Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

poisonblu
13. sep 2012

baby, dakujem....rozmyslala som aj nad nadstandardnou izbou so sprchou a wc, lebo najvacsii strach mam z toho, ze mi tam supnu nejaku pocernu damu....a to by ma tam asi porazilo....
tiez som rozmyslala nad tym, ze sprcha, wc ked mala zaspi, ale tak wc si clovek vacsinou nevybera...a zase za tie 2-3 minutky co budem na wc hadam sa nic nestane...
uvidim, co mi manzel povie na ten nadstandard, kedze to stoji 22 eur na den....tu 35eurovu nechcem, on by tam aj tak so mnou nebol....

moon1979
13. sep 2012

@poisonblu
urcite tie 2 - 3 minutky kym si na wcku babo vydrzi 🙂 netreba byt z toho v strese 🙂 aj doma budes povacsine urcite sama a proste na wcko ist musis, novorodenca tam so sebou trepat nebudes 🙂 na to ma cas ked podrastie, potom to uz budes mat ako standardny privesok 😀

poisonblu
13. sep 2012

@moon1979 jasne...

baby a s tym klystirom, tak ho davaju vzdy? a holenie? mozem im dat vlastny strojcek? budem sa snazit oholit doma, ale tak keby sa im nepacil moj zostrih :D

ja mam tolko otazok, ze az...ale tak chcem byt pripravena...

a manzel ako doprovod so mnou moze byt aj na vzdycharni, ci az v tom porodnom boxe a potom po porode?

tynamartina
13. sep 2012

@poisonblu toho sa neboj rómky dávajú vždy zvlášť na izbu 😉

poisonblu
13. sep 2012

@tynamartina no to dufam, hadam ich tam nebude vela rodit vtedy :D inak poziadam o nadstandard, ak bude volny...

tynamartina
13. sep 2012

@poisonblu ty sa stresuješ ako ja keď som išla rodiť 1000 otázok o vzdychárni atď a nakoniec som prišla a rovno na pôrodnú sálu ,žiadna vzdicháreň, žiadny klistír, holenie, prosto nič nestihli bola som v nemocke 45 min a malý bol na svete a s druhým 15 min..

poisonblu
13. sep 2012

@tynamartina tak to si mala super..no ak budem rodit ako moja mamina, tak to bude asi na dlhsie :D uvidime..ale tak chcem byt pripravena na vsetko

empafi
13. sep 2012

nemaj obavy, kľudne to holenie nechaj na sestričky,sú v tom zručné,je to otázka pár sekúnd,klistír ti dajú dole na príjme. ja som rodila 1x v nedeľu ráno,nebolo tam ani nohy ,tak dovolili manželovi byť celý čas pri mne,aj na vzdychárni,v sprche. ale 2x som rodila vo štvrtok,to už tam bolo rušno,tak ho poslali domov a potom som ho zavolala ku koncu a bol pri mne. neboj nitra je fakt skvelá 🙂

empafi
13. sep 2012

@poisonblu nemaj obavy, kľudne to holenie nechaj na sestričky,sú v tom zručné,je to otázka pár sekúnd,klistír ti dajú dole na príjme. ja som rodila 1x v nedeľu ráno,nebolo tam ani nohy ,tak dovolili manželovi byť celý čas pri mne,aj na vzdychárni,v sprche. ale 2x som rodila vo štvrtok,to už tam bolo rušno,tak ho poslali domov a potom som ho zavolala ku koncu a bol pri mne. neboj nitra je fakt skvelá...
...a ešte čo sa týka rómiek...neobávaj sa,nebudeš s takou na izbe...sestričky dokonca dávajú baby s titulami spolu na izbu 😉 ...mňa doktor počas pôrodu stále tituloval 😀 ...pani inžinierka tlačte tlačte 😀 😀 😀

poisonblu
13. sep 2012

@empafi no super, esteze ten titul mam 🙂

bambulka1010
13. sep 2012

@moon1979 fúha teraz ani už neviem ako to bolo. ale keď si zavoláš do nemocky ti povedia, alebo ak chodíš na rizikové do NR do nemocky tak ti povie doktorka-doktor.

susanerose
14. sep 2012

@empafi aj mňa tituloval, no vtedy mi to ani nedošlo, stále rozprával pani doktorka sem a pani doktorka tam, a pani doktorke dáme toto a hento a ja že je asi ešte nejaká doktorka na vedľajšej sále 😀 ani som si to v tom momente neuvedomila, ja že rozpráva oa nejakej lekárke (ja som PhDr.) 🙂 tak ale som bola v pôrodnom šoku , nemyslite si, že som ... 😀

susanerose
14. sep 2012

@poisonblu no mňa holil manžel, keďže som cez brucho nič nevidela, tak som si myslela, že to bude dokonalé 🙂, o tom väčší bol môj šok, keď som ležala na príjme na koze a sestrička vytiahla strojček z roku 5 a išla na vec! 😠 ani som len nestihla zaprotestovať...

susanerose
14. sep 2012

@moon1979 nám nedali žiadny monitor dychu

moon1979
14. sep 2012

@susanerose

a to si rodila v nedávnej dobe? lebo na dnešné pomery aby nemali pre každého novorodenca monitor dychu tak to je sila ... pre istotu si zoberiem svoj z domu 🙂

ja som sa s holením pripravila doma, pri predstave, že by mi tam šibrinkovali s niečím nie jednorázovým, by mi prišlo zle ... fuj 😝

v nz nabehol ošetrovatel s britvou takou že mi oči vyvalilo, hned som ho otočila vo dverách, že ja som ready 😀

poisonblu
14. sep 2012

@moon1979 no s tym monitorom v nemocnici neviem ako to je, ale podla mna za tie 4 dni je to zbytocne...sids sa vyskytuje zvacsa az po prvom mesiaci a v nemocke podla mna toho aj tak vela nenaspis, takze budes to dieta pocut dychat

moon1979
14. sep 2012

@poisonblu
pre mna istota je gulomet 🙂 ja som mala maleho takeho flegmoška, že mu nevadil ani hluk, krik, búchanie a plač iných bábatiek a to sme boli na izbe s bábatkom, ktoré nieže plakalo ale vrieskalo z 24 hodin určite 23 ... uf ... takze relatívne som si oddychla pri nom, aj ked spánok bol velmi slabý ... no vtom hluku čo tam bol ti garantujem, že by si dieťa nepočula dýchať, jedine keby si mu sledovala hrudník 🙂
pre mňa je to istota a lepší pocit bezpečia 🙂 náhoda je sviňa ... stretla som sa aj s názormi, že sadnúť do auta bez autosedačky, keď ideš len dve ulice ... aj keby som mala ísť len pol ulice, bez autosedačky by som do auta s dieťaťom nesadla ... 🙂 ale tak každá sme iná, pokiaľ by mi nedali "erárny" monitor, určite si beriem svoj 🙂

susanerose
14. sep 2012

@moon1979 pred rokom aj kúsok a naša malá, ani susedkina nemala monitor. dokonca keď sme mali poučenie pred odchodom z pôrodnice, tak nám doktorka vravela, že nám ho ani netreba, že je to určené predovšetkým pre predčasne narodené deti...

moon1979
14. sep 2012

@susanerose
no bolo dost pripadov aj u zdravych novorodencov :( ... ja som mala kludnejsi spanok ked som vedela, ze krpec je strazeny aj inak ako len maminkou 🙂

jasmi289
14. sep 2012

@moon1979 ja som rodila pred 11 mesiacmi,švagriná pred 4 týždňami a monitori dychu sme nemali ani jedna....

luckarisko74
15. sep 2012

Ahojte, rodili ste tu niektora poslednu dobu planovanou sekciou?ako to prebieha pred tym, prvy mam cisarsky, bude automaticky aj druhy?

kikuska_nr
15. sep 2012

@poisonblu ajoj, tak prvy den ti babo vezmu o deviatej vecer a o stvrtej rano ti ho prinesu spat. Potom ste uz stale spolu. Navstevne hodiny nikto nedodrzuje 🙂 moj mm bol za nami prvy den aj 3x 🙂 a potom chodil tak okolo 6-7 vecer, bo vtedy boli desne horucavy. Len raz nas sestricka napomenula, ze je davno po navstevnych hodinach, ale nikto ho nevyhodil. Babatko von z oddelenia nemoze, ale mamicka hej (dvere len privres a kontrolujes male cez sklo, to bude aj tak stale spinkat 😉 ) a nikto nic nepovedal, ked vosiel tatino dnu, aby malu aspon pohladkal. Jasne, ze sa to neda, cez navstevne hodiny, vtedy chodia vsetci, je tam kopec ludi, hluk, chaos. Ja som z toho bola nervozna. Takto mi to vyhovovalo ovela viac 🙂

siposova
15. sep 2012

ahojte baby , tak ja mam termin 5 novembra .... ale asi pojde aj skor sak je to an nom kedy si vybere prichod na tento krásny svet 🙂) .... byvam v nitre a tu aj budem rodit len mam trosku obavy ... pocula som ze prvorodicky tu nechavaju vytrapit , ze ani nenastrihuju ... a aj na tej vzdycharni ze to tiez neni bohvieco .... bojim sa strasne na ktoreho doktora natrafim 🙂)) a ci mi aj s malym pomozu ked nebudem vedet jak si ho mam prisat k prsniku ... a podobne ....ach jaj uz ide na mna predporodna depka :D :D

tynamartina
15. sep 2012

@siposova To čo je za blbosť že nechajú trpieť a nenastrihujú teda to som ešte nepočula a aj ako prvorodičku ma nastrihovali aj každého koho poznám a bolo treba. Na lekárov nemôžem povedať krivého slova ani žiadna kamoška sa nesťažovala.

siposova
15. sep 2012

@tynamartina no moje kamosky prave rodili minuly týžden tu v nitre , prvá rodila stredu a maly mal 4,5 kg a nechali ju tlačiť bez nastrihnutia a dotrhala sa az po zadok a druha rodila tiez prirozene aj napriek tomu ze sa pomaly otvarala a mala slabu panvu tak jej hovorili aby tlacila a tlacila az sa jej rozpadla panva co som nikdy v zivote takyto pripad nepocula .... a teraz len lezi ma zabandazovanu panvu ani malu nemoze poriadne kojit , pestovat ju nic len leží .... tak preto mam strach

tynamartina
15. sep 2012

@siposova a ako vie že ju nenastrihli ? pýtala sa? , ja som o tom ani nevedela že ma nastrihli to nie je vôbec cítiť keby som sa nepýtala ani neviem. A moja sestra bola nastrihnutá a aj tak sa dotrhala až po konečník, takže to je individuálne.No a to s tou panvou to mala nejako lekársky podložené lebo ak áno nechce sa mi veriť že by si to niekto zobral na zodpovednosť, ved by ich mola aj zažalovať. Ako nechcem za každú cenu obhajovať lekárov, len teda ja som rodila v Nitre 2krát a nemôžem krivého slova povedať, ani kamošky,takže nesmieš si pripúšťať tie najhoršie scenáre. To sa stane možno jednej s 1000 a sú to nepredvídané okolnosti netreba sa zbytočne stresovať

moon1979
15. sep 2012

@siposova
v dnešnej dobe už nástrihy robia tak rutinne, že možno 1 z 1000 nenastrihnu ... to nezbadas lebo nastrihuju v čase keď máš kontrakciu a tlačíš, takže to, že ti to tam strihnú nožničkami ani nezbadaš ... a pri tak velkom dieťaťi je možné, že sa aj napriek nástrihu ešte potrhala ... ale tak mohla skončiť na cisarskom, to by bolo mozno pre nu horsie ...

siposova
15. sep 2012

@moon1979 no nebola som s nou ešte ani s jendou ani s druhou nech si oddychnu a potom pojdem pozriet aj drobcov a popytam sa ze co sa tam vlastne dialo pretože mi to nejde cele do hlavy.. ale ja verim tomu ze moj drobec bude taký šikovný a nebude chceť aby to maminku moc bolelo tak sa bude snažiť 🙂)

moon1979
15. sep 2012

@siposova
pôrod bolí ... vždy bolel a aj bude bolieť, ale ako odmenu dostaneš ten najkrajší darček na svete 🙂 tak mysli pozitívne ...

siposova
15. sep 2012

ved práve na to myslim najviac že ked to aj boleť bude tak sa budem snažiť urobiť všetko preto aby som ho co najskor vytlačila a uvidela 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre