Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

tinal
24. okt 2012

@lienkad V nemocnici je lekár s menom Peter Šalko. Býva často v rizikovej poradni na sone, ale aj v ambulancii. Niektoré mamičky posielajú lekári aj keď nie sú rizikové do nemocnice už pred pôrodom. Neviem ako to majú lekári zaužívané, niektorí pošlú, niektorí nie.

lienkad
24. okt 2012

@tinal No tak som dobre obišla v pohode ma prijali, povedala som že sa chcem prihlásiť do rizikovej a v pohode.....Kedže som rodila prve cisárskym, hned mi dali aj termín porodu....A neviete či je s Krtíša alebo či tam robil?

tinal
24. okt 2012

@lienkad áno pochádza z V. Krtíša. Je aj na FB registrovaný. Je zlatý, srandista. Aj ja som chodila do rizikovky.

siposova
24. okt 2012

@poisonblu no ved aj ja sa chystam cez vykend ist na hroby tak uvidim ci to zvladnem elbo potom uz nebude casu 🙂 tak volaco budeme muset vymyslet a budeme muset cim skor ist ....

lienkad
24. okt 2012

@tinal Tak super dakujem skusim si ho pozrieť, lebo maja dr. ho veľmi chválila, lebo robil aj v Krupine od kial som ja...

bosacka
24. okt 2012

@lienkad ty si chcela dalsi cisarsky? ci to ti dali automaticky? alebo sa pytali na dovod toho prveho? ja by som chcela druhe aspon skusit normalne,tak ma to zaujima...
@maryinka tak si mala stastie na sestricky 😉 hlavne v porodnici je to vela o nahode... ale co viem, iba 1 je hnusna... ale kto ju chyti, len nadava potom

lienkad
25. okt 2012

@bosacka nie aj ja som chcela vyskušať normálne ale naplánovali mi cisársky, ale dr. povedal že ak by sa porod rozbeh skor ako je naplánovené a že by som bola otvorená na 8prstov tak možno budem rodiť normálne, no čakám chlapca a je dosť veľký už teraz, tak pochybujem....

siposova
25. okt 2012

ahojte baby ... chcela by som sa opytať , že tie ktoré sa chystaju rodiť v nitre či si beriete aj pribor svoj vlastný ... alebo čo si také beriete do porodnice 🙂

bosacka
25. okt 2012

@lienkad dakujem a drzim palce 🙂 aj si s nimi o tom diskutovala? dalo sa? ci trval na planovani? ja by som chcela pockat, kym sa to rozbehne samo, aj keby to malo skoncit cisarskym. nechcem aby ma naplanovali tyzden-dva skor...

lienkad
25. okt 2012

@bosacka No pýtala som sa že vždy volia cisarsky ale že keby som bola na tých 8prstov tak potom ale to sa podla mna nestane oni čakať do vtedy nebudu a hned by som šla na cisársky keby sa rozbehol porod sám...

zuskamagic
25. okt 2012

@siposova k tym jedlam co davaju v porodnici ti pribor vzdy daju, ale svoj sa ti moze zist ak budes mat vlastne jedlo, pripadne budes chciet jest niekedy inokedy ako sa bude podavat jedlo v jedalni ... ja som mala so sebou pribor, 1 poharik a aj jednu taku plastovu misku

lenok
25. okt 2012

@siposova jedna vazna sranda prave s priborom 😀 ked som sa v 30tt otvarala, bola som v nemocke na gynekologii a zabudla som si tam svoju vidlicku... ked som prisla na planovany termin /prirodzeny/ kvoli tehu cukrovke, svoju vidlicku som si tam nasla 😀 😉 to bolo radosti 😀 😀 😀

lenok
25. okt 2012

Dr.Salko je super trieda! Bol mi izbovy lekar,ale tolko rehotu na malej vizite, to bolo pocut len z nasej izby 😀 absolutne idealny lekar! I ked, fakt su tam vsetci zlati a budem tam opat rada rodit 😉 😀

luckarisko74
26. okt 2012

@lienkad ja sa ta chcem spytat , ze aj nejako riesili preco bol ten prvy cisarsky?alebo automaticky ze prvy si mala tak aj druhy? 🙂 a kolko pred terminom ta naplanovali?dakujem

lienkad
26. okt 2012

@luckarisko74 No oni to teraz automatický tak hned riešia a to všade....A ten prvý bol preto lebo mi ho dlho nechali v bruchu, som rodila 42+2dni a to som už mala vyzretu placentu a porod mi robili až na druhý den a potom som už mala aj zle ozvy a vobec som necítila pohyby...tak volili cisársky že keby nastali komplikácie, no máleho mám preto hyperaktívneho lebo bol bez kyslíka, síce nie dlho ale mozok to trošku postihlo...Takže sa dvojnásobne bojím....
No termín mám podla menštruacie 18.11 a porod mi naplánovali 12.11.Kázali mi prísť 11.11 do 14:00 prísť do porodnice....A kázali mi aby som si dala spraviť predoperačne teda interne a nemám zabudnuť kupiť si sťahovacie obvezy 4kusy, čo mi priviažu nohy a ruky....To ma trošku zaskočilo....

laurika289
26. okt 2012

Ahojte aj ja budem rodiť cisárskym pretože malá sa ešte neotočila. Ja mám termín 16.11 a pôrod mi naplánovali na 9.11. s nástupom do nemocnice 8.11. Tiež si musím dať urobiť predoperačné a obväzy si mám tiež doniesť ale len na nohy (aspoň si myslím)

luckarisko74
26. okt 2012

@lienkad a mozem vedet kedy si mal prvy cisarsky, pred kolkymi rokmi? a sedi ti temin menst.s terminom na sone, lebo ja mam termin podla MS 8.2. ale otehotnela som o 2 tyzdne neskor, cize podla sona by to malo byt o 2 tyzdne neskor, aj si chodila do rizikovky ?to ti nebudu privezovat, ale ti obviazu nohy s tym, ale ruky som nepocula ani ja 😕

lienkad
26. okt 2012

@luckarisko74 No prvý som mala pred 2,5rokom a mne neobvezovali nohy len mi priviazali nohy aj ruky ale takými ako remenmi, a uspali ma až ked boli všetci pripravený, lebo malí by ból ešte viac bez kyslíka, tak mi to vysvetlili...Tak som všetko vydela ako sa pripravili a všetci 10ked stáli zahalený okolo mna a ja ako ježiš ukrižovaný som čakala čo ma čaká a ked dr. povedal tak už možeme a mal v ruke kaspel tak som mala dosť....

luckarisko74
26. okt 2012

a to si mala tu v nitre?ja som mala pred 4 rokmi cisarsky, ale nie v celkovej narkoze, ale spinal a bolo to super, ja mam na to prijemne spomienky 🙂 ja som mala len nohy obviazane ale nikam ma neprivazovali ani nic. a tie nohy mi obviazala sestricka este na izbe .

lienkad
26. okt 2012

Inak maminky.Neviete čo treba do porodnice, či aj veci pre Bábo a čo pre mna?

zuskamagic
26. okt 2012

@lienkad pre babo treba len jednorazove plienky, vlhcene utierky, deku a ked chces ciapocku a rukavicky a potom oblacenie na cestu domov.....oblecenie, latkove plienky pod hlavicku aj perinku mu budu davat erarne ..... pre teba ti treba vlozky, jednorazove podlozky, sietovane nohavicky, nocne kosele, zupan, papuce, hygienicke potreby, nejake jedlo, voda na pitie, doklady na prijem - tehot. knizka, kopia sobas. listu, karticka poistenca, obciansky preukaz

janus32
26. okt 2012

@poisonblu odstriekas si do flasky,mozes aj tak v nitre🙂

lienkad
27. okt 2012

@zuskamagic To čo myslíš nejaké jedlo, a aké podložky to som pri prvom vobec nepotrebovala....

zuskamagic
27. okt 2012

Jednorazove podlozky na postel, aby si nemala hned krvavu plachtu - jednu chceli odo mna uz pri porode, ale ty mas tusim mat cisarsky, takze to nie ale potom na izbu sa ti to urcite hodi ... nieco taketo: http://www.ezdravotnicke-potreby.cz/podlozky-ab.... A jedlo myslim aspon nejake keksiky, ovocie a pod. ... mne osobne napr. na veceru bolo vzdy malo a hlavne skoro (2 krajicky chleba cca o 17-tej) a potom som bola do vecera vzdy este hladna a vlastne aj cez den 😀

bbbea
27. okt 2012

baby ja mam tiez otazku 🙂 a ked budem sama na izbe, kto mi postrazi babo ked sa pôjdem najest?alebo ked mi pride navsteva?to mozem poziadat sestricky, ci????

nanulik
27. okt 2012

@bbbea ja som bola sama na izbe, jedlo som si nosila do izby, a sprchovať som sa chodila ked malý spal. a vždy to bola totál rýchlovka. a ked prišla návšteva brala som malého so sebou v tom vozítku, dala som mu deku a čiapočku

bbbea
27. okt 2012

@nanulik tak sa môze brat jedlo na izbu?tu som niekde citala ze sa to nesmie, ale tak asi nic ine nezostava....a ked pride navsteva,tak za dvere babo nemôzem zobrat a navsteva tiez je len na chodbe, dnu nesmie, nie?no neviem si to predstavit...riesim tu uz take male drobnosti 🙂

moon1979
27. okt 2012

toto už kam speje toto zdravotníctvo, keď si človek musí brať do nemocnice obväzy a aj podložky? zachvílu to bude vyzerať tak, že si človek bude zháňať aj hadičky na infúzie a komplet príslušenstvo ... neskutočné ...

kucharikova
27. okt 2012

@bbbea ides na platenu izbu ked budes sama?ja mala to stastie.ze sme mali izbu oproti jedalni tak som videla na maleho,niektore maminky si babatka nosili so sebou.mi so spolubyvajucou sme si niekedy ked deturence nespali"potiahli"jedlo na izbu 😝 a po jednej sme sa chodili sprchovat.a na navstevy sme deti nosili so sebou.zakryli dekou dali ciapocky a isli,ved kazda navsteva chcela vidiet malinkeho 😉

nanulik
27. okt 2012

@bbbea no ja som mala sekciu takže kým som nemohla chodiť dobre tak mi aj nosili. ale aj potom som si nosila do izby a ked mi už tie 4 steny liezli na nervy tak som si malého zase zobrala so sebou. tie vozítka boli super.
no a tie návštevy, neviem či si bola už na šestonedelí, či vieš ako to tam vyzerá, tam na schodisku sa prijímaju navštevy a za dverami na oddelenie je taký priestor cca 2x2 metre taká chodba začína a tam si vždy mamičky zaparkovali vozíky s deťmi a klábosili s rodinou. ak nejaké bábo plakalo vždy nejaká upozornila že "asi vám plače malé" takže to bolo v pohode. len potom pozor na tej chodbe je strašný prievan, mna tam dobre seklo za krkom ked mi nafukalo. a ked som mala kojiť a mala som sa zohnuť pre malého som myslela že odídem od bolesti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre