Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

bystricanka
8. jan 2009

dupinka...ja som rodila vo svojej nočnej košeli....mali aj erárne, ale mne ju nedali, lebo som nepotrebovala

inak...gratulujem všetkým novopečeným mamičkám 😵 😵

zajo79
8. jan 2009

ahojte,

hotelacka, da sa vybavit manzel k porodu, ale na vzdycharen ho nepustia, ak budes otvorena (ja som bola na 6cm) tak pojdete rovno do porodneho boxu. A v Nitre je natresk, cize si myslim, ze to ze na vzdycharni nikoho nebude je viac ako nemozne..

Ja som nemala zazmluvneneho lekara a musim povedat ze vsetko super. Radsej za tie prachy kup nieco pre babo.

monika77
8. jan 2009

ahojte baby ... ktoré ste rodili, mali ste aj epidurálku?

estella
9. jan 2009

ahojte.....

monika v NR je to s epiduralkou tazke lebo primar je za prirodzene porody a co ja viem tak sa da epiduralka vybavit len ked mas niekoho znameho...kamoska rodila s epi v Nr ale mala znameho doktora a aj tak to bolo tak 50 na 50 ci jej ju daju...nakoniec mala a pochvalovala si porod ja som nemala a tiez som mala super porod...

aj moj manzel bol pri porode ale ako pise zajo pustitli ho ku mne len tesne pred tym ako som uz isla rodit na vzdycharen nepustia co je prirodzene kedze su tam aj ine mamicky...manzel nemusel chodit ani na pripravu zaplatil 500sk dali mu taky oblek co si obliekol 😀 ..to mu potom aj ostalo..on to chcel vyhodit ale ja som si ho odlozila mozno z nostalgie.... 😅

monika77
9. jan 2009

ja nie som rozhodnutá pre epidurálku ... len uvažujem nad ňou ... ale ak by som mala moc veľké bolesti, určite budem za ... len neviem či v tej chvíli mi ju tam môže niekto dať, ak to nebude dohodnuté ... nechám to na lekára, nech rozhodne

lucrezia
9. jan 2009

monika, ja som si dost pozistovala ohladom tychto veci, takze ako hovorila estella, ak nemas vybaveneho anesteziologa, tak ti epidural nikto neda, nemusis nic nechavat na doktora, jednoducho v NR ti ho nikto pichnut nepride.
a pravda je aj to, ze v NR su maximalne za prirodzene porody a epiduralu aj tak nie su velmi nakloneni.....ovsem, ak si to vybavis, tak ho mozes mat aj v NR, ale treba si to zajednat dopredu!

monika77
9. jan 2009

holky ako je to s návštevnými hodinami v pôrodnici? spomínali ste tu aj, že nedovolia pozerať bábätka, ani oteckom?

rebi
10. jan 2009

monika 77 ja sm rodila dceru s epi a bolo to super. neviem sice ako teraz ale ja som si ju musela vybavovat skor bola som v osmom mesiaci ked som si to zacala vybavovat . myslim ze nieje mozne v den porodu si o to zaziadat a hned ti ju daju. ☹ chcela som aj teraz ale je malo lekarov ktory ti ju pichnu teda nemaju zaujem 😠 ale ak mate znamost tak vybavite

dupinka
11. jan 2009

baby, a spodne pradlo po porode? Niekde vraj musia byt zeny bez nohaviciek, nech sa rana lepsie "vetra" a hoji...

brnka
11. jan 2009

dupinka, bez nohaviciek musis byt na vizitach. Kup si v zdrav.potrebach poporodne nohavicky - take sietkovane, daju sa preprat, nikde netlacia. Ja som si ranu oplachovala uz v porodnici rozrobenym Rosalginom - 1/2 sacku v 0,5 l vody. To mi poradila sestricka, co bola pri porode.

rebi
11. jan 2009

no ze vraj by sme nemali mat pradlo ale som strasne zvedava jak udrzis tu vlozku medzi nohami ked nemas nonavicky??? 😖 im sa to povie. 😠 ale teraz je dostat take specialne nohavicky po porodne ktore su vyrobene z takeho materialu co dycha. 😉
su take vyssie aj dobre drzia baby ich mali a chvalili si ich. ja som nemala moznost ich vyskusat po cisarskom som potrebovala kvoli rane ine 😅

zajo79
12. jan 2009

ja som mala tie sietkove nohavicky aj na vizitach, jednoducho ked isiel doktor k mojej posteli, tak som si ich dala dole. Kto by nahanal vlozku po posteli? 😀

dupinka
12. jan 2009

baby, a tie sietkove nohavicky kupim riadne v zdravotnickych potrebach? A nestacia nejake "mama gate" bez gumicky?

brnka
12. jan 2009

dupinka, ano v zdrav.potrebach. gate bez gumicky ani nemusis mat, ved bez gumicky ti drzat nebudu 😉

didusa.risulo
12. jan 2009

Ahojte

Monika tak dufam,ze to tu najdes, dobre haro si mi spravila 😉

dragila
13. jan 2009

Ahoj Didi,vidím,že si tu bola 😉 ,už dávam dokopy tie veci,tak ti potom brnknem

didusa.risulo
13. jan 2009

Ahoj moja, hej, tak oki, uz sa na ne tesim, ja sa vzdy tesiim na nove vecicky,ako sa mate?ale mala prist sem kamoska,moja kadernicka, tak som ju cakala, ale neprisla, este, nejdes dnes von?ja pojdem okolo 10:15 len cakam na plynarov dojdu mi spravit sporak, unikal nam plyn robia nam to totizto od leta, svine, ved ja im dam

monika77
13. jan 2009

holky ešte niekde v polovici fóra som čítala ako ste mali niektoré vybaveného lekára ... dá sa to vôbec? ja mám začať chodiť do rizik. ambulancie mesárošovi, tak teraz neviem, mám sa ho na rovinu spýtať?

monika77
14. jan 2009

mala ste niektorá problémy ako žltý zapáchajúci výtok? som v 36tt ... robili mi stery, výsledky boli dobré, vraj žiadna baktéria ani infekcia, to mi robili ešte v nemocke pred týždňom ... ale môj gynek. mi včera na poradni predpísal na vkladanie clotrimazol ... teraz tomu nechápem, či teda mám nejakú infekciu či nie, dal mi to len preventívne?

mariynka
15. jan 2009

rebi, simonko je na fotkach sladucky 😵 😵 😵

matkah
15. jan 2009

ahoj ženy,
potrebujem poradiť neviem kde mám ísť rodiť ? Nitra alebo Levice ?

lucka33
16. jan 2009

ahojte dievčatá, ja mám otázku mimo "pôrodnej" témy 😉 len sa chcem spýtať, či chodíte niektorá k Dr. Kozárovi a ako ste s ním spokojné... Ďakujem za každú odpoveď 🙂

zajo79
16. jan 2009

matkah, co mas blizsie ta chod

mimi24
16. jan 2009

Ahoh Lucka33. Dr. Kozár je dobrý lekár. Poznám ho skôr z tej stránky, že sa zameriava na sterilné páry. Osobne som k nemu nechodila, ale poznám ho z nemocnice, keďže tam pracujem. O svoje pacientky z ambulancie, my ich voláme "klobásy" sa postará ukážkovo. Ale nevravím, že o iné nie.

zajo79
17. jan 2009

mimi24, preco klobasy? 😀

stani08
17. jan 2009

lucka33 napis do snaziliek z Nitry, jasti Ti porozprava, ona k nemu chodi 😉 a je s nim spokojna

lucka33
17. jan 2009

mimi díky 🙂 Takže je to dobrý odborník? Nejaké zákulisné info nemáš? 😉 Myslím, čo o ňom hovoria pacientky, sestričky popr.doktori? 😉

monika77
19. jan 2009

abmulancia rizik.teh. - ordinujú tam každý deň, od koľkej do koľkej?

ĎAKUJEM

avuska19
22. jan 2009

ahojte, môžem niekoho poprosiť o konkrétne info ohľadom cisárskeho v nitrianskej nemocnici?ako to prebieha,...atd.

jajka968
24. jan 2009

monika 77, v amb. rizik. tehu ordinujú každý deň, rozdiel je len v lekároch. PO- je tam myslím Kellner, -UT- Leitmann, ST- mal by byť Mesároš, no ak sú komplikácie pri pôrode tak ho odvolávajú a nahrádza Kellner, ŠT-Keller aaj piatok, ale ja som chodievala stredy, síce sa načakáš, asle Mesároš je odborník. Začínajú myslím od 10 hod. po vizite na oddelení, no ja som vždy išla ako prvé na pásy, potom sono a ambulancia.

avuska 19- ak máš plánovaný cisársky dopredu ťa objednajú a deň pred nastupuješ do nemocky. Ráno dajú klystír a okolo 6,30 berú na pôrodnú sálu. Tam dávajú infúzky na zavodnenie, zavedú vývod a čakáš kedy ideš. Pokiaľ máš tlak OK alebo vysoký tak robievajú spinal, t.j. neuspia ťa, len máš umrtvené nohy, ak máš tlak nízky tak väčšinou si v plnej narkóze, no ja som mala nízky a mala som spinal, strašne som ho chcela, lebo vidíš hneď bábeno. Manžel nemôže byť pri cisárskom škoda, lebo v BA už môže, ale pokiaľ čaká vonku ukážu mu aj bábo. Teba nechávajú až do ďaľšieho rána na JISke. Ráno prevážajú na šesto. Ak by si ešte niečo potrebovala napíš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre