Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

ivet55
30. jan 2013

@peta268 Pre bábo kozmetiku netreba, to všetko dávajú, a ako píše luckarisko, ešte tam mám zbalenú tú mastičku na bradavky a vložky do podprsenky, a možno aj niečo iné len ma to teraz nenapadá 😀

peta268
30. jan 2013

@luckarisko74 aha, babatka sa kupu niekde zvlast? nie na izbach mamiciek?

luckarisko74
30. jan 2013

@peta268 ano zvlast niekde a oni ich kupu, maximalne pozbieraju par mamiciek vacsinou prvorodiciek na jednu izbu a na jednom babu ukazu ako kupat 🙂 ale ty sama si nekupes a ani nic take ako lieh a gazu nepotrebujes

peta268
31. jan 2013

@luckarisko74 oki, dakujem 🙂

luculinula
31. jan 2013

@peta268 Veru Peta, ako baby pišu, pre babatko ti stacia plienky, vlhcene obrusky, ciapocka, rukavičky, decka a ja som mala ešte cumlik =P Veci a vajicko nech ti donesie manzel abo niekto, kto pre teba pride! Kupu ich sestričky a prvorodickam ukazu jedno kupanie vo vedierku..teda aspon mne a babam tak ukazowali..A inak drzim palce, nech uz mate poladiky pri sebe =)

peta268
31. jan 2013

@luculinula ok, dakujem, tak ani oblecenie pre babo netreba? oni davaju erarne? nemozes mat vo svojom?

luculinula
31. jan 2013

@peta268
Ako myslim, ze si mozes doniest svoje, ale je to podľa mna zbytocne, oni ich aj obliekaju do klasickych košielok a periniek, aby to mali rychlo.ja som si Samka obliekla do svojho, az ked sme isli konecne domov!!!

peta268
31. jan 2013

@luculinula dakujem, tak ked vybalim oblecko a kozmetiku pre babo, hned bude o 2 kila lahsia taska 🙂 ...mne nevadi, ze bude babo oblecene v nemocnicnom...ale niekde musis mat vsetko svoje, tak preto sa pytam

luculinula
31. jan 2013

@peta268
Na vidis, pekne to kludne vybal a hotovo!! Neboj, o babo sa dobre postaraju a este aj tu rybaciu mast na ritku ti daju, aj tie gazicky na pupcek..

vejkkka
31. jan 2013

@peta268 Ahoj je to riadne na prd, že ti ani neukážu ako si okúpať dieťa. Ja som bola prvorodička a vôbec som nevedela ako si mám okúpať dieťa. V nemocnici mi ponúkli kúpel v nejakom špeciálnom vedre. 😒

peta268
31. jan 2013

@vejkkka ahoj, no tak to je....vsak za 2 roky som to aj zabudla asi 🙂

vejkkka
1. feb 2013

Ale ináč musím pochváliť nitriansku nemocnicu teda aspoň oddelenie šestonedelia, bola som veľmi spokojná. 🙂

peta268
2. feb 2013

@vejkkka verim, ze aj ja budem 🙂

djgatta
4. feb 2013

@vejkkka ja som nebola vobec spokojna, vacsinou neochota, uponahlanost, maju vela roboty a nemaju chut venovat sa

peta268
4. feb 2013

@djgatta ahoj, prosim ta a babatko mozes mat cely cas pri sebe?

vejkkka
4. feb 2013

@djgatta ano? ja zas naopak práveže sestričky boli ochotné a vždy si našli čas mi niečo vysvetliť keď som ich poprosila. Najmä taká staršia čiernovlasá mi prirástla k srdcu 😉 Ináč čo hovoríš na tú blonďatú, hodnú detskú doktorku? 😒

peta268
4. feb 2013

@djgatta
@vejkkka ahojte baby, prosim vas, mozte mi tak "podrobnejsie" opisat ako to cele v NR prebieha...prijem, porod, po porode a tak..mozte aj IP...dakujem

poisonblu
4. feb 2013

@peta268
Prijem: prezlecies sa, ides na monitor, zatial s tebou sestricka spise papiere, potom ta pozrie dr., dostanes klistir, ides na wc a do sprchy. Odvedu ta hore, kde sa rodi
Por.sala: podla toho ako budes otvorena, ides bud nanvzdycharen, kde ta budu sledovat na monitore, mozes chodit na wc a do sprchy tlmit bolesti. Ked budes dost otvorena, tak ides do boxu, zase ta napoja na monitor a tam sa caka kym sa uplne otvoris a zacnes rodit....ked uz budes tlacit, pride doktor a dalej vedie porod on..dovtedy ho vedu asistentky...po porode ti donesu na chvilku babo, potom ta zasiju, spisu spravu a budes tam cca 2 hodky...potom ta premiestnia na sestonedelie

poisonblu
4. feb 2013

@ivet55 to mas super, ze ti dr. zistil chlapca 3 tt pred porodom...my sme to zistili az po porode...som mala mat dievca a hups, chlapec..ale ja som nastastie vsetky drahe polozky mala neutralnej farby 🙂

ivet55
4. feb 2013

@poisonblu Tak to je ešte väčšie prekvapenie 🙂 mne muž stihol povymienať niektoré veci za chlapčenské a tie dievčenské darujem niekomu komu sa zídu 🙂 koncom mesiaca mi príde veliký balík z írska chlapčenských vecí, tak na ten sa teším 😀 dovtedy toho budeme mať hádam dosť

peta268
4. feb 2013

@poisonblu dakujem, moze byt muz cely cas so mnou? od prijmu az po odchod na sestonedelie? ...a babatko mi kedy donesu na izbu?

poisonblu
4. feb 2013

@peta268 na vzdycharni nemoze byt s tebou, lebo tam zvykne lezat viac zien.bude s tebou az na boxe, moze aj fotit, bude ti vlhcit pery, mne drzal aj hlavu pri tlaceni...potom s tebou zostane az kym ta neodvezu, na sestonedelie nemoze...mne maleho doniesli na obed, cize asi po 6 hodinach od prevozu na izbu...najskor ta vezmu do sprchy a potom ti donesu babo na krmenie a nechaju ti ho

poisonblu
4. feb 2013

@ivet55 ja si tie dievcenske veci nechavam, ak by druhe bolo dievca....

ivet55
4. feb 2013

@poisonblu Ja som tiež chcela odložť a možno aj te krajšie kúsky odložím ale druhé bude tak za 3-4 roky najskôr, tak nech mi to zas tak dlhho v skrini nestojí

poisonblu
4. feb 2013

@ivet55 no ja mam tych veci len za igelitku, vacsinu som mala od svagrinej po neterke pozicane....my by sme chceli druhe do 2 rokov

ivet55
4. feb 2013

@poisonblu Ja mám teraz zas chlapčenských tak vela od švagrinej, po synovcoch a toho je spústa. tiež sme chceli druhé skôr, ale kedže mám teraz komplikácie, tak na ďalšie otehotnenie budem musieť počkať aspoň dva roky a ak to ešte bude trvať tak dlho ako stýmto prvým tak sa ešte načakáme 😀

peta268
4. feb 2013

@poisonblu dakujem, no to velmi neskoro ho prinesu, ved uvidim ako to bude vsetko prebiehat a ja si ho vypytam skor, ked vsetko bude s babatkom aj so mnou ok...dakujem este raz

luckarisko74
4. feb 2013

@ivet55 ahoj, ty uz stredu ides na prijem teda? ja som bola este dnes na rizikovke, zase hroza, niekolkohodinove cakanie 😒 ja mam ist stvrtok na prijem, na kolku ti kazali prist?mne najskor na 10 a dnes ze staci aj na 11, tak neviem, lebo v papieroch mam od zaciatku napisane o 10 ,
a este stale plati zakaz navstev kvoli chripke, a ze pri porody tiez nepustaju, tak dufam ze do piatku to zrusia, aj ked pochybujem

luculinula
4. feb 2013

@peta268
Kludne si male mozes vypytat skor,teda ak budete v poriadku, sak uvidis ako sa budes citit.. ja som porodila 14.20, a o pol8 vecer mi ho doniesli asi na pol hodinku ..na noc mi ho zobrali a o 4 rano donieslo a odvtedy sme spolu navzdy =)

peta268
4. feb 2013

@luculinula dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre