Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

tinal
13. dec 2012

@lea641981 Nebola to stará blondína? Tá je tam najhoršia sestrička a všetci sa na ňu sťažujú, ja som si posledný deň s ňou odtrpela a odplakala. Ona asi vymýšľa čo komu spraviť aby si spestrila deň a bolo jej lepšie, že niekomu ubližuje.

lea641981
13. dec 2012

@tinal nepovedala kamoska ze ako je na tom s ksichtom ☹ opytam sa jej 🙂 ale ja som rodila v Banovciach a nemozem sa stazovat 🙂 rodila som 2 deti v Banovciach 🙂

tynamartina
13. dec 2012

@lea641981 No tak toto by som ja len tak nenechala, keby mi odmietli dať moje dieťa o ktoré sa riadne starám pohrozila by som medializáciou a aj by som tam kludne telku dotrepala nech si nemyslia že môžu čokolvek.Toto je už fakt sila 😠

lea641981
13. dec 2012

@tynamartina ja som bola v koncoch tiez z toho a kamoska mala s malou dost problemov aj bez tej dracite ☹ ☹ ☹
ked este aj sestricky vycinaju to je strasne deprimujuce pre mamicku ktora koji 😔 nechapem co je to za ludi 😲

zuzula2401
13. dec 2012

@dolla
@mary86 baby ja som si do tej tašky dala osušku, sprchovy gel, to ked sa pojdem hned po príchode na príjem osprchovať, košelu v ktorej budem rodiť, župan, papuče, ponožky, tie jednorazove nohavičky, popôrodne vložky a tie podložky nepremokave. Hadam som na nič nezabudla 🙂 a to ostatne si dávam do kufra, ten mi zanesu sestričky na izbu 🙂 teda takto to bolo asi pred pol rokom ked rodila kamaratka 🙂 nechcem aby sa mi zbytočne sestričky hrabali v kufri ked budem niečo potrebovať, tak si to radšej takto rozdelim 🙂

zuzula2401
13. dec 2012

@tynamartina presne tak, suhlasim s tebou, ja by som tam s nimi tiež take poriadky spravila že až 😀

zuzula2401
13. dec 2012

@janus32 tušim sa v Nitre epi nedá pichnúť? či??? lebo ja by som si pre istotu zaplatila 😀 ak by som nezvladala bolesti, ale myslím že tu u nas to nerobia 😠

mary86
13. dec 2012

@zuzula2401 no to som aj tak zruba rátala že by som si tam dala.... 🙂 len ja som ešte rozmýšlala, či tam nepriložiť aj nejakú čiapku pre malinkú keď budeme rodiť v zime a aj zopár plienok... neviem...

janus32
13. dec 2012

@zuzula2401 ja som sa pýtala,odpoved bola že:dá sa,ALE....musíš mať anesteziloga,to znamená nejakého známeho,alebo nejako si to vybaviť s dokim-pôrodníkom 😠

zuzula2401
13. dec 2012

@mary86 no hej, to mam sice ja v kufri už zabalené, ale dobre píšeš že radšej si to dám do tej tašky 🙂 aj ponožtičky pre babo 🙂

zuzula2401
13. dec 2012

@janus32 jaaaaj 😒 no a kde ja budem teraz hľadať anesteziologa 😀 kašlem na to, vydržali ostatné, vydržím aj ja 😀 musim, lebo už sa strašne na malinkú chrumku tešim 🙂

moon1979
13. dec 2012

@lea641981
tak to by sa len raz pokúsila ... toto čo má znamenať? taký cirkus by som narobila na oddelení, že by ma v živote nezabudla. ako si môže dovoliť takéto niečo urobiť? ja fakt nechápem, čoho sa mamičky boja a vyplakávajú, veď si treba chrániť svoje dieti a nie vyplakávať, potom je jasné, že sú na koni sestry. netreba zabúdať, že oni sú tam v prvom rade pre matku a za čo sú platené. V momente by som podala sťažnosť na riaditeľstvo ! Ak by dieťa revalo o dušu a mamička si v klude telefonuje, tak v poriadku, ale v opačnom prípade nemá čo koho zaujímať čo robíš (ak samozrejme nie si hlučná a nerušíš okolie) ked dieťa kludne spinká a je o neho postarané ... nonsens toto, kurnik šopa, normálne som sa rozčúlila

janus32
13. dec 2012

no ja neviem,zdá sa mi to riadna blbosť 😒 som tam praxovala,nikdy som s ničím podobným nestretla 🙂

mary86
14. dec 2012

Dievčatá viete mi niečo povedať o lekároch na pôrodnici - kto aký je, kto je tam "najlepší"... chcela by som si zazmluvniť lekára a rozmýšľam ktorého... A tie ktoré ste si lekára zazmluvnili priamo cez nemocnicu - aké máte skúsenosti? Ďakujem za každý názor aj radu 🙂

tigra440
14. dec 2012

@mary86 ja si mylsim ze zazmluvnovat doktora je uplna blbst ......a vyhodene peniaze kedze doktor pride odrodi, zasije a ide prec a ten kto sa o teba stara a sleduje ta je sestra ........ja som mala znamu (sestricku ) pri porode a keby ju nemam tak rodim doteraz 🙂 ona riadila aj doktorku a pomahala mi ....to je moj nazor ...🙂

mary86
15. dec 2012

@tigra440 tak sto ľudí sto názorov 🙂 ja som zase toho názoru, keď je taká možnosť, využiť ju - ja som tam ležala na gynekológií a veru nie je doktor ako doktor a niektorých viem že by som určite pri pôrode nechcela... vieš my sme po umelom oplodnení, mali sme aj nejaké problémy zdravotné, našťastie už je všetko ok, tak by som bola veľmi rada keby aj pôrod tak prebehol... je to dosť peňazí, ale za to že sa mi ten doktor bude plne venovať mi to stojí...

erikala
15. dec 2012

@mary86 Ahoj, tiez som chcela mat pri sebe mojho gynekologa, nakolko je aj porodnik..ale na portali sprievodcaporodnicami.sk som niekde citala, ze v NR sa porodnik zazmluvnit neda. Pretoze napriklad aj ten moj ma okrem sluzieb v nemocnici aj svoju ambulanciu. Takze neviem, si si ista, ze sa to da?
A ak si po umelom oplodneni a mas pocit, ze by si pri sebe chcela niekoho konkretneho a dokazes to vybavit, tak to urcite sprav. Ja osobne som uz teda zmierena, ze ma bude rodit neviem kto 🙂 Malinkatu nadej, ze bude mat prave sluzbu moj gynekolog mam, tak uvidime 🙂
Uz sa nam to krati (tiez som v 35 tt), drzim palce 🙂

janus32
15. dec 2012

@erikala Ahoj,dá sa zazmluvniť,majú to napísané aj na rizikovej ambulke🙂akurát,že tiež si myslím,že úplná zbytočnosť,kedže doki je tam len vtedy,ked už je samotný pôrod rozbehnutý..skôr je to všetko o sestričkách a pôrod.asisitentkách:-)ale ked niekto chce,prečo nie.Skôr by som prijala keby boli ústretovejší čo sa týka epidurálu🙂

tigra440
15. dec 2012

@mary86 samozrejme neberiem ti tvoj nazor ....pokial ide vsetko v poriadku ako ma tak je jedno kto ta odrodi no ak tam maju nastat nejake komplikacie tak samozrejme je lepsie poistit sa doktorom 😉

tigra440
15. dec 2012

@janus32 ronvaky nazor mam aj ja hlavne s tym epiduralom ....

tynamartina
15. dec 2012

@janus32 ako je jedno kto ťa odrodí , ale nie je jedno kto ťa zašije. Keď ťa niekto štopká trištvrte hodinu a potom musia zavolať druhého doktora lebo to ten prvý aj tak neurobil tak by si netvrdila že je to jedno.

janus32
15. dec 2012

@tynamartina 🙄 tak to som zažila pri prvom synovi v galante,pritom to bol skúsený lekár-nejak mu to šitie nešlo 😕

poisonblu
15. dec 2012

@tigra440
@janus32 mne vravela jedna sesrticka, ze epi nedavaju, lebo nemaju doktora ktory ju picha...ze mali doktorku, ale odisla

tigra440
15. dec 2012

@poisonblu aj ja som si ju v porodnici pytala ale povedali mi ze ju nepichaju lebo nemaju dost doktorov na to .....

tigra440
15. dec 2012

@janus32 och sitie mi nepripominaj pri porode som ani nemukla ale pri siti som aukala od bolesti mohli by to nejako umrvovat ....!

janus32
15. dec 2012

@tigra440 ja som pri prvom cítila každý vpich a pri druhom vôbec,tak neviem ako to robia 😕

tigra440
15. dec 2012

@janus32 a kde si rodila ? lebo kamoska ta rodila v bystrici a vraj ju to steklilo necitila bolest lebo jej vraj nieco nato dali ...

janus32
15. dec 2012

@poisonblu
@tigra440 ja mám gynekologa Brešťanského,on je aj pôrodník v Nitre a stredu som sa ho to pýtala 😨

janus32
15. dec 2012

@tigra440 prvé v Galante,druhé v Nitre a aj toto tretie bude v Nr 😵 ja si nepamätám či mi pri druhom niečo dali,ale fakt vôbec nebolelo 😵

tigra440
15. dec 2012

@janus32 mladeho brestanskeho ? ......ten je super , taky srandovny ....:Du neho som bola na 4D sone .....a uz tretie babo budes mat , fuuuha j mam len jedno ale mam co robit :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre