Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

maricom
21. aug 2011

@apoloma nahlasovať sa nemusíš, pokiaľ ťa tvoj doktor pošle do rizikovej poradne, je potom lepšie ísť do nitry. Veci pre bábo stačí len na odchod, ale môžeš aj rukavičky, ponožky, čiapočku aj deku, jednorázové plienky a utierky. Pre seba nočné košele, hygienické potreby, šľapky do sprchy aj obyčajné, mastičky na bradavky, župan, vodu na pitie,jednorázové podložky do postele... Manžel môže byť pri pôrode a koľko sa platí pozri na stránke rodinka.sk tam to tuším majú napísané. Žiadne iné vyšetrenia tam netreba absolvovať, ale je dobré ak si to tam pôjdeš trošku obzrieť dopredu, lebo inde je pôrodnícky príjem, inde je riziková poradňa a inde pôrodné sály so šetonedelím 😉

apoloma
22. aug 2011

@maricom dakujem ti velmi pekne za info este sa chcem opytat ked bude treba bavlnene plienky oni pozicaju??a zavinovacku? a do rizikovej poradne ma ma kedy poslat doktorka lebo ja teras som na rizikovom a chodim ku svojej gynekologicke v Topolcanoch..a este sa opytam ak ti to nevadi co myslis ze je lepsie si zaplatit nadstandartnu izbu alebo nie lebo sa nejak neviem rozhodnut... a ked pridem na porod tak najskor ma poslu na prijem a potom kde ist?,lebo ked si to pojdem pozriet nech viem co ma ma v prvom rade zaujimat....dakujem

martina398
22. aug 2011

ahojte,chcela by som sa spytat, o necele 3 tyzdne budem rodit v nitre.je nejaka moznost alebo da sa ist pozriet ako vyzera porodnica,sala a tak??

beruska113
22. aug 2011

@apoloma jedine čo potrebuješ pre bábo su plienky a vhlčene obrusky. Max.tak tenku čiapočku, rukavičky a dudlik. inak vobec nič.

Ja som rodila 12.8. a s NR nemocnicou som spokojná. Rodila som vyvolávačkou, syn mal 4850g, narobili sme sa všetci zučastneni. Mala som asi najlepšiu PA na svete- Ivetku a super doktora Urbana. Aj sestričky na odd.bolli super, Adamka si nechali u nich ovela dlhšie ako mali, lebo pri všetkej snahe som nevladala vstat kvoli šitiu a opuchu a modrinám ani z postele. Aj detske a laktačné sestričky boli v pohode, až na jednu cca 40r kučeravu blondinu s vrkočom dlhším, tá bola fakt hrozná. Za okakanu zavinovačku som myslela, že ma pošle rovno do pekla, no neprijemna žena. Som rada, že som rodila prirodzene, len ma zaskočilo, že nikto vopred neriešil, aký bude Adamko velký a čo všetko sa može pri prirodzenom porode stat- najčastejšie je vraj zlomene ramienko... Myslim, že v inej nemocnici by som určite rodila sekciou.

apoloma
22. aug 2011

@beruska113 dakujem takze ty to mas fakt este cerstvo v pameti))a teda ti poviem riadneho chlapiska si porodila!! chcem sa opytat ze na sestonedelie ta dali kedy?? a kolko vas bolo na izbe lebo neviem ci nadstandartku vybavit alebo nie..treba si priniest aj vlastnu odsavacku?

stankal
22. aug 2011

ahoj apoloma, ak mozem poradit, ak si prvorodicka nechod na nadstandar, normal. izby su rekonstruovane, pre dve pacientky a hlavne ked budes potrebovat ist na toaletu, sprchu ci jedlo tvoje babo neostane samo....a ak budes mat stastie na normalnu susedu mozete sa porozpravat, poradit . lebo nech sa pripravujes akokolvek, stale je to len teoria a ked ti sestricka prinesie tvoje babo a necha ta s nim samu vzdy je toradost ale zaroven aj sok a panika "co teraz"...ale nechcem strasit bude to krasne , len doporucujem debyt sama

aduskatt
22. aug 2011

@stankal to asi zalezi od povahy maminy.ja by som isla napr najradsej na nadstandard a byt sama...........aby som nemala blby pocit z toho, ze mije dieta vyrusuje susedu.......ja som bola na izbe s mamickou.a zrovna ked som si chcela pospat, ju dopviezli s rachotom, odpadaval im, nevladla dva dni na nohy.............ked moj spal, jej plakal, potom zasa plakal moj a to zobudilo toho jej maleho.co sa tyka wcka....mimno ti za dve minuty z tej detskej vanicky nevypadne.a ked som chcela ist na dlhsie, tak som poprosila sestricky, aby ho postrazili...neboíl problem.....🙂)) ako ako hovorim.urcite su maminky, ktore by sa citili istejsie, keby mali partacku🙂

stankal
22. aug 2011

@aduskatt mas pravdu , zalezi na danej susede a na tom co clavek uprednostnuje, ja som mala super susedu a aj deti sa nam celkom zladili 🙂 ....toto si musi kazda rozhodnut sama 🙂

aduskatt
22. aug 2011

@stankal to hej, ked sa nahodou streetnu zladene baby a zladene babatka, je to fajn🙂)ja som nemala na to stastie......a mozno som aj chcela byt sama, kedze predtym tri mesiace som lezala uz v nemocke a vystreidalo sa mi tam na izbe viac ako 30 bab....tuzila som byt sama..............nevyslo☹

beruska113
22. aug 2011

@apoloma všetky izby su prerobene s dvoma postelami. Na šestonedelie beru dve hodiny po porode, ja som šla o 5h, lebo sledovali, či nemam krvne zrazeniny. Nadštandard som nechcela, ale nakoniec somho akoby aj mala, na uzbe som bola sama a teda som sa bala na dlhšie aj do sprchy ist. Zaleži na Tebe ako pišu baby čo uprednostnuješ. A odsavačku netuším. Ja som mala svoju.

attena
23. aug 2011

vcera som bola v ririkovej ambulancii na vysetreni od 10:45 som tam bola do 14:30 super co

zabkalucy
24. aug 2011

Takže my už to máme za sebou, včera nás prepustili s malým, všetko bolo OK, celý personál , sestričky starostlivé tak ako to má byť.

mimakva
24. aug 2011

Zabkalucy gratulujem, musi to byt krasny pocit byt doma s drobcom ...
Baby chcem sa spytat, ze ak ste na sestonedeli na VIP izbe, ci tam pustia aj manzela, kym tam budeme lezat ... Dik.

mery1988
25. aug 2011

Ahojte baby, neviete mi poradiť, či je dobré chodiť na predpôrodnú prípravu a ako je to z VIP izbou, je to lepšie alebo je lepšie byť s niekým na izbe??

micicka
25. aug 2011

@zabkalucy blahoželám, teším sa že všetko prebehlo v poriadku a prajem veľa zdravíčka 😉

stanulka75
25. aug 2011

@olusha2 ahoj.ja som rodila pred tromi rokmi takto v auguste.. a minuli rok v decembry,obydve mam dcery,prvu som mala tazko a velmi dlho,ale nemozem si stazovat na personal,bol pri mne primar uharček a bol zlaty,ale asi za to ze mam astmu a bali sa lebo ma nechali rodit normalne,vela zien si na neho stazuje ja nemozem povedat na neho krive slovo,ale rodil ma doktor Nižansky,bola som jeho prvy pôrod,bol zlaty a sestricky tiez,na sestonedeli bolo dobre aj nase aj detske sestrickxy su zlate,pred 8 mesiacmi co som rodila,rodil ma doktor Kovač a bol zlaty tiez,a sestricky tam boli dve jedna praxovala,a jedny starsia neviem jej meno ale tak zlatu zenu som este nevydela,stale bola pri mne.a na sestonedeli boli tiez mile a obetave...doktorka detska je tam teraz taka velmi zlata mlada baba,neviem uz meno,cierna vysoka,ale oni sa tam menia,co sa tyka stravy noooo da sa...ale nieje to restika..a prostredie je teraz pekne je to tam nove a prerobene,ale sprisnili navstevy a riadne,na chodbe 5 minut a dost,a dieta len cez sklo,ale si myslim ze to tak ma byt,co maju co cudzi ludia dychat na 1 dnove deti...tak ti drzim palce...pre babo si zober capicku a deku,neviem kedy mas termin..a potom uz len tie veci ked pojdete domov,z a 4 dni pustaju.. 🙂

stanulka75
25. aug 2011

@mery1988 ahoj.vip izba je len o to lepsia ze tam mas televizor,ale asi ine nic,podla mna je lepsie mat niekoho na izbe,lebo aj bolest lepsie znasas ked ju ukecas...

stanulka75
25. aug 2011

@martina398 ahoj.myslim ze nie,jedine ak tam mas niekoho znameho..ale nemusis sa bat,je to tam prerobene a personal je dobry aspon ja sa nemozem stazovat,porodne asistentky su tam zlate,a doktory su dobry,urban,kovač,nižansky a kozar to su super doktory,ja som mala cest okrem kozara zo vsetkymi,ale kozar je velmi dobry odbornik,mojej sestre a malej krstnej dcere asi zachranil zivot tym ze pohotovo reagoval...pred mesiaacom rodila...roztrhla sa jej placenta..tak tam islo o sekundy..v poriadku su obydve,,takze si myslim ze nemocnica v nitre patry k tym dobrym..vela stastia.. 🙂

mery1988
25. aug 2011

@stanulka75 porozmýšlam nad tým, ale ked ma odrádza to, že tam nebudem mať žiadne súkromie

stanulka75
25. aug 2011

sukromie?myslis na izbe?tak ssi zajednaj VIP izbu..a budes mat..ale myslim ze by ti bolo lepsie s niekym pokecat...

stanulka75
25. aug 2011

@stanulka75 no valstne to si sa pytala na vip izbu,uz som pomilene lebo mala sa ma tu pytala nieco...ked chces sukromie,,tak si zajednaj tu izbu bude ti lepsie..a pokecat si mozes na chodbe,lebo stale su nejake baby vonku na chcodbe pri jedalni je telka a tam sme kecali..ked sa nam dalo..mas este cas..tak ti drzim palce nech ti to dobre dopadne... 🙂

stanulka75
25. aug 2011

@mery1988 no vlastne to si sa pytala na vip izbu,uz som pomilena lebo mala mi tu beha a mili ma.tak chod na tu vip...a pokecat si mozes na chodbe je stale nejaka baba,je tam telka tam sa na jedlo schadzaju a takk,ved porozmyslaj,,,drzim ti palce nech ti to dobre dopadne.. 🙂

mery1988
25. aug 2011

@stanulka75 v nitre si bola spokojná?

martinka211
25. aug 2011

ja som rodila v Nitre pred dvomi tyzdnami a mala som PA, ktora bola skustocny anjel 😵 😵 😵 tak uzasnu zenu pri porode by som si ani nevysnivala...a ona bola skutocna....mila, dobra, ukludnovala ma, hladkala, povzbudzovala...no proste skutocny anjel bola Ivetka 😵 😵 😵 cely porod mi sprijemnila a ulahcila 😵

a celkovo je podla mna nitrianska porodnica s doktormi, sestrickami na velmi dobrej urovni 🙂

@mery1988 aj ja som chcela vip izbu ale nakoniec som ju nemala a bola som rada, na izbe som bola s babou co rodila v ten isty den ako ja a tak sme si mali stale co povedat ohladne babetiek, kojenia.....a este som mala vyhodu, ze som mala izbu oproti wc a sprcham takze som to mala takmer ako vip 😀

stanulka75
25. aug 2011

@mery1988 hej bola velmi,ja som mala pri druhom porode velmi dobru starsiu pani por,asiste.a bola zlata,hladkala ma a ukludnovala,na sestonedeli boli tiez vsetci dobry,doktory su tam velmi zlaty aj sestricky....a teraz ked je to aj pekne prerobene tak sa tam da tie 4 dni vydrzat..

mery1988
26. aug 2011

@martinka211 a tá PA bola nejaká tvoja známa, alebo bola akurát v správnom čase na správnom mieste?

brnka
26. aug 2011

@martinka211
@beruska113 , aj ja som mala pri porode porodnu asistentku Ivetku (taka veeelmi prijemna cierna nakratko ostrihana pani 🙂 - ale ta sa asi neda pomylit), neskutocne mi pomohla, povdbudzovala, radila, ja som bola na boxe este 4 hod. po porode a stale ma chodila kontrolovat). Inak, na vzdycharni som narazila aj na pre mna dost neprijemnu sestricku, ta sa ale nastastie ku mne na box nedostala, lebo neviem, neviem, ako by som porodila 😝

martinka211
26. aug 2011

@mery1988 nie nebola to ziadna znama 😉 ona sa tak spravala ku vsetkym zenam pri ktorych bola na boxe a rodili v ten den 🙂
@brnka presne ona sa neda pomylit 🙂 si myslim ze taka Ivetka je tam len jedna 😵 😉

mna tiez nenechala samu a ja soms a dost pomaly otvarala tak ma polohovala a snazila sa mi co najviac ulahcit a pomoct pri porode 🙂 😵

beruska113
26. aug 2011

@brnka @martinka211 e, ešteže si Martinka porodila skor, že nám PA Ivetka mohla pomoct obom. Fakt človek na správnom mieste.

martinka211
26. aug 2011

@beruska113 to tak muselo byt 😵 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre