Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

kalifa28
28. aug 2012

my sme sa vrátili s nr porodnice 23. 8 a bola som fakt milo prekvapená, pretože dlhé roky počuvam na nitru same stažnosti a hrozstrašne historky o personále, ale nič z toho nie je absolutne pravda. ja som si zaplatila nadšandard, možno aj preto ich správanie bolo trooošku milšie, ale nepostrehla som, že by sa k mamičkám na obyč. izbách chovali menej pekne. Ženské sestry totálne zlaté, detské tiež, možno na jednu výnimku, ale nakolko som s nou prišla do kontaktu asi tak na 30 sekund, tak sa to dalo vydržat.... prvá dcera sa narodila v NZ a to je teda poriadny rozdiel oproti Nitre. V Zámkoch čistý komunizmus...

moon1979
28. aug 2012

@kalifa28
ja som prve rodila v NZ ale teda dobrovolne ma sem uz druhykrat nedostanu ... uvazujem bud nad NR alebo BA ... preto ocenim kazdu cerstvu informaciu o NR, kedze to mam podstatne blizsie nez je BA 🙂

vcielkamaja
28. aug 2012

a ja dávam za pravdu @kalifa28 , kedže sme sa stretli v pôrodnici a prepúšťali nás v rovnaký deň 😉 síce som nemala nadštandard, ale i napriek tomu boli sestričky na šestonedelí ku mne milé, ochotné, taktiež aj detské sestričky.

tynamartina
29. aug 2012

@kalifa28
@vcielkamaja baby potešili ste ma. Ja som rodila v Nitre 2 krát a vždy som bola spokojná aj keď to už bolo dávnejšie. Ale keď som čítala samé hrôzi tak som nechápala, či ked som rodila ja vymenili persnonál.Asi aj každý človek vníma veci inak a niekedy sú mamičky precitlivelé a vnímajú citlivejšie niektoré veci. a tiež sestričky sú len ludia a majú právo na zlý deň a takto sa šíria tie zlé správy.
Baby čo si teraz treba priniesť do pôrodnice? Čaká ma to síce až koncom marca ale rada by som vedela čo si nachystať keďže sa to stále mení. Čítala som o nejakých podložkách, v niektorých nemocniciach aj oblečenie pre bábo... tak neviem. Čo ste mali vy? Ďakujem za odpoveď. 🙂

vcielkamaja
29. aug 2012

@tynamartina mala som jednorazove podlozky, poporodne vlozky 3 balenia a tvoje osobne hygienicke veci. pre babatko plienky a vlhcene obrusky. ale ked bude chladnejsie, tak urcite by som brala aj deku a capicku. my sme vystihli tie najvacsie tepla, na izbe bolo snad 40 stupnov 😒 jo, a z coho som stracala nervy, boli kosielky, do ktorych mi obliekali dceru. po 2 dnoch mi manzel priniesol nase vlastne kosielky, lebo hentie sa ani poriadne obliect nedali a boli minimalne o 5 cisiel vacsie...

tynamartina
29. aug 2012

@vcielkamaja Ďakujem 🙂 🙂 🙂

poisonblu
1. sep 2012

baby, a ako to tam je s navstevami? a babatko je na izbe s mamickou, alebo ho nosia iba na krmenie?

vcielkamaja
2. sep 2012

@poisonblu 1.noc si babatko zoberu sestricky a potom ho mas uz stale den-noc. navstevne hodiny su od 14.00-16.00 a návštevy môžu byť mimo novorodeneckého oddelenia. babatko možeš ukázať iba cez okienko na dverách

barcelona94901
2. sep 2012

@kalifa28
to,že sa tebe nič zlé nestalo,že nemáš ty osobne zlu skusenosti určite neznamená,že baby čo tu ,či inde opísali svoje zážitky prehánali,či klamali ,ked píšeš "nič z toho neni absolutne pravda "

kalifa28
2. sep 2012

@barcelona94901 neutoč prosim ta, dobre ! ?
a neviem ako inak sa vyjadruje vetou to, že historky, ktore som počula, nie su pravda.
pretože ku mne sa každy správal milo a dobre. možno by som podla teba mala napisat, že ku mne sa každý správal dobre a milo, ale v skutočnosti to nie je vobec pravda, je to len mopj chorý, milný dojem, pravdu má barcelona, personál je na prd, ja som mala celý čas halucinácie....
takto je to správne napísané, milá barcelona?????????????????????????????????????????????????????????????

moon1979
2. sep 2012

@kalifa28 @barcelona94901

baby prosim vas nehadajte sa ... toto forum je na vymenenie si skusenosti aj pozitivnych aj negativnych, mamicky ktore sa rozhodujú kam rodit (ako napr.ja) ocenia kazdu skusenost, nech je uz akakolvek ... len sa nezacnite prosim dohadovat, lebo nam zamknu temu 🙂 pokuste sa komunikovat bez invektiv a urazok 🙂

kalifa28
2. sep 2012

@moon1979 aale čo sa bojíš 🙂 🙂 🙂
ja len nechápem, že píšu tu mamičky, ktoré boli spokojne s porodnicou v NR a píše ich tu dost a ona si spomedzi všetkých vyberie mna a hned zautočí, no chápeš??? 😝 ako mne je jedno čo si nejaká barcelona píše, ale toto je už dost. ja napíšem v teme o Nr prispevok k veci a niekto mi tu od veci vypisuje... pomooooc...

kalifa28
2. sep 2012

@moon1979 btw, teba si pamätám ešte rpi prvej dcere z temy porodn. NZ, takže ak chceš prežit prijemnejšie zážitky ohladne porodu a udalosti po nom, určite zvoľ napr. Topolčany, prip. Banskú Štiavnicu... v krajnom prípade Nr. Ja som si ju vybrala preto, že druhý porod som mala už plánovaný cisársky, takže v tomto smere som sa neobávala ničoho a okrem toho som z Nr, takže to bolo pre mna pohodlnejšie.

moon1979
2. sep 2012

@kalifa28 prave preto uz teraz nenecham nic na nahodu 🙂

barcelona94901
2. sep 2012

@moon1979 ved sa tu nikto neháda 😕

moon1979
2. sep 2012

@barcelona94901
ja som to napisala len preventivne, nech sa tu nestrhne "bitka" 🙂

barcelona94901
2. sep 2012

@moon1979 však v pohode,ja nemám žiadny problém,som reagovala k téme a k príspevku ,pohoda 😉

moon1979
12. sep 2012

ahojte baby, nejaké čerstvé informácie z pobytu v pôrodnici? 🙂

poisonblu
12. sep 2012

kocky, mna zaujima toto.

ako to prebieha, ked pridete na prijem? ide sa rovno na tu vzdycharen? ako je to s taskami, v ktorych mate veci?

ako sa to riesi, ked chcete ist na wc alebo do sprchy a mate babo na izbe a ste tam same? kto postrazi? ked su tam 2 mamicky, tak sa to da poriesit, ale ak tam budem sama, tak fakt neviem

poucia sestricky prvorodicky, ze ako dojcit, prebalovat, kupat, obliekat? kupali ste babatka, alebo ste to nechali az na doma?

co treba vziat pre babatko na oblecenie?

treba si vziat aj nepremokave podlozky pod seba? co vlastne treba vziat pre seba?

davaju pri porode ich kosele, alebo treba svoju mat?

danuska111
13. sep 2012

@poisonblu ad 1 záleží ako budeš rodiť, ak plánová SC, tak prídeš vypíšu papiere a buď na izbu, ale rovno na sál, ak normálny pôrod a máš kontrakcie, tak idem na vzdycháreň, veci pravdepodobne všetk yzo sebou berieš tam a sestričky ti ich potom prinesú spolu s tebou na izbu
ad 2 neviem, či je niekedy mamička sama na izbe s dieťatkom, ak áno, tak zanesieš k detským sestričkám, oni postrážia
ad 3 sestričky, v tom období ako som tam bola ja, všetko ukázali, povedali, ale tiež záleží od sestričky, neviem, či sa nezmenili, ja nemôžem povedať nič zlé
ad 4 pre bábútkos i zober až to v čom pôjde domov, resp. to neber, len to nachystaj doma a nech ti to potom prinesú, keď prídu po Vás, v pôrodnici nebudeš potrebovať nič, okrem plienok, všetko dávajú oni, iba maličkosti, krémik, teraz asi čiapku, nejakú dečku, pre istotu
ad 5 pre prepad si ich môžeš zobrať, baby to mali, hlavne maj veľa vložiek a najlepšie sa osvedčili bez krídelok, obyčajné
ad 6 dávali aj erárne, ale svoje ej svoje

dúfam, že som pomohla
ad 4

karinka2105
13. sep 2012

@poisonblu
ja som mala normalny porod
o pol 8 na prijem,otvorena na 1cm,sla som na pasy,pak klistir
dali ma hend na salu kedze vzdycharen bola plna
veci som mala pri sebe na sale.kludne som mohla ist do sprchy,prejst sa
2 akonapisala danuska ked ste dve druha postrazi
3mne malu prilozili hned po porode ako ju ocistili a pekne sa prisala,vsetko ti ukazu ,prvu noc mali malu oni a ostatne uz bola somnou
kupali ich len oni..ostatne uz potom sama
4pre babo ti staci zatial plienky a obruzky,veci mi mm doniesool den pred prepustanim
ale kedze bude chaldnejsie ,ciapku deku si vezmi hned zo sebou ako pojdes do porodnice
5 mozes aj nemusis tie podlozky a pre seba no vlozky,dorgeriu,zupan,nocna kosela..a veci co potrebujess
ja som si vzala aj kolaciky,nasi mi doniesli jogurty,susuienky kedze mne jedlo moc nechutilo

vcielkamaja
13. sep 2012

@poisonblu
1. pokial to bude vyzerat na porod, tak ta daju na vzdycharen. pokial nie, ides lezat na gynekologiu o poschodie nizsie. ak ta hospitalizuju, tasky ti pomoze na izbu pomoze vziat sestricka alebo ten, kto ta dovezie do nemocnice.

2. na toto ti neviem odpovedat, lebo ja som bola na izbe este s 1 dalsou mamickou...

3. babatko ti v porodnici okupu kazdy den. vezmu ti ho a okupu. tebe iba ukazu, ako sa kupe babatko vo vedierku. sestricky ti ukazu a poradia, ako dojcit. a neboj sa poziadat o radu. dostanes na izbe po porode aj knihu o dojceni.

4. pre babatko treba iba plienky a vlhcene obrusky. my sme mali teplo vtedy, ine sme nepotrebovali. ale na tvjom mieste by som si urcite vzala aj deku pre babatko. a vlastne kosielky pre babatko, lebo ja som z tych ich bola zufala. boli o 5 cisiel vacsie a mala sa mi v nich doslova topila. a len sa zavazovali pri krku, co som ja doslova nenavidela, ked som musela malinku vyzliekat pri detskej vizite a potom znova obliekat.

5. treba aj nepremokave podlozky. pre seba si vezmi svoje osobne veci a okrem toho poporodne vlozky {minula som 3 baliky tych najvacsich}, sietove nohavicky, podprsenky na dojcenie. neviem co este, uz mi nic nenapada. a maj prichystanu kopiu sobasneho listu v taske na dostupnom mieste, aby to sestricky v taske vedeli najst. u mna ho pytali tesne po porode, to som este na porodnom stole lezala a sestricka ho isla vziat do tasky. tasky som mala ulozene na vzdycharni pri posteli...

6. pri porode budes mat svoju vlastnu koselu, nedavaju ich kosele...ani neviem, ci take vobec maju 😀

ak som na nieco zabudla, ostatne baby ma doplnia. a kludne sa pytaj, pokial mas este nejake otazky, poradime 😉

susanerose
13. sep 2012

No s tým strážením bábätka, ideálne je, keď máš aj "susedku". No ja som bola 3 dni sama, a žiaľ, sestričky povedali, že oni nie sú na stráženi detí, že majú inú robotu, tak som jednoducho musela nechať malú na izbe a ísť sa v riadnom strese osprchovať alebo ísť bleskovo na WC. Poviem Ti, že to boli riadne nerváky, nechať malú samu, no nemala som inú možnosť. Dokonca som tam mala kamarátku o 3 izby ďalej, tak som raz dala malú jej a sestrička mi vynadala, že bábätká nesmú chodiť z izby do izby ☹ tak si vyber...
tiež keď som prišla, tak ma dali najskôr na pásy, hneď na to klystír (mimochodom, to bolo straaašne nepríjemné, sestrička max. necitlivá) a potom na vzdycháreň aj so všetkými vecami. Mimochodom celý ča na vzdychárni sama, manžela nepustili, až keď som išla na pôr.sálu a to chudák skoro nestihol...
Ale inak sestričky na novorodeneckom super, na šestonedelí oničom. Až na pár výnimiek. Dalo by sa tu o tom písať celé strany, však uvidíš, a potom si vytvoríš vlastný názor.
Ako kúpať, to ukážu, ale len vo vedierku, čo ti asi bude nanič, ako dojčiť, mi nikto neporadil a mala som veľké problémy, prsníky mi zatrvrdli, 3 dni sa o to nikto nestaral, až potom mala službu jenda staršia sestrička, a tá mi všetko vysvetlila... Proste keď mi priniesli malú 1x, tak mi ju sestrička dala s tým, že nakojte si ju a prebaľte. A ja nešťastná, že ako, doslova som ju prosila, aby mi ukázala, ako ju mám prebaliť. A ukázala, asi tak, že za pár sekúnd ju mala prebalenú, takže som si ani nestihla uvedomiť, čo urobila ☹

Košeľu ôžeš mať svoju, veci pre bábätku dávajú v nemocnici. Nepremokavú podložky sú dobrá vec, nemusia Ti toľko prezliekať posteľnú bielizeň.

moon1979
13. sep 2012

@bambulka1010
ahoj, na všetky VIP izby môžu ísť návštevy alebo len na tú najdrahšiu?

susanerose
13. sep 2012

@poisonblu No s tým strážením bábätka, ideálne je, keď máš aj "susedku". No ja som bola 3 dni sama, a žiaľ, sestričky povedali, že oni nie sú na stráženi detí, že majú inú robotu, tak som jednoducho musela nechať malú na izbe a ísť sa v riadnom strese osprchovať alebo ísť bleskovo na WC. Poviem Ti, že to boli riadne nerváky, nechať malú samu, no nemala som inú možnosť. Dokonca som tam mala kamarátku o 3 izby ďalej, tak som raz dala malú jej a sestrička mi vynadala, že bábätká nesmú chodiť z izby do izby ☹ tak si vyber...
tiež keď som prišla, tak ma dali najskôr na pásy, hneď na to klystír (mimochodom, to bolo straaašne nepríjemné, sestrička max. necitlivá) a potom na vzdycháreň aj so všetkými vecami. Mimochodom celý ča na vzdychárni sama, manžela nepustili, až keď som išla na pôr.sálu a to chudák skoro nestihol...
Ale inak sestričky na novorodeneckom super, na šestonedelí oničom. Až na pár výnimiek. Dalo by sa tu o tom písať celé strany, však uvidíš, a potom si vytvoríš vlastný názor.
Ako kúpať, to ukážu, ale len vo vedierku, čo ti asi bude nanič, ako dojčiť, mi nikto neporadil a mala som veľké problémy, prsníky mi zatrvrdli, 3 dni sa o to nikto nestaral, až potom mala službu jenda staršia sestrička, a tá mi všetko vysvetlila... Proste keď mi priniesli malú 1x, tak mi ju sestrička dala s tým, že nakojte si ju a prebaľte. A ja nešťastná, že ako, doslova som ju prosila, aby mi ukázala, ako ju mám prebaliť. A ukázala, asi tak, že za pár sekúnd ju mala prebalenú, takže som si ani nestihla uvedomiť, čo urobila ☹

Košeľu môžeš mať svoju, veci pre bábätku dávajú v nemocnici. Nepremokavú podložky sú dobrá vec, nemusia Ti toľko prezliekať posteľnú bielizeň.

ivet1371
13. sep 2012

ja som v NR rodila 4 krat.a nemozem sa stazovat.ked mi nebolo dobre maleho mi zobrali na par hodim aby som si pospala.lieky na bolest tiez nebol problem.mala som posledneho planovanou sekciou.a 3 normalne.podlozky a postel su super vec.a tera to tam uz aj pekne vyzera po rekonstrukcii.babetka maju pekne voziky.a da sa ist s nimi na chodbove stretka s mamickami. 🙂

moon1979
13. sep 2012

@susanerose
ja som na wcko a do sprchy isla vzdy az vtedy, ked maly zaspal ... potom nebol dôvod na stres 🙂

moon1979
13. sep 2012

mňa by ešte zaujímalo baby, či každé dieťa dostáva do postielky automaticky monitor dychu alebo si treba radšej doniest z domu?

susanerose
13. sep 2012

@moon1979 samozrejme, že aj aj som išla vtedy, lenže stalo sa mi, že som bola preč možno len 3 min. a malá už plakala ☹

empafi
13. sep 2012

Ahojte. Rodila som v Nitrianskej pôrodnici 2x a maximálna spokojnosť,oba pôrody prirodzené. Sestrička každá jedna perfektná,ochotná,milá. Dokonca mi prvú noc vzali deti v obidvoch prípadoch na noc aby som si oddýchla a zotavila sa po pôrode. Monitor dychu sme dostali automaticky do postieľky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre