Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zajo79
16. nov 2008

ja zas viem ze je uplne bezne, ak mas zaplateneho lekara, tak ostatny sa Ta ani nechytia...nechcem vyvolavany porod, pokial teda sa mi nepusti voda, doma chcem byt pokial to bude mozne.. a pridem do porodnice s tym ze porod na spadnutie a mna sa tam nikto ani nechyti, vsetci ruky prec, lebo som pacientka niekoho ineho ????

ono je skutocnost vzdy ina ako clovek mieni,takze skusenosti napisem v januari... 😀 dufam ze to prezijem 😀 😀

nieje mi luto penazi, ale z principu s tym nesuhlasim...a ratam s tym ked tam bude tatinko, tak trosku dozrie na nas...

luciaakubko
16. nov 2008

Uharcek nie je gestapak 🙂 ma svojsky pristup, ale to aj Mlyncek, Kozar a i 😀 😀 podla mna robia svoju pracu dobre. Ja osobne som sa obavala, ze natrafim na toho jedineho, ktory mi nejako vadi...nastastie, mala som stastie 😀 😀

lucrezia
16. nov 2008

no, niekto to moze nazvat svojskym pristupom, ja to nazyvam aroganciou, povysenectvom a neprofesionalitou. a urcite viem o com hovorim.

lucrezia
16. nov 2008

a ci robia svoju pracu dobre? no to je tiez na zvazenie...uvediem len pre ilustraciu jeden priklad: za jednym z tychto profesionalov pride po 2 dnoch pacientka po hysterektomii s tym, ze jej odpadli dve svorky z rany ( to co teraz davaju miesto sitia) a pan doktor sa na nu ostane divat a arogantne sa jej spyta, ze co on s tym???? 😲
nebyt jednej ochotnej sestry, ktora jej to zocelila leukoplastmi a kazdy den jej ich menila, tak neviem, ako by ta operacna rana vyzerala a to uz nehovorim o moznych komplikaciach, hnisani a pod. tak asi aj takto vyzera "svojsky pristup".

luciaakubko
16. nov 2008

opakujem, moja osobna skusenost 🙂 chapem, keby som sa v tej "ilustracii" nasla, isto by som tu pisala cosi ine. lucrezia, ved bud konkretna 🙂

lucrezia
16. nov 2008

mne sa zda, ze ja som tu konkretna az moc, viacej uz nebudem, nehnevaj sa. vacsinou tu kazdy pise v hadankach a ked sa opytas na nieco konkretne tak ako ja, tak sa bud odmlcia, alebo povedia ze nevedia 😒
zistila som ze s otvorenostou tu asi daleko nezajdem, vacsinou tu nikto nic nekonkretizuje, tak nebudem ani ja. svoje si zistim inde a pridavat priklady uz nebudem, nepotrebujem sa dostat do nepríjemností. asi tak

luciaakubko
16. nov 2008

je mi to jasne 🙂 priala by som kazdemu iba same pozitivne skusenosti, no zial, niekedy su to okolnosti, niekedy ludske zlyhanie, niekedy oboje. ja som mala stastie. vdakabohu.

cukruska1920
16. nov 2008

Ahojte...poznate niektora doktorku Cellarovu?

lucrezia
16. nov 2008

rodila som u nej.

zajo79
16. nov 2008

no myslim ze to by mi povedal len raz doktor ze co on stym... a staznost by isla niekam vyssie.

ono je to aj o tom ,ze ked kazdy pcha doktorom prachy do vackov, tak to potom aj tak vyzera.....

alica147
16. nov 2008

lucrezia , ty ako zdravotáčka tiež nebudeš mať problém,nie?to sa tiež rýchlo roznesie

lucrezia
17. nov 2008

nie neroznesie, ked sa nepriznam, ja totizto v zdravotnictve uz dlhsie nerobim

rebi
18. nov 2008

no ja zasnem baby ja viem ze mate kazda vlastnu skusenost ale neplaste sa tie co ju nemate vobec to nieje take hrozne a neznamena ze ked niekoho poprosite ze aby vam bol pri porode ze mu pchate hned peniaze do vacku. uharcek nieje ziadny gestapak mozno ma povahu ze vela nepovie ale je profesional z nich co su tam hadam najvacsi. stale sa vzdelava a bol nie na jednej stazi v zahranici. ak vam ide o to aby sa na vas lekar usmievala bol mily a hladkal vas ale pri tom jeho skusenosti nie su na takej urovni tak nech sa paci ale ja ocenim profesionalitu a odbornost a nemusi sa pri tom vykecavat... 😉
a nie som zdravotnicka. ano je sice pravda ze ked sa tam objavi niekto v bielom tak sa inak spravaju , ale aspon jednu vyhodu ma zdravotnictvo ked uz ich tak vsetci dehonestujeme....
dolezite je aby nase dei boli ok a novorodenecke je u nas na dobrej urovni a to je podstatne si teda myslim .
uvidite ked tam pojdete ale co pucavam nieje to take hrozne. drzim palce
zuzi ako sa mame co mala ? kedy sa stretneme ?

rebi
18. nov 2008

lucrezia ak si myslela mna tym ze som sa odmlcala a nie som konkretna ,tak moja, epi som si vtedy neplatila lebo mi ho museli pichnut kvoli zdravotnemu stavu a ty ako zdravotnicka alebo ex. zdravotnicka by s mala vediet ze v takych pripadoch sa to nehradi a keby som vedela kolko stoji tak ti to napisem ale nebudem ta klamat ked to netusim 😠
neodmlacala som sa ale mam aj inu robotu doma ako sediet pri pocitaci a pisat .
nechcem byt arogantna ale myslim ze taketo veci nerobia dobre najma babam ktore este nerodili a zbytocne ich to stresuje a najlepsie ked si kazda urobi svoju mienku ked to absolvuje, ale ja idem a aj som isla prvy krat rodit s pocitom radosti a stastia i napriek problemom a zdravotnemu stavu a nie vystresovana co vsetko by sa mohlo stat a co vsetko sa komu stalo , sak by som sa zblaznila ..... 😅 ved narodenie dietata je to najkrajsie co ta v zivote moze stretnut

lucia375
18. nov 2008

Moja suseda rodila pred 2 mesiacmi v Nitre. Bolo to jej 4. dieta, takze si myslela ze babo z nej len vypadne ale vravela ze to bol najhorsi pôrod aky zazila, lebo musela rodit leziacky na nejakej starej koze a navyse na pôrodnej sale nebola sama ale rodila spolu s dalsou mamickou, takze ziadne sukromie. Nepotesila ma lebo o par mesiacov sa tam chystam aj ja. Isla by som radsej niekam inam ale Nitru mam najblizsie tak kôli tomu. Vsak mate niekto z posledneho obdobia aj pozitivne skusenosti. Skuste ma upokojit. Dakujem.

zajo79
18. nov 2008

ist do porodnice s panickym strachom co Vas tam caka nieje asi dobry zaciatok...

vela veci nieje prijemnych a pravdupovediac, nie kazda mamicka je prijemna, takze doktorom sa niekedy mozno ani necudujem...ale ludsky pristup by mal byt, to nehovorim ze nie.

Dolezite aby z profesionalneho a zdravotnickeho hladiska nic nepokaslali, o nic ine mi nejde.

na porodnej sale by malo byt viacero boxov, urcite nebude niekto rodit hned vedla pol metra od Vas. A vzhladom nato ze zavreli porodnicu v Sali a Moravciach (ak sa mylim opravte ma) tak je viac ako pravdepodobne ze nebudete na porodnej sale same... i ked tatinkov pustia s Vami, predsa len dufam ze tie porodne boxy zarucuju aspon ake take intimco...skor ma se.ie ze na vzdycharni musim byt sama, tatina nepustia, lebo je pravdepodobne ze tam s Vami bude ina mamina...co mi teda asi vadi najviac, no ale vydrzime, von sa uz tie nase babatka dostat musia.

lucia375, tak skusenosti Tvojej susedy...uf, ale zase nevieme preco rodila ako rodila, mozno tam bol nejaky medicinsky zadrhel..

rebi
18. nov 2008

presne zajo ako hovoris bud tam nebolo nieco v poriadku alebo fakt tam bolo tolko zien ze sa inak nedalo tazko povedat.
aj ja zdielam ten nazor ako ty o nic ine mi nejde len aby z profesionalneho hladiska nic nepokaslali.
lucka vobec neboj je to tam dobre nemas sa coho bat , podla mna ked budes robit co ti hovoria sestricky a lekar (spolupracovat) NEMAS PROBLEM ALE VED UZ JEDEN POROD MAS ZA SEBOU TAK VIES O com hovorim

lucrezia
18. nov 2008

rebi, myslela som, ze nebudem reagovat, ale neda mi. Tak ked uz som ja tvoja, tak vedz aj ty moja, ze si kapanek protirecis, nakolko pises, ze pri prvom si mala komplikacie a zo zdravot. dovodov si mala pichnutu EPI a ze aj pri druhom mas ten isty problem, ale EPI si nedas pichnut, lebo Uharcekova je na materskej a inemu sa pichat nedas. Tak bud je zdrav. komplikacia, alebo nie je a ked je, tak si nebudem vyberat, kto ma bude pichat, prip. ci ma vobec pichnu. Ak to zdrav. komplikacia vyzaduje, tak sa to spravi a neviem o tom, ze by si pacienti vyberali kto im to pichne, pokial maju komplikacie.
A to si teda mohla napisat hned, ze si mala indikaciu a hotovo nie ze ja neviem kolko a pod. Ved co je na tom take hrozne. A vobec, cela tato diskusia mi tu pride taka zvlastna, zda sa mi akoby ste tu hovorili len polopravdy, je tu malo zien, ktore si nitru chvalia a nakoniec sa ukaze, ze 90% z nich malo vybaveneho doktora.
No a co bóóźe?! Ved ja viem, ze je to dnes normalne, ale preco sa to nepovie hned narovinu, lez najprv sa pisu ódy na nemocnicu a potom sa povie, kde je pes zakopany!
Aj nedavno sa tu jedna baba pytala, kolko stoji vybavenie doktora. A kolke jej dali konkretnu odpoved? Ani jedna!
A napisat, ze "to neznamena, ze ked niekoho poprosite, aby vam bol pri porode, ze mu hned pchate peniaze do vacku" to si snad ani nemyslela vazne! Ja a hadam ani vacsina zien tu nie je padnuta z ceresne a o tom, ze by pôrodníci ( a hlavne v nitre) robili charitu a dobrocinnost som este nepocula. Ale ako vtip to bolo dobre!
Ale ak vam takato diskusia vyhovuje, prosim, ja som len myslela, ze sa tu da nieco konkretne dozvediet aj z tej druhej (pacientskej) strany. Ale podla vsetkeho nie a na prazdne recicky, na tie ja nie som.
Vela stastia pri porodoch!!!

vilocka
18. nov 2008

Lucrezia, to som bola ja co som sa pytala kolko stoji vybavenie doktora k porodu 😀 . A fakt je, ze som sa to zatial nedozvedela. Ale dozvedela som sa aspon o tom, ze v porodnici v Nitre prepichuju babenkam dievcatkam uska - dik dragila 😉 . Tak ci tak pojdem rodit do Nitry, lebo nic ine tu na okoli nemame, takze aj tak su akekolvek diskusie a strachy zbytocne. Navyse tak ako kazde tehotenstvo, aj kazdy porod je iny, preto maju baby rozne nazory. Mna tiez mrzi najviac to, ze moj manzel nebude moct byt pri mne na vzdycharni ☹ , ostatne neriesim, odrodim a bude 😀 .

rebi
18. nov 2008

lukrezia je to moja vec ci budem mat alebo nie epi . pri prvom som si vybrala preto lekarku lebo zdravotny problem nenastal pocas porodu ale pocas tehotenstva tak som uz vedela dva mesiace do predu co ma caka mala som na vyber dve moznosti vtedy som zvolila tu a teraz ma caka cisarsky tak epi nebude.v nitre sa momentalne epi nepicha.....a preco by som si nemohla vybrat lekara ked mozem.
lekarovi som,teda moj manzel dal len darkovy kos a nemal nic proti a ochotne pojde aj k druhemu porodu
ak chces vediet niektori lekar zoberie 5 iny 10 a su aj taky co viac tisic a co ????? ked na to maju preco nie ???
ved vsade to tak funguje nie len v zdravotnictve,,,, chces aby sa tvoje dieta dostalo na skolu? hladas znamosti!!!!
maju nieco v obchode a chces to odlozit ????? hladas znamost!!!!!! nevies si nieco vybavit na uradoch ????? hladas znamosti!!!!!!! je to tak vsade bez toho sa dnes ani nepohnes..... ja nehovorim ze je to spravne ale je to tak , a preco ked ide o narodenie dietata a nase zdravie si nejak nepomoct????? ved ked sa da!!!!!
ako hovori vilocka kazdy porod je iny !!!! 😀
lucrezia rodila si v nitre?

zajo79
18. nov 2008

v Nitre nieje pevna taxa ako v TT, ze sa da na zmluvu 7tisic a mas pokoj a hlavne zarucene ze to doktor k porodu stihne. Normalne pojdes za doktorom pred porodom, sa ho spytas ci by isiel k porodu...a ostatne sa asi dohodnete. Prachy by som dopredu asi moc nedavala, pokial to nieje na zmluvu

vilocka, aj mna stve najviac to ze nemoze byt so mnou na vzdycharni, teda moze ak tam nikto iny rodit nebude, v co ale neverim, vraj tam byva natresk. Ale vraj su tam nejake izby pre ocinkov, nieje v nich sice postel, ale uz len ten fakt ze tam moze byt manzel s Vami mozno staci...

lucrezia, rebi...jeeejda, nepobite sa...ved o nic nejde...

a myslim ze vacsina bab nema problem povedat ci mali alebo nemali vybavovaneho lekara...aspon teda dufam.

Ale aj tak na mna vsetci pozeraju ako na exota, ze preco si nechcem vybavit lekara...nieje to otazka prachov, ale presvedcenia a hadam aj viery, ze to prezijem aj bez toho aby mi vybavovali lekara.

rebi
18. nov 2008

to je ok ja som v pohode a najradsej uz by som isla rodit len ma trosku mrzi ze sa lekari takto odpisuju. 😉
ved to vobec nemaju lahke.
hlavne nech to prezijeme 😉 😉 😉 a mame deti doma

zuzana76
18. nov 2008

lukrezia ja som bola s NR spokojna a nemala som vybaveneho lekara, a bola som spokojna aj s porodnikmi aj s lekarkou na novorodeneckom a sestrickami, ale zase je pravda, ze kazdy porod je iny a keby sa boli vyskytli nejake problemy a lekari to zanedbaju, tak budem nadavat, aj u mna sa vyskytli problemy, maly mal slabe ozvy, tak po 12 hodinach urobili cisarsky, mozno ina by bola uz nadavala, ze mohli urobit skor, takze podla mna zalezi aj na pacientke, ale nastastie sme obaja v poriadku. A ani nemam traumu z porodu.

A lekarom ani sestrickam som nedala ani kavu, hoci by si aj boli zasluzili. No ale mozno som jedna z mala co je spokojna s NR, podla mna netreba hned mysliet na zle

zuzana76
18. nov 2008

zajo presne tak, ja som tiez ani nezacala vybavovat ziadneho lekara, ved je to ich praca. A hoci aj moj gynekolog je porodnik ani ma nenapadlo sa ho na to spytat.

zajo79
18. nov 2008

ja som praveze pocula dost kladnych reakcii...i ked je pravda ze vacsina z tych bab mali zaplateneho lekara...no 15tisic co dali sa mi zda moc.... ale pocula som aj pozitivne reakcie, zena prisla, odrodil ju sluzbokonajuci lekar...a vsetko bolo ok.... tak si myslim ze niet sa coho bat a stresovat seba aj babatko v brusku..

nechapem ten princip, naco platit zato co ma clovek dostat... ja necakam strieborne pribory...ale len nech prideme z porodnice zdravy... a potom sa vsetci cuduju, ze lekar pohne zadkom ked mu zaplatia.... no ked si ich vsetci tak naucia, tak nech sa necuduju

baskaj
18. nov 2008

íha, ale sa to tu rozbehlo!

zajo - súhlas!

nuž, ani ja si neplánujem k pôrodu vybavovať lekára. nevyhadzovala by som peniaze za to, čo má byť samozrejmosť. veď za to môžem radšej malému kúpiť to, čo potrebuje (teda neviem, či a koľko sa za to platí, ale asi je to na dohode a podmienkach toho konkrétneho doktora a iba predpokladám, že sa za to platí).

môže sa stať, že nastane nejaká komplikácia alebo lekár nebude mať dobrý deň, ale hádam je tam od toho, aby ma normálne odrodil a prípadné komplikácie riešil!

za to, že ten zaplatený doktor bude môj prípad brať zodpovednejšie ako ten, ktorý má službu ja nemôžem. veď tak by sa ku mne mal správať aj ten. to si mám takýto normálny prístup kupovať? alebo som naivná?

apropo: sestra v nitre odrodila 3krát a spokojne. a ja vám napíšem vlastnú skúsenosť v marci...

zajo79
18. nov 2008

som pocula ze ked prides do porodnice s bolestami, kym pride "tvoj" doktor, tak sa Ta sluzbokonajuci ani nechyti..

to radsej budem doma pokial nebudu kontrakcie po 5 minutach, ako travit pol dna na vzdycharni s dalsimi dvoma maminami (kocky nic v zlom, som celkom komunikativny clovek, ale ma stve ze take nieco nemoze clovek z nedostatku miesta absolvovat intimco s tatinkom)...ak mi teda nerupne voda ...

Je tu niekto kto bude rodit v januari?

rebi
18. nov 2008

presne tak hlavne nech sme vsetky spokoje a kazda si urobime ako povazujeme za vhodne suhlasim aj s nazor ze by ta starostlivost mala byt samozrejmostou 🙂
tiez som z nr velmi spokojna a najspokojnejsia budem a asi vsetky ked uz budeme mat doma deti
😀

baskaj
18. nov 2008

sestra si pri poslednej tiež ešte radšej doma pozrela komédiu, keď jej začali kontrakcie, než by sa mala trápiť na vzdychárni. a keď tam už prišla, ani k nej skoro nestihol prísť doki, tak rýchlo porodila. takže ak nebudem mať nejaké komplikácie, určite ani ja hneď pri prvej kontrakcii nebudem letieť do pôrodnice 🙂 ... ale zase musím povedať, že fakt mala tento pôrod celkovo rýchly.

rebi
18. nov 2008

super stastna to zena 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre