Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

edit1989
1. máj 2010

Lolita ja kupujem zatial len v tescu cheroke.Ale hrozne sa mi paci ta tvoja bundicka s kapucou a uskami🙂.A ty si bola aj na 3D a 4D sono kde ti potvrdili dievcatko?Ja som bola v 25tt v Hc u Brestanskeho,povedal mi dievcatko.Ale aj tak sa bojim🙂kazdy vyskakuje ze to bude chlapec😢.Baby a kolko ste pribrali?Ja 14-15kg

majovka111
1. máj 2010

edit taketo veci radsej netreba pocuvat, stat sa moze vselico,takze ja nikoho nepocuvam a spolieham sa na to,ze vsetko bude ok. treba pozitivne mysliet 😉
ja som pribrala 13kg, ale to uz skoro 2 mesiace lezim,takze sa to nabaluje.

zuzanakarolinka
1. máj 2010

baby nebojt, všetko bude ok, treba myslieť pozitívne

edit1989
1. máj 2010

Verim ze vsetko dobre dopadne a budeme vsetci zdravucky a stastny🙂.To mas dobre ze len 13a este aj 2mes.lezis...ja som lezala na zaciatku aj v nemocnici😢takze do 5mesiaca som mala uz 8kg hore🙂ale verim ze v porodnici necham aspon 10 a ostatne uz pojde dole aj samo...baby aj vy chodite kazdy tyzden do nemocnice na kontrolu?Ja idem aj teraz v pondelok,tak sa uz neviem dockat co mi zasa povie🙂

zuzka1982
3. máj 2010

Ja som pribrala 11 kg. Tesim sa, ked uz budem mat po porode, brusko mi nebude zavadzat 😎

majovka111
3. máj 2010

ja som lezala aj na zaciatku asi mesiac... tak ale co uz, su aj dolezitejsie veci. schudnut schudneme urcite.

rekisa
3. máj 2010

lolita.9991
od 36 týždňa gravidity musíš chodiť na pôrod.príjem na CTG záznam každý týždeň plus na UZV vyš.,a popis CTG záznamu na rizikovej ambulancii,pekný deň rekisa

edit1989
3. máj 2010

Baby jasne ze schudneme,ako inak by to bolo🙂.Dnes som bola na poradnu,a nic nove😢

zuzka1982
3. máj 2010

Rekisa, mne lekar povedal, ze nemusim. Od coho to zavisi?

helenkasabinka
4. máj 2010

jaj baby ja vam aj zavidim,ze coskoro budete mat maleho anjelika uz na svete a vo svojom naruci,ja mam uz skoro 2 rocnu slecinku ale veru rodit by som isla zasa s radostou 😵 stoji to za to 😵

lolita.9991
4. máj 2010

zuzka a ku komu chodis?
ja chcem ist do nemocky tak ci tak

ja som pribrala zatial 11kg a nic vicc

edit1989
5. máj 2010

Baby moze byt ze som pribrala tak vela,lebo som mala ledva 50kg?A za cele tehu som ani raz nevracala a nebolo mi ani zle?Vcera som s muzom presla peso 2km a nic😢 mala som aj horuci kupel,papala grep a aj skoricu🙂sexujeme a nic

majovka111
5. máj 2010

edit a kedy mas termin? a kolko si pribrala? netrap sa, pokial nemas problemy tak je ok. ono to moze byt veru pretoze si bola mozno chudulinka a potrebovala si nabrat. aj ked vsade sa pise ze chude zeny by mali pribrat cca 12 kg a pevnejsie 8 kg.
nebooj babatko sa vypyta na svet ked bu 😒 e treba, netreba to uponahlat. a kolko mas CS?

rekisa
5. máj 2010

Zuzka 1982
Ktomu od koho to záleží ti poviem len toľko,že od lekára-ktorź si to zoberie na triko,keď sa niečo zanedbá,komu chodíš???,ale máš na to nárok od 37 t.grav. chodiť až do pôrodu.

majovka111
5. máj 2010

rekisa suhlasim s tebou. podla mna je lepsie tam chodit,pokial nema tvoj doktor pasy v ambulancii.

tadotami
5. máj 2010

ahojte baby.neviem kto pisal ze si mate zobrat muza k porodu.z vlastnej skusenosti viem ze su vsetci potom mily na vas.rodila som pred 6rokmi v nr nemocke a dalo sa.tak dufam ze doba pokrocila aj v nitre a je to lepsie.

zuzka1982
5. máj 2010

Rekisa, majovka 11- moj DR pasy v ambulancii nema, iba sono, vzdy ho spravi, zhodnoti, pozrie aj mna. Na dalsie sono som chodila do Medicinskeho centra.
Podla nich to stacilo, kedze som nemala nejake vazne problemy alebo tazkosti. Zanedbane by nemalo byt nic, len ma trochu znepokojovalo, ze nechodim do nemocnice. CO som sa ale pytala kamaratky, ani ona nechodila, a mala ineho gynekologa.

rekisa
5. máj 2010

majovka111,
niektorí doktory aj majú pásy,ale je to náročné na čas a priestor,že to nemôžu a nestíhajú robiť,tak preto posielajú mamičky na pôrodnícky príjem.

zuzka1982
to je dobre že ti robí sono,ale na CTG sa sledujú kontrakcie maternice,ozvy plodu,je na vás ženy ako sa k tomu postavíte,máte na to nárok,pekný večer

edit1989
5. máj 2010

Majovka111 termin mam o tyzden v stredu 12teho,a ty?Pribrala som 14kg keby som aspon 10kg nechala v porodnici🙂...

edit1989
6. máj 2010

Zuzka 1982,mozno ze sa stretneme v porodnici🙂ako vypadas?Ja mam 165cm,blon vlasy,taky blazonko stale sa smejem a mam velke brusko🙂a este jedna vec mam sice 21 ale zevraj vypadam tak od 14-17rokov😀

majovka111
6. máj 2010

kocky len aby nam bolo do smiechu po porode 😀 ja mam termin 17.maja

edit velke brucha budeme mat vsetky 😉

helenkasabinka
6. máj 2010

s tym muzom pri porode suhlasim,aj moj bol pri porode a bolo to super 😉

edit1989
6. máj 2010

No ved uvidime ked porodime🙂ale ja mam take extremne velke🙂

lucinka4
6. máj 2010

ahojte,ja len pisem,ze Zuzke1982 sa dnes rano narodila Vanesska(47cm,3400g)
Zuzi,este raz gratulujem!

edit1989
6. máj 2010

Zuzka1982 gratulujem k Vanesske🙂,prajem vam obom vela vela zdravicka,stastia a lasky🙂CMUK GRATULUJEM

zuzanakarolinka
7. máj 2010

gratulujem k Vanesske a prajem veľa zdravia aj malej a mamine

zuzka1982
10. máj 2010

Dakujeme, nitrianska porodnica nie je az taka strasne zla ... az na sestricky z novorodeneckeho oddelenia. Niektore nemali proste chybu. Keby sa rozhodujem podla toho, aki su ´kde ochotni ludia, tak sem by som asi isla len ako posledna moznost. No nastastie su tam aj mile tety, len skoda, ze ich je tak malo....

lolita.9991
10. máj 2010

noo zuzka si ma teda ,,potesila´´tak teda nic moc ta nitra

helenkasabinka
10. máj 2010

ono to vazne nie je najhorsie len aj ja ked som tam rodila pred 2 rokmi,tak niektore sestricky boli dost divne 😒 a hlavne jedna detska doktorka ,ktora chodila na vizity....no najviac ma dorazala ked po nas mamickach hucala a s detickami robila v rukavicach akoby mali nejaku korelu 😅 strasne bola hnusna 😒

zuzanakarolinka
10. máj 2010

baby neberte to ako nejakú traumu, degeši sú všade, len sa pekne tešte na vaše prírastky a potom z nich ako krásne rastú a sú zatučké a bude všetko ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre