Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

naty1987
28. júl 2012

@bambulka1010 zatial ano aj ked obcas by mal uz spinkat a on sa na mna smeje 😀 ale nenutim ho nasilu spat aj tak by nespal tiez uz mame ako taky rezim tak som rada ze aspon viem odhadnut ze kedy budeme spinkat a kedy papat 🙂 a kojite sa?
no maly ma tiez obcas svoje dni nas vo stvrtok ockovali a v piatok s malym nebola rec bol taky nijaky nic sa mu nechcalo nic sa mu nepacilo ale ani sa nedivim po tom ockovani ale uz je dobre 🙂

bambulka1010
28. júl 2012

@naty1987 Hej hej kojíme sa. Ale mala takú krízu minulý týždeň trvalo to cca 4 dni. Odmietala moje mlieko. Absolútne ho nechcela. Strašne vrieskala. Tak no bohužiaľ som jej musela dať Nutrilon. Ale potom ma to mrzelo, pretože mne sa tvorilo mlieko a ona ho piť nechcela. Tak som si ho odstrekávala..Potom som nastolila prísny režim. Proste sa ráno tak jedovala, lebo som jej nedala Nutrilon že asi po 2 hod. plaču sa prisala a odvtedy opäť pije 🙂 xixi..a ty čo kojíš? My sme boli na očkovaní v pondelok. A dokt. mi povedala, že buď bude veľmi zlá a budeme to musieť 2 dni vydržať, alebo to prespinká. Mala trošku zvýšenú teplotu, ale všetko prespala 🙂 Takže fajn...

naty1987
28. júl 2012

@bambulka1010 ano aj my sa kojime nastastie maly nerobi az take sceny aj ked neviem co sa to naucil no obcas ked papa otoci sa potom si zas cucne zas sa otoci a mne mlieko tecie kade tade takze som cela lepkava ,ale mal taku chvilku ze hodinu v kuse vrieskal nic nepomahalo a po hodine akoby utalo sa pekne nakojil ale musela som kracat po izbe 😅 toto sme mali dva krat
aj maly ockovanie pekne prespal dala som mu polku cipku potom druhu troska vysla teplota hore ale v pohode a ked som mu dala studene obklady na nozicky spal aj 2,5h v kuse 🙂 inak sa mi budil

bambulka1010
29. júl 2012

@naty1987 to máme aj my teraz že sa otočí potom cucne potom sa zas otočí...alebo sa ešte medzi tým smeje, potom sa zas pripojí. Tak ju kojím v sede, už nie poležiačky. Poležiačky už len v noci, vtedy nevymýšla.

vive
3. aug 2012

Ahojte baby, mate niekto skusenosti s MUDr.Kozarom pri porode ? Kolko vyjde taky porod asi ? Ked zena rodicka chce uprednostnit cisarsky rez so sekciou nez klasicky porod co je potrebne urobit ? Dakujem za vase odpovede a cenne rady !! Pekny vecer prajem... 🙂

naty1987
4. aug 2012

@vive neviem ci sa da zaplatit si cisarsky lebo co viem ked nie su ziadne zdrav.problemy tak nechaju rodit normalne a keby boli komplikacie tak az potom robia cisarsky a preco chces ist cisarskym???
ja by som to nikdy nechcela ani zadarmo!

vive
4. aug 2012

@naty1987 Len sa chcem informovat, este babo necakam zatial, tak len ma to zaujimalo. 🙂

naty1987
4. aug 2012

@vive no ja by som cisarskym nesla len keby bolo veeeeeelmi zle ale to by sa ma ani nepytali ked som videla ake su baby skapate a ja som si behala akoby sa nic nedialo eee nemenila by som 😉

bambulka1010
6. aug 2012

@vive naty1987 má pravdu. Ak sú neni komplikácie, tak nechoď na cisársky rez. Tie baby sa dlho zotavujú z toho. A ja som bola do 2 týždnov úplne fit. Nič mi nebolo absolútne. Ak budeš mať počas tehotenstva problémy, tak ti naplánujú cisársky. A zaplatiť dokt. sa dá. Neviem presne koľko to už bolo. Ale keď som chodila na rizikovú poradnu do Nitry do nemocky, tak tam to bolo na chodbe napísané, koľko to je.

kalifa28
6. aug 2012

@bambulka1010 možno niektoré sa dlho zotavuju, ja osobne som bola fit pri prepustani domov (piaty den) a hned z prichodu som začala upratovat a zametat podlahu, na rozdiel od mojej kamošky, ktorá rodila v ten istý den prirodzene a ešte po mesiaci sa mi na prechadzke stažovala, že si nevie sadnut... takže ono je to s tými porodmi také rozmanité... každý inak znáša bolest....

bambulka1010
6. aug 2012

@kalifa28 no tak to hej, ja len zo skúseností čo som tam bola s babami čo mali cisársky. Predomnou išli rodiť 3 baby cisárskym. A strašne sa sťažovali ☹ bolo mi ich ľúto. No mňa donútila situácia si sadnúť hneď po pôrode, pretože malinká mi nechcela papať keď som ležala, tak som ju kojila len posediačky. Takže ja som bola v pohode. Tie 2 týždne to som sa vlastne zotavovala to, že som bola strašne unavená z pôrodu atď. Jasné, každá znáša bolesť inak.

misinn
10. aug 2012

@bambulka1010
@kalifa28 ja som bola na tom tak isto ako kalifa, na piaty den som bola uplne fit. Ja som rodila aj prirodzene, ale pre mna bol cisarsky omnoho lepsi, dalsie babo pojde uz nastastie automaticky cisarskym. Po normalnom porode som mala zapal porodnych ciest, to bola hrozna bolest, okrem toho som mala dlho bolesti pri moceni a odvtedy mam problemy so zlatou zilou..po cisarskom som zo spodu nemala ziadny problem a rana po reze sa zahojilavelmi rychlo a ani ju poriadne nevidno.

petribela
10. aug 2012

@vive
ahoj si tehotná?

lenok
10. aug 2012

@vive mala som 2 indikacie na porod cisarskym rezom - uzku panvu /na hranici normy/ + gestacny diabetes a aj tak prirodzeny porod bol pre mna priorita. Az v pripade komplikacii cisarsky... Ked som potom sledovala moju spolubyvajjucu, ako zapasi a trpi s tymy vsetkymi hadickami a vrecuskami, ako ju prebaluju a umyvaju na posteli, davaju dolu svorky... bola som stastna a vdacna za prirodzeny porod. Nepochopim, ako sa mozu dat zeny dobrovolne rezat!

kalifa28
10. aug 2012

@lenok všetko je to vecou pohladu.... ked som sa potom pozerala, ako sa spolubývajucej ,,fantasticky,, sedí pri obede a ciká, bola som vdačná za to, že aj ked som sa síce 1!!!! den nepohla z postele, všetky tieto ,, výhody,, prirodzeneho porodu ma obišli... dakujem, neprosím, radšej rozrezané brucho ako.........

mirabelka212
10. aug 2012

kazda zena ma iny porod..holky...ja tiez som sla prirodzenou cestou a nemala som ziadny problem so sedenim...s cikanim..vobec som sa nenatrhla nic.....takze suhlasim s tebou lenok (cisarsky len v pripade NUDZE ) a vela zien ma potom haluz z toho ked odrodi cisarskym (ze nevedia ako to je rodit vlastne prirodzene) ja mam 2 take kamosky...aj ked im hovorim, ze nech sa na to tak nedivaju lebo obe chceli rodit prirodzene ale nedalo sa im.

vive
10. aug 2012

@petribela Ahoj, nie, pracujeme na tom, tak uvidime, ako to dopadne 🙂

vive
10. aug 2012

@bambulka1010 Ahoj, dakujem za radu 🙂

mirabelka212
10. aug 2012

@kalifa28 mna pustili domov 2 hodiny po porode....a hned v ten den som mala uz svokrovcov na navsteve....🙂 ja som rodila ale v UK.

zuzana76
10. aug 2012

ja som rodila 2x sekciou, ale oba dva razy som sa pokusala aj prirodzene, ale ked to nejde, tak to nejde , raz som mala celkovu narkozu a raz spinal, dobrovolne by som sekciou nesla, ale zase nie je to take strasne, tie hadicky tak sice vyzeraju, ale da sa to zvladnut. Najhorsie je asi to nemocnicne prostredie, ta bolest sa vydrzat da. Cisarsky by som si vsak urcite nevybavovala, nechala by som to na prirodu a ked to nepojde, tak potom sa toho podujmu doktori.

bosacka
10. aug 2012

@zuzana76 - ako skoro po sebe si mala porody? prosim Ta, ako sa v nemocke stavali k sposobu druheho porodu po prvom cisarskom? sa som mala cisarsky pre nepostupujuci porod a ked bude druhe, rada by som to skusila prirodzene, len sa bojim ze ma budu tlacit do planovanej sekcie...

naty1987
11. aug 2012

baby myslim ze vsetko sa odohrava hlavne v hlave ked sa clovek nastavi ze to bude dobre tak to tak aj bude a samozrejme musia pomoct doktori.
so znamou sme obe rodili normalne mne dr. pri porode pomohla aby som sa nedotrhala hovorila kedy tlacit kedy nie a co mam robit znama sa dotrhala az az z vnutra aj z vonka nic jej nevraveli vobec jej nepomohly ja som sa zotavila skoro hned 2h po porode som si dala stahujuci pas behala som si po izbe akoby sa nic nedialo a po 2tyzdmnoch som uz mala chut na sex ale tie 3stichy chceli este chvilku cas, znama mala mesiac po porode problem si sadnut a o sexe ani nesnivala a to sme rodili v tej istej porodnici!
a kamaratka co isla cisarskym prvy krat vraj strasne a druhy krat uz to mala v pohode len ona ma koloidne jazvy takze s tym mala problem inak vravela ze uplne pohodicka
no a potom si vyber

zuzana76
11. aug 2012

@bosacka presne 3 roky, no ja som druhu sekciu mala naplanovanu, ale presne 10 dni pred nou mi zacali kontrakcie same a kedze som uz bola hospitalizovana na gynekologii, kvoli inemu problemu a sluzbu mala taka super lekarka a super lekar, tak som im podpisala ,ze na vlastne riziko vyskusame prirodzene, ale aj tak to neslo, otvorila som sa na 1 cm 😀 po niekolkych hodinach, prvy som mala CS tiez kvoli nepostupujucemu porodu a potom aj zhorsene ozvy dietatka. Takze aj druhy urobili CS potom, ked sme videli,ze to jednoducho nejde.

zuzana76
11. aug 2012

@bosacka ono, ked zvacsa nejde ani prve, tak nejde ani druhe, zena sa zle otvara a potom pri druhom uz nenechaju zenu tak dlho rodit, lebo sa boja ruptury maternice, porodit prirodzene po sekcii sa podari tej zene, ktora to mala kvoli nejakemu problemu s dietatkom, napr otocene koncom panvovym, ale to ta neodhovaram, ak bude moznost vyskusaj, ale netlac urcite na pilu

bosacka
12. aug 2012

@zuzana76 - ja samozrejme nechcem za kazdu cenu... ala rada by som to skusila. a aj ked by to malo byt sekciou, tak by som rada pockala, ked sa babo same vypyta, ale to mi asi neprejde ☹
@naty1987 - verim ze vela je v hlave... ale ja som bola dobre naladena a vsetko, akurat ma tie kontroly vzdy boleli a deptali... podla mna keby ma nechalli viac na pokoji, bolo by lepsie... a nemuseli sa s tou sekciou tak ponahlat, ozvy boli ok, aj ja... ale podla mna chceli mat klud - bol piatok vecer...

miminka751
13. aug 2012

tak zenicky ja som rodila w nitrianskej nemocnici 1.8.2012...a na personal nemozem kriwe slowo powedat....sestricky aj doktori boli uplne uzasny super....no az na mladucku doktorku Zajacowu....nie ze by bola zla alebo tak ale malemu prestalo pri porode bit srdiecko a ona zacala o tom rozprawat predomnou....a dost ma to wyplasilo ale inak fajn doktorka a mozem len wsetkym doktorom podakowat ze rychlo a bez wahania konali a zachranili mojmu sincekowi ziwot....priestory prerobene ale aj tak nic moc no da sa to tam tych 5 dni wydrzat....co bolo uplne najhorsie tak strawa....bola otrasna a este aj malo bolo toho....no starostliwost nenormalne super....sestricky boli welmi mile a ochotne....takze ked pojdem rodit este raz urcite do nitrianskej porodnice....

lucy1311
16. aug 2012

@miminka751 ahoj, chcem sa spytat, ci doktorke Zajacovej asistoval pri komplikaciach aj nejaky skusenejsi lekar, ked nastali komplikacie s malym? Bojim sa trosku tych mladych doktorov hlavne pri takychto situaciach ...

bodka13
16. aug 2012

@lucy1311 ani starší a skúsenejší lekár nie je stopercentná istota bezpečia 😉

miminka751
16. aug 2012

@lucy1311 jasne doktor ci docent newiem titul ale Mlyncek to je fantasticky odbornik.....ten je skoro pri kazdej takejto komplikacii pritomny....

lucy1311
18. aug 2012

@bodka13
@miminka751 veď ja viem,že istota nie je nikdy,ale starší majú predsa viac odrodeneho,tak preto ma to zaujíma. Mladí majú zase fajn pristup (už to tam žiaľ trošku poznám,od začiatku som tam ako na klavíri) :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre