Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zuzana76
1. dec 2010

@elka74 fuuu, to uz tak skoro operuju? 😕 , ja som rodila ten pondelok o 14.00

elka74
1. dec 2010

@zuzana76 dík.. sú už velké a samostatné tak aby sme sa nenudili sme si vymysleli ešte jedno.. pre potešenie..

elka74
1. dec 2010

@zuzana76 nie, ja som rodila prirodzene

zuzana76
1. dec 2010

@elka74 no ved jasne, to aj mna bude iste neskor chytat, ale po 2 sekciach sa uz nedam na tretie

zuzana76
1. dec 2010

@elka74 aha, cize teraz si zase rodila prirodzene, som myslela,ze teraz stvrtu ti urobili zase sekciu, tak to si mala super

elka74
1. dec 2010

@zuzana76 nie len sa ma pýtali že či mi urobia. lebo ja som predtým rodila v Zlatých Moravciach. to sa v Nitre tak robí že kto rodil sekciou raz tak sa mu plánuje aj druhý krát.. aspon tak to tam vraveli v rizikovke

zuzana76
1. dec 2010

@elka74 ano, tu to tak robia

elka74
1. dec 2010

@elka74 teraz ma tak napadlo, 19-ho bolo v pondelok a mna prijali v pondelok na porodnú sálu že budem rodiť, lebo som bola otvorená, ale porod sa nekonal kedže bolesti neprichádzali. tak ma preložili na gyndu s tým že ak do piatku neporodím tak budú vyvolávať alebo urobia cisársky.. takže sme tam boli vlastne naraz.

pami2
1. dec 2010

@tamtamka26 fuh, tak to je hrozne...no ja som lezala v nemocnici v 6tt a mne sa zdalo, ze vsetok personla je skvely...okrem Uharceka, bol taky neosobny. tehulky co tam lezali hovorili, ze nemaju nikoho vybaveneho...no neviem, ja este uvidim.

elka74
1. dec 2010

@zuzana76 v ten den sa tam narodili dvojičky.. myslím Simonka a Samko sa volali..

tamtamka26
1. dec 2010

@elka74 uvidím, čo povie tentokrát môj gyndoš.... zatiaľ mi len potvrdil, že som tehotná, nič viac, bud. týždeň idem zase, ak bude všetko OK, dostanem knižku a rozbehne sa kolotoč vyšetrení a pod....ja by som podstúpila aj ten cisársky, ak bude treba, len nech nedopadneme ako predtým.... s malou sme rok museli cvičiť Vojtovu metódu - 3x denne doma a 3x do týždňa v nemocnici... ten prvý rok ani neviem, ako prešiel, vôbec som si ho neužila, nepamätám si takmer žiadne pekné momenty, len plač pri cvičení 😢 keby necvičíme, mala by ručičku ochrnutú a zakrpatenú..... ☹

tamtamka26
1. dec 2010

@pami2 áno, on je taký - kamenná tvár, žiadne emócie.... ☹ ja som teda s touto nemocnicou vôbec nebola spokojná, ani so sestričkami na novorodeneckom..... som sa bála ísť vypýtať aj čistú perinku pre malú, keď si ju pocikala pri prebaľovaní.... stále sa tvárili, že len otravujem... ešte tie ženské sestričky boli ochotné, ale aj to asi len preto, že tam volakedy svokra robila 30 rokov ženskú sestru... 😒

zuzana76
1. dec 2010

@elka74 ano, s ich maminkou si obcas napiseme

elka74
1. dec 2010

@zuzana76 stretla som ju ked sme boli na kontrole nožičiek a potom zasa u neurologičky.. odkial bola?

zuzana76
1. dec 2010

@elka74 fuu, tak dedinu ti nepoviem, nejaka dedina za ZM

elka74
1. dec 2010

@zuzana76 preto sa pýtam že mi bola velmi povedoma

elka74
1. dec 2010

@tamtamka26 tak držím palce nech to všetko zvládneš v pohodičke.. lebo ak je v pohodičke maminka je v pohodičke aj bábo. takže gratulujem k tehot.

tamtamka26
2. dec 2010

@elka74 ďakujem, budem dúfať, že dopadneme lepšie tentokrát.....

elka74
2. dec 2010

@tamtamka26 jasné že áno. treba myslieť pozitívne.. 🙂

pami2
3. dec 2010

baby, da sa v NR nemocnici poziadat o epiduralku? rodili by ste takto?

zajo79
3. dec 2010

@pami2 poznas niekoho, kto rodil epiduralkou?

pami2
3. dec 2010

@zajo79 no ja som sa len nedavno pristahovala a som len na zaciatku tehu, este som sa znamych nepytala na taketo veci...len som si spomenula, ze v NR nemocnici hovorili, ze maju velmi malo anesteziologov, preto k porodom nechodia...ci na epidural netreba anesteziologa? no ..ako vravim, este sa v tom moc nevyznam

zajo79
3. dec 2010

treba. aj na kramaroch ked som bola pred siedmimi rokmi, bol len jeden...
takze to sme epidural nestihli, i ked som tvrdila, ze bez epiduralu nerodim.

a teraz mam nato taky nazor, ze epidural eee, lebo vo vacsine pripadov to zastavi postup porodu, zena neciti tlaky, nespolupracuje..a potom dieta bud tahaju zvonom, alebo sup cisarsky. nechcem robit bububu, ale vacsinu som citala taketo infosky, takze ja epidural ani za nic

pami2
6. dec 2010

baby, v nitrianskej porodnici sa babo priklada hned po porode aby sa prisalo--mam na mysli prve dojcenie

zajo79
6. dec 2010

@pami2 ano, pokial nema babo neaky problem

lenok
7. dec 2010

@pami2 ano,daju ti ho prilozit hned, ako je to mozne... Ale so samotnym kojenim ti velmi nepomozu. Iba ak je uz zle 😝 Tot, moja panenska skusenost...

pami2
7. dec 2010

@lenok aha, super takze si to mam predstavit tak, ze ked porodim, personal skontroluje babo ci je Ok, trosku umyje a mne ho daju hned kojit?
kolko asi po porode musim lezat na sale? teda kolko trva porod placenty a zasivanie? to uz pocas porodu tej palcenty a zasivania mam pri sebe babo a snazim sa kojit? dost brutus

lenok
7. dec 2010

@pami2 ja som rodila s vyvolavackou od 8:30 do 16:20, potom mi nesla von placenta, takze ma museli dat pod narkozu, vydlabali placentu, pozasivali ma, prebrala som sa cca o 18:00 a este 2 hodky som lezala na pozorovani v porodnom boxe napojena na tlakomer 😉 potom ma prelozili na izbu sestonedelia, trochu som polezala, uzasna sestricka mi doniesla roztek s cajom, a asi o 22:30 ma vzala do sprchy, kde som trosku odpadavala, lebo som vela krvacala 😝 az po 23tej mi doniesli na prilozenie moje maciatko, aj to len cca 10min... Musim ti ale pripomenut, ze kazdy porode je iny a jedinecny... Dietatko ti prinesu hned, ako budu vediet, ze si relativne v pohode a pokoji na lozku. Ja som este 2 dni bola na infuzkach kvoli tomu odpadavaniu a drobatko mi nosili cca kazde 2-3 hodky...Ked ma odpojili od infuziek, mala som malu uz nastalo pri sebe...

pami2
7. dec 2010

@lenok aha, diki za ten popis. ja som mala skor na mysli take to prve prilozenie do dvoch hodin po narodeni. citala som ze dietattko je velmi aktivne prve 2 hodiny po narodeni a idealne je, ak ho daju hned k prsniku. ak nie, premeskaju sa tie aktivne 2 hodky a potom babo zaspi na dlhu dobu a kojenie moze byt uz problematicke.

pami2
7. dec 2010

@zajo79 ahoj, piseme si tu este ohladne toho prveho prilozenia po narodeni--kolko asi po narodeni sa priklada babo?
pisala som vyssie ,ze ideal je do 2 hodin po porode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre