Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

janyka
23. nov 2008

Miyya, gratulujem k bábetku! Som si celý týždeň na teba myslela 😉

miyya
23. nov 2008

rebi tak ja som na prietoky chodila tak pred dvanástou. Lebo potom je obed. Nikdy som velmi dlho nečakala, takže sa to dalo.

janyka si zlatá, díky. som vám chcela napísať aj skôr ale zabudla som nato ako na smrť 😉 😉 😉 😉

ozaj sa nemáte čoho báť,ale pýtajte si urýchlovače. nieže vás tam nechajú trpieť, lebo aj také prípady boli. Mne síce urýchlovače dávali a ked to už vyzeralo tak že pôjdeme nato,tak som musela cisárskym. tak riadne na nič, ale čo už teraz narobím 😒 😒

zajo79
23. nov 2008

ja pojdem zachvilu prvy krat do nitry do porodnice... ako to prebieha? kde sa mam "hlasit"? co vsetko absolvovat? a kedy je najlepsie prist?

rebi
24. nov 2008

zajo ides na prietoky?
ked pojdes rodit tak treba ist na porodnicky prijem to je aj vonku vypisane na budove a ked pojdes s manzelom tak vas pustia az autom do vnutra , myslim arealu... 😉
tam uz ta budu navigovat
ku komu chodis lekarovi? tusim si spominala ak si pamatam ze nechces vybavovat lekara, tak potom asi staci prist ked to na teba pride 😅

zajo79
24. nov 2008

Ahoj rebi,
no mam tam chodit, kazdy tt, v stredu idem svojmu doktorovi na poradnu, nechava si ma aj on, cize budem chodit k nemu aj do Nitry.
Ja chodim doktorovi Brestanskemu do HC, s nim som spokojna, taky starsi, jeho syn tusim robi v Nitre na porodnici.

Jasne, je mi to fuk, kto ma odrodi, ved kazdy doktor to berie zodpovedne predsa a nemoze sa nestarat... aj tak ho uvidim len na prijme a ak sa nezmeni zmena tak pri pripadnom siti a mozno tlaceni maleho, vraj je moznost odrodit aj porodnou asistentkou.

Dik za radu, cize na porodnicky prijem a potom kam mi povedia....len som sa dopocula ze tam byva naval, takze asi pojdem skoro rano 😝 jaaaaj, ako ja milujem cakania u doktorov 😠

kvetinkap
24. nov 2008

omii
Ja som hovorila o zazmluvnení, nie o dohode medzi lekárom a rodičkou,ak budeš dobre čítať,tak som napísala,že dohodnúť sa dá,ústne. Nie je možné dať to na oficiálnu zmluvu. Nemusíš útočiť akokeby som povedala neviem čo. A tým, že každý doktor odrodí rovnako som ro myslela len a len po odbornej stránke. Poznám ich niektorých a nie každý je odborník aj po ľudskej stránke. Je jasné, že keď tam máš niekoho so sebou správajú sa inak. Ja som tam strávila veľa času, mne nemusíš vysvetlovať ako to tam chodí.

rebi
24. nov 2008

zajo ja idem tiez tento tyzden na tie prietoky ale skusim tam ist okolo dvanastej som zvedava ci tam niekto bude, lebo ze vraj rano je to tam hrozne no som zvedava,,,,,
o dvanastej chodim pre malu do sklky tak potom tam az pojdem .
no jak tak citam aj deti mame skoro rovnako stare, mala bude mat 5 v decembri. neboj mi to zvladneme. len dufam ze to nebude somnou ako pri malej lebo tam sa vystriedala nie jedna smena ☹ od rana osmej do vecera deviatej..... katastrofa pevne verim ze teraz to pojde rychlejsie ☹ ☹ ☹

zajo79
24. nov 2008

ja som mala prvy porod vyvolavany, do dve a pol hodiny bol maly na svete..... teraz duuufam ze to bude aj rychlejsie, ....radsej nato nemysliet co nas caka, ale tesit sa na maleho... 😝

domyyy
24. nov 2008

kocky ahojte...prepacte, ze vam leziem do temy....ale neviete ci gynekolog dr. Lajtman robi len na detskej gynekologii alebo aj zeny??

ajdika
24. nov 2008

robí aj ženy, myslím, že má ordináciu oproti OD Tesco, v uličke.

miyya
24. nov 2008

ajdika ale nie je tam len Gilan??

domyyy
24. nov 2008

ajdinka dakujem 😵
miyya...ty mas ake malinke babatko, gratulujem 🙂

miyya
24. nov 2008

díky domyyy 😵 😵

domyyy
24. nov 2008

miyya...malinky je krasny 😵 a teda Lajtman nie je pri tescu?

avuska19
24. nov 2008

ahojte, ten dr. Lajtman je v mlynskej uličke oproti Tescu, ma ordináciu spolu s dr. gilanom.

domyyy
24. nov 2008

avuska dakujem moc pekne

omii
25. nov 2008

kvetinkap
ahoj ale na oficialnu zmluvu ti nedaju nic v zdravotnickom zariadeni nieto este nejakeho doktora k porodu to je automatika nie prepac nechcela som utocit ak si to tak zobrala ale je to tam jednoducho tak 😒

zajo79
25. nov 2008

na oficialnu zmluvu sa da rodit v TT, ale nie v NR

dupinka
25. nov 2008

baby, chodite niektora z vas na predporodnu pripravu? Vyzaduju to v NR pri porode, alebo v pohode poradia, ako treba dychat....???

Co sa tyka dohodnutia lekara: ja nemam chut vybavovat lekara, podla mna je to uplne jedno, kto odrodi - aj tak je to v podstate o porodnej asistentke a rodicke. A hlavny je pristup sestriciek, co tam po doktoroch, ti este aj na vizite kukaju po pacientkach ako na tovar. Toť moj nazor.

Je mozne ist do porodnice okuknut si to tam? Alebo dovolia, ale pozeraju na vas ako na divnych?
Ako je to s babatkami, su s mamickami na izbe alebo nie? Prebalujeme si ich same alebo to robia na novorodeneckom?

Aka je vybavenost izieb resp. socialnych zariadeni?
Ako to vyzera na vzdycharni, ake su tam moznosti uvolnenia sa, osprchovania, a pod....

Ak budete mat niektora trpezlivost mi to vsetko popisat, bude veeeeelmi vdacna!! 😉

vilocka
26. nov 2008

dupinka, ja ti viem odpovedat len na niektore otazky: Takze na tu predporodnu pripravu chodim a mozem ti to len odporucit. Je to vyborna vec, naucis sa tam cvicit, dychat, polohy, ktore su pri porode vhodne a vlastne by si sa tam dozvedela vsetko, na co sa tu pytas. Navyse je to velmi mile, ked sa tam stretnes s dalsimi kockami, ktore maju rovnake bruska, ako ty 🙂 . Ak by si chcela mat pri porode aj manzela, tak aj pre ocinkov su tam vyhradene asi 4 hodiny, kde sa naucia, ako sa o mamicku pocas porodu postarat, respektive ako jej pomoct, aspon kolko sa da. Dokonca sucastou tej pripravy je aj navsteva porodnice a priprava na dojcenie.

Inak s tym ci su babatka s mamickami na izbe a ako je to s prebalovanim, to by zaujimalo aj mna. A tiez ci si treba doniest vecicky len na odchod z nemocnice alebo aj to co bude mat babenko oblecene tam...

miyya
26. nov 2008

dupi ja som zase nechodila a ani som to nepotrebovala.ale určite to má aj svoje výhody.ale mne sa tam nechcelo.

omii
26. nov 2008

ahoj dupinka
Ja som tiez chodila na predporodnu pripravu a je to celkom dobre tam ist aj ked pri porode si na vsetko asi nespomenies 😀 ale ja uz ked som mala velke kontrakcie tak mi aj sestricky hovorili ako dychat. A aj muza ak chces k porodu tak ta priprava je dobra aspon sa trosku oboznamil a mojmu to myslim pomohlo bo pri porode bol skvely.
No a ak budes chodit na pripravu tak pojdete aj na porodnu salu kuk a uvidis aj vzdycharen a aj boxi ak sa tam nebude prave rodit inak su tri v Nr. a je jedno podla mna na ktorom rodis bo porodit musis 🙂
A babetka su na izbe pokial nepojdes cisarskym tedy ti ho nosia ako mne ja som ju mala az na 4 den uz nastalo inak ak rodis cez den uz ti babo aj na noc nechaju ale je to risk unavena po porode a babetka lubia grckat plodovu vodu ete a ak si neni zbehla tak spanikaris inak je to uricte super mat babo hned pri sebe bo ja som nemohla ani spostele hnut.
izby su 4 nove ostatne stare v novyhc su aj take postielky pre baba co sa da snimi prechadzat v starych ne ale malokedy sa stane ze normalny smrelnik dostane novu izbu 😒 oproti nim su aj nove wc a sprchy no uz nevyzeraju az tak novo.
A k tej sprche na vdycharni ja som tam bola od rana do rana a bola som sprche raz vecer a akoze tepla voda haha pol hodinu som odpustala a od teplej to malo daleko aspon taku co ti teda na kontrakcie pomohla ale inac sestricky na sale su suer ason co mna mali vecer ked boli dve chudatka na vecer 6 porodov cez den sa nikomu necelo ale stihali a venovali sa ti aspon teda jedna ta ma cely porod nastarosti no a mna nakoniec rezali a aj potom sa ta sestricka o mna starala keby ete nieco tak sa pytaj 🙂

dupinka
26. nov 2008

jeej, omii, tak to si mi velmi podrobne poposila, co a ako....
A davaju klistyr automaticky? Aj oholia alebo je lepsie sa oholit doma? Sice by som sa radsej sama, ale ktovie, ci cez brusko budem zvladat taky ukon 😅

Ta predporodna priprava sa urobi len u p. Jahnatkovej alebo je aj niekto iny? A kolko to stoji?? Ako dlho to trva?

dragila
26. nov 2008

Ahojte,blahoželám čerstvým mamičkám 😵 ,veľa zdravíčka 🙂 Lívia,ako dopadli prietoky,kedy rodíme???? 😉

rebi
26. nov 2008

ahoj dupinka . ja som pri malej absolvovala aj predporodny kurz ako bolo to dobre i ked pri samotnom porode ked uz som mala dost mi sestricka hovorila co a ako lebo som chaosila. teraz sa priznam poces druheho tehotenstva som nechodila nikam , nechcelo sa mi a ani cas som nemala chodila som do roboty a potom som uz musela lezat..... ☹
ale to je asi vyhovorka ved hadam sa tolko toho nezmenilo od prveho porodu.
tu pripravu na porod robia aj v arene (aerobikove studio) hore na vrsku ale pani jahnatkova je asi lepsia aspon sompocula.
dnes som bola v nemocnici na prietoky . super nikto tam nebol poobede len ja sama tak uz som vybavena 😉 o tyzden zase.
ja by som sa rada dostala na tie nove izby no uvidim dam vam vediet co a ako....

rebi
26. nov 2008

to je aka telepatia moja. no ak vsetko dobre pojde tak na buduci vikend .... 😉 v sobotu sa idem dohodnut.... 😉 mozno na mikulasa

dragila
26. nov 2008

Ahoooj,ešte si tu?

rebi
27. nov 2008

ahoj uz som nemala cas si sadnut k tomuto. idem akurat k lekarovi no som zvedava ako dopadnem ale hadam bude vsetko ok uz by som bola aj rada keby to bolo uz za mnou. potom utekam do roboty kym sa este da trenovat....

ilduska14
27. nov 2008

Ahojte baby,tak trošku informácii a mojich skúseností. 🙂 Klystír mi dali automaticky keď ma prijali a takysto ma aj ohlili.Mňa posledné mesiace preventívne holil doma manžel,kedže ja som už nedočiahla poriadne 😉 a to hlavne kôli tomu aby som sa vyhla tomu v nemocnici.Lenže ako to býva zvykom posledný krát to nevyšlo,chcel ma oholiť vo štvrtok a stredu som rodila 😀 .Bábetká sú pri vás nepretržite,jasné že ak nemáte vážnejšie problémy.Nám so spolubývajúcou bábätká nechali dokonca aj prvú noc,čo ich zvyknú vziať aby sa mamičky po pôrode vyspali,ale nemali miest,toľko bolo vtedy pôrodov.A poviem vám pravdu,po tom ako vám donesú bábo sa už moc nestarajú.Iba keď veľmi musia a na povinných vizitách.Takže potom ako sa hovorí pomôž si sám. 😉 😖 Na tie nové izby moc šancu nemáte,lebo je ich málo a väčšinou sú tie ako prvé obsadené,alebo jedine po známosti.Je to aj o šťastí.My sme ich vydeli akurát tak zďaleka 😀 Ale je to jedno,hlavne aby ste vy aj detičky boli v pohode,tie 4 dni to tam nejako zvládnete,nebojte. 😉 A hlavne sa nedajte a nebojte sa behať za sestričkami.Na to sú tam.Ja som tam zažila asi 2 dobré,ostatné večne nemali čas,alebo odpovedali dvoma slovami. 🙄 Držím vám palce a ak by ste potrebovali niečo bližšie poradiť,kľudne sa pýtajte.Ja som na predpôrodné cvičenia nechodila.manžela som mala pri pôrode a predtým nebol ani na nijakom poučení. 🙂

ilduska14
27. nov 2008

Ešte voľačo.Šaty pre detičky sú potrebné len pri odchode domov.Oni ich kúpu a mohli by vám ich stratiť.Ale jedno nechápem.Je to novorodenecké oddelenie a majú tam také veľké košielky že malá by sa do toho aj teraz v pohode zmestila a to má 5 mes. 😀 😒 Na 5 krát sme ich zahýbali aby im ako tak bolo vydieť ručičky. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre