knizku
sobasny list- len kopiu
porodnicke vlozky 1-2balenia
2nocne kosele na gombiky
papuce- gumené aby som ich mohla pouzivat aj do sprchy
matersku podprsenku
tampony do podprsenky
30ks pampers na novorodenca
2latkove plienky
stetocky
neperlivu mineralnu vodu
balzam na pery - pokial rodis prirodzene je to po porode strasne dolezite lebo pery budes mat totalne vysusene od vzdychania a riadne potom stipu
jednorazove podlozky ja som minula asi aj do 10kusov lebo som si davala casto cistu
sprchac
vlhcene obrusky
nabijacka na mobil 🙂
uterak

stastnevydatam
24. júl 2012

@radus1810 ahojky, aj my chodime s malou k doktorke Morvayovej, vpodstate sme nemali nejaky zavazny problem, ale ked sme potrebovali, bola velmi ochotna, poradila aj cez telefon.. ako niektora maminka pisala, ma velmi ochotnu sestricku, kt. povie aj viac ako doktorka, ale velmi mile obe.. doktorka pracuje s babtkom velmi jemnucko, opatrne.. 🙂

nativanativa
25. júl 2012

@misinn ake stetocky si myslela ? 😕

smolinka024
27. júl 2012

Ahojte baby. Mozem sa spytat, tie co ste uz porodili v NR, ze aka tam bola strava, resp. co vam po porode davali papat?! Ci ste jedli tu klasicku nemocnicnu stravu (a nemalo to vplyv na kojenie a babo), alebo ste mali nejaku dietu?! Diky

bambulka1010
27. júl 2012

@smolinka024 no tak na toto si vôbec nepotrpia ☹ to jediné je tam také...Pretože dávajú to isté ako aj ostatným pacientom. Čokoláda sa nemôže a my sme mali raz na večeru čokoládové koláče. A raz nám na obed dali strukovú polievku, i keď detičky z toho nadúva. Potom mali v noci sestričky plno práce, pretože detičky vrieskali. Večeru sú tam dve. Prvá buď nejaké koláče, alebo teplá strava...cez víkend chlebík s niečím-to mi vyhovovalo. A druhá večera vždy nejaká pomazánka s chlebíkom. Tak ja som žvachlala stále chlebík. Inak v nemocničných priestoroch predávajú aj forneti. Tak mi priateľ nosil-vanilkové, syrové, cereálne....

naty1987
28. júl 2012

@smolinka024 to je na tom najhorsie ze rozdieli nerobia a ty sama si musis dat pozor co zjes 😒 ja som mala aj rajcinovu polievku a aj strukovu a davali nam aj ovocie aby sme mali vitaminy lenze co s toho ked to boli pomarance 😒 a drobci poriadne plakali poniektory
mne vecsinou stacili ranajky tie som mala velmi rada a polievky som nejedavala
@bambulka1010 ahoj moja ako sa mate?? 🙂

bambulka1010
28. júl 2012

@naty1987 ahooj ale docela dobre. Dneska nemá svoj dník, tak som už aj ja hotová. Dneska skoro vôbec nespala ☹ tak som unavená. Ale inak sa to dá, už má svoj režim. Dneska sme jej ho trošku pokazili, pretože sme išli na výlet a nemala svoj kľud. A ty čo ako???Malinký poslúcha ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre