Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zuskamagic
4. okt 2012

@poisonblu rodi sa vo vlastnej koseli 🙂

moon1979
4. okt 2012

@zuskamagic inak dost na hlavu postavene ... odrodiť kde je to najviac ako "na jatkách" máš vo vlastnej košeli a potom na oddelení ti už do postele poskytnú erárnu ...

zuskamagic
4. okt 2012

@moon1979 to mas ale asi zle informacie, lebo aj na oddeleni musis mat vlastne kosele 😅 ....

moon1979
4. okt 2012

@zuskamagic neviem, ja som tam nelezala, len tuto z fora viem, jedna mamicka pisala, ze potom na oddeleni uz daju erarnu 🙂 no osobne si myslim, ze ked uz rodis vo svojej, tak za normalnych okolnosti na oddeleni uz vo svojej kludne mozes existovat 🙂

zuskamagic
4. okt 2012

@moon1979 ja som tam bola uz 2 krat, druhy krat to bolo pred 2 tyzdnami a ani raz som tam nikoho v erarnej koseli nevidela, vsetky zeny mali svoje 😉 .... ale ja napr. som nevidela az taky problem ani v tom ze mam rodit vo vlastnej koseli - oba porodny som absolvovala v tej istej a pri prvom som si ju nezaspinila takmer vobec a pri druhom tiez len trochu

janus32
5. okt 2012

@mariynka ale iba dobre rozky🙂😀

moon1979
5. okt 2012

@zuskamagic
a môžeš ešte napísať svoje dojmy z pobytu v pôrodnici? spokojnosť - nespokojnosť - prečo ... dakujem 🙂 každý názor či skúsenosť je dôležitý a pomôže budúcim mamičkám, ktoré to ešte len čaká 🙂

janus32
5. okt 2012

@moon1979 baby v Nitre nemaju erarne kosele,rodi sa vo svojej,aj na odd.len vo svojich veciach-bola som tam 6tyzdnov na jar na praxi,takze viem,ze nic take tam nieje...co sa tyka epiduralky,da sa,ale treba dopredu zajednat,zaplatit a ak si ju rozmyslis,nejaku sumu ti sice strhnu,ale ostatne vratia.Doktori-nooooooo,ako ktory🙂sestricky su mslim zlate,v pohode,poradia,pomozu🙂

zuskamagic
5. okt 2012

@moon1979 ja mam velmi pozitivne dojmy 🙂 .... porod super, rychlovka ..... lekara som nemala zazmluvneneho, ale napriek tomu boli na mna vsetci mili, slusni, rodil ma doktor Urban - taky mlady pohodak, porodna asistentka neviem ako sa volala, ale taka starsia, sice dost razna, ale bolo vidiet ze ma vsetko pod kontrolou a hlavne pri tlaceni ma aj s lekarom velmi dobre navigovali a pomahali - porodila som bez nastrihu, sitie nebolelo, pri nom sme sa rozpravali s lekarom, pobyt na sestonedeli bol tiez v pohode, ja som mala sice zaplatenu nadstandardnu izbu, ale myslim ze aj tie klasicke izby su celkom pekne, sestricky su rozne - niektore milsie, niektore menej, ale so ziadnou vyslovene neprijemnou som sa nestretla ..... jedine co mozem oznacit trochu za "minus" bolo jedlo - ani nie, ze by bolo nejake extra zle, taka nemocnicna klasika, ale mne bolo dost malo - hlavne vecere, tie boli uz okolo 17 tej, a to 2 male krajicky chleba s niecim, takze urcite odporucam si zobrat nejake vlastne zasoby a mozno este trosku by som vytkla pomoc pri dojceni - teraz pri druhom som to sice uz az tak nepotrebovala, ale pri prvom drobcovi by som urcite ocenila keby mi niekto naozaj poradil, lebo kazda sestricka vravela nieco ine, alebo sa nejako extra o to ani nezaujimali, ja som nastastie mala vtedy uz nejake zakladne informacie z predporodneho kurzu, takze to mi pomohlo ..... inak ani neviem co napisat, ak ta zaujima nieco konkretne kludne sa pytaj 🙂

zankaj
5. okt 2012

@zuskamagic ahoj kolko si platila za nadstandartnu izbu? Ja rozmyslam rodit v NR alebo NZ. Tak citam skusenosti mamiciek.

zankaj
5. okt 2012

@janus32 a kolko stoji EPI a kedy sa dava? ozaj a ako dlho posoby. Dakujem

zuskamagic
5. okt 2012

@zankaj v NR su nadstandardne izby 3 .... na vsetkych si sama, narozdiel od tych klasickych, kde su po 2 mamicky spolu, mas tam vlastnu sprchu (inac su spolocne sprchy na chodbe), televizor, chladnicku a mozu ti tam chodit navstevy .... ja som bola na najlacnejsej, ktora stoji 20 € na noc - mas na nej vlastnu sprchu, ale nie wc, potom je tam druha, na ktorej mas aj sprchu aj wc (ta neviem presne kolko stoji - myslim ze okolo 25 €) a tretia najdrahsia izba za 35 €, na ktorej moze byt s vami stale aj ocko a moze tam aj prespat

zankaj
5. okt 2012

@zuskamagic a ked bude plno?? a aj tak budem chciet tu izbu? skoda ze len 3 take izbietky maju :(

tynamartina
5. okt 2012

@moon1979 @poisonblu baby keď rodíte tak máte košelu len na prsiach brucho aj chrbát máte holí nemáte si čím ušpiniť, ja som rodila 2x a ani jednu kvapku krvi som na košeli nemala 😉

zuskamagic
5. okt 2012

@zankaj no ked budu tie izby obsadene, tak musis ist na standardnu, zajednat dopredu sa tie izby nedaju .... ale ja napr. ked som porodila, tak bola volna len ta najdrahsia, kt. som velmi nechcela, ale povedali mi, ze na druhy den by sa mala asi uvolnit ta najlacnejsia, tak som bola jeden den na tej najdrahsej a na druhy den ma presunuli ..... cize ak by boli napr. obsadene vsetky 3, ale bola by sanca ze sa niektora z nich v najblizsich dnoch uvolni, tak by sa dalo asi dohodnut, ze pojdes na den, alebo par dni na klasicku izbu a potom ta presunu na tu nadstandardnu

zankaj
5. okt 2012

@zuskamagic ok aj to sa da samozrejme. Dakujem velmi pekne.

poisonblu
5. okt 2012

@tynamartina a to mi potom hned po porode, ked tam este zostanem, daju tie nohavicky aj s vlozkou, ci to uz si sama obliekam? jaj, si to neviem predstavit...a co s cikanim, ked to na mna pride pocas porodu?

tynamartina
5. okt 2012

@poisonblu neboj cikanie na teba počas pôrodu nepríde, dokonca aj po pôrode budeš mať problém sa vycikať, tým myslím uvolniť držiaky lebo pri pôrode sú tak zakvačené. No už si presne nepamatám ale nohavičky ti určite nedajú, vložku hej a budú ti kontrolovať koľko krvácaš. Neboj oni ti všetko dajú. 2 hodiny ešte ležíš na pôrodnej sále , potom sa musíš vycikať, ja som toto neriešila a ani si to nepamätám ty sa nemusíš stresovať to je ich robota ani nebudú čakať že vieš čo máš, nemáš robiť 🙂

mariynka
5. okt 2012

@poisonblu po porode sa ta sestricka opyta, kde mas vlozku, najde ti ju v taske, umyje ta a da ti ju 😉 nohavicky nemozes mat.. ma sa to vetrat.. ale kamosky si davali tie sietovane nohavicky.. aspon na den.. potom pred vizitou dole, lebo ich Dr. hresili.. ma to dychat.. 😒 😉

poisonblu
5. okt 2012

@mariynka jj, tie sietovane som myslela..tie mam..a to ako drzi vlozka medzi nohami bez nohaviciek?

mariynka
5. okt 2012

@poisonblu pridrziavas nohami.. 😅 😉 😉

moon1979
5. okt 2012

@mariynka no neviem si predstaviť čaptať po chodbe s vložkou medzi nohami bez nohavičiek ... 😀

mariynka
5. okt 2012

@moon1979 a? 😕 ty si nosila stale nohavicky??? 😅

martinka211
5. okt 2012

@mariynka ja som mala stale nohavicky tie sietove 😉 a na vizite ma pozerali len den po porode a viac nie...aj velka vizita bola len ze ako sa citime a dovideniaaa ....uz nas nekontrolovali viac 😉

mariynka
5. okt 2012

@martinka211 tak super 🙂 tak si tych sietovych pribalim viac 😵

martinka211
5. okt 2012

@mariynka oni sa aj lahko peru, takze si ich tam kludne mozes aj preprat a rychlo uschnu 🙂

mariynka
5. okt 2012

@martinka211 heeeeej?ja ze su to 1razovky 😕

moon1979
5. okt 2012

@mariynka jasne, pred vizitou som si ich dala dole 🙂

martinka211
5. okt 2012

@mariynka no ja co som mala, tak neboli....dali sa prat a aj vydrzali dost, mala som ich po oboch porodoch 😉

bosacka
5. okt 2012

@mariynka existuju jednorazovky, tie su take papierovejsie a pratelne, to su predavane ako inkontinencne nohavicky. nam Jahnatkova poradila, ze tie inkontinencne su pohodlnejsie. ja som mala 3ks a nosila som ich aj doma (dali sa vytiahnut az cez brucho a teda mi nedrazdili jazvu po sekcii)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre